Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 stycznia 2011 14:55
Pokemon   🤬 , a Agnieszka super, chcialabym u Hani taka pogodna buzke widziec. Co do plumkania u nas podzialala wieksza ilosc wody w wanience i po placzu  😉

Pegasuska
mi tez sie za jazda teskni ale mysle sie za to powaznie zabrac tylko rumaka musze utemperowac bo sie strasznie rozpuscila baba ostatnio.
Oczywiscie gratuluje rodzinnej kupki  😉
Magdalena ale mała zadowolona. Wygląda uroczo i do tego te włoski  😍
pokemon ale masz radoche na tym kopytnym. Mi to na razie jazda sie śni po nocach jak spać nie mogę to jade sobie w teren 😤
Twoja córcia wygląda juz na bardzo samodzielną, ale co sie dziwić , ma to pewnie po mamie  🤣
Pok cudo foty😀 a mam pytanie jak Ci sie ten lezaczek sprawuje bo ja zastanawiam sie nad kupnem takiego.
Mnie w sumie do samej jazdy nie ciagnie ale do stajni jej zapachu zapachu i ciepła koni jak najbardziej
Pegasuska u mnie to od początku mega święto jak u młodego w pieluszce znajde niespodziewajke
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
29 stycznia 2011 17:32
aszhar nigdy nie przypuszczalabym, ze mnie i meza beda tak bardzo cieszyc pieluszkowe niespodzianki i Hani baczki  🤣 tak wiec chyba wiekszosc mam daje to wiele satysfakcji.
magdalena ale cudo !!! 😍

A myśmy z Demonem sobie poszaleli jak Iwek smacznie spał w wózeczku  😀

Ircia   Olsztyn Różnowo
29 stycznia 2011 19:01
Magdalena. Ale Julia piękna i szczęśliwa,mój Michał tez kochał kąpiele,oprócz mycia główki.
pokemon.Dzidziuś śliczny,duży i widać ze bardzo szczęśliwy,a ty sama jeszcze bardziej na konisku,podziwiam,bo ja to dopiero po pół roku wsiadłam i to z wielkim bólem.
To ja nie zagladam na konskie forum a wy mi tu z takimi zdjeciami!!!!

Kurcze Bobasowi cos dolega ale ja nie mam pojecia co, caly dzien sie prezy no ale kupa byla...przysypia na troche i zaraz sie budzi pojeczy powygina i znowu przysypia a po wieczornym karmieniu niestety byl rasowy belt i to taki pod niezlym cisnieniem...


BASZNIA   mleczna i deserowa
29 stycznia 2011 20:26
Euforia_80, reszta objawow tez sugeruje nietolerancje pokarmowa. Ja bym odstawila kontrolnie nabial, isz szybkjo do lekarza i skonsultuj, z nieleczonej alergii w tym wieku moga potem byc problemy, leczona daje sie zwalczyc w 100 %-przynajmniej u mnie tak bylo.
To ja nie zagladam na konskie forum a wy mi tu z takimi zdjeciami!!!!

Kurcze Bobasowi cos dolega ale ja nie mam pojecia co, caly dzien sie prezy no ale kupa byla...przysypia na troche i zaraz sie budzi pojeczy powygina i znowu przysypia a po wieczornym karmieniu niestety byl rasowy belt i to taki pod niezlym cisnieniem...




Tak jak już mówiłam Euforii zaczynają sie i u was klasyczne małe kolki co przy sztucznym mleku jest niestety duzo częstsze. Masuj brzuszek trzymaj na swoim brzuchu młodziaka ( ciepło twojego ciała pomaga ). Jeżeli jak na razie się tylko pręży i stęka trzeba to przetrzymać jezeli natomiast będzie mocno płakał robił się czerwono buraczany po prostu będziesz widziała że sie bardzo mocno męczy porozmawiaj z pediatra o zmianie mieszanki lub o zastosowaniu srodka łagodzącego wzdęcia. Podobno po trzecim miechu samo mija.
Nie zawsze kupa oznacza brak kolki i nie zawsze bączki oznaczają że kolka mija
Bobas dostaje ten espumisan dla dzieci, a w poniedzialek idziemy do lekarza to moze cos poradzi... zreszta od wtorku wracamy na moje mleko bo koncze antybiotyk tylko teraz dla odmiany nie wiem czy Bobasowi starczy to co udoje, bo teraz dla odmiany z jednego cyca to i 90ml czasami mi sie uda a z drugiego moze ze 40 jakos dziwnie i nie rowno sie porobilo...
Junior wczoraj zasnął o 17 i spał do 10 rano. O 14 kimnął się do 18. Obejrzeliśmy wspólnie bajkę i poszedł spac  🤔
A moja Jagoda zaczyna włazić nam na głowy. Coś Ją naszło jakiś tydzień temu i zasypia około 22, wstaje około 6, a w dzień śpi 1-2 godzin. W fikolandzie zrobiła dzisiaj prawdziwą masakrę. W basenie z piłeczkami siała zniszczenie wśród innych dzieci, które też chciały się tam bawić. Jak była sama to było cool, ale kiedy tylko ktoś się zbliżył to teksańska masakra piłą motorową.

Mam prośbę. Znacie jakieś fajne, smaczne przepisy na śniadanie dla 1,5-rocznego brzdąca? Jaga wpadła w parówkowo-jajecznicowy nałóg. HELP!
Bobas dostaje ten espumisan dla dzieci, a w poniedzialek idziemy do lekarza to moze cos poradzi... zreszta od wtorku wracamy na moje mleko bo koncze antybiotyk tylko teraz dla odmiany nie wiem czy Bobasowi starczy to co udoje, bo teraz dla odmiany z jednego cyca to i 90ml czasami mi sie uda a z drugiego moze ze 40 jakos dziwnie i nie rowno sie porobilo...

Może po antybiotyku w koncu będziesz prawilnie mogła bez bólu młodziaka do cyca przystawiać. Jednak dzidzia to najlepszy laktator i na bank wyssie wiecej niż udaje Ci sie teraz ściągnąć. Trzymam kciuki żeby tak było.
aszhar, dzieki 🙂  Mam nadzieje ze jakos sie uda, wszystko jedno jak aby wcinal moje!!!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
30 stycznia 2011 09:20
wawrek, ciesz się,że w ogóle śpi w ciągu dnia....co do jedzenia - mi do głowy przychodzą jeszcze tosty francuskie,serek wiejski z czymś,kasza manna z czymś....

Bogdan szczerze zazdroszczę,...Mania ostatnio wkręciła sobie nie spanie...nawet jak leży już w łóżku,ledwo na oczy widzi,to podciąga sobie powieki i mówi:"czekam na babcię"(ew."mamę" jak śpi u dziadków) 🤔wirek: nie ma mnie 2 godziny w domu,wracam ze stajni,to krzyczy:'bardzo tęskniłam za Tobą"...ale wystarczy,że czegoś jej zabronię,albo nie dam,to słyszę płaczliwy tekst "tęsknię za babcią/tatą/dziadkiem" 🤣
Dziewczyny, bardzo Wam wszystkim dziękuję  :kwiatek: Mama i Tata Juki pękają z dumy, że im taka fajna wyszła  😉
A ten irokez na głowie to po mnie - z 10 lat temu też miałam najprawdziwszego, postawionego na zielony i czerwony lakier do samochodów Auto Renolak  😜

Pokemon i demon zazdroszczę koni  😍
Ale pok to chyba jakiś zakaz półroczny koński miałaś...?  🤬

Jeszcze wczoraj takie nam się udało strzelić:
Ktosina kurcze, ale ja się trochę tym martwię. Bodzio już trzeci tydzień choruje, jest osłabiony, nie ma apetytu i teraz ta akcja ze spaniem- to nie jest normalne.
Manii to przejdzie zobaczysz 🙂

Wszystkim gratuluję dzieciszków- zdjęcia jak zawsze fajne 😲
Magdalena- pokaz swojego irka- masz jakies zdjęcia?
wawrek kasza jaglana na słodko tzn z  prażonymi jabłkami czy  powidłami. To najzdrowsze śniadanie jakie możesz Jagodzie zafundować  😉, a przy tym naprawdę smaczne.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 stycznia 2011 12:58
kurcze bez wzgledu na to co zjem i czego nie zjem nie ma to w sumie wplywu na samopoczucie Hani. Wczoraj zjadlam barszcz ukrainski i wieczorem pierogi ruskie i Hania spala w nocy rewelacyjnie, a przy karmieniu strzelala zabujcze usmiechy  🤣, dzisiaj tez spi super i brzuszek nie dokucza jej tak strasznie jak wczoraj. Oby kazda noc i kazdy dzien byl juz taki dla niej.

Wczorajsze zdjecia Pok zmobilizowaly mnie i pojechalam dzisiaj do mojego kudlatego zwierza, zalozylam siodlo i polonzowalam. Kon z duma i honorem przyjal po polrocznej przerwie siodlo i wcale nie mial ochoty brykac. Nastepnym razem bede wsiadac na stepa  🏇
Magdalena super foteczki

Pegasuska mi tez sie wydaje, ze mam w cycach nierowno  🙄
Euforia_80, zabraniam wstawiania zdjec z jazdy!!!!😉 bo mnie juz nosi a jeszcze nie moge!!!
My tez dzisiaj noc mielismy spokojniejsza ale to po espumisanie... zreszta jak karmilam to Bobas tez potrafil stekac a ja wszystko gotowane jjem narazie ze wzgledu na swoj zoladek. No a z tymi cycami to dziwnie jakos i mnie to denerwuje, wczoraj karmi obalilam i zobaczymy. Najwazniejsze, ze kuracja dziala i moge dotknac sie laktatorem bez stresu.
Pok cudo foty😀 a mam pytanie jak Ci sie ten lezaczek sprawuje bo ja zastanawiam sie nad kupnem takiego.

Dzidziuś lubi swój leżaczek i skaczące zwierzątka.

Ale pok to chyba jakiś zakaz półroczny koński miałaś...?  🤬


Doktorka nie widziała  👀
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 stycznia 2011 13:25
Pegasuska podobno bawarka wplywa na zwiekszenie laktacji, a mi pomogla herbatka FIX o taka:
http://allecco.pl/produkt-Ziola_i_herbaty_HERBAPOL_Pruszkow_Herbatka_ziolowa_dla_matek_karmiacych_wspomagajaca_laktacje_FIX_25_sasz_-50295,1119.html
pilam dwa razy dziennie i zaprzestalam bo mnie pokarm w nocy zalewal  🤣 , teraz sie unormowalo.

a zdjec z jazd puki co nie bedzie bo nie mam fotografa wiec mozesz byc spokojna  😉 , bede tylko zdawac relacje.

Pok ja tez bez doktora zaryzykuje  🤣 , biore z Ciebie przyklad  🤣
Pegasuska i dobrze że w końcu poszłas do lekarza bo chyba inaczej to byś osiwiała z bólu zobaczysz szybko wszystko do normy wróci i w końcu karmienie cycem będzie dla Was mega przyjemnościa.

Pokemon już zakupiłam wczoraj leżaczek i mój mały pełzak gada do zabawek opowiada jak mu noc mineła a jak mu właczyłam wibracje to chyba z 30 min z dwoma kciukami wcisnietymi w otwór gębowy i wytrzeszczem ocznym siedział i gruchał i tak się zmęczył tym wszystkim że w leżaczku sobie zrobił mega 3 godzinną drzemkę 👀
aszhar, ja od czwartku na antybiotyku 🙂 a jutro ide na kontrol z Bobasem i soba bo mamy jedna lekarke.
Euforia, przez te wasze gadanie o koniach jade na kulig we wtorek!!! a Bobas zostaje z mama🙂

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 stycznia 2011 16:04
oooo ja na kulig tez chetnie poszlabym  🏇

a co do wsiadania na konia to myslicie, ze po 6 tygodniach zagoilo sie juz wszystko po CC ? Tak z zewnatrz wyglada juz super ciekawe jak od wewnatrz sytuacja, nic juz nie boli to chyba jest juz zagojone?
Euforia, jeżeli Hania ma alergię pokarmową, to alergeny mogą być w Twoim pokarmie nawet 5 dni, więc coś, co zjesz, może dawać objawy np. dopiero po 2-3 dniach. Szybciej odzywają się kolki, w zasadzie to kwestia kilku godzin.

Mam dwa małe problemy decyzyjne - muszę kupić krzesełko do karmienia i fotelik, bo Julka już prawie wyrosła. I tak - krzesełka są drewniane i plastikowe, zdjęcia wklejam niżej - pomijając kolorystykę - jakie wybrać?

A fotelik - byliśmy dziś w sklepie, zgłupieliśmy... Nie mam bladego pojęcia, jaki fotel wybrać... Zastanawiam się nad BeSafe Combi - też fota niżej - może któraś z Was ma? Czy poszukać innego? Na pewno chciałabym, żeby był jak najbardziej bezpieczny (tamten ma 4 gwiazdki ADAC, podobno w klasie 9-18kg żaden nie dostał 5) - warto pakować się w taki, czy może u Was coś innego się sprawdziło?

Dzięki za pomoc  :kwiatek:

edit: Bogdan, tak, ale się wstydzę.
wawrek, jeśli chodzi o pożywne śniadanko dla malucha, to ja swoje, odkąd skończyły 10-11 miesięcy karmię tzw. owsianką. Jest bardzo zdrowa, pożywna i przede wszystkim dzieci bardzo ją lubią. Mieszam płatki owsiane z płatkami jęczmiennymi, gryczanymi, ryżowymi, siemieniem lnianym, do tego trochę otrębów w granulkach, można to albo zalać wrzątkiem i poczekać aż napęcznieje albo zagotować, zostawić na kilka minut pod przykryciem i gotowe (składniki można mieszać dowolnie, według uznania). Do tego dodaję na przemian, albo serek Danio, albo trochę mleka i dżem. Dzieci mają od tego bardzo ładne i regularne kupki.
Ewentualnie jeszcze druga opcja, płatki kukurydziane, do tego zwykłe mleko i dosłownie odrobinę cukru do smaku lub mleko modyfikowane (z tym i z tym mlekiem moim maluchom bardzo smakowało).

Euforia_80 , mnie na konia pociągnęło trochę ponad miesiąc po CC i jakoś żyłam, nic mnie nie bolało i nic się nie stało, myślę, że to zależy Tylko i wyłącznie od Twojego samopoczucia.

Magdalena , czy ten plastikowy fotelik to BABY MIX? Ja mam identyczny, ale różowy. Jest na bardzo stabilnym, metalowym stelażu, jest bardzo mocny i ma bardzo dużo różnych regulacji. Kupiłam na allegro używany w bardzo dobrym stanie za 180 zł, bez przesyłki bo pojechałam po niego osobiście, było niedaleko. Może i przepłaciłam, ale było warto, bo różowych było mało a ja napaliłam się na kolor. Jest też bardzo bezpieczny dla dziecka i strasznie trudno z niego uciec, w przeciwieństwie do krzesełka CHICCO widocznego w tle (młody ucieka dołem)  🙂
Serdecznie dziękuję dziewczyny za menu :kwiatek: Będziemy od jutra testować.
kosteczka, dzięki  :kwiatek:
na różowy kusi mnie, żeby zapolować  😀 Ale chcemy mieć jeszcze ze 2 sztuki, w tym co najmniej jedną męską - tak faceta w różowym...? Ale kusi  😍

Czyli Baby Mix z plastikowych rządzi. Nawet nie wiem, co wkleiłam, z grafiki w googlu pierwszy plastikowy, jaki wyskoczył. To może głupi dylemat, ale mąż chce drewniany (bo plastikowe są brzydkie, nie pasują nam do wnętrza, bla bla bla) - a ja chcę taki, żeby wygodnie się z niego korzystało. I kurcze nie wiem, na co powinnam zwrócić uwagę  🙁
Magdalena, ja wprawdzie nie jestem mama tylko nalogowym czytaczem watku, ale pamietam jak kilkadziesiat stron temu dzeiwczyny sie wypowiadaly (kojarze ze na pewno dempsey) ze najlepsze jest krzeselko z ikei. Plastikowe wiec latwo pod prysznic wrzucic i costam jeszcze 😉 moze napisza plusy ikeowego jeszcze raz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się