Prestige

Dramka na temat stabilności łydki już się wypowiadałam...

Propo Green Stara - druga wspomniana przeze mnie znajoma miała ów siodło... A to, że Prestige są wygodne to fakt, ale nie tylko za wygodę się płaci 😉
Słuchajcie PILNE !!

Jak mierzone są popręgi Prestiga ?? Długość samego popręgu czy z gumami i sprzączkami ??
Jak mierzyłam mój popręg - to z gumami i sprzączkami dawał długość, jaka była na nim wybita 🙂
ancyk0991, dziękuję bardzo.
CeraŁ   dużo dużo zmian..
21 stycznia 2011 20:11
co do puślisk innych firm używanych do siodeł Prestige możecie mi podać jakie modele (lub najlepiej linki  :ukłon🙂 ? Bo ja teraz nie wiem które będą się nadawać, a które nie  🙇 (żeby nie obdzierały skóry) - szukałam i szukałam jedynie jakie wydawały mi się fajne to te: http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_156&products_id=2290
Tak to zniechęca 😉 Płacić dajmy na to 8000zł za siodło do którego trzeba potem dokładać po 2000zł bo tu się przetrze, tam się coś zniszczy. W byle jakim siodle nie zwracałoby się na to aż takiej uwagi. No a jak się ma takie drogie siodło, to każda usterka denerwuje i staramy się ja usunąć:P

Tak z ciekawości - czy ktoś na forum jeździ w siodłach Prestige kilka koni dziennie (powiedzmy powyżej 3) - codziennie??
Jak te siodła się mają przy tak intensywnym użytkowaniu?? 🙂
bo to taka polityka producenta. zainwestować w wizerunek i reklamę, a reszta się kula, trwałość nie jest żadnym pożądanym walorem, bo chodzi właśnie o to, żeby związać klienta gwarancjami rękojmiami i innymi chwytami i potem regularne dojenie przez kilka sezonów.
dotyczy to też innych producentów, nie sadzę, żeby dziś kupiony stubben ciurany 11 lat po kilka koni dziennie, wyglądał jak ten którego sprzedałem rok temu i żaden rymarz nie miał przy nim nic do roboty...a naprawdę nie rozczulam się nad sprzętem. 😉
Wyroby stubbena są niezniszczalne to fakt.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
21 stycznia 2011 21:34
śmiem twierdzić,że jak większość firm obecnie,należałoby napisać "były"
zgadzam się z Ktosiną
mam siodło skokowe stubben siegfried mf special około 6-7letnie i ostatnio porównywałam z tym 1,5 rocznym i...eee mhm moje wygląda lepiej mimo że jest używane częściej i powiedzmy nie dbam o nie jak kolega o to młodsze.
Tydzień temu kupiłam ujeżdżeniówkę stubbena, będę 3cim właścicielem siodło ma 4- 5 lat i mhm miałam brać tydzień wcześniej na próbę  tester tego modelu około roczny. Wybrałam używkę- zupełnie inny rodzaj skóry, mimo że twardsze niż to testowe, to dużo lepiej mi się w nim siedzi, koniowi też wygodniej mimo że rozmiar, rozstaw łęku itp. taki sam
a prestiga nigdy nie kupię, nawet w super cenie. jak patrzę jak wyglądają różne modele po używaniu mniej lub bardziej intensywnym to...cóż włoska piękna robota, ale jakość...zupełnie jak buty ostatnio...nawet tych dobrych marek ( kiedyś)
co wy, mam 15 letnia Venecje i trzyma sie super 🙂 a nie dbam o nia szczególnie  😡 ale chyba zaczne
Naciau, ale właśnie mowa o tym, że te stare siodła trzymały się bez porównania lepiej. Ja tam się temu za bardzo nie dziwię - w założeniu producentów to nie mają być siodła na dziesięciolecia...
Poza tym są robione z bardziej nowoczesnych materiałów - cielęcych skór antypoślizgowych np. Kurcze, to chyba każdy wie, że skóra cielęca jest mniej trwała od wołowej. Trzeba się z nimi obchodzić delikatnie, dbać, czyścić często, smarować a nie tak jak jesteśmy przyzwyczajeni ze starym sprzętem...
Można nie zamówić z cielęcą skórą tybinki. Marcin ostatnio kupił nowego versailles i miał do wyboru cielęca lub wołowa, ze względu na trwałość zamówił z wołową. Mi się zawsze marzyła cielęca i z taką kupiłam  😍
moja venecja z takiej mięciutkiej skórki  🙂
CeraŁ   dużo dużo zmian..
22 stycznia 2011 15:30
Naciau jaj uż nie mogę doczekać się swojej  💘
Orientujecie się czy brązowe puśliska Daw-Mag wstawione przez kcj90 pasują do brązu siodeł Prestige?
Wydają się dużo ciemniejsze  🙄
Tornadowa , ostatnio w Amigo widziałam te puśliska. W kolorze czarnym, czekoladowym i brązowym (jasnym, ale nie "ryczącym", bardziej stonowanym). I właśnie te ostatnie były baaardzo mięciutkie, najbardziej miękkie ze wszystkich.
Miałam styczność ze starym brązowym siodłem Prestige, ale nie wiem czy kolor będzie pasować - ponieważ nie przyglądałam się tym puśliskom pod kątem koloru ww. siodeł...
Znajoma pojechała ze swoim brązowym prestige do rymarza i dopasował pusliska.
co do puślisk innych firm używanych do siodeł Prestige możecie mi podać jakie modele (lub najlepiej linki  :ukłon🙂 ? Bo ja teraz nie wiem które będą się nadawać, a które nie  🙇 (żeby nie obdzierały skóry) - szukałam i szukałam jedynie jakie wydawały mi się fajne to te: http://www.amigo-konie.pl/product_info.php?cPath=17_156&products_id=2290

Ja mam te, tyle, że krótkie, bo do skokówki:
http://www.hidalgo.pl/products/88/p/176
tylko założyłam tą miękką stroną, nie tą, gdzie są szycia i jest git.

P.S. Brąz dobierałam "na oko" i pasuje, siodło bodajże w odcieniu 'tobacco'.
Dzięki za odpowiedzi. :kwiatek: Popróbuję z tymi puśliskami.

Wiecie może, jak rozstaw łęku Prestige'a przekłada się na łęki Zaldi? :kwiatek: Czy łęk 34 Prestige'a odpowiada 34cm Zaldi?

edit: interpunkcja.
Wiem że to troszke później niż była dyskusja, ale nie było mnie wcześniej Jeśli zadzwoniłaś i powiedziałaś, że chcesz Prestige versailles, w rozmiarze 17 z łękiem 33 to oni uznali, że wiesz co zamawiasz, chcesz siodło ze standardowym wypełnieniem poduszek.
Jeśli koleżanka powiedziała, że nie wie jaki rozmiar łęku itp. to zaproponowali jej, że przyjadą i pomierzą. I mierzą już wtedy dokładnie - żeby dostarczyć jej siodło idealnie dopasowane - wypełnieniem poduszek itp.
To nie wina sklepu, że Ci nie powiedział, tylko Twoja, że nie zapytałaś jak zmierzyć konia, żeby siodło było dopasowane jak najlepiej.


Nie do końca ja kupowałam 2 siodła jedno nówka drugie używane ale razem dałam ok 14 tyś i pani mi powiedziała że oni nie beda do mnie jeździć bo jeżdzą tylko jak coś bardzo nie pasuje, co aktualnie uważam za lekką paranoje wydać taką kase i nie wiedziec czy siodło dobrze leży biorąc że dzwoniłam z moimi wątpliwościami kilka razy. I nie bardzo wiem jak mam sie do tego odnośić.
Ja juz się przekonałam że każde siodło Prestige trzeba mierzyć na konia.

Np. Moje arezzo 33 jest za ciasne. A versailles 33 jest dobre poneiważ bliżej leży konia i ma mniejsze poduszki..
Czy to mozliwe zeby napiersnik cob prestige byl taki maly, ze jest zdecydowanie za maly na kazdego z moich koni?? ma ktos coba?
Wiem już co oznacza "termoaktywna poduszka klinowa"   😁

Jak widać pod wpływem ciepła siodło dopasowuje się do konia  😲
nie wiem czy siodło ci po prosto nie zjechało do tyłu
no i to by znaczyło, ze przed termodopasowaniem zwyczajnie sterczy i uciska 🤔
Możliwe że tez zjechało do tyłu ale nie dlatego lepiej lezy. 😉

"Termodopasowanie" następuje pod wpływem ciepła konia, po paru minutach stępu.
być może, ale nie rozumiem dlaczego od razu nie może leżeć dobrze... 😲
Być może na pierwszej fotce za bardzo do przodu jest osiodłane i kąt fotki tez jest inny  😎

Najważniejszy efekt końcowy jak już się wsiadzie 😉 jest odlotowe i kosmiczne 😍
taki patent był w ochraniaczach Veredus i kończyło się tak, że albo się dociągnęło je po pierwszym kłusie, albo opadały i obcierały.
gdyby termo-żel był dobrym rozwiązaniem, to by był stosowany w obuwiu lekkoatletycznym...a nie jest 😎
Tylko poduszki nie są wypełnione termo żelem 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się