Derki

ma ktoś dekę eskadrona rip stop, podszytą bawełną i polarem? jest różnica w układnaniu się derki?
No i kolejna derka BUCAS z serii 3 w 1

Power Turnout All-In-One. Po treningu jako osuszajaca, do stajni i na padok, dodatkowo zakres temperatur powala🙂
Dostepna w ihaha, w konskim swiecie w konstancinie no i chyba u dystrybutora (tez w Wawie).
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
16 stycznia 2011 09:57
korsiku ja mam podszytą polarem i bawełną(bez wypełnienia i 150gram)
i różnica w układaniu się jest zasadnicza 🙁
Ta z polarem dziwnie leży- tu sterczy, tam się naciąga :/ i na pewno takiej już nie nabędę...
Jaką derkę polecacie właśnie na padok dla konia nie golonego który kocha być uwalonym od stóp do głów. Derka ma służyć w okresie wiosennym i jesiennym czyli jak jeszcze temp na + i chronić głównie przed tarzaniem  😵

Ja Ci polecam tą:
http://sklep.horses.pl/product-pol-4905-Horseware-derka-padokowa-Amigo-600D-Lite-granatowa-.html
Jest absolutnie nie do zarąbania ta derka. Nawet próba zamordowania jej w pralce w temperaturze powyżej 30 stopni się nie powiodła. Jeżeli go nie golisz, to możesz zakładać i przy +15 i przy -15. Ja jestem mega z niej zadowolona, tym bardziej, że na allegro kupiłam nową za niecałe 300 zł  😁
Już wstawiałam to zdjęcie, ale co tam
Ripstop Eskadrona bez wypełnienia też nadaje sie na kąpiele błotne  🤣
piglet, a to masz rację ja widziałam tylko ze dwie plandeki innych firm i były też równie 'ciężkie' 🙂 ostatnie zdanie mnie zabiło 😁
Mam pytanie. 😉 Mój koń nie jest golony, stoi w dość ciepłej stajni, kiedy były te mrozy i ogólnie było poniżej 0 stała w grubej, zimowej derce. Jesienią natomiast w polarówce, w co mam ją teraz ubrać, jak w ciągu dnia jest pięknie i słonecznie (około +10stopni) a wieczorem już robi się chłodniej? Jaką derkę polecacie?
no zależy, mój stoi w derce z wierzchu nylon 1200 Denier podszyta polarem, czyli typowa dwuwarstwówka bez wypełnienia. polar od spodu jest dość cienki ale to ok, bo nie ma co przegrzewać. Jak się zrobi cieplej i słonecznie to stanie w jednowarstwowej, ale narazie polarek od spodu się przydaje- przyjemniej mu jest🙂 🙂 🙂 🏇 Z tym że mój jest golony, więc jeśli Twój jest osierściony mocno to jednowarstwówka wystarczy w zupełności tak sądzę.
Czy jak koń ma M/L rozmiar derki ESKADRON polarową, to L DRALON będzie dobra czy za duża ? : 🙂
U nas jak były mrozy to stajnia w ciągu dnia była zamknięta i w sumie w stajni było cieplej niż chyba teraz jak jest cały dzień otwarta.

PS. Wyprzedaż derek zimowych w Decathlon

Dralon wypada tak samo jak polar
theklaudia, to M czy L?
Dralon mi się skurczył po praniu dziś bym brała rozmiar większy niż normalnie.
W jakiej temp prałaś?
Dramka, ja wszystkie derki polar/dralon 30 stopni.
Ja dlatego wczoraj miałam ogromnego stresa jak włożyłam do pralki moja derke wełnianą pierwszy raz..

wyszła z pralki jak nowa  😅
Anderia   Całe życie gniade
21 stycznia 2011 22:27
Burza dralony są tak drogie a takie niespodzianki sprawiają? No niefajnie  🙄
Nie wiem jak jest teraz, ja miałam daaawno i staaary model.
kurczą się kurczą  🙄
i po pierwszympraniu-nawet w pralni zbijają się
Dralon jest super do pierwszego prania  🙄
Derka jednorazówka za 3-4 stówy  😂
eh... derka ivett




tak więc: poszukuję pancernej derki podszytej polarem lub z malutkim wypełnieniem (rozm. 165)
korsik, ale masz konie niedobre - wszystkie derki niszczą !! 😁
korsik, czemu ci pasy dyndają i szurają prawie po ziemi? ja bym to wszystko podopinała 😉
Może czas myśleć o Antybite?
wszystko dynda bo derka sięga do stawów...
poskracałam już

chyba właśnie kupię coś przeciw gryzieniu, tylko najpierw muszę znaleźć derkę, która będzie ładnie leżeć a nie ciągnąć się po koniu
korsik, moja każda derka tak wygląd po kilku miesiącach padokowania, więc to chyba nie wina materiałów ivett wyłącznie... miałam derki kilku firm i żadna nie przetrwała sezonu bez dziury. A twoja na fotce wydaje się jakaś strasznie długa, nie za wielka na kobyłkę? Klapa coś daleko się zaczyna, może więc lepiej by na niej 155 leżało?
Mi krawcowa wszyła nowe kółka w derkę od ivett i zobaczymy jak się teraz będzie sprawować 🙂
Wygląda na za dużą o rozmiar i tyle 😉 żadna tragedia. Szukaj ale z tego co śledzę- yyy z niczego nie jesteś zadowolona? ale tak Z NICZEGO. Z derek ogłowii szmat.. 😉 może za to znajdziesz derkę idealną, powodzenia.
Burza  🤔
jestem zadowolona ze wszystkich derek, które mam (no oprucz tej-ale czy ty byś była zadowolona jak derka po tygodniu używania by tak wyglądała?), wiadomo, że zdaża się sprzęt, który mi nie pasuje- wtedy sprzedaję i tyle
korsik, Eskadron ma derkę Antibite (chyba nawet była gdzieś w ogłoszeniach) znaną ze swej niezniszczalności :P
Albo w drugą stronę - mając konie niszczyciele kupowałabym najtańsze derki i spisywała je na straty 😉 Co zresztą sama robię, tylko problem w tym, że te wstrętne, brzydkie derki kupione za 70 zł wcale nie chcą się zniszczyć :p
Fakt, kupiłam w tym roku pffifa i jak się rozdarł to zrobiłam- o dopiero? 😉 mam piękną łatę i żyje dalej.
tylko, że ja zazwyczaj nie mam problemu z dziurawieniem derek, poza tą weatherbeeta ma dziurę bo wypruło się spod lamówki
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
22 stycznia 2011 19:20
to ja  powtórzę [i]one more time [/i]sposób na derkę bez uszkodzeń- płyn w spray'u przeciw obgryzaniu i wio- mój koń miał naprawdę mega rozrywkowe towarzystwo na padoku i dopiero spryskanie derek tym preparatem zaczęło chronić je przed zębami towarzyszy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się