Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

ad. bagażu

zmieniałam koła w tym roku na zimę... panowie, którzy je zmieniali zapakowali mi ślicznie letnie w worki i ciach do bagażnika - pech chciał, że nie spojrzałam dokładnie JAK...
Ustawili mi 4 koła w poprzek bagażnika obok siebie... nie płasko, tylko tak jak normalnie mamy koło w samochodzie... przekonałam się o tym jak zachamowałam przed światłami (całe szczęście delikatnie) - na początku były zblokowane ale hamowanie wystarczyło, żeby poleciały do przodu... resztę drogi do domu jechałam chyba 20 na godzinę... (przekładać nie było sensu, bo blisko, a one cholernie ciężkie)
kosmos...

wawrek, a co do kursów dla kierowców to ja np. bardzo chętnie bym na taki kurs poszła. Pytasz po co - bo lubię się uczyć i nabywać nowe, szeroko pojętne umiejętności...
wawrek dlaczego  bym chciała pójść na taki kurs? Bo chciałabym zobaczyć jak mój samochód zachowuje się w sytuacjach ekstremalnych i jak sobie w takich momentach radzić. Na drodze nie będę eksperymentować, wieczorem na dużym parkingu pod supermarketem - zawsze się jakiś człowiek może pojawić, są jednak latarnie no i nie ma w razie czego kogoś doświadczonego obok, kto coś poradzi, podpowie.
Otrzymałam właśnie wycenę z compensy na naprawę przodu mojego samochodu na sumę 5 905 zł 😵 Nie muszę chyba dodawać, że sam reflektor kosztuje 6 800 🙄 Oni mają jakiś chory wzór sporządzania wyceny, który zawiera amortyzację części, więc powinnam szukać 2 letnich części do samochodu... Ale dzisiaj już rano był rzeczoznawca z PZMOTu i niestety, ale samochód do 5 lat ma prawo być z OC sprawcy naprawiony w 100% z nowych elementów. Poinformowałam panią z compensy, że będą musieli zapłacić znacznie wiecej, bo mam opinię rzeczoznawcy i chyba celowo pani chciała wprowadzić mnie w błąd. Na co pani mi mówi, że nie potrzeba fatygować rzeczoznawcy, że w takim razie mam przedstawić faktury za zakup orginalnych części i oni oczywiście zwrócą pieniądze. A wcześniej mi mówiła, ze na allegro mogę kupić taniej części. Pytam czy sobie kpi, tam faktury nie dostanę a skąd mam mieć pewność legalności pochodzenia danej części? I czy mnie czasem pani nie namawia do czynu karalnego? Ubaw mam z tą kobietą przedni 😵 W każdym razie w połowie przyszłego tygodnia samochód mam do odbioru. Tyle dobrego.

Taka moja refleksja zatem- z bólem, ale sprzedam samochód za jakieś dwa lata. Nie mam ochoty w razie czego sama bulić za naprawę samochodu jak tylko auto przekroczy wiek 5 lat..

zen -w takich przypadkach można naprawiać samochód z własnego ubezpieczenia a Twój ubezpieczyciel wyegzekwuję zwrot poniesionych kosztów od ubezpieczyciela sprawcy (nazywa się to bodajże regresem, ale nie dam głowy uciąć).
To tak informacyjnie, bo nie każdy wie, że jest taka możliwość 😉
pozdrawiam i nie życzę nikomu żadnych wypadków 🙂

edit: zmiana użytego słowa 😉
Wiem, mój ubezpieczyciel mi powiedział, że mogę robić ze swojego AC a oni zedrą z compensy swoje. Ale ja już w ogóle nie wierzę w nic, odbiór samochodu mi się przedłuży wtedy.. A tak z rzeczoznawcą to mam już 99% sukcesu, w poniedziałek skanuję im faktury za części i niech zwracają..
Karolcia regres nie rewers  😉
pamiętałam że coś na "r" i o dziwo się sprawdziło  😉 :kwiatek:
Wypadek Kubicy trochę chyba też otwiera oczy, że nikt nie jest nieomylny za kółkiem, czy to zwykły Iksiński czy też doświadczony rajdowiec 🙁 Mocno trzymam kciuki za Roberta, bo to, co mówią w mediach bardzo mnie niepokoi 😕
asds   Life goes on...
06 lutego 2011 14:18
Własnie jechałam samochodem z Radomia jak usłyszałam o wypadku Kubicy. Mam nadzieję że jednak nie będzie tak źle z nim jak mówią w radiu.



A sama jestem MEGA poirytowana zachowaniem policji!


Jadę rano  o 6.20 gdzieś do szkoły - Jestem na odcinku Lesznowola- Tarczyn i elegancko sobie wymijałam i zjechałąm na prawy pas. Zwolniłam do jakiś 85km/h i widze za mną zaraz z tego wymijania ( zauważe ze na reszcie drogi pusto!!) zasuwa czarny Passat Combi z przyciemnanymi szybami. No i ja sobie grzecznie jadę a PAssat coraz to bliżej mojej dupy dosłownie, w pewnym momencie widziałam w lusterku tylko pół ich świateł przednich!!sic!! I jedzie za mną ten samochód tak z dobre 40 sekund i nie odpuszcza. W końcu zjechali - oczywiści jak mnie mijali do środka orzez szybę nie dalo sie do nich zajrzeć . Minęli mnie i widze kolejnego z przodu tam gonią i znów się tak czają!


Z jakieś 20 km dalej widziałąm jak już na boku jakąś ofiarę dorwali.


Czy policja ma prawo tak sie zachowywać na drodze?
Policja? W czarnym Passacie?
Nie wiem jakimi tam u Was radiowozami w mazowieckim jeżdżą, ale w życiu nie widziałam mundurowych w Passacie  😲 Cee'd, Astra, Jeep jakiś - ba, nawet w Seicento, to owszem...ale Passat?
W moich okolicach jezdzi nieoznakowany blekitny passat,co w tym dziwnego?
asds, Może to wcale policja nie była 😀iabeł: Tylko jakiś wołomin, nowoczesna czarna wołga, auto-widmo.... 😁
asds   Life goes on...
06 lutego 2011 18:23
U nas w okolicy jeżdzą nie oznakowane Passaty, wersje sedan i combi



Ech...żeby mafia z Wołomina...z 20km dalej już na poboczu spisywali klienta....Tylko w tylniej szybie wtedy widać z środka czerwony ruchomy napis POLICJA


I póki pamiętam na odcinku do Radomia kursuje jeszcze nieoznakowany szary Passat Kombi policyjny.
W sumie nic, po prostu nigdy się z tym nie spotkałam :-)

Chociaż w sumie...naprawdę pociesznie wyglądał radiowóz Seicento, jak popylał ostro Zakopianką - zapewne za jakimś złoczyńcą  😁
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
06 lutego 2011 19:11
W Warszawie, z tego co wiem od znajomego policjanta, mają kilka, jak nie kilkanaście, rożnych modeli. Do tego robią rotacje i niektóre samochody trafiają do innych województw. Sama widziałam tylko Passata, Megankę i jakieś fajne Volvo
No to inaczej niż w małopolskim

A tak nawiasem, widział ktoś już na drodze? http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8827136,Alfa_Romeo_159_dla_policji.html
Jestem wielką miłośniczką tego modelu 😍 Przynajmniej na wizus, jeśli chodzi o Alfę - absolutna blachara  😍
A pod Płockiem fruwa fajny granatowy sleeper Saab 9[sup]5[/sup]  😍
ash   Sukces jest koloru blond....
07 lutego 2011 08:56
Passat, Octavia,Bravo, Megane, Navara nieoznakowane kręcą się często na wylotowce na Lublin
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
07 lutego 2011 09:01
Również seat Ibiza żółty nie oznakowany w Katowicach się kręci. No a oprócz tego czarne Vectry
Passat, Octavia,Bravo, Megane, Navara nieoznakowane kręcą się często na wylotowce na Lublin


Passata, grafitowe Bravo, ciemno zieloną Navarrę to nawet sama "spotkałam", tzn widziałam jak zatrzymują tych śpieszących się. Zwłaszcza często trafiam na tego fiata Bravo.

Ale Megane?

Fiu, fiu...ciekawe która to 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
07 lutego 2011 11:20
Sierra, na trasie jak Ty jeździsz do Dobrzyńca ( jeśli jedziesz trasą na Lublin) śmiga srebrna Magane Coupe! Sama miałam "przyjemność" poznać panów policjantów!
trzynastka   In love with the ordinary
07 lutego 2011 12:24
Gliwice- Zabrze- Katowice i okolice to vectry. Widziałam wszystkie na parkingu policyjnym więc mogę śmiało napisać, bordowa, srebrna, czarna i grafitowa 😉 U nas ogólnie jak ktoś ma vectrę to na drogach szybkiego ruchu ma wolny pas, wszyscy uciekają na boki z obawy przed policja  😁
Ash dzięki! To bardzo przydatna informacja!



A sama jestem MEGA poirytowana zachowaniem policji!


Jadę rano  o 6.20 gdzieś do szkoły - Jestem na odcinku Lesznowola- Tarczyn i elegancko sobie wymijałam i zjechałąm na prawy pas. Zwolniłam do jakiś 85km/h i widze za mną zaraz z tego wymijania zasuwa czarny Passat Combi z przyciemnanymi szybami. No i ja sobie grzecznie jadę a PAssat coraz to bliżej mojej dupy dosłownie, w pewnym momencie widziałam w lusterku tylko pół ich świateł przednich!!sic!! I jedzie za mną ten samochód tak z dobre 40 sekund i nie odpuszcza. W końcu zjechali - oczywiści jak mnie mijali do środka orzez szybę nie dalo sie do nich zajrzeć . Minęli mnie i widze kolejnego z przodu tam gonią i znów się tak czają!


Z jakieś 20 km dalej widziałąm jak już na boku jakąś ofiarę dorwali.


Czy policja ma prawo tak sie zachowywać na drodze?


to jest takie testowanie kierowców, że nie ulegają presji albo wręcz przeciwnie że maja ochotę sie pościgać?

bo mi parę razy się zdarzało, że jak jakies auto siadało mi na tyłku to przyspieszałam bo sie bałam, bałam się zwolnić bo miałam wrażenie że zaraz na mnei wjedzie.  🙁
asds   Life goes on...
07 lutego 2011 14:50
A ja mam pytanie jeszcze takie? Bo jakieś głupie żeczy mi znajomy mi dizs powiedział? Czy to prawda ze policjaci w nieoznakowanym moga po prostu zdjecie zrobić i nie zatrzymywac, a mandat pocztą wysłać?  🤔
czy ktos mial okazje jezdzic Musso?

ostatnio mam coraz czesciej sytuacje ze musze zabrac autem wszystkie moje dzieci, a do staruszka mi sie nie mieszcza.. pomyslalam o takim musso- duzy ciezki, silnik mercedesa , na wies chyba dobry. Taki zeby go nie oszczedzac...

boje sie ze awaryjny...
zaba   żółta żaba żarła żur
07 lutego 2011 22:19
Ja spotykałam się z samymi dobrymi opiniami na temat Musso...  🙂
W Toruniu widuję nieoznakowaną Vectrę, kiedyś mignął mi Passat i Octavia o ile dobrze pamiętam. Dawno nie widziałam żadnego poza Vectrą.
W sprawie nieoznakowanych warto zajrzeć na nieoznakowane.info i wybrać zakładkę forum, na którym jest stale aktualizowany spis tych samochodów.

Chociaż... kto tak właściwie zwraca uwagę na blachy, które i tak są zmieniane? 😉

edit. literówka
asds, Może to wcale policja nie była 😀iabeł: Tylko jakiś wołomin, nowoczesna czarna wołga, auto-widmo.... 😁



A Co Ty masz do Wołomina :P
bera7, Do samego Wołomina nic, fajne miasto :P Spędziłam na dworcu w Wołominie chyba ze 3 godziny czekając na osobówkę do Białegostoku 😵 [jeszcze, kurczę, z przesiadką]
Elbus, wow, nieźle to wygląda. Agresywny "wyraz pyska" 🙂 Na drodze nie widziałam, u nas vectry i passaty jeżdżą. Choć od jakiegoś czasu jeździ kia ceed, ze dwa razy widziałam.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się