buty dla koni

mam pytanie do użytkowników takich butów. Mój koń namiętnie grzebie jedną nogą ( i robi się nam sztorc :/) i tak myślę czy jakby zakłądać takie buty do żarcia to czy to by się spisało? tz ile by takie buty mogły wytrzymać? Na jazde też byśmy pewnie zakładali czasami 😀 chociaż świetnie sobie radzimy póki co bez 🙂
A nie lepiej kupić mu mate gumową do boksu? Czy taniej nie wiem ale na pewno wygodniej.
dea   primum non nocere
03 grudnia 2010 13:58
sayanka88 - najlepiej by było przyczynę stwierdzić jednak 🙁 ten sztorc to pewnie jego najmniejszy problem. Equimax coś pomógł? Może to jednak wrzody? Nasza kobyłka też grzebała przy jedzeniu. Pomogło: zapewnienie spokoju (że nie musi się spieszyć, bo nikt jej nie zabierze - wczesniej stała w boksie z drugim koniem, który ją czasem przeganiał od jedzenia), dodanie sieczki do paszy, uspokajanie przy jedzeniu (pomagało głaskanie po nodze i gadanie), a jak to nie działa, to odsuwanie od żłoba i pozwalanie na jedzenie dopiero jak się uspokoi i przestanie "pchać". No i zwalczenie przyczyny, czyli ciągłego głodu (bo ją tasiemiec "zjadał", jak pisałam, może pamiętasz) - odrobaczenie i dostęp do siana w siatce z małymi oczkami. Kilka powtórzeń takiej "tresury" i problem praktycznie całkowicie zniknął - a na pewno nie widać go w kopytach.

Znam drugą klacz notorycznie grzebiącą, ona grzebie bo chce wyjść (dużó w stajni stoją niestety). Faktycznie zrobił jej się sztorc, ale sensowne prowadzenie kopyt powoli ten sztorc prostuje. Nie będzie tak, że wypiłuje sobie kopyta za dużo (kopyto się przyzwyczaja do ścierania i nadrabia wzrostem, utwardza/upakowuje się też ściana na pazurku), raczej piętki się zrobią za wysokie - zachowawczo na kopyta po prostu częściej i mniej strugać "korekcyjnie" - czyli tylko tył tego kopyta (drugie całe) - to tak w uproszczeniu.

To jest tutaj  🚫, jak chcesz jeszcze o którymś z tych wątków pogadać, to zapraszam na priv albo do wątku tematycznego.
Przeczytałam temat, ale jakoś nie znalazłam odpowiedzi...
Dojrzewam do zakupu butów dla moich dwóch koni.

Jeden z nich ma kopyta długie ale waskie (134mm na 115mm). Wyczytałam, ze na takie kopyta pasują boa- ale nie chcę butów, które dochodza do koronki ;/ Strasznie podobają mi się Turf Kingi, tylko że w ich rozmiarówce wychodzi że są na okrągłe kopyta. Pare osob co prawda pisało że dopasowują sie do krzywych/koslawych kopyt, ale nikt nie napisał nic o wąskich. Dadza radę? Czy też będą luzy po bokach i but będzie sie obkręcał?

Z klacza jest troche mniejszy problem- dłguość 115mm, a szerokośc 110. Ale też są dłuższe niż węższe. Jakie dla niej mogłyby by byc butki?
Moja kobyłka też ma dłuższe kopyta i zdecydowałam się na Turf Kingi.Wymiary buta w środku nie do końca zgadzają się z podanymi.Rozmiar 3 powinien być idealny w moim przypadku,a jednak były za małe i musiałam wymieniać.Wiązało się to dodatkowymi kosztami tzn.na poczcie zapłaciłam 82 zł za wysyłkę do KRAMERA.Dodam,że różnica według mnie to ok.4mm.
A o ile dłuzsze niż szersze kopyta ma twoja? Bo u mnie w przypadku Młodego to prawie 2cm różnicy (134mm na 115)  😲 wiem, ze to sie zmieni, ale nie wiem za ile.
W jednym prawie 2,a w drugim 1,ale to się zmienia lekko w zależności ,jak mocno kowal spiłuje puszkę .
Dzięki tesorka, trochę mnie pocieszyłąś 🙂 Jutro przymierzam TK II w rozmiarze 3, zobaczymy jak sie będa trzymały 🙂
Pytanie do użytkowników butów Glove - przymierzam się do zakupu. Mam 3 konie, które mieszczą się w jednym rozmiarze. Czy można jedną parę butów użytkować dla kilku koni? Czy dopasowują się do konkretnego kopyta/konia?
Ja używałam tych butów na jednym koniu ale myślę, że bez problemu inny też mógłby w nich chodzić jeśli ma ten sam rozmiar ( co dla mnie jest dość niesamowite, że masz 3 konie z tym samym rozmiarem)
Po prostu werkuje je tak, żeby miały jeden rozmiar 😉.

To zależy, czy kopyta są krzywe. BeAtra swoje Turf Kingi zakłada na więcej koni (nie wiem na ile, podejrzewam 2 🙂😉 i żeby się nie odkształcały na krzywych kopytach wkłada gąbkę. Inaczej but dostosowałby się do danego kopyta.
Ejjj, no laski - bez przesady, nie jestem sadystka  😉. Poprostu z 10 koni 3 mieszczą się w danym rozmiarze - a rozmiarówka jest od - do.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
06 grudnia 2010 19:53
ja też mam Glovy ale nie sądzę, że zmieniają kształt pod wpływem kopyta. Przecież podeszwa jest jaka jest i jest na tyle twarda i sztywna , że nie zmieni kształtu .
Ja mam na myśli "ścianki" buta. Nie podeszwę.

Owszem, ścianki się krzywią. Wiem, bo mój ma krzywe kopyta.
Mój też ma krzywe kopyta a Glov-y się nie odkształciły bo są z tworzywa, mają pewną tolerancję w rozmiarze, tworzywo się poddaje ale wraca do poprzedniego kształtu 😉 A podeszwa jest z grubego sztywnego tworzywa i tam nie ma co się odkształcać.
Czy ktoś z Was używa Easyboot RX? Jak wrażenia? Chodzi mi przede wszystkim o możliwość używania ich przez całą dobę (oczywiście kontrolując raz/dwa dziennie). Nie obcierają, zdają egzamin?
a ja mam pytanie z mało technicznej strony 😡 czy miałyście jakieś problemy z p. Martą ze sklepu Horses?? Zamówiliśmy u niej buty pod koniec października i do teraz nie dotarły, w dodatku wyszło tak, że mamy zapłaconą jedną parę (p.Marta przysłała nam 4szt różnych rozmiarów żeby prawidłowo dobrać, 2szt zostawiliśmy, 2 odesłaliśmy, więc czekamy na na brakujące 3szt/konia) Jakoś przestaję już wierzyć w bajki, że zaginęła przesyłka, bo dziś usłyszałam, że zostały wysłane w zeszłym tyg pocztą (prosiłam o kuriera), zaczynam się już nieco martwić, na stanie mamy  2szt butów nie od pary i nie wiem jak odzyskać kasę za kolejną zapłaconą parę, w dodatku bardzo pilnie ich potrzebujemy.
kasik a tu się akurat nie zdziwiłam ja u P.Marty potrafiłam czekać po 6 miesięcy aż w końcu postanowiłam zrezygnować z zakupów w tym sklepie.
Ha, zamówione na początku stycznia, dostałam po pół roku - bo wiecie, to nie przysłali, to nie zdążyła odebrać i odesłali.
Po czym gwarancja! To było ciekawe... Zgłosiłam w sierpniu bodajże, a dostałam po wielu telefonach i wielu ściemach, jakoś w lipcu-sierpniu (pamiętam, że zaraz potem je ogłaszałam na sprzedaż już i było blisko roku od zgłoszenia).

Także kupuj buty przez e-bay 😉.
Albo bezpośrednio przez stronę producenta, jest tam sklep online.
hmmm, dzięki, szkoda że tak późno zapytałam, nie wiem czy kasę odzyskam 🙁
dzisiaj dla odmiany usłyszałam, że już wysłane i że będą u mnie jutro, zobaczymy... i tak kapa, bo nasze konisko bardzo przecierpiało niefrasobliwość p. Marty, 3mies kulawizny, to spora cena 😕
też buty! z tym, że z dziurą na strzałkę, nie wiem jak ze stabilnością tych butów w porównaniu do innych, zabudowanych.
mam pytanie , tylko plisss nie krzyczeć i nie bić 🙂 wiem że to gdzieś już było 🙂 jaki najlepszy model butów do skoków , potrzebne są tylko do tego żeby założyć je wraz z przykreconymi hacelami wrazie konieczności na zawodach , co prawda w tamtym sezonie zdarzyło się tylko dwa razy że podłoże było tak śliskie że nie puściłam córki ( mokra , polożona trawa )  ale na ten sezon chciałabym mieć jakieś na wszelki wypadek , skoki takie do 110 cm , które bedą najpewniej trzymały sie na kopycie , nie stwarzając zagrozenia ze spadną , obkręcą się itp. ? no i oczywiście żeby z przodu nie miały wielkich , wystających elementów 🙂
Buty muszą być przede wszystkim b.dobrze dopasowane wtedy nie będą się okręcać, można do nich wkręcać hacele jeśli boisz się poślizgu, chociasz zwykle mają dość sporego traktorka na podeszwie. Bez dodatkowych zapięć są buty EasyCare model Glove  ja mam takie ( to daj ogloszenie o tym w odpowiednim watku  🤦)
Gdzie moge dostać wkładki sniegowe do podków  ,,,?:kwiatek: :kwiatek: :kwiatek: nie wiem czy to dobry wątek ale nigdzie indziej nie otrzymałam odpowiedzi
Raczej zły,a le zobacz na bober.pl
wkładki wytnij sobie z grubej gumy, znajomi tak robią 🤣
kowal tez zazwyczaj takie ma 😉
a co do glov'ów to bieżnik chyba nie jest na tyle spory żeby zabezpieczyć konia przed poważnym poślizgiem 🙁 na lodzie masakra, bezpieczniej i pewniej wtedy bez butów, nie jestem pewna jak z mocno ubitym śniegiem, ale raczej podobnie, bo to tworzywo normalnie robi się sztywne na mrozie jak podeszwy od legendarnych martens'ów. Chyba, że moje konie nie potrafią w nich chodzić...??
Hej. Macie może buty easyboot epic? Zamówiłam je, ale niestety pani mi powiedziała że musze jeszcze raz zmierzyć kopyta. Chciałam wziąć Old Macki ale niestety moja kobyłka ma dwa różne kopyta i musze kupić dwa różne rozmiary, a OM są sprzedawane są w parach🙁 Co sądzicie o Epicach? Dodatkowo moja Łaciata ma chore trzeszczki i zwapniałą chrząstke kopytową, ale na boso poprawiło Jej sie tylko znaczy i dlatego chce kupić butki. Hehe, ogólnie bardzo skomlikowane to wszystko😉 Ale czy macie może podobny przypadek?😉 Jeśli tak to czy jesteście zadowoleni z Epiców??:P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się