sklepy internetowe

Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 stycznia 2011 13:11
Faza bo ceny podrożały u dystrybutorów! To nie jest wina Animali (czy innych podobnych sklepów), że otrzymali nowe cenniki z wyższymi kwotami
Faza
Obawiam się że po zmienia vatu każda firma bedzie miała drożej. Zmieniły sie cenniki w hurtowniach, w zwiazku z tym i na sklepach ceny poszły w górę.
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 stycznia 2011 13:36
ani wina dystrybutorow, ze poszedl w gore vat na pasze oraz koszty transportu (vat i cena paliwa miedzy innymi)

...jest z reszta o tym acly odrebny watek.
Od początku roku mamy nowy VAT - zamiast 3%, 8%. To oznacza minimum gołe 5% podwyżki na każdym worku paszy. Większość dystrybutorów podniosła również ceny netto (większa cena netto --> plus naturalnie wyższy vat --> dużo wyższa cena brutto).
Trochę to rozumiem, bo więcej się płaci teraz za paliwo, naprawy aut, prąd, no po prostu za wszystko... Mnie też to wkurza, bo za musli płacę 5-15 złotych więcej na worku (i co miesiąc bagatelka 30 złotych więcej na samej sieczce Dodsona). Cóż zrobić, ciężkie czasy na koniarzy przyszły, jeśli ktoś jeszcze nie podniósł cen, to pewnie się nie obudził, albo mało sprzedaje i rzuci się do podwyżek, jak dostanie pierwszą fakturę.

Moim prywatnym hitem i tak jest Okser - pod koniec grudnia dostałam od nich szumny mailing:
"Nie zmieniamy cen w związku z wzrostem VAT! U nas ceny pozostają takie same jak w 2010!" - oczywiście na Pavo, Absorbine, Finish Line, GP Equine itd. oczywiście skrupulatnie podnieśli 😁 To jest dopiero hipokryzja 🙄 Jakby mi się zebrało zamawiać, to do zamówienia na pewno załączę ich mailing 😎
No niestety, podwyzki dotycza praktycznie wszystkich produktow ktore ostatnio przeglądam. Szczescie maja Ci ktorzy moga brac faktury VAT i wrzucac je w koszty, bo z tego co zauwazylam cena netto produktow sie nie zmienila (w wiekszosci przypadkow)...
caroline   siwek złotogrzywek :)
18 stycznia 2011 13:46
quanta, z ciekawosci - ktora sieczka ci tak podrozala? Ja z cennika pamietam tylko duzy skok ceny fibera, ale tam sie tez worek powiekszyl o 5 kg i de facto za kilogram tej sieczki placi sie teraz nawet troche mniej. Ale nie pamietam dokladnie reszty cen sieczek - dlatego z ciekawosci pytam, moze tym razem zapamietam... 
caroline, no patrz, true, faktycznie Fiber P jest teraz większy worek na 20 kilo - no to Dodson jest usprawiedliwiony 🙂 To może nie zbankrutuję, bo w stajni mam duże zużycie 😀iabeł:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
18 stycznia 2011 20:15
- dla pasze.sklep.pl (Stefanidis). Zamówienie złożone 12 grudnia, czas oczekiwania 14 dni, paczkę dostałam dzisiaj. 0 informacji o opóźnieniu, na maila z pytaniem kiedy dostanę towar nie dostałam odpowiedzi, jak w końcu zdenerwowana zadzwoniłam, to usłyszałam, że dostanę paczkę w piątek. Dostałam we wtorek... I ani pół słowa, że przepraszamy. Nic mnie tak nie wkurza jak brak informacji o opóżnieniach.
+ dla dlakonia.pl.
Faza
Obawiam się że po zmienia vatu każda firma bedzie miała drożej. Zmieniły sie cenniki w hurtowniach, w zwiazku z tym i na sklepach ceny poszły w górę.

Żeby te podwyżki były tylko o podatek vat...eh. 😕 niektóre towary , szczególnie pasze mają wzrost cen o ok 20% a Vat skoczył raptem o pare procent.
Do tego drozeje słoooma (wogole jej brak), siano itp - oby w tym roku nie było powodzi i podtopień bo znów rolnicy nie będą mogli obsiac pól
A z tego co widzę podtopienia są prawie wszędzie, ja mam" czynnych" tylko połowę pastwisk reszta zmieniła sie w mazury.
No niestety- życie. Wszystko rośnie a ceny najszybciej. Dziwne tylko że zmienili ten Vat na pasze z 3 na 8% zamiast na 5%... Zero logiki.
Balajlama
Podstawowa stawka VAT na wszystkie suplementy i pasze dla zwierząt była ustalona na 7 %.
Kilka lat temu weszło w życie administracyjne, specjalne ustrojstwo obniżające VAT do 3 %.
Ta obniżka dotyczyła jedynie pasz i suplementów dla zwierząt gospodarczych.
Do zwierząt gospodarczych zaliczano także konie.

Przez ostanich kilka lat wyglądało to tak, że jak kupowałas karmę dla psa czy kota to obowiązywała stawka 7 %, a pasza dla konia to było 3 %.
Z dniem 31.12.2010 roku ta specjalna obniżka przestała obowiązywać.
Od 1 stycznia tego roku stawki z preparatami dotyvzącymi żywienia  wszystkich zwierząt wynoszą 8 %.

mam nadzieję, że teraz jest to już jasne
z tego wynika ,że pasze powinny podrożeć 5% a podrożały srednio o 20% (niektóre wiecej). 👿
eee.... wszystko drożeje 😕
Faza, pewnie dlatego, że duży % wpływajacy na cenę paszy to koszt transportu.
dokladnie tak jak mówi bera7
Kurierzy w sumie też podrożeni. Tak jak zawsze płaciłam około 14-16 zł, tak etraz spokojnie płace 20 :/
Kurcze a ponoć podwyzka vaty miała szareko człowieka prawie nie dotknąć.
również minus dla pasze.sklep.pl (Stefanidis) - paczka miała być wysłana w zeszły piątek a wczoraj Pan zadzwonił że nie ma jeszcze lizawki więc zrezygnowałam z niej na rzecz cukierków i kazałam wysłać paczkę. Ponadto reklamują się że przy dwóch workach paszy dostawa gratis - więc zamówiłam dwa worki musli plus lizawkę i smar do skóry - po czym program doliczył mi za przesyłkę kurierem. Po telefonie do sklepu dowiedziałam się że przesylka gratis dotyczy zamówień TYLKO pasz - jak dodasz suplement lub coś innego to płacisz za przesyłkę.  😤
O widzę, że żalicie się na stefanidisa! Ja mogłabym książkę napisać na temat ich działalności.Kompletny brak kompetencji pracujących tam ludzi, śmiem twierdzić, ze nie pracuje tam zaden doradca żywieniowy, a zwyczajni ludzie wzięci z ''ulicy''. Długi czas oczekiwania na przesyłkę. Inna cena jest w biurze sklepu, a całkiem inna w magazynie. Nierozróżnianie granulatu od musli, mogłabym pisać i pisać.........  😀iabeł:
że przesylka gratis dotyczy zamówień TYLKO pasz - jak dodasz suplement lub coś innego to płacisz za przesyłkę.

hahah, fajna promocja 😀 Zamiast sie cieszyć że ktos kupił więcej...
za transport płace osobno , wiec ja piszę o podwyżkach samych pasz. Zerknijcie na animalia co się dzieje.
Może jak ktos ma "na garnuszku" jednego konia to nie widzi podwyżki o 10 czy 25 złotych za paszę ale sorki jak się ma tych "gąb" 12 to widać.
Faza, ja mam na myśli to, że jeśli sklep sprowadza towar np. Pavo, to kosztuje transport paszy z Niemiec do hurtowni, a potem z hurtowni do sklepu.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 stycznia 2011 22:29
Pasi-konik  :kwiatek: Pierwszy raz zamawiałam przez internet (normalnie kupuję u nich w stacjonarnym) i jestem bardzo zadowolona. Zamówiłam w środku nocy, przed południem dostałam wiadomość, że paczka wysłana, a następnego dnia była u mnie. Wszystko super bezpieczenie zapakowane  👍
Próbował ktoś kupić coś z CALEVO.DE ? Da sie? Jakie są koszty?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
22 stycznia 2011 22:54
rtk jeszcze niedawno było 15 euro za wysyłkę do Europy. myślę, że ceny nie uległy zmianie.
Pewnie nie🙂 W Niemczech Vat się nie zmienił i jest od wielu lat sporo niższy niż u nas🙁
Polecam sklep    http://www.arcus-konie.pl/


fajne promocje, bardzo szybka wysyłka i super kontakt mailowy - bez problemu z rezygnacją z części zamówienia - jeszcze tego samego dnia otrzymałam zwrot pieniążków na konto  🙂
Wielki + dla galopady.
Pasza była u mnie na drugi dzień. I darmowa przesyłka😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
26 stycznia 2011 17:58
Plusy dla Konika i Equishopu 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
28 stycznia 2011 13:33
Jak z czasem oczekiwania na produkty kupione w jarpolu?  🙄

Mój koń rozwalił jedno zapięcie w derce w niedzielę, naprawiłam prowizorycznie, jednak po powrocie do domu chciałam zamówić jakąś nową.
Akurat na allegro znalazłam kończącą się w poniedziałek aukcje derki z jarpolu.
Aukcję wygrałam, od razu wpłaciłam pieniądze i poprosiłam o wysyłke kurierem. (napisałam że zależy mi na czasie)
Derki spodziewałam się najpóźniej w środę a do tej pory jej nie ma  😲
Telefonowałam wczoraj i dziś jednak bez odzewu.
Przez chwilą wysłałam jeszcze maila.

Nie wiem teraz co robić  🤔 ile dni koń może stać w derce związanej paskiem do ostróg  😵

eit: derka wreszcie dotarła
(+) dla mkslepu- szybka wysyłka towar zgodny z opisem 😀
Ogromny plus dla AWIL HORSE
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się