buty dla koni

Kasik ja jeździłam w Glova-ach po wszystkim i mój radził sobie świetnie, nie ślizgał się.
Jeździłam dzisiaj w Glove'ach, niestety chyba są za duże, pomimo włożenia wkładki ta część co powinna być na kopycie odstaje ok 5 mm. dziwi mnie to bo kupiłam buty mierząc kopyto zaraz po rozczyszczeniu, koń jest już 2 miesiące po więc tak czy inaczej kopyto powinno urosnąć, jutro będę mierzyć ile urosło.

Chyba muszę kupić inny rozmiar lub inny but.
kasia&figa   jak coś to możesz poprosić o testery Glovów w sklep.horses.pl żeby sobie dokładnie rozmiar dobrać 😉 ja chciałam też spróbować testerów Epiców ale niestety nie mają 🙁 Poza tym jak rozmawiałam z Panią z tego sklepu to mówiła mi że lepiej jest przed kowalem zmierzyć kopyta, kiedy koń ma kopyta do zrobienia  🙂
Szejen dzięki za wiadomość o przymiarce, wysłałam do nich pytanie jak to działa🙂
NIestety sklep horses nie odpowiada, ma ktoś z Was może glove rozmiar 2,5 lub 2 żeby pożyczyć tylko do zmierzenia?
kasia&figa  zadzwoń do horses - zdecydowanie łatwiej tak się z nimi kontaktować i nei gryzą przez telefon: 0601152112
Użytkownicy butów mam prośbę. Wczoraj zmierzylam kopyta mojego konia i wyszło, że:

PP dł-156mm, szer-138mm
LP dł-160mm, szr 160mm (tak ma dwie różne wielkości kopyt)

Patrząc po tabeli rozmiarów na stronie sklepu horses jego kopyta nie mieszczą się w rozmiarówce mimo, że np. PP nie jest specjalnie szeroki (patrząc na zdjęcia niektórych kopyt w wątku o naturalnym werkowaniu wydają się szersze od jego PP).

Wiem, że ciężko jest stwierdzic coś przez net tylko na podstawie wymiarów, ale zastanawiam się czy mamy szanse na znalezienie pasujących dla nas butów- od razu wyjaśniam, że jutro (po sprawdzeniu moich "pomiarów" będę się kontaktować ze sklepem.
Tylko się zastanawiam czy przy takiej różnicy w wymiarach kopyt nie powinnam szukać modelu gdzie można kupić pojedynczy but a nie od razu całą parę. 5 będzie za duża na PP
Masz podobną sytuację jak ja - mój koń też zawsze miał mocno różne przody(teraz się trochę wyrównały, ale i tak są lekko inne) - ja kupiłam sobie 2 buty w tym samym rozmiarze, jak ich jeszcze używałam i jeden spadał - z tego węższego kopyta. Więc nie wiem czy nie lepiej kupić ci 2 różne - np Glove czy Epici można kupowac po jednym bucie.
Przy okazji odradzam zamawianie ze sklep.horses. bo będziesz czekać na buty 300lat.

http://www.horseloverz.com/ mogę polecić ten sklep, mają tam buty Easycare i nie wiem czy nie jeszcze jakieś, bo już mi się nie chciało patrzeć. Zamawiałam 2 razy rzeczy stamtąd, idą błyskawicznie. No tyle, że trzeba zabulić za przesyłkę i to sporo przy butach - ale i tak wyjdzie sporo taniej niż zamówienie w Polsce!
Najprawdopodobniej kupię model, który można nabyć na sztuki. Myślałam o glovach ze względu na łatwość zakładania, ale jak spojrzałam na tabelę rozmiarów to się nawet to mniejsze kopyto nie mieści 😵.

Edit: literówka
O kurcze, rzeczywiście ci się nie mieszą w rozmiarówce Glove. Dziwne, że ona taka tylko na małe kopytka...  🤔
archeo: buty są zwykle "projektowane" na kopyta strugane naturalnie a one są praktyczne zawsze mniejsze niż "wersja klasyczno kowalska"
Zapewne masz rację. Tylko, że porównując rozmiarówkę glove z np. epicami w tych pierwszych koćzy nam się rozmiarówka, podczas gdy w drugich wypada nam rozmiar odpowiednio 4 i 5
ej, nie mówcie, że moje konie nie potrafią chodzić w butach... wszystkie się niemiłosiernie ślizgają na lodzie w glove (bez haceli)
A co do doboru rozmiaru glove- uwaga, muszą być baarrdzo dobrze dopasowane!
W wyniku pewnych perturbacji (o kt już wczesniej pisano)mamy 3buty dla jednego konia i 1dla drugiego, a że tylko 0,5rozm je dzieli a mamy kryzys kopytowy (na buty czekam ponad5mies) to postanowiłam założyć na teoretycznie szersze kopyto ten większy. Efekt był taki, że  w galopie but nam się obkręcił więc grzecznie czekam na brakujące sztuki.
buty epic się łatwo zakłada, zajmuje to 30 sekund jak juz się człowiek nauczy jak to sprawnie robić, więc się nie zniechęcaj akurat do epiców
Ostatecznie stanie chyba na epicach. Jak dobrze pójdzi to przyjadą w marcu.
Ja sobie jakoś z zakładaniem poradzę ale chciałabym żeby stajenny zakładał je do karuzeli i póki jest gruda na padok
Serena   .been there, done that, messed around.
15 lutego 2011 22:36
.witam dziewczyny,
mam pytanie odnośnie butów dla trzeszczkowców 😡
czy tylko BOA ? ktoś ma konia ze zwyrodnieniem trzeszczek i używał jakiś innych ? jakie wrażenia ?

z góry dzięki za odpowiedzi  :kwiatek:
Znów mam pytanie.

Dzięki uprzejmości jednej z re-voltowiczek (mikstura :kwiatek🙂 miałam dziś okazję przymierzyć buty epic rozm.4
I teraz mam wątpliwość.

Zgodnie z tabelą rozmiarów na na PP mojego konia powinnam kupić właśnie 4, ale po założeniu but trochę się przekręcał, ponadto przy chodzeniu słychać było 'kłapanie'- Czy to możliwe żeby pomimo teoretycznie dobrego dobrania rozmiaru but był za duży?

Natomiast LP ma 160x160 czyli długość mieści się w rozmiarze 4 natomiast szerokość już nie. Ponieważ na stronie była infomacja, że w przypadku niezgodności szerokości należy wziąść rozmiar większy but chciałam tak zrobić. Jednak but 'wszedł na styk' na kopyto (trzeba było lekko 'stuknąć' pięścią w tylną część podeszwy- Czy w takiej sytuacji można uznać, że nie jest za ciasny?

Z góry wielkie dzięki za pomoc
Przymierzam się do zakupu butów Cavallo. Niestety w GNL nie mają mojego rozmiaru (0 lub 1). Buszując w internecie znalazłam taką ofertę na stronie Cavallo: http://www.cavallo-inc.com/us/specials
To nic, że są czerwone. Raczej kusi mnie cena (100$) która po przeliczeniu na złotówki jest 2 razy niższa niż w Polsce czy Niemczech.
Czy ktoś sprowadzał coś z USA? Jaki koszty się z tym wiążą? Po napisaniu do cavallo dostałam odpowiedź że dystrybucją w Polsce zajmuje się sklep w Czechach ❗ w którym nota bene buty kosztują 3000 koron czyli 490 zł...  😵
ja trochę niegrzecznie zmienię temat  😀iabeł:

wiele osób pisze, że w butach dla koni nie można wysoko skakać. Ja muszę zaprzeczyć i bardzo się z tego cieszę 🙂

W środę na eurosporcie leciała transmisja zawodów pucharu świata ( w Vigo) i koń jednej zawodniczki miał buty na przednich kopytach  😀 nie pamiętam co to za gościówka była, ale specjalnie się przyjrzałam czy mi się nie przywidziało i koń miał buty chyba takie klejone, bo nie miały "getrów"
Ja wiele rzeczy sprowadzałam z USA, ale akurat nie z tego sklepu. Musisz sprawdzić czy w ogóle wysyłają do Polski i ile chcą za to. Nie wiem czy tu pisałam, ale polecam ten sklep: http://www.horseloverz.com/search.php?ss=boots&fp=&fb=&fs=&fc=&fx=,1004&si=off  wysyłka dużo kosztuje, ale i tak buty wychodzą sporo taniej niż kupione w Polsce. Wysyłają szybko kurierem, także nie trzeba długo czekać na paczke 😉 niestety Cavallo nie mają 🙁

archeo - i jak te buty? Jakoś przegapiłam wcześniej twój wpis.

ulcia_jg o, ciekaw jakie buty miała. Moja koleżanka skacze 120 normalnie w butach i też nie spadają ani nic, także rzeczywiście można jak sie je dobrze dopasuje 🙂
Macie jakieś doświadczenia z butami glove na stromych kopytach? Bo mi się przekręcają w galopie, a  założone, tak, że  but ani drgnie a mniejszych nie wcisnę 😕
Ja buty Cavallo brałam z GNL i z tego co wiem to oni właśnie współpracują z Czechami i zajęli się rozprowadzaniem butów na Polskę, różnica w cenie jest ja też się nad tym zastanawiałam ale jak policzyłam z kosztami wysyłki i ewentualnego oddawania wymiany itp to wybrałam GNL. I z tego co widzę to mają i o i 1 na stronce. Ja w każdym razie buciki Cavallo Ci polecam. Mam już je troszkę i spisują się ok🙂 jak byś miała pytania śmiało wal na priva :-)
Czy ktos ostatnio zamawial buty ze sklepu horses? Jezeli tak , to z jakim skutkiem? Dalej są problemy?
kpik   kpik bo kpi?
01 marca 2011 12:41
będę tymczasowo używać butów cavallo - chciałam zamawiać skarpetki, ale doczytałam tu ze wiele z was używa stabilizatorów na łokiec - chciałabym przetestować, bo te firmowe skarpetki takie sobie są.
Jak dobieracie rozmiar? zeby przecisnąc przez kopyto, ale zeby nie bylo za luźne?
branka teraz ja przegapiłam Twój. Po lekkim opiłowaniu większego kopyta but wszedł idealnie. Ostatecznie zamówiłam dwie czworki. Po owinięciu mniejszego kopyta bandażem było chyba w sam raz. Bałam się, że mniejszy but bedzie za ciasny (juz kombinuje wkładkę z karimaty żeby skompensować).
Teraz tylko czekam do połowy marca- mają wtedy przylecieć.
Archeo a gdzie zamawiałas?
W sklepie horses.com. Tylko ze stanów przywiozą mi je rodzice znajomej
Jak pisałam już wcześniej, mam cavallo na przody i glove'y na tyły. Do cavallo nie używam już w ogóle getrów, bo mi się zwijały, darły i zapiaszczały, a zimą śnieg się do nich przyklejał i tworzyły się bryłki lodu, póki co, nic z nogami się nie dzieje, piętki czyste, żadnych otarc, a przynajmniej śnieg się topi, a woda wycieka.
Glove'y zakładam rzadziej i raz miałam przypadek, że spadły w galopie w terenie. Nie ślizgają się w hacelach, bez nie odważyłabym się wyjechac na śnieg, czy lód, z resztą cały rok mam w nich hacele.

Od razu przypomnę też, że pierwsze zamawiałam w Kramerze w Niemczech, a glove'y w USA na ebayu  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się