Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Chciałam zapytać co robi się z językiem podczas pierwszej pomocy. Trzeba odchylic głowę aby udrożnic drogi oddechowe. To wtedy z językiem. Czy poszkodowany się nim nie  udławi gdy jest nieprzytomny?
Dada pewnie dlatego żeby uchronić je przed stadem paparazzi, którzy ich nieustannie prześladują. Zapewne w domu lub w bezpiecznym miejscu ich nie noszą (?) 😉
Pomyśl, gdyby takie dziecko troszkę nawet się oddaliło czy choćby zostało z tyłu, te hieny pewnie by go dopadły.
czy ktoś mógłby mi podiwedzieć, jak nagrać 23-godzinnego audiobooka na płytę tak, żeby dało się go odtwarzać normalnie na odtwarzaczu cd? i czy da się to zrobić np. na płycie dvd, bo zwykła cd to przecież tylko 80 min!

😉
Gillian   four letter word
21 stycznia 2011 09:39
szalonakobyła, udławi się, dlatego jak tylko jest to możliwe trzeba układać na bok w pozycji bezpiecznej. Przy samym RKO język nie ma większego znaczenia. Zresztą jak udrożnisz dogi przez odchylenie głowy to język się tak ułoży, że nie dławi.
Albo można nosić ze sobą rurkę ustno-gardłową  😁
szalonakobyła
Chodzi o to, że udrożniając drogi oddechowe- podnosząc podbródek do góry- odklejamy język od podniebienia, umożliwiając w ten sposób oddychanie przez usta i bardzo ułatwiając oddychanie przez nos.
Ja się uczyłam że jeśli poszkodowany jest nieprzytomny-zostawiamy go w pozycji na wznak. Pozycję boczną kazali nam stosować w momencie, kiedy musimy odejść na chwilę od poszkodowanego (np. żeby zadzwonić po pomoc, czy podejść do innego poszkodowanego). Językiem, z udrożnionymi drogami oddechowymi się nie zadławisz, nie da się po prostu 😉
Chociaż wiem, że wielu ludzi mówi, że jeśli możemy, zawsze w bocznej zostawiać, jak Gillian, w sumie, wydaje mi się, że to nie ma aż tak dużego znaczenia, jeśli jest się koło poszkodowanego i pilnuje cały czas.

cieciorka, ale tak.. obijać blachę? Nie zniekształci mi się to i nie zacznie jeszcze bardziej obcierać?
Krupnik. kurczę, nie mogę znaleźć, o jakie podkładki Ci chodzi..
Gillian   four letter word
21 stycznia 2011 11:33
pozycja boczna ma na celu nie tylko to, żeby delikwent nie udławi się jęzorem, ale także wymiocinami i śliną. Tak więc zawsze na bok. Żeby nie przegapić momentu zachłyśnięcia na przykład 🙂
jak nawilżyć powietrze w pokoju?
Kupić nawilzacz elektryczny albo takie gdzie się wlewa wodę i wiesza na grzejnik albo zmoczyc ręczniki i położyć na gorące grzejniki.                          A ja pytań jak zlikwidować wilgoć w domu.
cieciorka   kocioł bałkański
21 stycznia 2011 18:19
agniecha930, masz blachę na pięcie, czy tylko twardszą skórę?
agniecha930, piąte od góry http://www.gortomed.pl/wkladki_podpietki.php Do dostania na wszelakich bazarkach. Gdzie mają wkładki do butów, skarpetki, zapewne to także posiadają w asortymencie. Nie wiem czy Tobie coś da, ale za te kilka złotych można zaryzykować, chociażby dla samego komfortu chodzenia z takim ustrojstwem. 🤣
cieciorka, blachę. Tzn w środek buta wmontowaną, od obu stron jest skórą pokryta, ale blacha jest.
Krupnik., dzięki, będę kombinowała. 😉

Edit: Tak mnie teraz naszło na pytanie z 1 pomocy (o dziwo, na kursie nie myślałam o tym wcale, mimo, że przez całe 5 dni, mogliśmy non stop zadawać pytania 😀). Co z kaskiem w wypadku motocyklowym (w sumie upadek z konia też chyba się zalicza. Tyle, że koński łatwiej ściągnąć 😉)? Wiadomo, nie oddycha, trzeba ściągnąć. W sumie, trzeba też sprawdzić, czy nie ma urazów głowy jakiś poważnych, bo może się krew lać do tego kasku tak, że nie będzie widać. Ale z drugiej strony, w takich wypadkach powinno się jak najmniej ruszać poszkodowanym, bo prawdopodobne są urazy kręgosłupa. Ściągać, nie ściągać? Kiedy ściągać? Nie wspominam o stabilizacji przy ściąganiu, bo to chyba oczywiste 😉
Gillian   four letter word
21 stycznia 2011 21:12
jeśli już bardzo trzeba ściągnąć, to w dwie osoby z maksymalną stabilizacją. Ogólnie śliski temat...
wg nowych wytycznych można zrezygnować ze sztucznego oddychania, więc jeśli naprawdę nie ma wskazań to nic nie ruszać.
Jeśli ma uraz głowy to i tak nic mu na miejscu nie pomożesz 🙂
W sumie tak, tamować tego nie można, nijak się nic z tym nie zrobi..
Serio nie trzeba robić sztucznego oddychania? O tym nie słyszałam. Tzn. słyszałam o tym, że jeśli akurat nie mamy przy sobie maseczki, czy ambu, a brzydzimy się robić osobie zastanej na ulicy sztuczne oddychanie, to same uciski też będą jak najbardziej w porządku. Ale o tym, że w 'normalnej' sytuacji bez wdechów można, to mi nie powiedzieli.. Ale i tak jestem zadowolona z kursów, wiem, że się dużo nauczyłam, a właściwie dopiero teraz zauważyłam, jak beznadziejna jest PP na PO, czy na tych dziwnych wykładach w szkole.. 😉
Edit: chociaż może ja się nie będę rozpisywać, bo już mam kolejne milion pytań co i jak i kiedy.. 🤣
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2011 09:39
Potrzebuje wzoru życiorysu. Składam papiery o pracę, a w necie są tylko instrukcje jak napisać. Ja potrzebuje naocznie zobaczyć jak to wygląda.
Gillian   four letter word
22 stycznia 2011 12:00
agniecha930, dawaj, kto pyta nie błądzi 🙂
jeśli nie chcesz bo się brzydzisz albo nie umiesz - nie musisz robić oddychania 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2011 12:38
Czy jest jakieś lepsze określenie niż sprzątaczka?
życiorys to CV?
a więc JARA, chodzi ci o list mot?



Czy CV?



Jara konserwatorka powierzchni płaskich.
W szpitalu salowa.
Pomoc domowa?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 stycznia 2011 12:53
Muszę dostarczyć:
CV, list motywacyjny i życiorys. To niestety 3 różne dokumenty.
Dwa pierwsze już mam napisanę, siedzę teraz nad życiorysem 1/2 już napisana. Szukam po necie wzorów, część już napisałam, tylko nie wiem czy też mam napisać doświadczenie zawodowe...

Przykład życiorysu
Jara tak dośw zaw też. Ja szukam jakiejś strony w internecie albo e- booka skąd mogłabym od początku nauczyć się łaciny.pilne
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
22 stycznia 2011 13:51
Gdzie można wyrzucić leki, które straciły ważność? Właśnie zrobiliśmy porządek w domowej apteczce i trochę się tego nazbierało  👀
cieciorka   kocioł bałkański
22 stycznia 2011 13:54
Horciakowa, w mojej okolicy, w aptekach są specjalne pojemniki na przeterminowane leki
H w niektórych aptekach są specjalne pojemniki. Napewno w aptekach objętych programem dbam o zdrowie
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
22 stycznia 2011 14:01
Dzięki, w takim razie w poniedziałek wyruszę do którejś z aptek.
Czy ktoś z was re- volvowicze\ voltopiry był w familiadzie? Dziś. Byli jeźdźcy jeżdżący ujezdzenie
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
22 stycznia 2011 20:37
Z re-volty to chyba nie, ale ekipa ze Szczecina jak najbardziej - to był już ich 3 występ 😉

Na czele stał zawodnik ujeżdżenia Filip Poszumski, dalej była Anna Siergiej, jej córka Wiktoria, Anna Bajko i jeszcze jedna osoba od nich ze stajni, której nie znam 😉
No właśnie. Kojarzyłam Anne, ale nie mogłam przypomnieć sobie nazwiska. 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
22 stycznia 2011 20:48
gdzie kupię długopis- składany wskaźnik?
http://www.aktin.pl/Wskaznik_teleskopowy_kod:_34431151-p562.html
ciecior, o to chodzi? A po co Ci?
cieciorka   kocioł bałkański
22 stycznia 2011 21:30
szalonakobyła, do tresury kota. tak, o taki, ale cena 26 plus transport 49 to trochę dużo 😉
cieciorka na allegro jakieś są  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się