Ochraniacze

A ja mam do Was pytanie... dawno temu kupiłam sobie ochraniacze na araba lamicell pro pony, przody ok, ale tyły "zjezdzaly" mi do góry. Miałam takie same na angloarabke tylko, że full i wszystko leżalo na swoim miejscu, tyły się nie przesówały. Te poniaki (tylko tyły) na wszytskich arabach zjezdzaly do gory. Widze, że dużo osob jezdzi na arabach w ochraniaczach pro pony i ochraniacze sa na miejscu... I zastanawia mnie to, że konie na których jezdziłam są dziwne, czy ochraniacze są dziwne, ten jedyny, mój egzemplarz...  🤔wirek:
Czy ktoś z was miał może styczność z tymi ochraniaczami i jeśli tak to jak one sie sprawują?
ochraniacze Everline neoprenowe Sport
[img]http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/14/01/75/44/1401754414[/img]
basia16816  🤔trzałka: u mnie w stajni ma kobyła takie, na obecną chwilę rzepy kiepsko trzymają, zdarza się że koń wraca z padoku bez ochraniaczy  😁 ale ile mają lat że tak się dzieje to nie jestem w stanie Ci powiedzieć 🙂
basia16816, miałam. Może źle trafiłam, ale były bardzo kiepsko wyprofilowane i się zsuwały, nawet przy mocnym zapięciu.
Dzięki wielkie :kwiatek: Czyli rozumiem, że nie kupować. Moim marzeniem są professional's choice SMB III 😜 tylko ta cena 😵
basia16816, warto dozbierać, albo kupić Tattini albo Veredus 😉
Bo tak się zastanawiam czy nie kupić ich, bo mam możliwość nówki za 80zł 🤔
Jest sens kupywać dla Diabła ochraniacze?
Jeździmy cały czas, tylko nie w zimę. Nasze jazdy ograniczają się do stęp/kłus/galop i małe skoki (max. 50cm) i na wiosnę jeśli uda nam sie sprzedać klacze, będziemy jeździli w tereny.. Nie jeździmy intensywnie, max. 1 godz. i najczęściej 3 razy w tygodniu. ; )  Tak mnie kuszą, że szok :P
Daniella_283, zawsze lepiej mieć ochraniacze niż nie mieć. Jednak, jeśli koń nie jest kuty, ani nie odbija sobie nóżek, nie jest to konieczne 😉
Daniela kupować  🤬 ja uważam, że jednak zawsze potrzebne, Wasze jazdy w ogóle się nie ograniczają 😉 (wszystkie chody, podskoki). Jeżeli faktycznie ograniczałyby się do stępo-kłusa można by się zastanowić. Nawet na małe rzeczy warto mieć- po to są 😉 Mój zwierz też nie chodzi DR, ale ochraniacze na racicach zawsze są 😉
patataj   tyle smaku - we fraku
28 stycznia 2011 18:02
Daniella_283, lepiej kupić. Skoro dysponujesz kasą to nie ma co się zastanawiać. Tylko po prostu wybierz jakieś najzwyklejsze, takie najprostsze, skoro nie potrzebujecie specjalnej ochrony. Ja na swoim głównie stępuję i to krótko (ale z ziemi pracujemy dość sporo),a ochronki mamy i dopiero w wieku 23 lat zaczął chłopak chodzić w ochraniaczach. Ja polecam dla takich niewymagających koni Yorki Pro Air albo Lamicelle zwykłe. 🙂
Daniela kupować  🤬
Przepraszam..  😡 Ciągle mam z  tym słowem problem..  😵
I za razem dziękuję za odpowiedź 😉 Może się skuszę, na razie niestety problem z kasą.. (jak zwykle)  😉
ale cudaki http://www.ihaha.pl/product_info.php?products_id=729&osCsid=421f97609fd5ae7c89d9666dc7e77760 (przepraszam za taaaki długi link ale nie wim jak skrócić  :icon_redface🙂
tylko cena troszeczkę powala
i na zamek  🤣
Co myślicie o tym? http://allegro.pl/2-shade-ochraniacze-neoprenowe-promocja-i1436862395.html  Jeśli już była o nich mowa, to przepraszam.  🙇
Kolorek zielonymi pasuje, akurat pod mój czaprak, ciemna zieleń z jasną lamówką  😀 A jak coś, to jaki rozmiar na Diabła? Od dawna szukam na to odpowiedzi, pisze że full najbardziej uniwersalny, no ale Diabeł to w końcu większy kuc.. I troszkę masywny ; ) Link do fotki Diabła  🤔trzałka:
Anderia   Całe życie gniade
30 stycznia 2011 17:48
Daniella_283 jego rasa i zdjęcie niestety nam nie pomoże, w doborze rozmiaru pomoże ci tylko zmierzenie pęcin.
A ja mam do Was pytanie... dawno temu kupiłam sobie ochraniacze na araba lamicell pro pony, przody ok, ale tyły "zjezdzaly" mi do góry. Miałam takie same na angloarabke tylko, że full i wszystko leżalo na swoim miejscu, tyły się nie przesówały. Te poniaki (tylko tyły) na wszytskich arabach zjezdzaly do gory. Widze, że dużo osob jezdzi na arabach w ochraniaczach pro pony i ochraniacze sa na miejscu... I zastanawia mnie to, że konie na których jezdziłam są dziwne, czy ochraniacze są dziwne, ten jedyny, mój egzemplarz...  🤔wirek:



naprawde nikt mi nie pomoze? gdzy teraz mam propozycje kupna tez pro tylko hampa pony za tanioche  🙇
pianissima2003 ja miałam ochraniacze norton pro pony nie na arabka ale na kuca z bardzo drobnymi i dosyć długimi nogami i było ok. nic mi nie podjeżdżało
melduje euro-stary w miłej cenie na allegro 😉
pianissima2003,  może za mocno je zapinałaś? Zapnij luźniej ten rzep, wtedy ochraniacz powinien się nie podnosić.
Puma, ja zapinalam i mocno i lekko i tak zjezdzaly i tak zjezdzaly... w koncu je sprzedalam i z tego co slysze, ze dziewczynie tez lecą do gory na innym arabie... chcialam sobie zamowic hkm pro ale sie boje ze z koeljnymi bedzie to samo...
zastanawiam się nad kupnem veredusów pro light (taki zestawik za 300 zł), ale koleżanka doradziła mi, żebym kupiła neopreny albo olimpiki, co robić?  😁
dodam jeszcze, że raczej nie skaczę, a jak już to baaaardzo rzadko i maleńkie wysokości. 😉
W KRM się nie przebiłam z tym pytaniem, to spróbuję tu. Czym są podszyte transportery Eskadrona?
Bawełną, jakiś normalny materiał.
Kurcze, przeczytałam 10 stron tego wątku i nadal nie wiem co kupić. Zastanawiam się między Veredusami Olimpicami, Eskadronami flexi soft pro sefe i skórzanymi kentaurami. No i cholera nie wiem! Napiszcie coś, co wyeliminuje chociaż jedne z nich 🙂
Olimpici. Eskadrony mają bezszałową stylistykę a skórzane.. chcę zobaczyć Twoją minę jak je codziennie pucujesz żeby się skóra nie niszczyła 😉
Tak się niszczą te skórzane bez pielęgnacji? Ja jestem totalnie leniwa, więc nawet nie łudzę się, że będę codziennie czyścić ochraniacze 🙂 A co do stylistyki Eskadrona nie zgodzę się - mi się właśnie bardzo podobają 🙂
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
05 lutego 2011 23:19
dzionka wez olimpici nei ebdziesz zalowac!
Na pewno o skórzane musisz o wiele wiele bardziej dbać.
No i kołeczki jednak mają mniejsze szanse rozpięcia niż rzep.
cieciorka   kocioł bałkański
05 lutego 2011 23:22
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się