Kącik Ujeżdżenia

TanTal miałam przyjemność jeździć parę razy na tym koniu, gdy pracowałam w zaprzyjaźnionej z Carlosem Torellim stajni 🙂

nie powiem, byłam w cięzkim szoku, gdy się dowiedziałam o sprzedaży tego konia... Był to podstawowy wierzchowiec tego jeźdźca, wiązał z nim swoja dalszą karierę. no ale skoro dał sie namówić na jego sprzedaż, oznacza tylko jedno - ma już na oku innego, rownie dobrego konia. jestem niezmiernie ciekawa, jakiego  👀
vissenna   Turecki niewolnik
23 stycznia 2011 10:07
Zapowiada się ciekawy bój na Olimpiadzie:

Rath - Totilas
Anky - nowe cudo 🙂
Cornelissen - Parsival
Bechtolsheimer - Mistral
Peters - Ravel
Gall - Sisther de Jeu
Munoz Diaz - Fuego

Jeszcze chyba nigdy nie było tylu chwytających za oko par.  🏇

TanTal   Akademia Sztuki Jeździeckiej ,,TANTAL''
23 stycznia 2011 11:49
no ciekawy bój to będzie😉

próbka Matthiasa i Toti ,jeśli ktoś jeszcze nie widział

Kurcze... jakoś tak ... inaczej heheh. wszystko piękne bo i koń cudowny i jeździec super... ale jak się ktoś przyzwyczaił do poprzedniego tandemu to jakoś tak no nie wiem...
Po pierwszych chwilach miałam wrażenie, że.... Szokmol kupił Totilasa razem z ogłowiem. 😁 Pod Galem koń też występuje w takim fajnym, szerokim nachrapniku z białym podszyciem. 😁

vissenna, anooo. 🙂 Chociaż najbardziej to jestem ciekawa Anky pod tym nowym cudeńkiem. 😍
najbardziej to jestem ciekawa Anky pod tym nowym cudeńkiem. 😍

Ktoś wie ile to - to ma lat? Jeszcze nieco szczypiorkowato wygląda  😉 Ale chwyta za oko jak najbardziej
Jeśli dobrze zrozumiałam artykuł, koń ma 11 lat i jest ogierem - może się spala, temu wygląda szczypiorkowato?
Btw, nazywa się Upido C-TL i jest z Hiszpanii. 🙂
jest jakiś przepis co do koloru wędzidła - metalu z jakiego jest zrobione? bo nei moge sie doszukac 🙁
z tego co pamiętam, to teraz już nie.
Chyba w kiełźnie munsztukowym oba musza być z tego samego metalu.
[quote author=Sankaritarina link=topic=11.msg866922#msg866922 date=1295810751]najbardziej to jestem ciekawa Anky pod tym nowym cudeńkiem. 😍

Ktoś wie ile to - to ma lat? Jeszcze nieco szczypiorkowato wygląda  😉 Ale chwyta za oko jak najbardziej
[/quote]

fajny kon, a sprzedany zostal po duzych sukcesach w malej rundzie i poczatkowych startach w grand prix, ma szanse niezla maszyna z tego byc
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 stycznia 2011 06:17
Nie ma żadnych przepisów a propos koloru metalu, przy kiełznaniu munsztukowym oba kiełzna nie muszą być z tego samego metalu.
a wręcz oba nie muszą byc z metalu🙂
Chociaż najbardziej to jestem ciekawa Anky pod tym nowym cudeńkiem. 😍


W sensie konia jako jeźdźca a Anky jako konia? :P
ale z kolei na plastiku to chyba nie mozna czworoboku jechac?
dzis sedzina ujezdzeniowa mowila ze ma byc z jednego rodzaju metalu a juz o co innego nie pomyslalam by zapytac 😉
oti   Everybody lies...
25 stycznia 2011 17:04
ale z kolei na plastiku to chyba nie mozna czworoboku jechac?


Jak najbardziej można. 😉 Sama przez 3 lata jeździłam tak czworoboki, gdyż mój koń tylko na plastikowym wędzidle chodził. I to zarówno startowaliśmy tak na zawodach regionalnych, jak i ogólnopolskich. Do tego kilka razy zdarzyło nam się jechać w różowym, to był trochę obciach, ale akurat innego nigdzie nie mogłam kupić. Wypytałam wszystkich obecnych sędziów, czy to nie przesada i czy mnie z czworoboku nie wyrzucą za różowe wędzidło, ale nigdzie w przepisach nie ma napisane, że jest to zakazane. 😉
Anaa, O masz, jaka gafa 😡 widać, że godzina 21:25 to dla mnie późno 😁
Oczywiście - Upido pod Anky 😁

magda, Z jednego rodzaju metalu - czyli wędzidło ze wstawką miedzianą odpada? o_O
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
25 stycznia 2011 20:23
Wędzidło ze wstawką miedzianą może być. Kiedyś było tak, że wędzidło ma być z jednego metalu, w chwili obecnej od dobrych paru lat nie ma tego przepisu. Plastik dozwolony, można nawet na plastikowym munsztuku jechać. Gumowe też, o ile jest z metalowym rdzeniem.
a ja zawsze myslalam ze tylko metalowe hehe - dobrze wiedziec 🙂

co do skokow to jako takie rozeznanie mam a w ujezdzeniu to dopiero sie dowiaduje pomalu heh

jeszcze dobrzy ludzie powiedzcie czy kolor fraka jest okreslony? czarny lub granatowy, czy szary tez moze byc?
To się trochę pozmieniało 🙂

magda, wg obecnych przepisów może być nawet różowy w kwiatki :P
już nie. Wg przepisow obowiązujących od 1 stycznia 2011 musi byc jednolity kolor. Tylko na kur GP może byc jakiś bardziej wydumany
Czy ktoś wybiera się na zawody do ARO 5.02?

Mam miejsce w przyczepie  😅 albo się chętnie z kimś zabiorę  :kwiatek:
Stacjonuję przy Wisłostradzie na Żoliborzu może ktoś ma po drodze.
A kto do Kuźni na dość tajemniczego (przynajmniej dla mnie i google'a) Zandvoorta?
Paa
Bedziesz jako jezdziec czy w ramach kursu ?  😉
Właśnie dziś się okazało, że mogę być jako jeździec także🙂
Paa, gdzie mozna czegoś więcej dowiedzieć sie o tej kliice?
Dzięki

Dobrze zrozumiałam, że to zgrupowanie dla kadry i osoby z zewnątrz nie mogą brać udziału?
Paa
Szukaj Roberta i Lucy Zandvoort.
Dla ciekawych - w zachodniopomorskim, na sezon 2011 przewidziano zawody ujezdzeniowe az (!) 2 razy 🙂 eliminacje do MPMK i MO... nie ma jak szansa na rozwoj😉
Anka, a widzisz! Teraz rzeczywiście znalazłam dużo więcej. Zetknęłaś się z tym szkoleniowcem?
edit ich strona:
www.rlz.be
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się