Jakie pasze dajecie swoim koniom?

hugo podawanie magnezu w stanie stresu-ok, organizm zużywa go więcej. Ale ja osobiście jednoskładnikowe suplementy podawałabym w oparciu o badanie krwi, zwłaszcza dłuższy czas. Jeżeli jest nerwowy daj cool-mixa (np. Eggersmann ma przyjemną cenę). Jeżeli nie balancer albo pasze ogólną, jeżeli nic nie robi-ze zmniejszoną ilością energii i białka 😉 Choćby besterly basic, jeśli cenowo ma być ok
Moim zdaniem akurat Cool Mix Eggersmanna jest mało cool mixem, bo ma bardzo wysoką zawartość skrobii, a własnie  w paszach uspokajających chodzi o to by ją redukować i zastąpić większa ilością włókna i białka.
Ale jest trochę tego typu pasz innych firm do wyboru.

A najtaniej i nie wiem czy nie najlepiej część paszy zastąpić wysłodkami 😉
equi.dream no właśnie już sie uspokoił, w sumie ze 2-3 miesiące jest aniołek, do rany przyłóż 😁  dlatego nie chciałam nadużywać tego magnezu skoro nie potrzebny a zacząć stosować cos ogólnego🙂 dzieki za rade, bo w ogóle sie nie orientuje, tyle tego jest, że ciężko podjąć decyzje 😉
branka na uspokojenie na razie "specyfiku" nie kupuje, aleo wysłodkach pomyśle🙂możesz coś wiecej na ten temat?bo mam dostęp do wysłodków ale kiszonych lekko... czy takie mogą byc czy tylko suszone?

a co myślicie o paszy podstawowej Sukcesu???
http://patatajsklep.pl/sukces-pasza-granulowana-koni-podstawowa-p-72.html
lepszy granulat czy musli?

prosze edytowac posty!  🤬
branka zgodzę się, ale jeśli nie potrzebuje mega wyciszenia to jako pasza podstawowa się sprawdzi 😉
hugo jeżeli koń chodzi tyle co mówisz to starczy-lepsze musli bo widzisz co w nim jest, ja granulaty kupuje tylko sprawdzonych firm 😉 O sukcesie słyszałam ostatnio sporo dobrych opinii, sama nie skarmiałam. Wysłodków kiszonych koniom bym nie dawała 😉
ok dzieki za pomoc 🙂jutro lece kupic albo Besterly albo Sukces, pomyśle jeszcze🙂
Pasze firmy sukces to chyba nie do końca dobry pomysł... Słaba jakość... Już lepsze besterly
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
28 stycznia 2011 21:29
[quote author=equi.dream link=topic=25.msg874166#msg874166 date=1296230838]
podpowiedziałby mi ktoś ile w końcu w worku granulatu build up D&H ? Na stronie Stefanidisa podane, że 25  🤔


A na stronie Dodsona, że 20kg. Może warto jednak odnieść się do informacji na stronie dystrybutora a nie pośrednika? 😉

http://dodsonhorrell.pl/product/index/34/build-up-cubes
[/quote]

Ja chciałam tylko sprostować, że stefanidis nie jest żadnym pośrednikiem, ani nie ma nic wspólnego z oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem D&H w Polsce i może dlatego na ich stronie są właśnie takie błędne informacje na temat produktów D&H.  🤬
dziewczyny potrzebuję rady.

Mamy konia - wałach, dłuższą chwilę po kastracji, ma 2,5 roku, mieszanka młp z AQH. Już jak przyjechał był dość szczuplutki


ale teraz przyjechałam po miesiącu czasu do domu i się przeraziłam - młodego spoooro wyciągnęło do góry i rownocześnie jeszcze bardziej schudł🙁 dostaje teraz dużo więcej siana, ale chciałabym mu kupić jakąs paszę, na której trochę by się podtuczył. Nie chce przesadzać z energią - na razie nie pracuje, ale żeby powoli ale systematycznie zaczął przybierać na masie. Co byście mi poleciły?
Lov   all my life is changin' every day.
29 stycznia 2011 00:53
Na pewno przewijało się w tym wątku milion razy, ale nie czytam na bieżąco i przegladanie 110 stron to trochę ciężka sprawa 😉 ale: jaka pasza dla młodego konia, dopiero zaczyanjącego jakąkolwiek pracę na lonży itp.? Nie trzeba tuczyć czy odchudzać, wygląda ok, energii na początku to też za dużo nie potrzeba, i się zastanawiam, czy w ogóle coś dawać, a jak tak, to co 😉
Skoro jest ok, nie jest za chudy ani za gruby, nie pali mu tyłka to po co coś zmieniać?
Kup jakieś witaminy i styka  😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
29 stycznia 2011 14:30
Czy podawał ktoś Mash Eggersmanna? Jak wypada w porównaniu do Irish Mash st. Hyppolita?
Wyszukiwarka nic nie wypluła niestety  :kwiatek:
Lov   all my life is changin' every day.
29 stycznia 2011 15:26
Puma, ale żeby takie jakieś fajniejsze jedzonko miał w nagrodę... 😁 wiem, straszna jestem, mam świadomośc tego że łatwo rozpieszczam konie 😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
29 stycznia 2011 15:35
jak dla przyjemnosci i w nagdrode to daj mu po prostu marchewki - to na pewno doceni. Nie ma po co przekombinowywac ani przeplacac w takiej sytuacji 😉
Lov   all my life is changin' every day.
29 stycznia 2011 17:03
caroline, a co z witamin może być? Jak na razie się dowiedziałam, będę dawać glukozaminę, tylko się zastanawiam, czystą czy w jakimś innym bajerze..
gdzie kupię pasze  Fitmin ??
arivle wypada dość blado przy irish, jak dla mnie jest taki ubogi trochę, ale koń zjada o dziwo chętnie, a należy do wybrednych. Jedynie cenowo wypada przyjemniej 😉
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
30 stycznia 2011 08:54
Equi.dream, dzięki za opinie. Właśnie ta cena mnie ciągnie, bo ostatnio wet oskubał moje konto doszczętnie, więc liczyłam, że przy podobnej jakości trochę zaoszczędzę, ale jak mówisz, że ubogi to zostajemy przy Irish Mashu.
arivle, pomyśl o Ready Mash - jest genialnie wydajny, więc jak dla mnie wychodzi taniej niż inne. A koń się o kraty zabija, jak z nim idę 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
30 stycznia 2011 09:04
Epk, myślałam między eggersmannem a st Hippolytem ze względu na dostępność. Mam w stajni dystrubutora jednej i drugiej firmy, więc tak byłoby mi najłatwiej. A st. Hippolyt wypada chyba podobnie cenowo jak Ready mash.
arivle ja do tego eggermannowego i tak sypie cud różnych sporo, więc już przestaje być ubogi (czosnek, miód, zioła na układ moczowy). Ale generalnie szału nie ma 😉
@ Arivle  Ready Mash ma 20kg a Irish 15kg. Wiec cenowo zdecydowanie lepiej wypada Ready Mash.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
30 stycznia 2011 09:46
Berlin Bej. ale Ready mash kosztuje 90zł. a Irish Mesh mam za 70 zł. więc cenowo wypada to tak: Ready mash 4.5 za kg a Irish mash 4.7 za kg. więc różnica jest niewielka.
No to co innego... do mnie do stajni dowoza po 85 a to juz znaczna roznica...
Hej🙂
potrzebuję jakiejś fajnej paszy uzupełniającej (witaminki i minerały) dla koni ok. 15-19 lat. Lekka praca. Nie znam się na tym zbytnio, jestem ograniczona finansowo a nie chce kupować byle czego.... nie byłam w stanie przejrzeć 110stron:/
zosza jaki masz przedział cenowy ? Konie wymagają czegoś konkretnego (np. nabrania ciała).
nie wiem za ile najmniej dostane coś fajnego...
jeden jest całkowicie zdrowy (z tego co wiem) w sensie nie potrzebuje niczego konkretnego a drugi ma słabe kopyta i stawy trzeba by odżywiać bo już w młodości rozwalił...
proponowałabym senior conditioning mix albo Spillers Senior Maintenance Mix.
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
30 stycznia 2011 13:06
Ja karmię Dodsonem 16+ i jestem mega zadowolona- seniorowi w tym roku stuknie 22 lata i chłopak nadal w doskonałej kondycji;

Dzięki🙂 wiesz może na ile wystarcza worek (20kg)?
Skłaniam się ku temu 2. U nas konie nie mają problemów z masą (chyba ze z nadmiarem :P)
a coś bardziej z suplementów? (tego co daje się 50-100g dziennie? nie mam samochodu więc przewożenie 25kg moze byc problemem..:/
Dla koni starszych , ktore nie musza przybierac na wadze zdecydownie Senior Maintenance Mix ze Spillersa, dodatkowo zawiera Glukozaminę. A jezeli chodzi o konkretna ochrone stawów to moze byc Superflex. Z tego co pamietam opakowanie 800g wystarcza chyba na 60 dni.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się