Konserwacja sprzetu metody

Jak ostatnio wysmarowałam siodło balsamem veredusa nie mogłam anglezować  😁
A co polecacie do poprawienia wyglądu starego siodła, miejscami poprzecieranego tak aby znowu nabrało głębszego czarnego wyglądu? wiem, że swego czasu ktoś pisał o takich specyfikach, byłabym wdzięczna za informację🙂
Veredus Curium  😅
Ja do codziennej pielegnacji sprzetu uzywam "Leather Quick Clean" z NAF. Znakomicie dzialajacy preparat i do tego w super cenie.
http://www.mksklep.pl/naf-leather-quick-clean-spray-500-ml-p-659.html
A od swieta  🤣 "Leather Food" - fantastycznie, głęboko odzywia skóre i jest bardzo wydajny...
http://www.mksklep.pl/naf-leather-food-professional-250-ml-p-658.html
Anderia   Całe życie gniade
24 stycznia 2011 12:25
Ja mam pytanie co do Veredus Curium Balsam, czy siodło po posmarowaniu nim zostawia na czaprakach/padach odbarwienia? Wie ktoś? :kwiatek:
kodusiowata, za tydzień mogę Ci powiedzieć, ale nie sądze bo jest jasnym żelem.
Anderia   Całe życie gniade
24 stycznia 2011 21:32
Oks, w takim razie czekam 🙂
Gillian   four letter word
24 stycznia 2011 21:49
kodusiowata, nie zostawia, bo szybko się wchłania 🙂
kodusiowata, Potwierdzam słowa Gillian - nie zostawia 🙂
Anderia   Całe życie gniade
25 stycznia 2011 13:48
Dzięki dziewczyny :kwiatek:
ma ktoś sprawdzone sposoby na czyszczenie srebrnych elementów w siodłach? chodzi mi o takie ozdobne elementy w westowych siodłach🙂
asds   Life goes on...
25 stycznia 2011 15:19
ma ktoś sprawdzone sposoby na czyszczenie srebrnych elementów w siodłach? chodzi mi o takie ozdobne elementy w westowych siodłach🙂



Żel antybakteryjny do mycia rąk z LIDLA - butelka około 300ml kosztuje 5zł z tego co pamiętam
asds dzięki🙂
[quote author=Tuffy link=topic=127.msg869785#msg869785 date=1295966235]
Żel antybakteryjny do mycia rąk z LIDLA - butelka około 300ml kosztuje 5zł z tego co pamiętam

Ten żel w ogóle jest znakomity!
A w Biedronce były elektryczne urządzenia do czyszczenia 'drobiazgów' uwaga! po 10 PLN!
myslicie ze ten balsam veredusa nada sie do zmiekczenia twardego siodla - nie z mielonki ale twardego?
Coś ogłowie zaczęło mi się kleić... :/
Czym je potraktować? mydłem do skór?
Umyć mydełkiem, porządnie wysuszyć w ciepłym pomieszczeniu, nasmarować.
Niestety takie temperatury i warunki jakie są aktualnie nie sprzyjają skórzanym wyrobom.
Puma,  dzięki
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 stycznia 2011 19:47
mial,  szoko wypada baaadzo blado w porownaniu z passierem-dla mnie passier to jest normalnie cud miod malyna dla mojego sprzetu
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
31 stycznia 2011 20:34
Karla, dzięki!
Kupię zatem passiera 🙂
Nabyłam wędzidło obciągnięte skórą. Czy powinnam czymś tę skórę potraktować zanim trafi do gęby końskiej?
trusia, ojj chyba nie. oleje do skor zawieraja rozne dodatki przeciwplesniowe itp.
chociaz po namysle, to olejem roslinnym, zwyklym chyba nie zaszkodzi, a i moze cos dac 😉
Dzięki, wobec tego maznę lnianym 
Znalazłam w starej pace ochraniacze Veredusy wyściełane skórą, niestety skóra jest twarda jak kamień!! I z tego co wiem smary nie dają rezultatów? Może ktoś już wybrnął z takich opresji?
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 lutego 2011 20:01
Jak czyścicie wędzidła z dziurkami? moje w środku nic nie ma bo je myłam ale strasznie z niego wali
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
07 lutego 2011 20:05
araucaria kup produkty Leather Therapy http://www.leathertherapy.pl/ i upierz te ochraniacze w pralce żeby usunąć brud i zmiększyć skórę 😉
Skórę w pralce? Nigdy nie próbowałam. Ale faktycznie z tego co piszą, to może zdziałać cuda. A próbowałaś sama?
Niestety dystrybutorzy ze strony leatherteraphy.pl zawiesili sprzedaż 🙁
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 lutego 2011 22:50
Bardzo was prosze o pomoc... :kwiatek: Jestem zielona w tych kwestiach  i prosze dodatkowo o wyrozumiałość.

Dorwałam starą uprzaz dla konia. W niektórych miejscach  jest podpleśniała/ miekka... w niektórych  twarda/sucha.
Jak ją ratować??? Czy jest jakiś sposób aby pozbyć sie pleśni? Jak sprawdzić czy nie naruszyła konstrukcji skóry?

W tej chwili suszy się część miekka/spleśniała na kaloryferze.... i co robić dalej?
słyszałam coś o  przemyciu skóry alkoholem..... czy to się sprawdza?  i co robić dalej? natłuścić ??


edit: czy ktoś słyszał o tym sposobie? Z wyrobów skórzanych usuwa się plamy z pleśni wodnym roztworem spirytusu (proporcje: 1:1). Potem skórę trzeba porządnie natłuścić. Z bardzo delikatnej skóry plamy ściera się kawałkiem świeżego chleba, a potem poleruje powierzchnię wełnianym gałgankiem
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się