Dopasowanie siodła

Powiedział że przyjedzie jak będzie w pobliżu
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
22 stycznia 2011 21:31
Mhm, no to ze mną w podobny sposób się umawiał bodaj 2 czy 3 razy 😉
Więc w końcu skontaktowałam się z Panią Agnieszką Konecką i dzień później siodło zostało bez problemów zabrane 🙂
Okazuje się że nie świadczy takich usług jak podjeżdżanie do stajni i pasowanie siodeł, które nie były u niego kupowane
Może mi ktoś pomóc ? To siodło dobrze leży ?  W dobrym miejscu w ogóle ? Nie za blisko nie za daleko ?
Im więcej czytam tym czuję się głupsza i już kompletnie nie wiem jak na tym koniu powinno leżeć.  😕
Obawiam się, że siodło jest tak jakoś uszyte, że przystuły są wszyte jakby było skokówką, a jest wszechstronne. To oraz brzuszek konie mogą sprawić, że popręg będzie ustawicznie "wciągał" siodło na kłąb w trakcie jazdy. Siodło na stój jest w dobrym miejscu i wygląda znośnie - ale spójrz na popręg! powinien przebiegać dokładnie pionowo w dół, a co jest? Możesz poszukać ułożenia ze 3-4 cm do przodu, a wtedy może okazać się, że siodło jest zbyt nisko nad kłębem i za blisko łopatki 🙁
dawmagowski łęk S to takie ogólne 30 czy 31? jak się ma S prestige do S daw maga? wydaje mi sie że było to już poruszane, ale nie wiem jakie hasło wpisac w wyszukiwarke 😉

edit: namieszałam 😉
Bay daw-magowy łęk S to 27
wow. a M? nie wiedzialam ze one tak wąsko wypadają.
Kayra   Kucusiowy wariat :P
23 stycznia 2011 22:13
Od 2 miesięcy borykam się z dopasowaniem siodła. Dostałam na probe Prestiga Pony. Co o tym sadzicie?




Kayra, jak dla mnie zbyt wąskie ale zdjęcia nie są dokładnie z boku i to może trochę zaburzać obraz
leci mega w tył: konieczna korekta tyły.

a co do rozstawu łęku trudno powiedzieć, musisz sama sprawdzić ile palców wchodzi z przodu,

no i przede wszystkim siodło za bardzo z przodu. Leży praktycznie na łopatce.
nie za wasko? i nie leci na tył? i zbyt z przodu osiodlałaś. ale mną sie nie sugeruj, ja tak laicko :kwiatek:

kurcze, ubiegły mnie. 😁
Kayra z przodu za wąskie- do poszerzenia.

Bay- M -to 29
sadzę że nie da sie prawidłowo siedzieć w tym siodle na tym koniu...jest stanowczo za ciasne i leży mocno "pod górkę"
Kayra   Kucusiowy wariat :P
23 stycznia 2011 22:18
Dzieki Wam bardzo 🙂 Siodło było tylko na próbę, Poniak jest dosyć specyficznie zbudowany. Przebudowany zad, gruby i bez kłebowy.
Chyba pozostaje mi siodło na miarę. Jeszcze raz dzięki  :kwiatek:
Ponia   Szefowa forever.
23 stycznia 2011 22:48
Rozmawiałam ostatnio ze znajomą,  kupiła sobie w  dobrej cenie, siodło jednej z najbardziej znanych firm na rynku.
Okazało się jednak,że nie pasuje na jej kobyłkę  i wymaga poszerzenia. Skontaktowała się więc z firmą oferującą pomoc w dopasowaniu siodeł, osoba która obejrzała siodło i wzieła do poprawek, powiedziała,że rozszerzanie siodła o dwa rozmiary , trwa dwa dni, bo tyle siodło musi spędzić na jakiejś maszynie (? :ke🙂.
Zapłaciła  400zł, siodło wróciło i niestety dalej nie pasowało,podejrzewa,że nic nie było robione.

Poleciłam jej więc Bogdana. Z tego co wiem, to dziś w drodze powrotnej był u niej, zmierzył konia i zabrał siodło do poprawki. 
Po zmianach  nie dość,że będzie dobrze leżało to na dodatek z pewnością będzie taniej ;-)

edit: nie była to usługa świadczona ani przez Equishop ani przez Ihaha.
wow. a M? nie wiedzialam ze one tak wąsko wypadają.


Zmieniłam Prestige'a Silver Stara 34, który był za wąski,  na Daw Maga M, który jest dobry (choć liczę się z tym, że wiosną, latem trzeba będzie poszerzyć). To chyba jednak niemożliwe, żeby odpowiadał 29  😲
To nie możliwe żeby Daw-mag M był szerszy niż prestige 34. Może Daw-mag był poszerzany??

Ponia Według Prestige czas zmiany rozstawu łęku o 1 rozmiar to 24 godziny
Daw Mag jest nowy, nie był poszerzany. Może to wynika z innej bydowy siodła (bardziej wycięty przedni łęk)?
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 10:10
Zapłaciła  400zł, siodło wróciło i niestety dalej nie pasowało,podejrzewa,że nic nie było robione.


ale samo poszerzenie łęku nie daje 100% gwarancji na to, ze siodło zacznie pasować. dopasowanie siodla to przeciez nie jest sam łęk. a pasujący łęk NIE gwarantuje, ze siodło bedzie dobrze leżało. można trafić na siodło, które ma własciwy rozstaw łęku a mimo to bedzie na koniu źle leżeć.

kolejna sprawa - może poprosiła o zbyt małe poszerzenie? do tego moze bardzo łatwo dojść - z kilku powodów. po pierwsze - zazwyczaj nie mamy umiejetności/wiedzy jak ocenic o ile dokładnie trzeba poszerzyć. po drugie - rózne firmy róznie definiują "rozmiar". w jednej to będzie 0,5 cm, w innej 1 cm. dlatego lepiej posługiwac się centymetrami a nie "rozmiarami". po trzecie - jesli siodło było na maszynie, to pewnie (z powodów technicznych) najpierw wyjeto z niego wełniane wypełnienie, a potem włozono nowe. co moze potem dawać wrażenie wiekszej "puchatości" poduszek - czyli siodło moze sie wydawać jakby nie zostało poszerzone.

absolutnie nie bronie serwisu, który tej naprawy dokonywał. byc moze naprawdę sfuszerowali sprawę, nie wiem. ale te kilka nieścisłosci uwazam, ze warto było wyjasnic 😉
Moim zdaniem łeki Daw maga i Prestiga róznia sie ksztaltem. Sama  zmienialam 34 Silver Stara na Daw Maga. Mierzyłam M która zdecydowanie lepiej lezała na grzbiecie konia niz 34 które zrobiło sie za ciasne. Sadze ze 29 nie może dopowiadac nijak M Daw Maga .
A ja mam w nosie już te przymiarki, mam nadzieję że bezterlicówka rozwiąże problem nie dopasowanego siodła 🙂
Tutaj chyba było o wszystkich możliwościach niedopasowania siodła, a wrzucił ktoś zdjęcia siodła dopasowanego idealnie?  😉
😕  3, 4 cm do przodu leży już chyba za bardzo na łopatkach, myślicie, że da się coś zrobić z tym siodłem żeby dobrze leżało ?
Ciężko będzie znaleźć siodło używane o łęku 34 ?
Jeżeli nikt do mnie nie przyjedzie zmierzyć konia jak mam wiedzieć ile cm mam np. poszerzyć??  😵
hejka, jestem tu nowa jak coś.. 😉
Co sądzicie o moim siodle? Wiem, ze jest troche spore, ale trudno, przecież go nie wyrzucimy. Myślę by dac ogłoszenie, że wymienię na mniejsze.. Tak leży na Diable:



zanim wymienisz siodlo, zdjecia wymien na mniejsze
  😤
na moje za wasko.
p.s. i na pierwszym widać jakby troche na tył leciało, ale może to kwestia zdjęcia.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 17:11
ono nie jest spore. ono jest sporo za wąskie... tak wymień je, ale na szersze.
Na pierwszym mam wrażenie, że czuję, jak mu się wbijają tylne poduszki w nerki. Gdyby konik był bardziej szlachetny, to by mu się plecki szybko popsuły. Pod drugie - jak coś to przeczytaj najpierw regulamin tego forum. Skąd wiesz, może wstawiając tu foty podpisujesz zgodę, że za każde wstawione zbyt duże zdjęcie 10% Twojego konia przechodzi na własność voltopirów - 10 zdjęć-bydlaków i konik nasz hehe?  😀iabeł:
- czytałam regulamin jak coś. : P
No, ale bez przesady, 10 zdjęć dużych i konik Wasz?  😀iabeł: 
Diabła nawet handlarz by nie chciał..  😂
Ale tak na serio.
- Jest coś lub ktoś kto/co poprawia siodła? 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się