Zdjęcia Naszych Koni cz.IV (sezon 2011)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 stycznia 2011 13:19
galopada_, Twój szary czempion wygląda elegancko 🙂
Ja czekam na zdjęcia Szary i Długi - razem! 🙂
wątek zamknięty
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
25 stycznia 2011 13:27
fajne koniska, fajnie sie je na sniegu oglada... a u nas... zero sniegu  🤔
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
25 stycznia 2011 14:15
Kolega "sznurkowego" też ma nie lepszy 😁 Jakby się uparł, to by w ten luźny dół nogę wsadził.
wątek zamknięty
Oho, już się odezwali 🙂
Sznurek, bo tam byłam i widziałam, co koń robi, więc niebezpieczeństwo raczej bym zauważyła...
A poza tym akurat tak się złożyło, że mój zwykły kantar leżał sobie ładnie porwany w koszu. O i tak.
wątek zamknięty

galopada_
ładna derka, jaka firma ?
Daj więcej zdjęć  😉
wątek zamknięty
Sznurek, bo tam byłam i widziałam, co koń robi, więc niebezpieczeństwo raczej bym zauważyła...

A mnie zawsze śmieszy jak ktoś tak mówi, że widzi i pilnuje. A co to zmienia? Niebezpieczne sytuacje stwarzają się w ciągu ułamków sekund, a odpowiedź konia na nie jest tak samo szybka.
Jak koń wsadzi nogę w ten kantar, to jak zdążysz zareagować stojąc kilkanaście metrów od niego, czy też przy ogrodzeniu dla przykładu? Krzykniesz mu żeby się nie ruszał, bo już biegniesz na pomoc, czy jak? A może zauważysz wcześniej jego zamiar i na czas mu w tym przeszkodzisz? Takie czcze gadanie...

edit:

galopada_ - szary do schrupania, wygląda super
wątek zamknięty
Równie dobrze czczym gadaniem jest mówienie, że puszcza się konia na wybieg w derce i że to bezpieczne... Nawet najmądrzejszy koń w najlepiej zapiętej derce może się w nią zaplątać... Chociaż w tym momencie nawet dla mnie brzmi to śmiesznie.
Każdy robi, co uważa, skoro podejmuję takie ryzyko, znaczy, że jestem tego świadoma, ot co.
A koniowi nic nie jest.
wątek zamknięty
slojma słyszałam o tych cudnych wiadomościach  🏇 ja  już bym z chęcią przyjechała, ale póki sesja to jestem uziemiona  🙁
wrzuć jeszcze jakieś zdjęcia  💃
wątek zamknięty
Nie do końca - w dobrze dopasowanej, nie za dużej, i dobrze pozapinanej derce ryzyko zaplątania jest raczej znikome. Jasne że koń może gdzieś zahaczyć czy coś, ale to najwyżęj rozerwie lub zrobi dziurę.

A taki kantar ja bym po prostu zdjęła i puściła bez niczego.

W porządku - robisz co uważasz i podejmujesz ryzyko świadomie. Trzeba było tak od razu, a nie tłumaczyć że przecież tam jesteś i zauważysz w porę niebezpieczeństwo, bo to jest rzeczywiście śmieszne.
wątek zamknięty
Ludzie zazwyczaj ją śmieszni, więc nie wiń mnie za ukazywanie jakiejś części swojej natury 😉
Nie no, ogółem to dobrze, że istnieją koniarze, którzy zwracają uwagę i nie chcą dopuścić do krzywdzenia koni... Potrzeba nam takich w ówczesnym świecie...
😉
wątek zamknięty
Ani mi w głowie jakieś winienie 😉

Tu nie chodzi o krzywdzenie, tylko po co sobie niepotrzebnie przysparzać kłopotów i zmartwień, zamiast po prostu zdjąć kantar, jak już o tym mowa. Przecież to nie kosztuje nic wysiłku. Zwłaszcza jak chodzi z drugim koniem.
Wystarczy że zaczną się iskać czy coś robić przy pyskach i jeden drugiemu zdejmie czy się zaplącze.
Dobra, dramatyzuję, przewrażliwiona jestem  :kwiatek:
wątek zamknięty
xxmalinaxx, jak on pięknie wygląda!! 😀
I koń mimo kantara sznurkowego na pysku- o dziwo nie zdechł 😁
wątek zamknięty
dzięki dziewczyny  :kwiatek:

theklaudia wlasnie sama nie wiem co to z firma  😡 dostalam z UK jako prezent i nawet nie zwrocilam uwagi  🤬

to jeszcze troszke szarego i uciekam  🤬







wątek zamknięty
Burza ogromne dzięki, staram się, żeby mu dobrze było 🙂

galopada_ świetny ten Twój szary 🙂 To konik polski?
wątek zamknięty
xxmalinaxx tak, czysciutki kn  😉
wątek zamknięty
To i ja wrzuce jedno z pierwszej sesji w roku 2011 🙂
Zdjęcia by Ada Trzcińska
wątek zamknięty
patataj   tyle smaku - we fraku
25 stycznia 2011 20:58
zoja, śmieszną ma grzywkę Twój wierzchowiec 😁
wątek zamknięty
patataj, tu jeszcze wygląda względnie normalnie, bo ja go zawsze ścinam tak na prosto, a że jest dość gruba to wygląda jak grzyb, ale jakoś tak słodko w niej zawsze wyglądał, że mam do niej sentyment 😁
wątek zamknięty
Atamanka małopolak tutaj link do rodowodu : http://www.bazakoni.pl/database,g-6,op-show_tree,horse-116283.html
Edredon po Darzbór i Etyka  🙂
armara Bardzo się cieszę! Dziękuję
galopada champion! świetny!
xxmalinaxx przepiękny ten twój!!
wątek zamknięty
Zoja - mimo tej grzywki jest swietna 🤣                                                                                                                                                                                  szary jest kapitalny 😍
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
25 stycznia 2011 21:59
grast, jaki ładny pychol!
wątek zamknięty
galopada_, szary jest prze-boski!! Takiego kn to ja bym mogła mieć 🙂
wątek zamknięty
Dzionka do pierwszego odpału moze i bys chciała...  😉
wątek zamknięty
A tam, mój też odpala, ale nie jest przy tym taki uroczy 🙂
wątek zamknięty
pozory mylą  😤  😉
wątek zamknięty
k_cian, cieciorka - dziękuję bardzo  :kwiatek:

zoja - pociesznie wygląda w tej grzywce 🙂 i z takim spojrzeniem 😀
wątek zamknięty
zoja
pierwsza sesja w 2011 roku...tzn. że Ty tak na dwór taka goła ❓ ❗ 😵
👍 ja był nie zdąrzyła na konia wsiąść a już bym uciekała  😁

ps a siwe urocze...i ta grzywka 🙂 dodaje chłopięcego uroku
wątek zamknięty
Chcialabym przedstawic moj prezent od meza 🙂
Niestety chora jestem, moja malutka takze, wiec siedzimy w domu.
A, ze konia widzialam przy zaladunku jakas minute to poprosilam meza o zdjecia.
Oto co wyszlo 😎
Colander


za duże zdjęcie 🤦
wątek zamknięty
maleństwo   I'll love you till the end of time...
26 stycznia 2011 09:47
Widać, ze dzieciaczek jeszcze. I dobrze mu z oczu patrzy. To rozumiem, ze wielki powrót do jeździectwa?
Fajnego masz męża 😉 (no ja na swojego nie będę narzekała, ale konia nie dostanę raczej nigdy :p)
wątek zamknięty
Dzieciok jeszcze. 3 lata!
Maz fajny, niefajny, sam mial w tym interes 😉
Szukal mlodego konia z nadzieja na przyszlosc. Wylapal tego oto delikwenta i kupil.
A, ze niedawno sprzedalam swojego Mynka i rozpaczalam bardzo to powiedzial :
"Zobacz, kupilem Ci prezent" 😎
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.