Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

Od wczoraj wieczora mogę potwierdzić wszystkie dobre opinie na temat dr Blanki Wysockiej 😉
Znowu potrzebuję Waszej pomocy :kwiatek:

Przeczytałam cały wątek i praktycznie nic nie znalazłam 😵

Poszukuję weterynarza z Podkarpacia (szeroko pojęte okolice Rzeszowa) do badania kupna-sprzedaż. Tak jak wcześniej - ma być bardzo dokładnie i rzetelnie.
RTG cyfrowe baaaardzo mile widziane.

Ewentualnie kogoś kto dojeżdża z ościennych województw :kwiatek:
w okolicach Rzeszowa bywa dr Henklewski z Wrocławia, można zadzwonić i spytać
Łoł, ale z Wrocka to kawał drogi 😀 To już bardziej opłacałoby mi się ściągać weta z Warszawy, bo bliżej.
Ale dzięki :kwiatek:
Witam ponownie 🙂
Potrzebuję pomocy, a właściwie chyba opinii: Kto Waszym zdaniem będzie "lepszy" do konia z kulawizną? Opcje mam dwie : dr Kańka i dr Kalinowski.
Proszę o jakieś informacje, czy też doświadczenia- wiadomo, każdy wet ma swojego "konika" i w czymś jest lepszy.
Jeśli ktoś chce się podzielić informacjami będę bardzo wdzięczna.  🙇
Jak najbardziej może być pw.
I jeszcze jedno, który z Doktorów dysponuje RTG? Najlepiej cyfrowym? Może ktoś się  orientuje.
Pozdrawiam!!
Polecam obu ale cyfrówkę ma dr Kalinowski
Czy mogę prosić o jakieś opinie dot. Dr Kacprzaka z Turza, Dr Pobłockiego i Pikla?
Czy ktoś się orientuje czy któryś z nich ma RTG cyfrowe? Generalnie poszukuję kogoś dobrego od schorzeń dot. kręgosłupa z pomorskiego.Proszę o jakieś namiary oprócz Dr Chajęckiego i Kacprzyńskiego.
Iskierkaa93, raczej nikt z tej trójki nie ma cyfrówki. W ogóle mało kto ma.
Poza tym wydaje mi się, że wszyscy trzej to tacy "bardzo ogólni" weci. A z tego co piszesz to potrzebujesz raczej specjalisty.
Szukam weterynarza, który pomoże w przypadku stwierdzonych zwyrodnień stawów. Najchętniej z Wielkopolski, ale jeżeli będzie z Wrocławia (lub okolic), to też proszę o informacje. Doktor Przewoźny badał już konia, prześwietał nogi, ale ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę w stajni szukam alternatywy. Chciałabym znaleźć weterynarza, który będzie mógł poprowadzić leczenie wymagające być może kilku wizyt w krótkich odstępach czasu, który dysponuje odpowienim sprzętem (RTG, USG) i który poświęci koniowi tyle czasu, ile będzie potrzeba na dokładne zbadanie. Będę wdzięczna za wszystkie informacje i opinie. Z góry dziękuję.
skąd jesteś?
Czy mogę prosić o jakieś opinie dot. Dr Kacprzaka z Turza, Dr Pobłockiego i Pikla?
Czy ktoś się orientuje czy któryś z nich ma RTG cyfrowe? Generalnie poszukuję kogoś dobrego od schorzeń dot. kręgosłupa z pomorskiego.Proszę o jakieś namiary oprócz Dr Chajęckiego i Kacprzyńskiego.


mialam do czynienia z dr Poblockim. o godz 7 rano przyjezdzal do mojego kolkujacego przez noc konia. NIKT nie odebral telefonu z 3miejskich wetow. a on przyjechal jeszcze zanim sama zdazylam dojechac do stajni. moge go polecic jako "deske ratunku" w naglym przypadku, kiedy nikt inny nie moze przyjechac. co do schorzen kregoslupa - nie mam pojecia. ale wydawal sie raczej takim...ogolnym wetem od zwierzat gospodarskich (przyjechal w gumofilcach :P), nie sadze zeby sie specjalizowal w konskich kregoslupach. ale pozory moga mylic 😉 jednak zlego slowa nie powiem na tego czlowieka, bo uratowal zycie mojego zwierzaka  :kwiatek:
[quote author=misia77 link=topic=199.msg719239#msg719239 date=1285596328]
Potrzebuje weterynarza z lubuskiego... 😀
Najlepsze opinie mają pan Złoto i Przewoźny, kogo wybrać, który ma "szybsze terminy" i jakby mi ktoś podał numer byłaby wdzięczna :kwiatek: choć na pw 😉


Złoto jest złoty  😀 Polecam!!!! Numer;601 078 820
[/quote]

Olivia7 polecam dr Złoto, cierpliwy człowiek z niego 😉
Hanoverka, dziekuję. Dr Złoto jakoś wyleciał mi z głowy. Robił kiedyś mojemu koniowi zęby. Rzeczywiście cierpliwy i miły człowiek.

Ostatnio w naszej stajni bywa też dr Golachowski. Ktoś ma może jakieś doświadczenia z nim, jeśli chodzi o zwyrodnienia stawów?
Dołączając się do opinii -  z czystym sumieniem polecam dr Kańkę. Bardzo pomocny, rzetelny, a przede wszystkim FACHOWY weterynarz 🙇. Mimo później pory bez żadnych problemów ponad godzinę poświęcił jednemu koniowi. Więcej mogę na pw, ale zdecydowanie polecam!  👍
a co sądzicie na temat wet Podgórnego ? Pomógł waszym koniom? Szukam jakiegoś dobrego lekarza z Wielkopolski który nie zedrze ze mnie niepotrzebnie kasy. Kobyła ma zwyrodnienie stawów
pędzący wicher   ,,kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
24 października 2010 20:17
PILNE PILNE PILNE!!! potrzebuje pomocy moja 6 letnia folblutka strasznie nerwowo macha głową. przestawiłam ją kilka dni temu z prywatnej przydomowej stajni do stajni bardziej na poziomie (może nie na poziomie sopockiego hipodromu ale lepszej). w owej stajni ludzie mówią mi że zachodzi prawdopodobieństwo wilczych zębów u mojej kobyłki i prawdopodobnie przez ból jaki powoduje na nie nacisk wędzidła koń jest nerwowy. we wtorek ma być dr hajencki (nie wiem czy dobrze napisałam) i ma tam obejrzec jej pysk. chciałabym dowiedzieć się ile mniej wiecej lekarze biorą za zabieg usuwania takich zębów i wogule całość ( pilowanie znieczulenie bez dojazdu bo to liczy kazdy wet osobno) chcialabym byc przygotowana finansowo aby jak najszybciej ulzyc kobyłce jezeli podejrzenia okażą się słuszne. pomóżcie ile to możę kosztować?? raz słyszałąm ze okolo 1500 zl 🙁 help
pędzący wicher, ale, że chodzi o zwyczajne wilcze zęby ?? Przecież to żaden wielki zabieg. Nigdy nie robiłaś koniowi zębów ?? W zasadzie to każdemu koniowi powinno się robić okresowe przeglądy i piłować krawędzie. Tylko niektórym koniom częściej jak mają jakieś wady zgryzu itp. Piłowanie to koło 200 zł, usuwanie wilczaka koło 100 zł, a może i mniej. 

Wątki na forum:
1) wilcze zęby: http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,2318.0.html
2) ogólnie o zębach: http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,462.0.html
pędzący wicher   ,,kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
24 października 2010 21:22
nigdy nie miałam styczności z koniem który miał coś takiego jeżdżę od 4 lat od roku bardziej treningowo wczesniej mialam trzylatka ktorego szybko sprzedalam, nigdy tez konie ktore przechodziły przez moje ręce nie miały robionych  zębów więc w tej kwestii jestem zielona ale kto pyta nie błądzi...


KLAMI dzieki za linki wszystkie opisane objawy pasuja kobylka po prostu najzwyczajniej w swiecie cierpi z bolu . na razie i tak mamy zalecenie stepowania przez tydzien a po wizycie weta dalsza decyzja w sprawie treningow. do bani nauczycielke jazdy mialam :/


edytuj posty 🤦
koniara108 u mnie wet. Podgórny obsługuje całą stajnię, bardzo go sobie chwalę i szczerze polecam.
Poszukuję dobrego weterynarza z USG i RTG. Okolice Warszawy (80 km od centrum).

edit: nieaktualne
Jeżeli ktoś szuka weterynarza w okolicach Szczecina to bardzo polecam Lecha Januszewskiego.
Jeśli chodzi o województwo kujawsko pomorskie to zdecydowanie mogę polecić dr Martę Barzyk. Niedawno wyleczyła mojego konia z naderwania ścięgna. Jest bardzo elokwentna, a jednocześnie nie bierze dużo za wizytę 😉. Dodatkowo jakiś rok temu jako jedyna zgodziła się przyjechać do jednego z koni z naszej stajni, który dostał leki od innego weterynarza, na które był uczulony.
A kto leprzy Marta Barzyk czy Piotr Stachowiak


nikt nic nie wie?  👀


edytuj posty 🤦
vissenna   Turecki niewolnik
06 listopada 2010 20:06
Gacek a do czego potrzebujesz weta?

Marta nie ma jeszcze rtg więc jeśli potrzebne byłyby zdjęcia to Stachowiak, do reszty - tylko Marta  🏇
Proszę o kontakt osoby które znają dr. Jacka Steca z Opola na PW
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
07 stycznia 2011 22:30
widzę że mało o dr Dukaczu.
Ja jestem zachwycona, nas prowadzi już od dłuższego czasu, niesamowicie cierpliwa i dobra osoba, przyjeżdża zawsze, genialny kontakt. Bardzo na + 🙂
Dr Kacprzyński z Gdańska posiada już RTG cyfrowy, nowy wypasiony 😉 widziany na własne oczy  😉
Robił ktoś z was badanie kamerą termowizyjną?
Jeśli można tu u kogo i za ile?
Chyba dr Olga Kulesza posiada takie termowizyjne cudo...
Witam, piszę do Was w takiej sprawie...
Parę miesięcy temu kupiliśmy klaczkę. Miała opuchniętą pęcinę ale w ogóle nie kulała, biegała i brykała normalnie. Ale żeby wiedzieć co jest grane już w nowym domku odwiedziła nas pani Monika z kliniki w Gliwicach. Po zrobieniu prób zginania, Mara zakulała na tą nogę i z tego padła diagnoza - przykurcz więzadła pierścieniowego. Podobno na pęcinie widać było jakąś linię wskazującą na ten właśnie przykurcz. Pani weterynarz powiedziała, że są w takiej sytuacji dwie możliwości: albo użytkować ją tylko na spacerki bo będzie dochodziło do zapaleń ścięgien i innych strasznych rzeczy albo zrobić zabieg przecięcia więzadła w klinice. Chciałam, żeby zrobić jej RTG tej nogi no ale padło stwierdzenie, że to jest diagnoza na 90%... a RTG zrobi się w klinice... 😉 zabieg 2500zl.
Postanowiliśmy zaczerpnąć drugiej opinii więc poprosiłam o przyjazd pana Kalinowskiego. Po obejrzeniu nogi powiedział, że są to zwykłe opoje. Koń ma się jak najwięcej ruszać, chodzić na padoki i że może normalnie pracować pod siodłem. Powiedział też, że gdyby to był przykurcz więzadła to koń by cały czas kulał. Tylko tu też nie było zrobione RTG.
I tutaj pojawia się moja prośba o Waszą radę. Chciałabym poprosić jakiegoś weterynarza o trzecią opinię - kogo polecacie? Fajnie by było, żeby już dla mojego świętego spokoju zrobić to RTG czy tam USG. Chcę, żeby konik był u mnie szczęśliwy a że mamy jeszcze sporo lat przed sobą to muszę wiedzieć co tam w tej nodze siedzi 🙂 Dodam, że jestem z Gliwic więc wolałabym nie ściągać weterynarzy znad morza  😉 Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się