Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

crazyfrog   Lots of laught c:
18 stycznia 2011 11:30
Hej słuchajcie bo się już pogubiłam a nie chcę wywoływać kolejnego skandalu ( mam już dwa na koncie xD )
Skoro to jest wpływ treningu na wygląd konia to może być także wpływ złego treningu który stanie się przyczyną gorszego wyglądu tak?  :kwiatek:
crazyfrog, nawet w tym temacie pojawiały się zdjęcia wpływu złego treningu na jeszce gorszy wygląd😉
crazyfrog   Lots of laught c:
18 stycznia 2011 11:34
Uj...  👀    Chyba przegapiłam  🏇
Jeśli nie wyjdzie mi dodanie zdjęć - proszę o wybaczenie,
nie bijcie mnie  🙄
Wiem że dla właściciela zmiany które zaszły w wyglądzie konia są
znacznie bardziej zauważalne, jak patrzę na niektóre porównania,
aż mi głupio  😉 nie przeciągając - koń po zmianie trenera, z głupiego
i lecącego na łeb na szyję do przodu, zrobił się grzeczny, posłuszny i chętny do pracy.
Pierwsze zdjęcie - Maj/Czerwiec 1O'
Drugie zdjęcie - Październik '1O


.
skelleton coś czuję, że będzie kolejny naskok dziewczyn - tym razem na Ciebie 😉 zmieniło się tyle, że nachrapnik nareszcie zapięty prawidłowo 😉 nic poza tym...
no może troszkę koń przytył, ale można by w sumie stwierdzić, że to zdjęcia z jednej jazdy (zapiąć nachrapnik i zmienić ludzia na górze - inny strój - nie trwa długo 😉 )
Zygzak
Moim zdaniem nachrapnik lezy zbyt nisko na 2 zdjeciu i przy mocnym zapieciu bedzie utrudniał koniowi oddychanie.

a co do samej zmiany zdjec skelleton to moim zdaniem w ogole jej nie ma i to nie ten wątek.
wg mnie koń Nigny zmienił się, napewno wygląda lepiej jeśli chodzi o tuszę, ale szyja też się nabudowała, od góry, wypełniła się dziura przy kłębie, ale od dołu tez niestety. uważam ze to kiepskie zdjęcia do oceny, może gdyby były lepsze to dało by się zauważyć, co tu jest wytrenowane a co upasione.
cieciorka,  👍, ale jak ty ustaliłaś linię brzucha przy tak rozmazanym (w tym obszarze) zdjęciu?  😀iabeł:
Nigna, dla Ciebie  👍 za zamieszczenie zdjęć "nietendencyjnych". Jakoś tak jest, że wszystkim nam - jeżdżącym zmiany naszych koni wydają się spektakularne (i w odczuciach - zapewne są  :kwiatek🙂, ale gdy spojrzeć na zdjęcia...  😤
Bardzo trudno uzyskać spektakularną, ewidentną zmianę u konia, zmianę, którą dokumentują zdjęcia. Na zamieszczonych zdjęciach realnie widać spory rozrost "portek". Źle to nie jest, ale dziwne  🤔 Bo zazwyczaj najpierw "rośnie" przód - jak milusia napisała. Może być, że zabrakło treningu siłowego "na wejściu"- po prostu. Możliwe, że ważniejsze było poprawienie jezdności konia - i pewnie słuszna to była decyzja (bo jak inaczej  :ke🙂, więc: wszystko przed Tobą!  🏇
edit: na tych "tendencyjnych" - zmiany widać, owszem.
O właśnie, zapomniałam : )
To ogłowie to jedna wielka zagadka.
U góry jest zapięte tak, jak było najwygodniej dla konia, niżej,
tak jak być powinno. I nie życzę sobie, by osoby nie mające do czynienia
z tym ogłowiem, mówiły mi, że jest za nisko : ) po pierwsze - nachrapnik
nie ma skórki podtrzymującej go tam, gdzie trzeba, a po drugie to było
stępowanie po treningu, dlatego też, wyjaśnia się tutaj brak ochraniaczy,
podłoże, i poluźniony nachrapnik : ) amen.
Ja tam widzę zmianę, zad się zaokrąglił, klatka piersiowa rozrosła. No i trzeba wziąć pod
uwagę fakt, iż NIE BYŁO możliwości odpowiedniego treningu, ze względu na rorera II/III stopnia. To
co osiągnęłyśmy jest istotne, bo koń nie mógł pracować tak, jak powinien.  :3
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
19 stycznia 2011 19:28


To może do tego czego sobie życzysz lub nie dodaj nowe ogłowie skoro sobie z tym nie radzisz...

edit :literówka
Jeśli nie było możliwości treningu - to po co wstawiasz zdjęcia? Prędzej już do kąciku puchaczy.
Chyba,że pragniesz jakiś informacji,co możesz polepszyć,zmienić-moim zdaniem po prostu wprowadzić sensowny trening,ale skoro się nie da,nie widzę sensu wstawiania tu tych zdjęć.
Pierwszy raz wypowiadam się w tym wątku negatywnie,zazwyczaj olewałam tzw. "naloty" ale tym razem na prawdę nie widzę żadnego sensu w twoim postępowaniu.
Może jednak trzeba zmienić tytuł wątku? Na bardziej (jeszcze) czytelny: Dokumentacja fotograficzna zmian muskulatury i sylwetki na skutek treningu?
salto piccolo
oszczędziłam sobie dopisywanie że koń jest już po zabiegu,
no ale najwyraźniej było to błędem. Mnie po prostu cieszy fakt, iż koń
wygląda inaczej, zmienił się, wydoroślał, nawet jeśli trening nie był
taki, jaki wszyscy planowali. Wracamy do pracy, pod okiem trenera I klasy,
bądź co bądź, bardzo dobrego trenera, chociaż chyba faktem jest, iż
tutaj nie powinno się udzielać, wybacz mój błąd więcej tutaj nie napiszę : )
Nord
Nad interpretujesz Złotko. Zdjęcie jest z października. Teraz mam nowe ogłowie,
z nachrapnikiem angielskim. Po co się było telepać...
no widzisz. taka jestes pyskata i na wszystko masz odpowiedz. a odpowiedz mi, po co wstawiasz zdjecia, jesli nie chcesz nikogo sluchac?
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
19 stycznia 2011 19:48
W takim razie pozdrawiam trenera I klasy który nie widzi źle zapiętego nachrapnika u konia w "treningu". Może najpierw warto zastanowić się nad podstawami a potem nad terningiem.
p.s "złotka" sobie nie życze...
Może jednak trzeba zmienić tytuł wątku? Na bardziej (jeszcze) czytelny: Dokumentacja fotograficzna zmian muskulatury i sylwetki na skutek treningu?


myślę że i to nic nie da, na głupotę ludzką nie ma rady  😀iabeł:
Skelleton przestań gadac głupoty. Byc może koń zmienił się jeśli chodzi o jego zachowanie pod siodłem, ale na pewno nie zmienił się w WYGLĄDZIE. Tak więc daruj sobie, przyznaj się po prostu, że "pomyliłaś" wątki i zakończ tą bezsensowną dyskusję.
Po za tym naprawdę jeździsz z profesorem P.? Baaaardzo ciężko mi uwierzyc, że akurat on nie zauważył, że koń ma źle dopasowany nachrapnik (kurde, przecież to widac nawet na miniaturkach zdjęc!). [s]A może zwrócił Ci uwagę, ale Ty jesteś mądrzejsza?[/s] No nie sorry, wtedy byś już z nim nie jeździła.
Wystarczy może? Może trening przyniesie dalsze pozytywne zmiany,może nawet - ewidentne? Wykluczyć się tego nie da.

Pilnie potrzebuję zrobić offtop, ale na temat  😡
No to już wiecie, dlaczego ludzie w d* mają te wszystkie brednie o rozluźnieniu, stopniowej pracy, porozumieniu z koniem...
Bo tego nie widać!  😀iabeł: Nie widać na pierwszy ani nawet trzeci rzut oka. A siłową harówę na czarnej + odpowiednia pasza - widać świetnie i szybko  💃 To po co robić wszystko po kolei?
Skelleton może wstaw inne zdjęcia? Te są dość małe i pod niefortunnym kątem..być może faktycznie będzie łatwiej zauważyć przyrost mięśni 🙄
Angelika04: no zmiana jest bardzo widzoczna, bardzo się zmienił, nabrał mięśnia.

Bo praca się opłaca  😀
crazyfrog   Lots of laught c:
22 stycznia 2011 11:54
A co myślicie o zrobieniu np. takiego rankingu najlepszych przemian w tym wątku? Na przykład jakieś TOP10 😀  Wtedy wszyscy będą mogli zobaczyć o co tak na prawdę tutaj chodzi i przemyśleć czy posiadają tak sensowne zdjęcia aby tutaj wstawiać?  :kwiatek:
ja myślę, że wystarczy tytuł wątku zmienić na "widoczny wpływ", z wyboldowaniem...
Mi by się taka ankieta podobała. Nie wiem tylko, jak to technicznie rozwiązać... Na górze mogłaby być ankieta odsyłająca do voltowej galerii, w której trzebaby umieścić podwójne (w sensie przed i po) zdjęcia koni nominowanych do miejsc w 10tce. W ankiecie ludzie głosowaliby na swoich faworytów i wiadomo, że być może osoba będąca najdłużej miałaby najwięcej głosów, ale może po jakimś czasie głosy rozłożyłyby się sensownie. Macie inne pomysły jak to rozwiązać?
cieciorka   kocioł bałkański
22 stycznia 2011 12:33
a mnie nie- przecież zdjęcia pokazują zmany w różnym czasie- jak więc wybrać tę największą?
po za tym, na prawdę uważacie, że komuś to wyjaśni o co chodzi w wątku?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 stycznia 2011 12:39
Jesień 2010 i i przełom roku 2008/09 różnica w koniu i jeździe chyba dość zauważalna
Ta, szczególnie ma być zauważalna, kiedy wstawiłaś zdjęcie ze stępa i kłusa.
Ja tam nic nie widzę, żadnej różnicy.

Edit: wróć, napisałam coś nic nie wnoszącego do tematu.  😡
Anderia   Całe życie gniade
22 stycznia 2011 12:44
Gdzie ta zmiana? W czym?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
22 stycznia 2011 12:49
Wystarczy spojrzen na szyje konie i głowe,na zdjeciu na dole walczy z kontaktem,szyja jest prosta,kon lekko łamie się pod naciskiem wędzidła,uszy położone,koń ewidetnie nie zadowolony,na zdjeciu wyzej szyja okrągła,nos w pionie,uszy prosto,piana w pysku. Grzbiet na jednym zdjeciu zapadnięty,na drugim okrągły,zad na jednym zdjeciu mizerny na drugim znacznie pełniejszy.

edit:proszę bardzo jeszcze inne zdjecie niestety kłus,bo jak właśnie zobaczyłam z tej jazdy mam sam kłus 🤔
Pursat   Абсолют чистой крови
22 stycznia 2011 13:03
Na ostatnim zdjęciu też widać prostą szyję (irokez daje wrażenie łuku), a zdjęcie z tego lepszego okresu...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się