wypieki i słodkości domowej roboty

Ovca - bardzo dziękuję, apetycznie brzmi 🙂



ja jeszcze dorzucę
Upieczony przeze mnie przed rokiem piernik, do dziś świetnie się sprawdza jako deska do krojenia i podkład do rozbijania kotletów.

a ja znalazłem kawał w sierpniu i dokończyłem
ogurek -  i jak? smakował? 🙂
nikt mnie nie zmuszał do jedzenia 😉
Czy ktoś robił mase marcepanową na tort?
ja ostatnio w nowym mieszkanku chciałam wypróbować piekarnik
i jak kurczaki, nie kurczaki mi wychodzą tak moja tarta owocowa....estetyką daleeeeeeko odbiegała od ideału a smakowo.....cóz, było nawet ok...ale tylko tyle  😂
ktos ma przepis na jakąs tarte-i instrukcje 😀 zdawałoby sie ciasto proste, kiedyś widziałam jak różne osoby robiły na kuchnia.tv......ale to było dawno temu, i ciekawa jestem jakie są Wasze sprawdzone sposoby
pierwsza przygoda z lukrem plastycznym - Pokétort imieninowy (;

niezły faaan 😀



a tu ciekawa aranżacja (;
kujka, rewelacja! Masz talent dziewczyno!

Ja ostatnio zrobiłam "Rafaello na krakersach", wszyscy byli zachwyceni.Polecam.I jak szybko się robi  🙂
Czy ktoś robił mase marcepanową na tort?

nie, zazwyczaj kupuje gotową, a jak sie robi taka mase?
gdzie kupuje się lukier plastyczny?
gdzie kupuje się lukier plastyczny?

allegro
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=lukier+plastyczny
a no tak, najprościej 😉 dzięki. strasznie się napaliłam. w życiu tortu nie robiłam, nawet zwykłego, ale z chęcią zrobię... chociaż żadnej okazji teraz nie ma 🙁
masa marcepanowa

Masę marcepanowa można zrobić samemu. Podaje przepis:
1,5 szklanki
obranych migdałów
1,5 szkl cukru pudru
1 białko
Kilka kropli olejku migdałowego lub soku z cytryny

Wykonanie:

Migdały zmielić drobniutko, wymieszać z przesianym cukrem pudrem i
białkiem. Zagnieść masę rękami (konsystencja ciasta kruchego).
Przechowywać w lodówce.

Tak przygotowany marcepan można używać do wypieku ciast
surowych lub na gotowo już po upieczeniu, jak również do dekoracji.
Smacznego!
drugi post dodaję, by się nie zlewały przepisy

Tort  z koniem

Tort dla dzieci które przeżywają fascynację tymi zwierzętami. Przepis ucieszy miłośników koni i oczywiście łasuchów. Ciasto marchewkowe - podstawa tortu jest wprawdzie łatwe do upieczenia, jednak dekoracje z masy marcepanowej wymagają pewnej zręczności  oraz doświadczenia. Aby upleść gęstą grzywę konia z marcepana oraz zręcznie uformować uzdę potrzeba będzie nieco czasu i cierpliwości. Opłaci się to jednak, zwłaszcza kiedy dzieci zachwycą sie tortem na przyjęciu urodzinowym.
na ciasto marchewkowe: do dekoracji:
przesiana mąka 2 szklanki (po 220ml) kuwertura czekoladowa 2 opakowania
drobno utarta marchewka 2 szklanki masa marcepanowa 2 opakowania
cukier puder 1 1/2 szklanki cukier puder 200g
jajka 4 sztuki
olej z oliwek 1 szklanka
cukier waniliowy 1 opakowanie
proszek do pieczenia 2 łyżeczki
sól 1 szczypta
utarty imbir 1/2 łyżeczki
utarty lemongrass 1/4 łyżeczki
cynamon 1 łyżeczka
orzechy i rodzynki wg. gustu
Stopień trudności przepisu : raczej dla doświadczonych

1. Upiec zgodnie z przepisem ciasto marchewkowe;  przepis na ciasto marchewkowe >>>
2. Przy pomocy szablonu wyciąć z ciasta tort w formie głowy konia
3. Pokryć tort całkowicie kuwerturą czekoladową  i pozostawić do ostygnięcia
4. Masę marcepanową ugnieść razem z cukrem pudrem oraz odpowiednio zabarwić farbką spożywczą
5. Uzda:  rozwałkować masę marcepanową  i wyciąć kilka wstęg o szerokości 2 cm. Połączyć ze sobą odpowiednio na głowie konia.
6. Masa marcepanowa na grzywę konia :  z pomocą prasy (np. do wyciskania czosnku lub podobnej) uformować długie makaroniki i ostrożnie układać oraz odpowiednio formować na głowie konia jako ostatnie elementy tortu
Smacznego ;-)

Przepis na ciasto marchewkowe

Składniki na około 12 sztuk

przepis na ciasto marchewkowe:
mąka 2 szklanki (po 220ml)
drobno utarta marchewka 2 szklanki
cukier puder 1 1/2 szklanki
jajka 4 sztuki
olej z oliwek 1 szklanka
cukier waniliowy 1 opakowanie
Proszek do pieczenia 2 łyżki stołowe
sól 1 szczypta
zmielony imbir
1/2 łyżeczki
zmielona trawa cytrynowa (lemongras)
1/4 łyżeczki
kardamon ekstrakt
1-2 krople
cynamon 1 łyżeczka
orzechy włoskie i rodzynki w.g.gustu
1. mąkę, proszek do pieczenia, cynamon, cukier waniliowy i lemongrass wymieszać
2. jajka ubić wraz z cukrem pudrem na pianę
3. olej z oliwek powoli dodawać do masy jajecznej
4. dodać do tego wymieszaną z pozostałymi składnikami mąkę i zmiksować
5. na koniec dodać utartą marchewkę oraz orzechy lub rodzynki
6. piec w średniej wielkości formie 45 minut w temperaturze ok. 180 °C
i  gotowe !....Smacznego  ;-)))
Pierwszy i ostatni raz wzięłam się za coś takiego.



Zmęczona jestem jak nie wiem co 🤣
Na szczęście efekt lepszy niż na fotkach które jakoś wychodzić nie chciały. Np na żywo nie widać tych pęknięć i fałdek, do tego kolor jest przekłamany (samochód jest niebieski)
Genialne są te ciasta.

Piecze ktoś chleb na zakwasie i ma jakiś sprawdzony przepis na zakwas żytni? W necie od groma i się różnią jednak.
Właśnie czekam, aż wyrośnie mi zaczyn drożdżowy na pączki. Z kuchnią mam tyle wspólnego, co poranna kawa i dwie kromki chleba z masłem, więc jestem ździebko przerażona  😂
Piecze ktoś chleb na zakwasie i ma jakiś sprawdzony przepis na zakwas żytni? W necie od groma i się różnią jednak.Najlepszy przepis to dostać od kogoś trochę gotowego 🙂
poszukuję sprawdzonego przepisu na gofry
sznurka jadlam najpyszniejsze gofry z przepisu z takiej wielkiej granatowej "kuchni polskiej". jak znajde gdzies, to przepisze!

moja mama zrobila wczoraj brownie. jak na brownie przystalo, byl to zakalec, a ze zapomniala o mące, to wyszedł zakalec z zakalca 😉 ale jaki przeeeeepyszny 🙂
1😲 dla pączków. Zrobiłam za duże i z wierzchu są dobre, a w środku surowe.  😡 👿
Teodora- niestety, brak kogoś takiego 🙁

Mery- jeśli chodzi Ci o Kuchnię Polską wydawnictwa PWE to mam pod ręką mogę wkleić. Tylko, że moja ma jakiś garnek na okładce 😉 Ale wydań tej książki było dużo.
dzięki kochane, znalazłam i zajebiste wyszły!
Sznurka- domyślam się i zazdroszczę gofrownicy. Ja nie mam, jakiś czas temu chciałam pożyczyć od kogoś i mi się nie udało.
I widzę adekwatną notkę na blogu 😉
Hija, niestety nie jest moja, jest męża siostry choć myślę że warto chyba mieć własną
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
01 marca 2011 23:49
Pan Pączek Idealny- nadziewać przed czy po smażeniu? Są różne wersje- jaką wy polecacie? 😀
Edytka, zawsze z teściową nadziewałyśmy przed
sznurka jadlam najpyszniejsze gofry z przepisu z takiej wielkiej granatowej "kuchni polskiej". jak znajde gdzies, to przepisze!

moja mama zrobila wczoraj brownie. jak na brownie przystalo, byl to zakalec, a ze zapomniala o mące, to wyszedł zakalec z zakalca 😉 ale jaki przeeeeepyszny 🙂


brownie jest fantastyczne...  😍 tylko takie kaloryczne  😎
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
02 marca 2011 11:11
Pan Pączek Idealny- nadziewać przed czy po smażeniu? Są różne wersje- jaką wy polecacie? 😀


Patrząc nato jakie cuda ostatnio moja mama zrobiła to jestem przekonana, że zdecydowanie PRZED! 😉
sznurka - podasz adres twojego bloga ? 👀  Moja babcia zrobiła pączki.. mmm ale będzie obżarstwo 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się