Bryczesy

Powiem do czego doszłam sama:
- bawełna ( jeśli jest jej więcej, to teoretycznie bryczesy będą bardziej rozciągliwe i bardziej "naturalne", mniej sztuczne. Pikeur chyba takich nie robi, ale jak kupisz bryczesy 100 % Bawełny, to będziesz miała takie szmatki rozciągliwe. Czasami takie bryczesy wyglądają jak takie piżamkowe gatki do spania. Niektórzy takie lubią)
- polyamid ( ten skłądnik jest w bryczesach i odpowiada chyba za ten efekt sztuczności, która powoduje, że bryczesy są mniej rozciągliwe, ale zarazem dzięki temu mniej się brudzą, mniej wypychają się kolana. Nie wiem czy też nie jest odpowiedzialny za oddychanie bryczesów, jeśli chodzi o bryczesy letnie)
-elastan lub lycra ( ma na celu zwiększyć rozciągliwość bryczesów, ale jest to rozciągliwość elastyczna taka, nie? Taka, że bryczesy się rozciągają i wracają na swoje miejsce)

W Pikeurach, z materiałem jest różnie.

Są dwuskładnikowe ( bawełna + zabij nie pamiętam, czy elastan czy polyamid) I zaraz o nich napiszę.

I są trójskładnikowe ( bawełna, polyamid i elastan lub lycra) Ten materiał  trójskładnikowy nazywa się micro 2000 i jego główną zaletą jest oddychanie ( czyli są świetne na upalne lato, bo czuje się dosłownie na nogach przewiew) Mam i takie z elastanem i takie z lycrą i jeśli chodzi o oddychanie, rozciągliwość- nie zauważam żadnej różnicy. Te z lycrą ciut mocniej się świecą na słońcu.

I teraz co do tych dwuskładnikowych. Miałam takie i były mniej sztuczne niż te 3-składnikowe, widać było bardziej fakturę nitek na materiale, bardziej się brudziły. Ale żeby się jakoś mocniej rozciągały, to nie zauważyłam. Naprawdę.

Czy jeśli miałyby większy procent bawełny, a mniej tego drugiego, czy będą bardziej rozciągliwe? Nie wiem.

Wiem że Dramka nie raz się dziwiła, że bryczesy bryczesom nierówne. I jedna kratka Pikeura rozciąga się bardziej, a inna kratka rozciąga się mniej. A twierdziła, że skład na metce jest ten sam. Więc....  jak widać...różnie bywa?

Jeśli chcesz coś kupić internetowo, to najlepiej spytać jaka jest szerokość w biodrach, czy udach, czy co Cię tam interesuje i do ilu cm się rozciągają w tym miejscu.
Chyba tylko tyle.
Inaczej pomóc nie umiem.
To wszystko co wiem o materiałach Pikeura.

A odpowiedź na Twoje pytanie " od czego zależy ogólna rociągliwość"- to chyba właśnie od tego, by było jak najwięcej bawełny ( rozciągliwość szmatkowata) elastanu/lycry ( rozciągliwość elastyczna) i od tego by nie było tego polyamidu, bo on zmniejsza rozciągliwość ogólną. Takie mam wnioski własne.  😉
a ogólna rozciągliwość (nie w pasie) od czego zależy?


Od % lycry , nie od składu bawełny.

Im więcej bawełny tym milsze w dotyku, im mniej tym bardziej "śliskie"

Generalnie bryczesy w biodrach są bardzo rozciągliwe, dużo mniej w pasie.
Dramka, specu od bryczesów  :kwiatek:

A z zakupionych bryczesów wysnułam wniosek, że lugany 94% bawełny + 6% elastenu są bardziej rozciągliwe niż lugany 57% bawełny + 36% polamidu + 7 % elastenu...
faraa Normalnie mnie skręcało jak czytałam twoje pytanie i nie mogłam odpisać  😤 Ale już wróciłam z odwyku  😁

Nad czym tak się zastanawiasz?? Masz coś konkretnego na oku??  👀
Właśnie edytowałam post i napisałam. Ja mam generalnie tak, ze pikeur 152 są na mnie na styk, a 164 za duże w pasie no i czasami - jak dla mnie - za długie, czyli do kostek.  🤔
A 158?  🤣
A faktycznie. Zapomniałam o 158 😵 z tym, że ja mam 62 cm w pasie i inne zaraz odstają, czego niecierpie.
Najlepiej zmierz 158  :kwiatek:

Jak to się stało że jesienną bryczesy miałam luźne a dzisiaj mierze i ledwo dopiełam się  😵  🤔  🤬
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 lutego 2011 15:10
Jakoś tak pewnie wyszło ;p A dziewczyny, powiedzcie mi, jak z bryczsami z pełnym lejem w lato? Nie przyklejają się do tyłka?
Zależy jakie bryczesy 😉
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 lutego 2011 15:30
Na koniach jeżdzę już kupę czasu, ale zawsze wszyskie pieniadze szły na konia (odkad mam swojego). No i w koncu przyszedł czas na zadbanie o siebie. Chodzi mi o jakiekolwiek bryczesy z pełnym lejem ze skóry naturalnej. Z ciekawości jak ktoś wie moze mi powiedziec też o sztucznej (zamszopodobnej czy coś ;p)
Już nie robi się bryczesy ze skóry naturalnej ponieważ lej po praniu robi się twardy  🤔

Przed wszystkim powiedz ile chcesz przeznaczyć na bryczesy?
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
07 lutego 2011 17:33
No tak jak mówie...nie jestem na czasie ;p
do tak 300zł
A nie jest też cieplej?
Nie jest cieplej jeżeli kupisz bryczesy które mają lej "oddychający" 😉
Jak możesz przeznaczyć ok.300zł to ja polecam bryczesy typu Pikeur, Euro Star. Jak kładę moje HKM z pełnym lejem to wszystko mi się ciągnie, jakieś to takie mało elastyczne jest i krępuje mi ruchy. Jak jeżdżę w Euro Starach to czuję się jak w leginsach😉 Lej jest tak mięciutki, że zupełnie mi nie przeszkadza w żaden sposób.
Jesteś w stanie po noszeniu Euro-stary wrzucić na siebie HKM?  🤔 Twarda jesteś  🤬
Już nie jestem;p Jeździłam na zmianę, ale różnica jest tak duża, że HKMy sobie teraz leżą nieużywane.
stronka bryczesów passion: http://www.yourpassion.eu/

Ja wole na 3 dniowych zawodach miec na sobie jedna pare pikeur, trzeciego dnia niestety już nie świeze  😤 niż zakupić druga pare tańszych..
A ja uparcie będę pisać, że mimo posiadania i noszenia Pikeurów, kocham nadal swoje fair playe i uważam je za dobre bryczesy. Cokolwiek by tu o nich nie mówiono.
W jednej parze lej mi się zmechacił, ale nic się z tym dalej nie dzieje i w niczym mi to nie przeszkadza, a w drugiej parze lej NIC a nic się nie mechaci. Noszę często, służą długo, lubię je.
Lubię też swoje stare Ferroti.  😉
Ja nadal jestem zakochana w Pikeurach, pewnie mam pecha ale jakiś czas temu puściły mi w malutkim miejscu szwy przy leju w okolicach kolana, ale po małej interwencji dalej nic się nie dzieje i nawet nie widać, że coś tam było poprawiane, a jeżdżę nich dzień w dzień wiec nie mają lekko (jakos ciągle są ważniejsze rzeczy na liście zakupowej).

I teraz zastanawiam się czy jak za jakis czas będę brała białe to dalej Pikeura czy tym razem wziąć Euro-stary, bo coś czuje, że jak po pikeurach na codzień 'przesiądę' się na zawody w amigo z lejem na kolanach to nie będzie lekko... 🙄
tunrida Trafił ci się dobry egzemplarz i nie używałaś na paru koniach dziennie  😉

Magdzior Musisz być twarda  😁
A czy ktoś może powiedzieć mi coś na temat tych bryczesów?

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 lutego 2011 20:59
Magdzior, mam konkursowe i pikeury i ES..i najchętniej zrobiłabym z nich mix,ale moze to kwestia modelu który mam...pikeur ma w luganach doskonały materiał,natomiast ES doskonały lej...materiał w ES (mam hunter mix) jest dla mnie za bawełniany (czy ktoś mnie rozumie?),za szmaciany,mimo obecności czegoś rozciągliwego...najchętniej sprawiłabym sobie konkursowe pikeur cindy,ale ich nie ma z szarym lejem niestety 🙁
pikeur premium są doskonałe...ale zbyt drogie.te czerwone które mam są fantastyczne,ale chyba żal by mi było białych 🙁
Ktoś no własnie ja mam Lugany i bardzo mi się podoba zarówno materiał samych bryczesów jak i leje też są jak najbardziej ok🙂 A ty masz z szarym lejem - i jak Ci się biorą nie ma problemu z farbowaniem?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 lutego 2011 21:27
żadnego,a nie jestem dla nich szczególnie miła 😉
wlazłam sobie na stronę Pikeura a tam w satndardowych luganach się pojawiły takie kolorki jak fuchsia czy roayalblau (który jak nowy petrol wygląda) - fajne 💘
a dla mnie cavallo sa bezkonkurencyjne jesli chodzi o wygode, jakosc i wytrzymalosc. mam nadzieje, ze beda miec jakies zywe kolory w nowej kolekcji.
jakos pikeury mi nie podchodza, w sztruksach szybko lej mi sie odpruwal na kolanie.
Bryczesy CAVALLO są bez szwów bocznych  😀

Dla mnie to minus ponieważ nie mogę wtedy zwężyć łydki  🙁

Mi w moich fair play po 2 miesiącach jazdy lej przetarł się na wylot  😵
Teraz stwierdziłam, że zbieram na pikeury albo ES bo nie będ kupować co 5 sekund nowych bryczesów  🤬
Zwłaszcza że można trafić pikeury lub eurostar za nie wiele więcej niż kosztują fairplay, a jakościowo są bez porownania  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się