Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

właśnie trochę jak przeczytałam wszystko sama się sobie zdziwiłam, ale po tym jak sobie trochę volty czytam, to zauważyłam, że wojnę tu łatwo rozpętać o byle co, a ja nie chcę się z nikim sprzeczać dlatego chciałam napisać wyraźnie, że nie jestem z tym koniem związana w żaden sposób (chodzi mi o zależność wstawiam -> popieram sposób jazdy) nic z tych rzeczy, po prostu ot tak sobie rzuciłam temat, i przestraszyłam się, że zaraz ktoś na mnie naskoczy, że się nie znam, a wypowiadam  😡 zrobiłam troszkę zamieszanie, Nigna uspokoiłaś mnie  🤣
Nigna   Warto mieć marzenia...
31 stycznia 2011 11:45
bez przesady ; p
Voltopiry aż takie straszne nie są  😀iabeł:

Co do konia myśle że trzebabyło by sie przejechać i zobaczyć bo tak to można tylko gdybać : ) Ale faktycznie jeśli ten koń ma taki boski ruch naturalnie to czemu nikt go jeszcze nie kupił ?
Gillian   four letter word
31 stycznia 2011 11:52
bo pewnie jest kosmicznie drogi 🙂
Nigna, jako młodziak ten koń był wystawiony za 80 tys złotych. Teraz na pewno więcej. Takie drogie konie nie schodzą jak ciepłe bułeczki, nawet za granicą trochę czekają na nabywcę, a już zwłaszcza u nas, gdzie ujeżdżeniem para się garstka osób.

Papier ma bardzo dobry, super koń ekstrerierowo. Ruchowo bardzo, bardzo ciekawy - ale ja też wolę inna pracę z młodzikiem. Do przodu, bez żadnych napięć i przede wszystkim rytm, rytm. Widać, że koń ma naturalne predyspozycje do balansu w chodach, ale przyjdzie na to wszystko czas, jak się postawi na pomoce i rozwinie na tyle, żeby mieć siłę do solidniejszej pracy. Pasaż mu teraz nie potrzebny, za to kłus bardzo.
Rzeczywiście wcześnie zajeżdżony, ale jak koń jest odpowiednio rozwinięty (co jak co, ale ten na źrebaka nie wygląda) i ktoś na jego grzbiecie naprawdę wie, co robi, to nie jest tragedia. Tego jeźdźca nie znam - czasem faktycznie daje ogłoszenia w jednej z końskich gazet - i szczerze mówiąc takie bardziej ujeżdżone konie ostatnio przedstawiały średni obrazek - mało mięśni, nogami owszem machały, ale takie szczupaczki same. Może to przypadek, bo kilka lat temu były przez tą samą osobę wrzucane do prasy inne ogłoszenia i tamte konie wyglądały bardziej atletycznie.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 stycznia 2011 12:25
ElaPe, to może mu się potaniało - w końcu kryzys 🙂
zoja jeżeli moja wypowiedź Cie w jakikolwiek sposób uraziła to przepraszam :kwiatek:

Tak jak zauważyły dziewczyny - tłumaczyć się nie musisz 😉
Moje pytanie było rzucone tak ogólnie, nie było skierowane stricte do Ciebie.

Jeżeli chodzi o obrazek jaki przedstawia koń i jego jeździec: nie znam tego człowieka, nie widziałam wcześniejszych ogłoszeń "jego" koni. Ale patrząc na TEN konkretny filmik nie podoba mi się w jaki sposób ten człowiek jeździ TEGO konkretnego konia.
Moim zdaniem NIC nie usprawiedliwia jeżdżenia konia w ten sposób na - jak to właściciel (sprzedający?) twierdzi - "drugiej jeździe"...
Dlatego nie bardzo rozumiem stwierdzenie "Rzeczywiście wcześnie zajeżdżony, ale jak koń jest odpowiednio rozwinięty (co jak co, ale ten na źrebaka nie wygląda) i ktoś na jego grzbiecie naprawdę wie, co robi, to nie jest tragedia. "

quanta czy to jest stwierdzenie ogólne?
Czy twierdzisz, że ten konkretny jeździec wie co robi na tym konkretnie młodym koniu?? (wybacz ale mam problem z interpretacją tego fragmentu :hihi🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 stycznia 2011 14:34
no - z 80 na 40 000 to byłoby niezłe potanienie
ElaPe, to może i coś innego leży w przecenie poza kryzysem, tego nie wiemy.

ancyk0991, to o zajeżdżaniu młodych koni jeśli się wie, co robi, to było jak najbardziej ogólnie, a nie odnośnie tego filmiku. Dam sobie za to rękę uciąć, że koń w filmiku pod siodłem nie jest drugi raz 😀iabeł: Jak wyżej napisałam, mój dobry obrazek pracy z młodym koniem jest zupełnie inny, plus - odnośnie tego konkretnego sprzedawcy / jeźdźca - obserwacje, które mogę wyciągnąć z ogłoszeń, raczej niezbyt pozytywne.
A film sprawia wrażenie wyraźnej pokazówy...
uspokoiłyście mnie dziewczyny  :kwiatek: Nie, nie poczułam się w żaden sposób urażona przez wasze wypowiedzi, nie miałyście mnie czym urazić, tylko pomyślałam sobie, że wrzucając filmik z takim komentarzem może się wydawać, że nadaję jasny przekaz, że koń jest super, jeździec super, jazda świetna i wgl. A ja po prostu obejrzałam moim laickim okiem i zrobił na mnie wrażenie, pomimo niektórych wad całego "obrazka" (jeździec, koń, trening), które nawet ja jestem w stanie teraz dostrzec...

co do rzekomej drugiej jazdy, nie słyszałam tego od właściciela, bo go nie znam, od innej osoby, która miała z koniem do czynienia. Podobno właściciel chciał koniecznie wsiąść, zrobił to dwa-trzy razy, aktualnie nie jeździ, bo go chyba ludzie troche naprostowali, że szkoda konia, wiem kim jest ten człowiek, jednak informacje nie są od niego, poza tym nie mieliśmy nigdy okazji się poznać, jedynie wiem kim jest  🙄 no i koń podobno NA PEWNO stoi za 80 tys, ale wlasciciel nie jest skłonny z ceny zejść...

A z tym "może", "podobno" uparłam się dlatego, że to tylko moje informacje z drugiej ręki, nie chcę tu nikogo urazić, wytykać palcami, opowiadać bajki  😡

quanta, mój "obrazek" treningu młodego konia, pomimo tego, że jestem laik rekreant również różni się od tego zaprezentowanego na filmie, ale to nie jest wina konia, prawda? Niestety koń nie powie właścielowi, żeby go inaczej jeździł... :/ A mi nie spodobał się trening tylko koń sam w sobie
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 stycznia 2011 14:56
tu mamy konia co - jak piszą  - 1-szy raz pod siodłem chodzi - i jak pięknie i równo się prezentuje

[url=http://www.youtube.com/user/reitschulesandbrink#p/u/1/XOJ-Y4Lde9Q]http://www.youtube.com/user/reitschulesandbrink#p/u/1/XOJ-Y4Lde9Q[/url]
1st time under saddle
pierwszy raz pod siodłem czy pierwszy raz pod jeźdźcem?  🤔
Nie powiedziałabym, że to trzylatek, a jeżeli tak i to rzeczywiście jego pierwszy raz pod jeźdźcem, to koń iście niebiański - chodzi jak profesjonalista, równiutko, ustawiony. U mnie zajeżdżane konie nie wiedziały na pierwszym wsiadaniu, jak kłusować z tym dodatkowym balastem na grzbiecie. 🤔wirek:
1st time under saddle
pierwszy raz pod siodłem czy pierwszy raz pod jeźdźcem?  🤔
Nie powiedziałabym, że to trzylatek, a jeżeli tak i to rzeczywiście jego pierwszy raz pod jeźdźcem, to koń iście niebiański - chodzi jak profesjonalista, równiutko, ustawiony. U mnie zajeżdżane konie nie wiedziały na pierwszym wsiadaniu, jak kłusować z tym dodatkowym balastem na grzbiecie. 🤔wirek:
Dokładnie jak o tym wcześniejszym koniu na filmie można by powiedzieć,ze chodzi drugi raz pod jezdzcem to koń na tym filmiku wygląda jakby już trochę pochodził wcześniej.
A co do tego pana siedzącego na koniu z pierwszego filmu, pomimo zupełnej braku równowagi u konia co utrudnia prace jezdzcowi, kompletnie mi sie jego jazda nie podoba. Coś dziwnego robi z ręka , na siłe próbuje konia ustawic majac przy tym niestabilny, mocny kontakt. Moim zdaniem koń powinien wrócic na lonze, bo caly "pływa". No ale jak jest na sprzedaż , wiadomo skąd te skróty 🙂
Naprawdę super film.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 lutego 2011 07:51
taa, kolejny zbawca świata ekhm koni.. 🤦
a i tak chyba juz ten filmik był gdzies 👀


bez komentarza 😤
Ale wariaci...... brak słów... 😀iabeł:
yyy, są na to jakieś paragrafy?
🤔zczeka:
sytuacja podobna jak z nieszczęsną suką husky...tylko ze ona nie dała rady biec za autem 😕 swoją drogą bardzo pomysłowo autor filmiku dodał w opisie nr rejestracyjne...myśle, że ktoś chyba to zgłosił, chociaz nigdy nie wiadomo 🙁


przeglądając jakieś filmy z przejazdów natrafiłam na taki twór. prawie czterokopytny 😉
swoją drogą dziewczynka nieźle się wybić potrafi...
bylo 🙂 sama dodawalam
Chyba nie było...

Szacunek .  😲 👍
Niezła dziewczyna 😲 😁
- Brak słów... przepiękny filmik! Aż normalnie, łezka się kręci...  😜

- Daaajcie mi takiego!  😍
Wszystkie filmiki sophianinam są przeboskie i mają przesłanie, uwielbiam je 💘

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 lutego 2011 08:09


przeglądając jakieś filmy z przejazdów natrafiłam na taki twór. prawie czterokopytny 😉
swoją drogą dziewczynka nieźle się wybić potrafi...


super! też kiedyś widzialam podobny pokaz w wykonaniu dziewczynki Pauli P. z Krakusa - ona skakała do 110 cm oraz robiła program ujeżdżeniowy włącznie ze zmianami nóg w galopie co tempo, klusami wyciagniętymi.
darolga   L'amore è cieco
05 lutego 2011 17:30
Co Wy wiecie o spokojnych koniach...



😲
darolga pogratulować konia 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się