Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

bardziej chodziło mi o taki konkretniejszy wolontariat, powazniejsza sprawa niz PCK
Gillian   four letter word
19 stycznia 2011 21:56
czy tabletki przechowywane w minusowych temperaturach nie tracą swych właściwości?
przez gapiostwo zostawiłam opakowanie w schowku w samochodzie, cały grudzień na mrozie :/
wiem, że normalnie trzyma się leki w lodówce ale czy na pewno nic im nie będzie? 🙁
Ubezpieczenie podróżne - gdzie warto? w jakim zakresie? a może to tylko ściema marketingowa?

Gdzie pytać, jak nie na RV! 😉
Gillian   four letter word
19 stycznia 2011 23:29
AN, w zeszłym roku wykupiłam sobie ubezpieczenie w Allianz na 10 dni, koszt około 50zł. Nie miałam okazji wypróbować czy to ściema, ale myślę że warto mieć jakieś ubezpieczenie i wykłócać się potem z ubezpieczycielem niż bulić z własnej kieszeni 🙂
bardziej chodziło mi o taki konkretniejszy wolontariat, powazniejsza sprawa niz PCK



polecam: http://www.akademiaprzyszlosci.org.pl/ i http://www.szlachetnapaczka.pl/, sama tam działam
cieciorka   kocioł bałkański
20 stycznia 2011 09:05
emade, sprawa poważniejsza od innej? wg jakiej klasyfikacji? niech każdy robi coś dobrego, nie ważne co. są jakieś rozliczenia?
twoje pytanie analogczne do: jakie kryteria należy spełnić, żeby dostać pracę?
-najlepiej pytać u źródła
-wszystko zależy od charakteru pracy
-czasem wymagany jest wiek, doswiadczenie, wykształcenie, znajomosc tematyki i tak dalej....
-najważniejsze jest jednak zazwyczaj zaangażowanie


czy jest jakieś polskie imię żeńskie nie kończące się na "a"?
cieciorka, ja znam dziewczynę o imieniu Dagny 🙂
Żaklin
Gillian, Leki (niektóre) trzeba przechowywac w lodówce.
Myśle, że nic im się nie stało jeżeli nie było to np -20 stopni.
Ale ja bym jednak wyrzuciła. Jkaoś tak mam.
Gillian   four letter word
20 stycznia 2011 10:51
szalonakobyła, no właśnie wiem, że w lodówce. Na moich pisze, że przechowywać w temperaturze poniżej +30. Nic o ujemnych nie jest napisane. Echh przedzwonię do lekarza 🙁
Gillian, dzięki za pomoc. Czy ktoś korzystał może z innej firmy?
emade - jestem wolontariuszką w domu dziecka. Nie trzeba nic - tylko chęci pomocy 🙂 każdego przyjmą
Pytanie za 100 punktów:  😀

A tak właściwie, to dlaczego jest forum starej volty (voltahorse) i re-volta/voltopiry?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
20 stycznia 2011 13:13
Bo forum starej volty swego czasu padło, nikt się za bardzo tym nie interesował itp. w związku z tym powstało nowe forum - re-volta/voltopiry.

To tak w wielkim skrócie 🙂 jest kilka wątków z tym związanych m.in. http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,1311.0.html lub http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,225.0.html i jeszcze chyba ten http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,41.0.html

Tak mi się przynajmniej wydaje. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Gillian, a co to za prochy?

a dlaczego jest re-volta i voltopiry?
Bo gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania 😉 Nie mogliśmy zdecydować się na nazwę 😉 Jeśli przyjrzysz się górze strony to przeczytasz dodatkowo: Aktualności: Witamy na nowym forum - konskieforum.pl
Gillian   four letter word
20 stycznia 2011 13:59
szalonakobyła, pigułki antydzieciowe 🙂
Gillian, to łykaj 😉
Ja swoje kiedyś też zostawiłam w zimę w samochodzie. Żyły, miały się dobrze. "Dzieciów" brak- narazie na szczęście
Co zrobić, żeby glany nie obcierały na piętach?
Mam je już od lipca chyba, lewy bardzo wygodny, ale prawy, po dłuższym spacerze (kilka km) zawsze obciera mi piętę 🤔 Przez to mam już w tym miejscu dużo grubszy i twardszy naskórek. Na co dzień da się to wytrzymać spokojnie, jedynie po wypadach do stajni (3km spacerku w jedną stronę) czuję, ze mnie obciera trochę, ale planuję wyjazd w góry kilkudniowy, typowo, żeby pochodzić po górach (od jednego schroniska, do następnego) i mogę mieć lekki kłopot.
Byłam w nich na rajdzie ok 20-25km, jak rozwiązałam tego glana, szło się dużo lepiej. Ale teraz jakoś nawet rozwiązywanie nie pomaga. Chodzę w normalnych skarpetkach, nie są cienkie, czy coś. I dziwne jest to, że tylko i wyłącznie prawy bucior mi obtarcia funduje.
Edit: Mam HD-ki
Edit2 😉: Czasem robią mi się normalne bąble z limfą(?) pod naskórkiem.
Jak ustawić w gmailu takie powiadomienie, które mi zostanie wysłane, jak ktoś odczyta maila, którego mu wysłałam? Mam problem w kontakcie z osobą, która kupiła ode mnie siodło i odpisuje na maile raz na 4 dni, a rat coś nie wpłaca za chętnie :/
Co to jest forma tektoniczna w SZTUCE?
Hija, jesteś pewna, że nie chodzi o formę architektoniczną? 😉 Gdzie na to trafiłaś?
A.   master of sarcasm :]
20 stycznia 2011 17:24
forma tektoniczna to w geologii raczej  😉
Mam takie zagadnienie podane do egzaminu z wiedzy o sztuce. I nigdzie nie mogę znaleźć.  😵
Jest samo czy w powiązaniu z innymi?
Można je podpiąć pod kilka rzeczy...
- współczesna architektura wykorzystująca ukształtowanie terenu
- projekty "idealnego miasta" z początków XX wieku
- wpływ ukształtowania terenu na żywy rozrost miasta
- land art
- inspiracja takimi formami w rzeźbie i architekturze
Abre- samo pojęcie. Zagadnienia, które mnie obejmują są do rokoka.
Więc to ostatnie co podałaś chyba by najbardziej pasowało?
agniecha930 , ja już próbowałam:
-plastry w 'zagrożonym' miejscu - zmniejsza obtarcia, ale nie chroni zupełnie, do tego beznadziejna z tego zabawa na dłuższą metę,
-wypchać kostkę, czyt. założyć dwie pary skarpetek, żeby luzu nie było w bucie [chociaż w glanach o niego i tak trudno  🤣] - całkiem całkiem, ale nie usatysfakcjonowało mnie to do końca,
-podkładka pod pięty+gruba wkładka - w moim przypadku najlepsze wyjście, podkładka to taka korkowa, albo gumowa, obszyta skórą, coś takiego, ogólnie mięciutko w bucie, wygodnie i przyjemnie,

A jeśli wybierasz się na dłuższe wyjścia - zabandażuj kostki. Przebyłam w ten sposób już wieele kilometrów i żyję. 😀
Jednak najlepsza rada - rozchodzić, baardzo czasochłonna zabawa, u mnie to zajęło jakieś 2 lata, aktualnie moje glaniątka są ze mną 4. rok i już niestety muszę je oszczędzać, rozpadają się.  😕 Ale są tak kochane, tak dopasowane, że aż jeden zrobił się większy od drugiego [tak jak moje stopy, ok.1cm różnicy].
Hija, a możesz wrzucić pozostałe zagadnienia? Jeśli masz to na kartce - zrób zdjęcie, jeśli na kompie - przyślij oryginał mi na maila.
cieciorka   kocioł bałkański
20 stycznia 2011 22:46
agniecha930, położyć na dywanie/ gazetach i tłuc młotkiem od wewnątrz, możesz poszukać też spreju zmiękczającego skórę
Dlaczego Angelina Jolie i Brad Pitt ciągle noszą na rękach swoje (spore już) dzieci?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się