Kącik Ujeżdżenia

Faith, w lubelskim też aż dwa. W kwietniu halowe MW i we wrześniu MW. Ale sobie pojeżdżę! Łiiiii!  💃
kpik   kpik bo kpi?
03 lutego 2011 13:51
podłączam sie do pytania Petit - tylko odnośnie widzów- można przyjechać?
Jako sluchacze beda na pewno osoby z kursu z projektu unijnego PZJ.
Moze warto sie z nimi (PZJ) skontaktowac i podpytac, albo w Kuzni bezposrednio.
Mam wielką prośbe. Szukam trenera od ujeżdżenia w okolicach prawej strony wawy. Kogo polecacie? Prosze o odp.
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lutego 2011 17:09
wercia, ale wiecej konkretów! ma do ciebie dojezdzac czy ty podjedziesz z koniem, na jakim poziomie jestes, to maja byc codzienne jazdy czy konsultacje, ma ci konia robić czy jazdy prowadzic... i tak dalej
Ok Już sie poprawiam🙂

Do tej pory trenowałm skoki. Chodzi mi o prace ze mną i moim koniem. Ze mną praca musiałaby być wykonywana od początku. Koń potrafi wykonywać elementy do N(włącznie). Nie ukrywam, że częstotliwość treningów odbywała sie w zależności jaki będzie koszt za trening. Trener musiałby dojeżdżać w okolice aromeru pod warszawą.
caroline   siwek złotogrzywek :)
03 lutego 2011 17:41
to zmienia postać rzeczy - mozesz pokombinowac nad ściągnięciem kogoś z aro, albo do aro na jazdy podjeżdzac konno (o ile to możliwe) - wtedy odpadają ci koszty dojazdów trenera 😉
Jak się stacjonuje kolo Aromeru to nie powinno się mieć problemu z pozyskaniem trenera ujezdzeniowego. Mozna się zawsze przejść i poobserwować na żywo 😉.
Gorzej z tymi, co nieco dalej po praskiej stronie stacjonują, to dopiero bieda 🙁(((((. Tu wszelkie nazwiska są mile widziane 😉.
W Aro to chyba kilku trenerow ujezdzenia jest.... A.Milnerowicz, I.Janas... chyba ze sie cos zmienilo...
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lutego 2011 10:01
Gorzej z tymi, co nieco dalej po praskiej stronie stacjonują, to dopiero bieda (((((. Tu wszelkie nazwiska są mile widziane .

na pewno nie jest tak źle. Można na pewno kogoś ściągnąć, tylko w zależności od odległości coś tam trzeba byloby dopłacać za ten dojazd.
Elu, jest zle 😉. Przerabiałam to i znowu przerabiam, bo nie chodzi o ściągnięcie kogokolwiek. Mam specyficzna sytuacje i potrzebuje naprawdę dobrego szkoleniowca. Kilku odpadło, bo albo mi nie pasuje ich sposób prowadzenia treningu albo zabrnęliśmy w ślepą uliczkę. Narazie jestem wstępnie omówiona z trenerką, której dojazd z jej domu do mnie w obie strony wyniesie jakieś 120 km ;-O. Nie chce nawet myśleć ile za ten dojazd zapłacę, hihi :-D. Pomysły w pewnym momencie się kończą 🙁. Pozniej zostaje tylko wozenie konia na konsultacje, ale to tez okazuje sie nie byc takie proste 😉 (np.: brak miejsca w stajni danego trenera...). 🙁(((. Praska strona jest zła :-P
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lutego 2011 12:14
absolutnie nie mówię o kimkolwiek.
ElaPe, a o kim?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
08 lutego 2011 12:48
o odpowiednich ludziach
Dla Wrocławia oraz bliższych i dalszych 😉 okolic :

http://www.dressage.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1267&Itemid=50
Mam pytanie... który munsztuk jest mocniejszy i jak działa?
pierwszy prosty 14mm
drugi 19 mm pełny, cięzki
(pytam z ciekawości)
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 lutego 2011 14:57
działanie munsztuka zależy, IMO, na tyle dużo od jego podpięcia i dopasowania łańcuszka, że raczej trudno wyrokować po fotkach samych kiełzn.
plus oczywiście długość czanki - tez robi dużą różnice 😉
że już nie wspomnę o tym jak duzo może zmienić dobór wędzidełka...

natomiast sam kształt i grubość ścięgierza - to kwestia zupełnie indywidualna - co który koń lubi i co mu do pyska lepiej pasuje.
A jakie wędzidełko jest lepsze do munsztuka? podwojnie lamane czy raz?
caroline   siwek złotogrzywek :)
08 lutego 2011 15:11
takie jakie koniowi najbardziej pasuje - ta sama zasada co przy wędzidłach po prostu.

tutaj jest wątek o munsztukach: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,30889.0.html
czy ktoś może z Was orientuje się czy Przemysław Kozanowski trenuje tylko i wyłącznie człowieka + konia w Centurionie? czy może dojeżdża też do innych miejsc?
Klinika w Kuźni nadspodziewanie pozytywnie.
Jeśli ktoś ma chęć, to myślę, że jutro spokojnie można przyjechać i popatrzeć.
PS. Wiem, że padną pytania o szczegóły, ale teraz to ja idę spać 😉
czy ktoś może z Was orientuje się czy Przemysław Kozanowski trenuje tylko i wyłącznie człowieka + konia w Centurionie? czy może dojeżdża też do innych miejsc?


Masz telefon na stronie, zadzwoń i zapytaj 😉
wybiera się ktoś z Was na marcowe Zbrosławice?  😉
Może słyszał ktoś o  towarzystkich zawodach ujeżdzeniowych w okolicach Warszawy? Bo przymierzam się do zapoznawania mojego młodego z atmosferą zawodów (nigdy w życiu nie był).
busch   Mad god's blessing.
13 lutego 2011 12:34
czy ktoś może z Was orientuje się czy Przemysław Kozanowski trenuje tylko i wyłącznie człowieka + konia w Centurionie? czy może dojeżdża też do innych miejsc?


Raczej masz marne szanse żeby do Ciebie dojechał. W centurionie trenuje naprawdę sporo jeźdźców i koni, raczej nie ma czasu żeby gdziekolwiek poza centurion dojeżdżać. Ale zapytać zawsze można  😉
ktosia, wejdź na stronę Aromeru, tam prawie na wszystkich zawodach możesz jechać towarzysko, poza konkursem.
lostak   raagaguję tylko na Domi
13 lutego 2011 18:49
czy ktoś może z Was orientuje się czy Przemysław Kozanowski trenuje tylko i wyłącznie człowieka + konia w Centurionie? czy może dojeżdża też do innych miejsc?


tylko w Centurionie.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
15 lutego 2011 21:38
2011 Koniczyny Dressage Cup

wybiera się ktoś z rv?
http://www.clipmyhorse.de/en/live/channel/1/

tu mozna sledzic CDI neumunster, za chwile jedzie Kasia na Florencji
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się