ODSZEDŁ ORKAN :(

Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
13 stycznia 2011 19:29
madzik2626 jedzie ktoś z Tobą do tej kliniki czy sama jedziesz? Co z transportem?
Halo ludziska, jest ktoś w stanie załatwić jakiś tani transport?
Nie wiem JESZCZE jak to z transportem bedzie. Mysle ze ktos ze mna pojdze!

Zamierzam pozyczyc przyczepe i mam nadzieje ze kolega nas zawiezie (jeszcze nie zna grafiku w pracy)...
W praktyce roznie to bywa. Jezeli kolega nie da rady, to transport.
Juz jednego Pana transportera mam, nie wiem jaka cena.

Napisze jeszcze ogloszenie, moze ktos wybiera sie z koniem rowniez w okolice, albo jedzie po konia... i przy okazji zabierze Orkana 🙂
hym...niewiem czy dostalas mojego pw, ale moge zaoferowac transport ponizej kosztow rynkowych (tak troche powyzej paliwa do tego auta), jezeli kon nie bedzie musial iles dni zostawac, moge poczekac kika godzin...i to juz tez o polowe zmniejszy koszt. czy z dojadem do ciebie czy od granicy - wyjdzie chyba podobnie. no i moge zabrac zawodowego tlumacza 😉
ale oczywiscie sobie przelicz co sie bardzij oplaca - wynajem przyczepy+paliwo+kierowca czy "transport" po np 1,30 (normalnie chyba1,50?) bo jak tylko za paliwo zaplacisz, a auto malo pali, a przyjaciel np bedzie mogl tam nocowac jesli bedzie potrzeba a nie jechac 2x...to raczej 1 opcja sie bardzeij oplaci 😉
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
14 stycznia 2011 01:41
[quote author=horse_art link=topic=38627.msg852658#msg852658 date=1294964383]
jezeli kon nie bedzie musial iles dni zostawac, moge poczekac kika godzin[/quote]

madzik2626 pisała wcześniej o kosztach za hotel, więc podejrzewam, że konisko będzie musiało zostać w klinice kilka dni.
Ale nie wiem dokładnie, tylko tak wnioskuję z treści jej posta 😉
Bedzie musial zostac 10-14dni... Zalezy jak sie bedzie czul 🙂
Kolega raczej nie zostanie tam ze mna 2 tyg(jezeli pojedzie)... wiec i tak bedzie trzeba jechac 2x.
Najtaniej by wyszlo zabrac sie z kims. i Z kims wracac... Ciezko takie cos zaalatwic, ale moze sie uda 😀

Ja teraz jade do mamuta, dam znac jak wroce co tam u niego :kwiatek:
no tak, to kicha...(z  czekaniem w sensie)
my ze szczecina wiec to dla nas zaden problem, do berlina sie "poprostu jezdzi", wiec napewno nie oplacalnym dla nas byloby tam siedzenie w hotelu nawet 1-2 nocy 😉

klinka ma sweitną renome, znam wiele koni ktore tam uratowano - trzymam kciuki !
U Orka po staremu, papu dostal, z apetytem zjadl  🙂
Dodaje nastepne zdjecie, po czyszczeniu 💘

Zapraszam do licytacji konika szajbuska, ktorego zrobila jedna revoltowiczka
http://allegro.pl/konik-szajbusek-kantar-owijki-charytatywna-jedyny-i1412427819.html

Ta klinike w Seeburgu polecil mi drRojek, tyko szkoda ze taka wysoka cena zabiegu 😕 Wciąż liczymy na Wasza pomoc :kwiatek:

Pozdrowiania dla wszystkich od MAMUTA
Mój konio na lampe po marchewki by wszedl  😍

Uzbierana kwota nie uległa zmianie, wynosi 1761,5zł
 

Tak wiele brakuje 🙄 Prosimy o pomoc :kwiatek:
Madziku26, a dokor Rojek nie chce się tego podjąć czy ty podjęłaś decyzję o wyjeździe do Niemiec. Kwota za sam zabieg horendalna  🙁 A gdzie koszty transportu.
Serdecznie ci współczuję.
Pamiętam, że w sierpniu u dr Golonki stał kuc po usuwaniu ropnia z zęba, z drenem w czaszce. Czy decyzja o niemieckiej klinice jest już ostateczna?
Ja podjelam taka decyzje!
Mimo to ze kwota za zabieg jest taka ogromna!  😕

Decyzja jest ostateczna. Orkan byl w klinice w Polsce i niestety musze wyjezdzac jeszcze raz! 🙁
Moją jedyną nadzieja jest to: ze Niemiecka klinika to bedzie jego ostatnia "wycieczka"...

Konik ma sie dobrze, czekamy na kowala 🙂 Zaraz do niego jade.

Niestety nic nie sprzedalam, uzbierana kwota nie ulegla zmianie.
Wciaz licze na Wasza pomoc :kwiatek: 🙁
-------------------------------------------------------
Na dzien dzisiejszy otrzymalam na konto pieniazki od:
M G 30zl
K G 50zl
E W 20zl
T 50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
A  50zl
M G 70zl
A M 30zl
E K 100zl
R76  50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
M G 100zl
M P 10zl
L S 61zł
M K 200zł
K K 20,5
A B 5,5
M C 20zł
-----------
867 zł  😅

CZYLI SUMA KTORA UZBIERALAM TO 1817zł  😅 :kwiatek: 😅

Edytuj posty!


Wstawiam zdjecie 🙂 💘 Przytył chlopak... ma się dobrze, oczywiscie zjadl z wielkim apetytem obiad.

Uzbierana suma jest corz większa... Ale brakuje jeszcze sporo 🙁
Moje najulubieńsze zdjęcie i to z marchewami też super 🙂
Klinika niemiecka myslę,że decyzja najlepsza...
Ja właśnie wróciłam pare dni temu i jestem strasznie zadowolona

DACIE RADE :*
Madzia czy masz już konkretną datę wyjazdu do kliniki?
4 lutego mam ostatni egzamin... PLANUJE po nim jechać.
Musze zorganizować pieniadze do tego czasu...

Znalazlam klinike '"stomatologiczną" - w Tappendorf
http://www.pferdeklinik-tappendorf.de/Home  --- 700km 😕

Właściciel kliniki, chirurg stomatolog, wszyscy lekarze (5) specjalizacje: stomatologia  🙂
Juz sie z nimi kontaktowalam, wyslalam zdjecia. Jutro bede dzwonila znowu i sie dowiem jaka cena. Jezeli porównywalna- JADE TAM!!
Zmienilam zdanie, bo wydaje mi sie ze własnie ta klinika bedzie najlepsza dla Orkana. Jezeli cos ma pomóc to grono specjalistow ktorzy własnie sie tam znajdują. Chce zrobic wszystko zeby Orek byl zdrowy stad ta decyzja i ciagle kombinowanie...

sayanka88 -- oczywiscie ze rade damy, MUSIMY :kwiatek:
4 lutego mam ostatni egzamin... PLANUJE po nim jechać.
Musze zorganizować pieniadze do tego czasu...

Znalazlam klinike '"stomatologiczną" - w Tappendorf
http://www.pferdeklinik-tappendorf.de/Home  --- 700km 😕

Właściciel kliniki, chirurg stomatolog, wszyscy lekarze (5) specjalizacje: stomatologia  🙂
Juz sie z nimi kontaktowalam, wyslalam zdjecia. Jutro bede dzwonila znowu i sie dowiem jaka cena. Jezeli porównywalna- JADE TAM!!
Zmienilam zdanie, bo wydaje mi sie ze własnie ta klinika bedzie najlepsza dla Orkana. Jezeli cos ma pomóc to grono specjalistow ktorzy własnie sie tam znajdują. Chce zrobic wszystko zeby Orek byl zdrowy stad ta decyzja i ciagle kombinowanie...

ok Madzia dzięki za info do tego czasu jeszcze ci coś doślę  😀
Będę trzymać kciuki za udany zabieg i szybki powrót do zdrowia twojego siwka.

sayanka88 -- oczywiscie ze rade damy, MUSIMY :kwiatek:
Nic nowego nie wiem. Do kliniki nie moglam sie dodzwonic...  🙁 Lekarze zdjęć nie obejzeli  🙁 Jeszcze bede probowala dzwonic...

SUMA KTORA UZBIERALAM TO 1817zł    😅

Wyjazd tuż tuż, prosze pomocy, licze na Was! :kwiatek:
Pisze żadko, bo nauki mnóstwo. Nie chce zawalić szkoły, bo na warunek kasy nie zorganizuje... 😉

Tylko cos nowego bede wiedziala od razu napisze :kwiatek:

Co myslicie o tej klinice w Tappendorf? Ktos moze tam byl?
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
23 stycznia 2011 08:58
madzik2626, czasu cholera mało 🤔
Dasz radę sama coś jeszcze zorganizować przed wyjazdem?
Jeśli dodzwonisz się do tej kliniki, to dowiedz się czy za wszystko trzeba zapłacić z góry, czy dopiero pod koniec pobytu.


Pozwolę sobie jeszcze raz przykleić te informacje:

POMOC DLA ORKANA
Magdalena Ćwiertnia
Jeżynowa 3/36
81-084 Gdynia
mBank 52 1140 2004 0000 3102 6060 0548



Czy ktoś w ogóle jeszcze odwiedza ten wątek?
Halo halo?
hej, ja właśnie wpłaciłam i myślę, że osoby, które zwlekały z wpłatą z powodu braku szczegółów dotyczących operacji też chwycą za portfele 🙂
Dodzwonilam sie do kliniki i... Pani nie mowila po angielsku 🙄

Poprosilam zeby odpisali mi na meila, mam nadzieje ze pani to zrozumiala. Jutro zadzwonie tam ponownie. MUSZE WIEDZIEC JAKA CENA!!
Do kliniki z Rumi(gdzie stoi Orkan) jest dokladnie 760km. Czyli sam transport to OGROMNA kwota...

Bede MUSIALA zorganizowac cos, wiele brakuje.
Dwonilam do jednego transportera zapytac o koszty, musi to skalkulowac i mi nada. Jeszcze kolega da mi znac.
marysia550 Bardzo dziekujemy  :kwiatek:
Dzisiaj sprzedalam dwie rzeczy wiec 200zł do przodu.
[b]SUMA KTORA UZBIERALIŚMY TO 2017zł     [/b]

Dzisiaj ZA 2h kończy sie licytacja konika szajbuska
http://allegro.pl/konik-szajbusek-kantar-owijki-charytatywna-jedyny-i1412427819.html

ZAPRASZAM DO LICYTACJI I DO ZAKUPU INNYCH MOICH PRZEDMIOTÓW  :kwiatek:
Sio   nowe wcielenie marchewki
23 stycznia 2011 17:15
😡 nie podoba się konik.....a ja się narobiłam....za tyle to ja go sprzedaje normalnie-bez aukcji charytatywnej... a feeeee
jakbys potrzebowala tlumacza to pisz smialo 😉 chetnie pomoge z niemieckim 🙂
Sio- ależ jest piękny i na dodatek już mój 🙂
Halo halo, kontaktowalam sie znowu z klinika w TAPPENDORF  🤣 i ... juz wiem jaka cena.

A wiec tak: Jezeli zabieg bedzie wykonywany na stojaco - ok 8oo euro, jezeli pelna narkoza ok 1500 euro
Jak bedzie wykonywany, wszystko zalezy od wielu czynnikow. U Orkana jest stan zapalny rozległy, do usuniecia moze byc wiecej niz jeden zab...  😲 Zaplata przy odbiorze konia. W kazdym badz razie tak jak pisalam, CENA JEST PORÓWNYWALNA wiec JADE DO KLINIKI w TAPPENDORF na 100% !!

Jezeli chodzi o transport... Kolega sie zgodzil- jest to najtansza opcja. W gre wchodza tylko weekendy.
Wyjazd wiec 4 luty, albo 11luty w nocy. Kwestia jeszcze do dogadania.

BARDZO PROSZE o kontakt na pw osoby kore, byly za granica w klinikach, rozchodzi sie o dokumenty itd!

Na dzien dzisiejszy otrzymalam na konto pieniazki od:
M G 30zl
K G 50zl
E W 20zl
T 50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
A  50zl
M G 70zl
A M 30zl
E K 100zl
R76  50zł (Inisjaly z przelewu nie znane😉)
M G 100zl
M P 10zl
L S 61zł
M K 200zł
K K 20,5
A B 5,5
M C 20zł
A D 50zł
A K 50zł
-----------
967 zł 

CZYLI SUMA KTORA UZBIERALIŚMY TO 2117zł   :kwiatek: 
delta   Truth begins in lies.
24 stycznia 2011 18:25
BARDZO PROSZE o kontakt na pw osoby kore, byly za granica w klinikach, rozchodzi sie o dokumenty itd!


My jak nasze wozimy to jest tylko paszport, natomiast na transport potrzebujesz - zaświadczenie o stanie zdrowia konia plus plan podróży tzn. gdzie robisz postoje i pojenie itp. Z drugiej strony jechałam z koniem do DE przez cała Polskę i pół Niemiec (trasa Lublin > Monachium) i mnie nikt nie zatrzymał do kontroli i podobno rzadko zatrzymują.
my tez jezdzilismy majac tylko paszport. a i zdarzalo sie ze na szybko do kliniki bo stan ciezki to i bez. i przy kontrolach, mowiac ze to taka sprawa nie bylo problemu (w i pol. i niemczech) podobno nawet jest taki przepis ze przy stanach zagrozenia mozna tak bez papierow (ale pewna nie jestem, tylko slyszalam o tym).

w klinice napewno przyda sie cala dotychczasowa dokumetacja medyczna (opisy, diagnozy, przebieg leczenia zdjecia....) wzielabym takze tlumacza znajacego medyczną i końską terminologie...
a przynajmniej postaraj sie, aby opisy dotychczasowego rozpoznania i leczenia miec po lacinie.
Niedobrze wyglada sprawa z transportem  🙁 Kolega cos kombinuje...jakby nie chce jechac. Mam nadzieje ze zmieni zdanie 🙄
A Pan "transporter" dzisiaj dzwonil, powiedzial ze chce 500euro (za zawiezienie konia) 😲
OGROMNA kasa za sam transport... 😕
Jade do Orkana :kwiatek:
Czesc chce cie zjesc
Przepraszam bardzo ale to moja nienormalna koleżanka dorwała się do mojego telefonu i to napisała...

To powiedz Jej, że ma u mnie przechlapane  🤣
Sesja, sesja i jeszcze raz sesja  🙁 tylko nauka... jeszcze zostaly mi tylko 4 egzaminy  😀

Małe zainteresowanie moim wątkiem🙁

UZBIERANA KWOTA NIE ULEGŁA ZMIANIE - wynosi 2117zł   

Nie mam od kogo pożyczyc tyle kasy (z 8tys), mam nadzieje ze z 3tys sie uda pozyczyc. Brakuje mi jeszcze tak wiele🙁 uzbieralam na transport konia do Tappendorf 😕
Gniadoszka   Przyjaciel to mało ... to członek rodziny ...
29 stycznia 2011 16:28
Wrzucę to na swojego bloga ... może się coś ruszy.
Uszy do góry, informuj na bieżąco, a może jeszcze naskrob coś na innych forach?

Edit: dodałam info na blogu www.mar-tt-ini.blog.onet.pl
Gdyby się coś nie zgadzało, to madzik2626 daj znać, poprawię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się