Gdzie na narty/snowboard???

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
31 stycznia 2011 14:17
Ja polecam Szymoszkową w Zakopanem - głównie dla początkujących 😉 Byłam przez 3 dni i zjeżdżało mi się na desce na prawdę fajnie 🙂

A dla doświadczonych polecam Włochy - np. Madonna di Campiglio lub Livigno. Przepiękne miejsce a trasy... tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć 😉
Ja we wtorek na Słowację - co prawda jeden dzień, ale lepsze to niż nic.

Miałam jechać do Wisły w sobotę, okazja przepadła i do tej pory wściekła jestem 🙁

Półki co zostaje mi błąkać się po 3 stokach w okolicy - na szczęście jest tak blisko, że można wyskoczyć co dzień po pracy 🙂
Ja polecam Szymoszkową w Zakopanem - głównie dla początkujących 😉


Szymoszkowa? - Meega kolejki i problem ze znalezieniem miejsca parkingowego. Plusem jest to, ze nawet na szymoszkowej oslej laczce jest wyciag krzeselkowy. Ale na tym stoku nawet poczatkujacy szybko sie zacznie nudzic (jest naprawde plasko jak na stole😉), a wjazd na sama gore to chyba jednak nie dla calkowitych nowicjuszy (czerwona trasa) 🙂

W Zakopanem ja osobiscie polecam Harende, kazdy znajdzie tam cos dla siebie - od zielonej po czarna trase. Ceny dosc przyzwoite, warunki super.
Blisko Zakopanego jest tez Witow, fajny stoczek dla poczatkujacych, dlugi, niestromy, no i krzeselka sa. Minus - duzo ludzi (zwlaszcza do 15, potem juz luzniej) i bezsensowne karnety (np. karnet od 12 do 18, ja bym tam wolala karnet x-godzinny do wykorzystania o dowolnej porze).

Co sadzicie o Soszowie (Wisla)?
Moja koleżanka dziś wróciła ze Słowacji (Chopok) i super zadowolona, mówi, że w Zakopanem bez porównania- zero kolejek, luźno na stoku, więc bez kolizji się obyło. Moja córa jest teraz z dziadkami w Tatrzańskiej Łomnicy i jeżdżą na nartach w też super warunkach.
Na jednodniowy wypad z Krakowa i okolic polecam Laskową! www.laskowa-ski.pl
Gagulec   Mistrz lokalny
01 lutego 2011 08:07
A ja polecam u nas jedyna Górę - Święta Górę ^^ tzn. Kasprowy Wierch 🙂. Żeby wyjechac na góre pierwsza kolejka trzeba co prawda baaardzo wczesnie wstać, ale takiej jazdy nie ma nigdzie indziej w PL. Teraz chodzi jedynie Gąsienicowa, bo za mało snieżku 🙁.
eh - to moje marzenie - zjechać z Kasprowego 😉
a ja juz jutro rano wyjezdzam!

do uslyszenia po powrocie 😎 🙂
Ja zazwyczaj jeżdżę do Paseky nad Jizerou albo Szklarskiej i czasami Rokytnice nad Jizerou. Kiedyś też byłam w Szczyrku, ale średnio mi się podobało :P
a tydzień jadę do Karpacza 😅 w sumie bardziej w celach towarzysko-integracyjnych ze znajomymy, ale mam plan też pośmigać na nartach 😁 był ktoś tam? Jakie wrażenia? 😀
Ile, orientacyjnie, może kosztować 3-dniowy wypad do Zakopanego? Studencki?  😁
z Białegostoku dostaniemy tam, ku uprzejmości PKP, za jedynie 150zł(wliczony powrót)
Czy ktoś może polecić jakieś ośrodki, noclegi, tanie miejscówki na posiłki, miejsca do zwiedzenia? COKOLWIEK!
Jadę ze znajomym, nie wiemy NIC. mało tego, to będzie mój pierwszy wyjazd w góry, nie mówiąc już o jeździe na snowboardzie, hihi  😵
Jest to totalny spontan, a chcemy wyjechać już w piatek... Błagam, pomocy!
Siedzę w necie juz od jakiegoś czasu, a nie wiem, czym sie kierować w wyborze czegokolwiek(oprócz ceny :pije🙂

Polecane w wątku były Czechy. Może lepiej pojechać, waszym zdaniem, właśnie tam?
Szpindlerowy Młyn vs Janské Lázně, co brzmi lepiej?
I jak to wypada cenowo?

błagam, voltopiry, pomóżcie!  🙇
buyaka W Zakopcu warto iść do "domu do góry nogami". Szału nie ma, ale zawsze to coś innego.

A czy ktoś był na nartach we Włoszech na przełomie marca/kwietnia?
Jak warunki i pogoda?
ja juz niestety PO nartach 🙁

było dużo śniegu, chociaż tylko na stoku, piękne słońce i trochę ciepło jak na narty... 8-10 st na plusie !

ale i tak było cuuuuudnie 😀
cieciorka   kocioł bałkański
16 lutego 2011 09:33
ja jeździłam i przy 20 na plusie, super 😉
Ja ostatnio w Krynicy w pełnym słońcu przy 12 stopniach, śnieg był niefajny, ciężki, robiły się muldy.
Jak słońce przeszło na drugą stronę i chwycił pod wieczór mrozek warunki się poprawiły.

W sobotę jadę do Szczyrku 🙂
Ile, orientacyjnie, może kosztować 3-dniowy wypad do Zakopanego? Studencki?  😁


Ostatnio jak byłam z mężem w Zakopanem to za 3-dniowy wypad zapłaciliśmy prawie 900zł :/
cieciorka   kocioł bałkański
16 lutego 2011 19:51
buyaka, szczerze? nie wiele mniej (sam wyjazd) niż do austrii, a może nawet tyle samo 😤
tylko za dojazd trzeba zapłacić. na miejscu skibus, mniejsze kolejki i rewelacyjne trasy.
Cieciorka ale na 3 dni do Austrii to trochę daleko 😉
cieciorka tak jak wspomniała mery, Austria to jednak troche za daleko 😉
julita nieomieszkam 'zapodziać' się w tamte rejony! 😉

A teraz całkiem serio, może ktos polecić <tani> hostel? w rozsądnym położeniu, zważywszy na to, iz nie dysponujemy samochodem?
ubolewam okrutnie nad cenami w tym hostelu http://zakopane.flamingo-hostel.com ,bo jest uroczy 😁
był tu ktoś może? lokalizacja wydaje się być w porządku  😉 http://www.starapolana.pl

Myślicie, że może warto wynająć coś od osób pojawiających się na dworcu? Bo obstawiam, że takowe się znajdą  🙄
Buyaka nie znajdziesz nic tanszego na krupowkach 😉 nie ma szans! a 55 za noc w 12osobowym pokoju to owszem drogo, ale jak na taka lokalizacje, to nie ma co sie dziwic 😉
cieciorka   kocioł bałkański
18 lutego 2011 19:05
oj, nie doczytałam, że na trzy dni 🙂
Wróciłam jakieś 2h temu  🙂 Powrót samolotem był najgorszy jaki w życiu miałam, nigdy się tak nie stresowałam. Dodatkowo oczywiście opóźnienia, opóźnienia i jeszcze raz opóźnienia. Miło będę wspominać włoskiego kierowcę mini-autokaru, tak nierozgarniętej osoby chyba nigdy nie widziałam  😵 Dzisiaj przeszedł samego siebie, jak na lotnisku w Weronie chciał przejechać za innym autokarem pod szlabanem. Ale sie nie wyrobił  😎 Wszyscy z foteli pospadali  😵

Pogoda w sumie nie najgorsza, 4 dni słońca, 2 dni mega mgły (akurat wyjazd do Predazzo i Sellaronda).
Deska i buty wypróbowane, jestem zadowolona  🙂 Potem wrzucę jakieś zdjęcia  🏇
cieciorka   kocioł bałkański
19 lutego 2011 21:16
"Gdzie na narty/snowboard???"

- A gdzie na biegówki?

-Na Młociny: http://www.biegowkinamlocinach.pl/

bardzo polecam 🙂
Bylam dzis w Soszowie. Absolutna PORAZKA. Ludzie zjezdzali raz, albo nie zjezdzali wcale zrazeni opiniami innych narciarzy, i wracali do domu. Nie dosc ze lod, czego sie akurat mozna bylo spodziewac, to na domiar zlego taka mgla, ze widocznosc byla ograniczona do kilku metrow doslownie. Wiec pojechalam, popatrzylam, zrobilam w tyl zwrot i wrocilam do domu. Zero przyjemnosci bym z tego dzis miala.
Przy okazji, parking w Soszowie to jakas mega kpina.
jak na lotnisku w Weronie

lot charters 😀 ?

nie, to wcale nie jest zboczenie... 😎
si  😎
Słyszałam, że wszystkie loty do Polski z Werony były poopóźniane.
"Najlepszy" był komentarz stewardessy, czekamy na start i najpierw informacje, że czekamy na kolejne autobusy z ludźmi, potem ze 30 min. czekaliśmy na dowóz dokumentów dla pilota  😵 , a babka podczas startowania, że opóźnienie wynikło przez nas, bo nie odprawiliśmy się na czas  😵

edit: dorzucam pare fotek






cieciorka   kocioł bałkański
20 lutego 2011 09:34
ja też chcę! 🙄 💘
pięknie! zazdroszczę
Ja byłam w sobotę w Szczyrku.

Powiem wam, że jazda na wyciąg bardziej męczyła niż zjazdy 😉 Warunki koszmarne, mogliby chociaż podsypać trochę śniegu pod wyciąg, ziemia była nierówna i strasznie oblodzona, co chwilę ktoś wypadał z orczyka 😉
Widoczność na trasie? Prawie zerowa. Jechałam w wielką białą mglistą otchłań, praktycznie na pamięć lub za innymi 🙂

Akurat załapałam się na protest ( ale nie brałam udziału 😉) , mają całkowitą rację, trasy fajne i szkoda, że infrastruktura jak ze skansenu.
Nie polecam Kasiny Wielkiej. Tylko jedna trasa, zadnych wariantów, wąsko, dużo ludzi. Po 13 mulda na muldzie.
a u mnie było tak 💘
trzynastka   In love with the ordinary
21 lutego 2011 14:38
U mnie było "biedniej"  w końcu to tylko Chopok ale wybawiłam się za wszystkie czasy ! 😀
Jazda od 9-16:20 potem impreza od 21-4 i tak w kółko !  😍







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się