Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

Na szczęście Wiki trochę samej wody wypija.Miejmy nadzieję,że będzie wszystko dobrze.Najfajniejsze jest to,że jak karmie butlą to mała jest dużo spokojniejsza 😀
my_karen   Connemara SeaHorse
05 lutego 2011 14:08
Cierp1enie, no to moze dzisiaj znowu sie wyspicie wszyscy 🙂 Może moje dziecko też będzie dawało nam sie wyspać, bo mamusia jednak lubi sobie pospać.. 😉 troszke zmiksowałas moj nick(na ladniejszy chyba nawet 😁 )

akzzi. no troszkę zaczynałam 😉 Po tym pierwszym roku staran o 'kontrolowana wpadke' poszlam na badania, standardowe, prolaktyna itd., na szczęście udalo nam sie wrocic do naszej irlandzkiej pracy,a tam nie mialam czasu o tym myslec i czas szybciutko zlecial, wrecz przeszlo przez mysl, ze 'dobrze, ze sie dzidzia wstrzymala chwilke, ale oby tylko chwilke..', bo w Irlandii pracujemy przy koniach w ośrodku trekkingowym, wiec nie moglabym tam juz jechac, jezdzic kilka godzin dziennie i tyle pracowac fizycznie... no i udalo nam sie akurat pojechac jeszcze przed ciaza, trosze na poczatek dorobic, a po powrocie okazalo sie, ze jestem w 4 tygodniu 🙂
Tak wiec od samego poczatku mam mądre dziecko, nie dosc, ze dalo rodzicom czas na wakacje i dorobienie paru groszy, to i sam termin na maj uwazam za najlepszy na swiecie 🙂
Nie wiem z czego wynikały te nasze problemy z ciążą, ale myśle, że miały wiele wspolnego z papierochami. Mąż pali paczke dzienne a i wieczorem lubi sobie walnąć piwko po pracy, w Irlandii nie ma na to czasu zupelnie, a paczka papierosow starcza na prawie tydzien zamiast na dobe... tak myślę, ze troche sie 'odtrul' i to tez mialo znaczenie...
Za jakieś dwa lata zobaczymy, czy podobne problemy będą z braciszkiem lub siostrzyczka 😉
No ale faktycznie, gdyby nie ta Irlandia i myślenie zajęte czyms innym, to pewnie niepokoilabym sie o wiele bardziej...
dziewczyny, jak już było o zębach - jak się pielęgnuje zęby? Julce wyłazi pierwszy dolny. W necie piszą, żeby przecierać gazikiem albo kupić nakładkę na palec. Jak Wy robiłyście? I pasty na razie nie, czy taką specjalną do zjadania?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 lutego 2011 16:06
kobietki czy pokarm w piersiach jest wytwarzany na bieżąco w trakcie karmienia czy może się "skończyć" na chwile i dopiero za jakiś czas nazbiera się znowu?
Magdalena u nas to wygladało tak , że ja w sumie nic nie robiłam z zębami małemu tak gdzieś do 1,5 roku, słodycze tez były ograniczone do minimum.Od 2 roku moje dziecko samo myło zęby oczywiście pod moją kontrolą. Teraz ma 8 lat i żadnych ubytków, 6 zębów stałych. Przez cały czas myjemy zęby pastą elmex. Jestem natomiast zaskoczona zębami jego rówieśników , w buzi mają po prostu czarno  😵
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 lutego 2011 17:07
Bardzo prosze modow o wyrozumialosc, ogloszenie mam 😉

Czy jakas mother of starszy syn chce bojowki rozmiar 152-calkiem porzadne, zaplataly sie do mnie z ciuchami dla lasek i nie mam co z nimi zrobic, chetnie podesle komus, szkoda wyrzucac, fajne portki 😉.
akzzi - no trochę się boję, jednak nie chcę czekać dłużej, wcześniej też nie pasuje, bo jakbym chciała na 2 lata różnicy to musiałabym zaczynać już się starać  😁


my_karen - przepraszam 😡 
ja też lubię sobie pospać i też mam nadzieję, że wypocznę przed wielkim dniem 🙂

iga
- to super, że mała pije wodę 🙂 i świetnie, że w końcu mała jest spokojna i razem z nią Ty. Najważniejsze byście były szczęśliwe 🙂 nie ważne jakie mleko 🙂


Magdalena - ja przecierałam gazikiem, a teraz mam nakładkę na palec, jednak Jula strasznie tego nie lubi i u nas za każdym razem jest walka  😤


a ja właśnie zrobiłam tort - jedynkę 🙂
teraz robię drugi tort
potem będę robić napoleonki
na koniec dekorowanie ciasteczek (zrobiłam maślane w kształcie serca) - na jednych piszę "Julcia", a na drugich "Rok" 🙂

a już na noc zostawiłam sobie sałatkę z tuńczyka

rano robię mozzarellę z pomidorem i przyprawą bazylią
kanapeczki
talerz wędlin
koreczki
oraz jajka w majonezie

moja mama robi ciasto orzechowca

sałatkę warzywną
i śledzie pod pierzyną

teściowa robi mi sałatkę gyros
siostra męża robi nam kokosanki 🙂

myślicie, że starczy jedzenia?
oczywiście będą chipsy, paluszki itp
Cierp1enie ja również się cieszę 😅
Ale narobiłaś mi apetytu tym menu 😜
Cierp1enie,  👍
podziwiam zacięcie kulinarne!
My będziemy chrzcili pod koniec lutego - całe 20 osób i idziemy do restauracji, bo zrobienie imprezy w domu mnie przerasta  🙁

Szacun dla Ciebie!
Ircia   Olsztyn Różnowo
05 lutego 2011 18:48
Uwielbiam sałatkę gyros,pychota,śledzie pod pierzynka nie bardzo,ale też zjem jak trzeba.
Cierp1enie,ale będzie wyżerka,zazdroszczę.
Cierp1enie łał ale pychotki przygotowałaś. Fajnie , ze sa mamusie którym sie chce gotowac i same tort pieką! Chyba nikt nie włoży tyle serca w pieczenie tortu co mama , żaden tort z cukierni nie może się z nim równać.
dodaję foto 1 tortu (jeszcze nie skończony, bo zabrakło żelków i figurki dojdą na środek tortu)Można zobaczyć wielkość porównując małą świeczkę w rogu, albo po długości blaszki 🙂 wyszedł na prawdę duży 🙂 Może nie jest jakiś super i w ogóle, robiłam pierwszy raz taki. Jednak cieszę się, że sama go zrobiłam 🙂

na 2 foto widać w oddali 2 tort, właśnie zaczynam dekorację, do połowy posmarowałam boki śmietanową masą i nałożyłam płatki migdałów góra i połowa aż do masy śmietanowej będzie z białej czekolady i na białej czekoladzie na bokach tortu będą czekoladowe serduszka, górę zdobię kulkami i napisem 1 urodziny Julci 🙂
tort też wyszedł duży, z 4 kawałków biszkoptu 🙂
😲rewelacja 😜
gratuluje takich zdolnosci 😉
Chyba mi odbilo... w nocy co Bobas sie odezwie nawet przez sen to wstaje i patrze czy sie nie dusi czy oddycha normalnie i wogole, najchetniej trzymala bym go u siebie w lozku ale wiem, ze potem Bobas jak przywyknie do mojego wyrka to bede miala go w lozku przez dluzszy czas i nawet teraz nie usypiam go u siebie tylko odkladam do lozeczka, posteka, pojeczy i zasypia....tylko te moje paranoje wykoncza mnie w nocy bo czuwam caly czas.

Tort godny podziwu 👍
2 tort taki

trochę mi nie wyszło, bo nie umiem rozsmarowywać tej białej czekolady po bokach, no ale cóż 🙂 Pisaki do napisu też nie bardzo, bo szybko robiły się gęste. Mam nadzieję, że będą smakować.


Wymiary blaszki 25cm na 28cm
wysokość tortu 11cm
Cierp1enie ale ty zdolniacha jesteś! Podziwiam.. 😵
Dziękuję wam za miłe słowa  :kwiatek:
w smaku jest dobry, bo już raz robiłam taki na szybko i każdemu smakował, a nawet męża bratowa prosiła mnie bym jej zrobiła taki sam w smaku.

A smak to bita śmietana (śmietanka 30%, fix do śmietany, cukier puder) i truskawki.
Spód z masy ajerkoniakowej

Nie wiem jak wy, ale ja to strasznie przeżywam ten roczek Julci. Chcę, by wszyscy zapamiętali jej urodziny i by wszystko było zapięte na ostatni guzik (tak jak sobie zaplanowałam). Teraz będziemy rozwieszać balony i serpentyny 🙂
Jutro na urodzinach będzie re-voltowa Amratosa więc może zda relację jak wróci 🙂
Zapraszam wszystkich co będą w okolicy na ciasto i kawę  :kwiatek:

Zairka, hanoverka, repka, vill_18 blisko mieszkają  😁
cierp1enie ja nie widzę Twoich tortów  😕, ale na pewno są wspaniałe  🙂 a menu jest suuuuuper, a w ogóle wszystkiego najlepszego dal Juleczki STO LAT !!!!!!! 😅

Torty super i fajne menu, jestem pewna że przyjęcie się uda i Julcia i goście będą zachwyceni 😉
Cierpienie- to uważaj jak znowu będziemy ścigać się która pierwsza urodzi, bo my też od grudnia zaczynamy 😁
Ircia   Olsztyn Różnowo
05 lutego 2011 20:22
cierp1enie. Piękne torty,chyba sama coś wykąbinuję jutro....bo naszła mnie ochota na torta z bitej śmietany,pychota po prostu.
100 lat dla Julci! :kwiatek:
Pegasuska nie tylko Ty tak masz.Ja tez przy każdym malym szmerku wstaje i patrze czy wszystko jest ok. 👀 W prawdzie mamy nianie polecana tutaj na forum http://allegro.pl/angelcare-ac401-monitor-oddechu-niania-gratis-i1433808945.html,ale to i tak nie zmienia faktu, że oko mamy musi byc czujne.
Słyszeliście może o tym http://www.babymama.pl/vmchk/Sen/Zegar-Globetrotter-Kid-Sleep/flypage.tpl.html ? Ciekawa jestem czy to na serio działa.
iga07, ja dzisiaj mialam pierwszy raz wychodne rano na uczelnie na zaliczenia a wieczorkiem na imieniny do kolezanki, po 2,5 godzinach nie moglam usiedziec na tylku i wracalam do domu, pomimo, ze Bobas zostal z moja mama i zostal zaopatrzony w jedzenie a ja powedrowalam z laktatorem w torebce zeby moc dluzej posiedziec...chyba musze poczekac az Jasiek bedzie mial chociaz 2 miesiace to moze juz bede spokojniejsza. Monitor oddechu mam ale i paranoje pomimo tego, bo to urzadzenie tylko...paranoje przyszly pare dni temu nagle to moze i nagle odejda 🙂

Muffinka dla maluchow to chyba tylko lampka, a ta funkcja to dla dziecka ktoremu mozna wytlumaczyc, ze zwierzatko spi to i tyspij...ale jak ktos wyprobuje i sie sprawdzi to czemu nie...
No tak myślę że to dla starszych ale jakieś podejrzane to dla mnie🙂

edit: patrzyłam na allegro na te krzesełka do karmienia chicco Polly, fajne faktycznie ale drogie kurczę. Może udało by się używane wyczaić.
Ja mam w spadku od koleżanki mojej mamy. Po dwójce dzieci nadal wygląda jak nowe
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 lutego 2011 21:11
Cierp1enie tort i cała reszta  rewelka

Pegasuska sensor ruchu znowu polecam, u mnie już dwa razy przyłapał Hanię na bezdechu. Wyskoczyliśmy z mężem z łóżka jak z procy wystrzeleni. Mała tak mocno spała, że zapomniała o oddechu.
Muffinka, bo ja mam wrazenie, ze wystarczylo by zdjecie spiacego zwierzatka nad lozeczkiem i wytlumaczenie dziecku ze zwierzaczek spi i ty tez masz spac, jak zwierzaczek zniknie to mozesz wstac, mi rodzice robili taki numer z kapciami nie wstalam z lozeczka jak obok nie staly kapcie jak kapcie sie pojawialy to ja sie budzilam 🙂 plus urzadzenia taki ze mozna je czasowo ustawic.

Euforia ale ja mam to urzadzonko i paranoje pomimo niego dlatego grzecznie stwierdzilam, ze chyba oszalalam  😎

edit.ile jedza wasze dzieci ❓ bo czasami zastanawiam sie czy Bobas nie jje za duzo...z cycka to nie wiem ile zje lezy jakies 15 minut przy jednym, jak przerzucego do drugiego to zazwyczaj juz spi i jest nie do dobudzenia, z butli jak odciagne 150ml to i tyle zje i nie da sie oderwac, jak odciagne 100ml to po zjedzeniu jest wrzask, ze malo i musze dorabiac sztuczne. Bo ogolnie z karmieniem mamy taki system, ze rano i w dzien Jasiek jje z cyca ale mam wrazenie, ze wtedy nie dojada wiec wieczorem i w nocy odciagam bo jak sie najje to spi okolo 4,5 godziny.
Pegasuska bardzo dobrze Ciebie rozumiem,bo mam identycznie.Jak juz gdzieś wyjdę to dzwonie co 10-15min czy wszystko ok.Aż rodzice sie śmieja ze mnie
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
05 lutego 2011 21:33
Pegasuska ja na początku tez tak miałam, teraz trochę wyluzowałam, poza tym jestem coraz bardziej zmęczona zarwanymi nocami. Ale i tak nadal zdarza mi sie sprawdzać czy jej się nie ulało i nie zakrztusi się jak wydaje dziwne odgłosy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się