dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Wiem , wiem, o sama go dawalam b. dlugo, ale nie mozna dawac coiagle tych samych witamin, a po drugie no jednak 210 zl... to sporo
nie mozna dawac coiagle tych samych witamin

Nie mam pojęcia - dlaczego? Szkodzi czy po prostu przestaje działać po pewnym czasie? Pytam bo Chevinal daję już spokojnie z pół roku. Oświećcie mnie, proszę  :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 00:06
croopie, ja dawalam. Z tego co pamietam aktualnie daje to np. forumowa szerek.
Możliwe, że to pytanie już gdzieś padło, ale czy ktoś z was używał  już witamin Marstalla? Z tego co wiem to występują w wiaderkach 4 kg i 10 kg. Jakieś opinie?
Czy możecie mi podpowiedzieć jaki preparat mineralno witaminowy będzie odpowiedni dla 2-3 letniego kucyka(80 cm w kłębie) niepracujący zabiedzony prawdopodobnie z niedoborem miedzi( ma zrudziałą sierść a jest kary). Dostaje teraz siano, pół kilo owsa 2razy dziennie, lizawkę.
Wprowadzam wysłodki buraczane ale narazie nie chce ich za bardzo jeść. Będę wdzięczna za pomoc :kwiatek:
stosował/stosuje ktoś jakiś specyfik na hmm, problemy skórne? Może ktoś ma jakiegoś alergika albo wyjątkowo podatnego konia na choroby skóry? Dają coś takie preparaty czy nie warto?
Chodzi mi o coś takiego jak ma np. dodson:
http://dodsonhorrell.pl/product/index/75/itch-free
względnie inne odpowiedniki. Coś mi świta, że ktoś tu mówił o jakichś takich cudach.
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
24 stycznia 2011 16:34
Czy ktoś z Was stosował kiedyś produkt http://sklepkarina.pl/marstall-fortissimo-35kghoof-regulator-p-3465.html?osCsid=2ac8eb8e95f157abf7f93cf03fc61b64 ? Czy jest on w granulacie? Poszukuję biotyny do 100zł w granulacie, zastanawiam się też czy nie kupić jakiejś paszy na kopyta. Niestety osoba, która karmi u nas konie nie będzie się bawiła w moczenie owsa.
caroline   siwek złotogrzywek :)
24 stycznia 2011 16:39
dzisiaj mam chyba dzień kataryniarza... 😉

więc jak katarynka... co to jest "pasza na kopyta"?? czy nie lepiej zbilansowac koniowi zywienie? bo to może realistycznie pomóc, a nie tylko na nasze własne samopoczucie...
vissenna   Turecki niewolnik
24 stycznia 2011 16:54
hipka2 zanim zaczniesz podawać miedź sprawdź badaniami krwi, czego naprawdę brakuje koniowi.
Przedawkowanie miedzi nie jest zdrowe!
Jeśli to faktycznie niedobór to: http://animalia.pl/produkt,10400,Foran_Coppervit.html
Andre   I am who I am
24 stycznia 2011 16:59
kucyna, ja je podaję 😉 zbytnio nie mogę powiedzieć o efektach, bo koń dostaje je dopiero miesiąc, ale zauważyłam, że na treningach mniej się poci niż przedtem.
[quote author=crazy link=topic=78.msg867181#msg867181 date=1295817172] nie mozna dawac coiagle tych samych witamin

Nie mam pojęcia - dlaczego? Szkodzi czy po prostu przestaje działać po pewnym czasie? Pytam bo Chevinal daję już spokojnie z pół roku. Oświećcie mnie, proszę  :kwiatek:
[/quote]

Tak, zle sie wyrazilam, Organizm sie uodparnia.
crazy - dziękuję  :kwiatek:
Andre, dzięki 🙂 zastanawiam się nad nimi, bo że tak powiem są 'hurtowo' sprzedawane,w końcu aż  10kg,  a kupuję z myślą o źrebnej i oczekiwanym źrebolku 🙂
vissenna- dzięki. Masz rację zrobię badanie krwi i wówczas będę wiedziała czy na pewno mogę podać ten preparat. Czy w razie gdy będzie potrzebny można podawać też inne koncentraty wit.-mineralne? Zastanawiam się nad kupnem Ultimate Balancer będzie dobry?
Mam też haflingera, dostaje siano i owies, jemu też bym mogła podawać ten koncentrat?
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 stycznia 2011 09:44
Zastanawiam się nad kupnem Ultimate Balancer będzie dobry?
Mam też haflingera, dostaje siano i owies, jemu też bym mogła podawać ten koncentrat?

przeciwwskazań raczej nie ma. a przy diecie siano plus owies wypadałoby uzupełnic witaminy, mikro i makroelementy (bo owies wszystkiego nie dostarcza co potrzebne)
moim zdaniem sens jest, tylko jeszcze byłoby dobrze jakbyś przeliczyła dokładnie (ew. poprosiła kogos o pomoc) ile dokładnie tego koncentratu dawać - bo bez sensu jest dawać za mało, a szkoda kasy, zeby dawać niepotrzebnie za duzo 😉
caroline- przynajmniej teraz wiem jaki kupić ale co do wyliczenia to już gorzej 😕 😕 Nie mam pojęcia jak się to liczy i nie znam osoby która to potrafi. Może wet.? Albo zadzwonię na uczelnie i mi policzą🙂 studiowałam zootechnikę(ale żaden ze mnie zootechnik)
caroline   siwek złotogrzywek :)
25 stycznia 2011 09:59
a nie łatwiej do dystrybutora zadzwonić? link jest na stronie 😉
przeciez oni zajmuja się też układaiem diet i oni najlepiej wiedzą jak przeliczać dawkowanie.

przy okazji - od razu ci moge powiedzieć: potrzebujesz info o wadze konia oraz ile kg dziennie koń dostaje siana i ile owsa.
Które witaminy będą lepsze: Eggersmann Golden Mineral czy Ovator Pega Plus Standard Mineral?
Na co dzień koń dostaje owies, siano, sieczkę, słonecznik, marchewki i od tego tygodnia będzie jadł mash.
Do tej pory dostawał Bestermine Horse, ale efektów żadnych (natomiast sąsiad z boksu obok błyszczy się aż miło).
Chcę spróbować czegoś innego, ale nie wiem na co się zdecydować.
Mam duży problem z wycierającą się sierścią, może Wy będziecie mieli jakiś pomysł?

mamy okropne wytarte placki od wszystkiego: wodzy, derki, kantara, padów/czapraków. Koń stoi na pełno porcjowym Dodsonie, więc nie powinno mu niczego brakować. Podawałam olej sojowy bez rezultatów, smaruję teraz Neodermą (żeby mieć czyste sumienie, oprócz upapranego całego sprzętu nie wiem jakich rezultatów się spodziewać). Latem nie ma tego problemu, ogon i grzywa bez zarzutów.
Jest coś czym mogę się jeszcze poratować?
słuchajcie kiedyś były takie witaminy w białym wiaderku. Pamiętacie może jakie to są? Pamiętam, że zaczynają się na V i były dość tanie.  Chciałabym kupić bo mój koń bardzo je uwielbiał ale własnie nie pamiętam nazwy.
Vitfoss - ale już ich najprawdopodobniej nie produkują - w każdym razie nie można ich nigdzie znaleźć.
co polecacie dla koni zbyt "gorących"? jakiej firmy preparaty magnesowe. od razu mówię ze koń jest prowadzony bardzo spokojnie jeśli chodzi o trening i jest w treningu ujeżdżeniowym. bardzo się denerwuje gdy przychodzi do nauki nowych rzeczy spina się itp. proszę o odp na priv jeśli mogę ponieważ rzadko tu bywam. dziękuję bardzo

a i fajnie gdyby nie kosztował masakrycznie 🙂
Fajnei by było kliknąć "sprawdź pisownię" przed wysłaniem posta...
Niestety nie możemy Ci polecić na priv żadnych preparatów magnesowych, ponieważ jest to forum dyskusyjne i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie ślęczał nad tworzeniem przeglądu dostępnych na rynku uspokajaczy dedykowanego jedynie na Twój prywatny użytek. Taki lajf.
Ja od siebie mogę dodać, jeśli chodzi o magnesy, to ostrożnie z dawkowaniem, bo w stajni jest wiele metalowych przedmiotów.
😵
oj jakaś ty zabawna... specjalnie dla CIEBIE poprawiłam pisownie jeśli to dla Ciebie taki problem. I? nie prosiłam chyba nikogo o to żeby mi wypisał listę preparatów jedynie z autopsji mógł coś polecić.
zawodniczka123, myślę, że nie tylko dla mnie. Nikt nie lubi się przebijać przez bałaganiarsko napisany tekst.

Są osobne dwa ogromne wątki o uspokajających ziołach oraz o tym, jak radzić sobie z nadpobudliwością u koni. Wkleiłabym linki, ale wiesz, rzadko bywam na forum i chyba mi się nie chce...
Aha, jakbyś już utrudziła się skorzystaniem z wyszukiwarki, to raczej wpisuj tam magnez, nie magnes (ehhh, dlaczego tu nie ma ikonki z facepalmen).
hipka2 zanim zaczniesz podawać miedź sprawdź badaniami krwi, czego naprawdę brakuje koniowi.
Przedawkowanie miedzi nie jest zdrowe!
Jeśli to faktycznie niedobór to: http://animalia.pl/produkt,10400,Foran_Coppervit.html


Czy to możliwe, żeby taki preparat był tylko dla klaczy? (pomijam osobniki "małoletnie"😉

Zalecenie:
Podawać następujące dawki co drugi dzień, zmieszane z pokarmem lub przy pomocy strzykawki dozującej:

- źrebięta 6-10 ml
- roczniaki 10-15 ml
- konie wyczynowe i klacze 30 ml
myślę że chodzi o klacze hodowlane.
przyłączam się do pytania o witaminy Force Marstall - stosował ktoś?

w opisie jest coś takiego:
• Przy karmieniu wyłącznie przy użyciu ziaren zbóż.
• W celu uzupełnienia poziomu elektrolitów.
• W celu utrzymania dobrej kondycji konia.
• Dla koni młodych i w starszym wieku.
• Latem, gdy koń mocno się poci, szczególnie podczas treningu i sezonu startowego.
• Przy zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminy i mikroelementy.

I zastanawiam się czy lepiej kupić jakieś inne witaminy + elektrolity czy też ten Marstall może zastąpić te dwie rzeczy?
Ja daje swojemu mlodemu Marstall Force. I szczerze mowiac niewiem czy cos daje. Kon wyglada i zachowuje sie tak samo jak wczesniej. Wczesniej dawalam 80g z samym owsem, teraz daje jeszcze pasze, wiec troche mniej ok 50g.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się