siodła bezterlicowe

kasia-pala, nie powinnam mieć problemów z angielskim, ide na pw
Wiwiana   szaman fanatyk
11 lutego 2011 10:08
Jakiś szał bezterlicowy się zrobił 😉
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 lutego 2011 10:15
Chciałam to samo napisac  🤣 Ale to fajne, bo nie kazdy ma mozliwosc 100%towego dopasowania terlicowki, wtedy bezterlicowka to fajna alternatywa i szczesliwy zdrowy kon  🙂
Rozkucie konia i zakup freemaxa to chyba najlepsze moje konskiec decyzje ostatnich lat  😜 🙂
Wiwiana   szaman fanatyk
11 lutego 2011 10:17
Rozkucie konia i zakup freemaxa to chyba najlepsze moje konskiec decyzje ostatnich lat

Kongratulejszyns. Mamy Cię 😉

🏇 🏇 🏇
Ja już dawno się szykowałam na zakup bezterlicówki, ale jakoś nie było takiego siodła jak szukałam używanego... a że się trafiło, to długo się nie zastanawiałam 🙂
Ja w ogóle o bezterlicówce nie myślałam, ale tak patrzę i słucham o niedopasowanych siodłach, sprzęcie, problemach z grzbietami i nie tylko....
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 lutego 2011 10:26
Wiwiana-a jak jeszcze dodam, ze zdarza mi sie bawić z koniem z ziemi na sznurkach  😜 to juz w ogóle wejde w świat czarownic  😁  🏇
Fantazja-to tak jak ja, a teraz mam cudowna pewnosc, ze moj kon ma komfort noszac mnie na sobie i dopiero teraz ma prawo sprostac moim wymaganiom.Dawno nie byłam tak konsko szczesliwa 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 lutego 2011 10:30
Ja mam nadzieję, że ten szał na bezterlicówki nie będzie chwilowy i skłoni polskie sklepy do podjęcia się dystrybucji 😉

Pomyślcie jak byłoby fajnie mieć w Polsce przedstawiciela nie tylko Barefoota czy Freeforma, ale też Freemaxa, Torsiona czy Startrekka


Swoją drogą to jeszcze rok temu mówiłam: 'absolutnie nigdy NIE kupię bezterlicówki' (Caro świadkiem)  😂 a teraz zachwycam się Freemaxem i czekam na testery Freeforma w PL.
A poradziłby mi ktoś może jednak coś na mój problem ze zjeżdżającym cherokee?? Jak już pisałam wydaje mi się, że ładnie leży na koniu (przylega i koń równomiernie się poci), jednak nawet przy dobrze dopiętym popręgu jak stracę równowagę i docisnę strzemię to czuje jak siodło "spaceruje" po grzbiecie. Nie mówiąc już że jak znowu mi coś spadnie, albo ja spadnę to mam problem wejść z ziemi, bo do najlżejszych nie należę, a siodło zjeżdża :/
Chestnutstalion ja miałam taki problem ale na miękkim łęku - twardy łęk załatwił sprawę - siodło się czasami przesunie nieznacznie ale to naprawdę nieznacznie. Jeszcze jadna uwaga - w barefoocie miałam węższy lek niż w torsionie (budowa siodeł jest taka sama) i siodło mi sie mniej przesówa w torsionie choć ten łek jest na moja kucke za szeroki :/ (łęki z reszta zamieniałam jak jeszcze miałam oba siodła bo są kompatybilne i wychodzi na to że jednak to była kwestia łęku nie siodła raczej). Przy mocno zapiętym popręgu jak np zsiadam w terenie i zaraz wsiadam siodło nie w ogóle nie przesuwa o jakimiś bujaniu już nie wspominając.

Wiwiana, Milusia - i to jest pozytyw wielki i faktycznie niech trwa  🤣 ludzie nawracajcie się na bezterlocówki, bose kopyta, sznurki i naturalne żywienie - Wasze konie będą szczęśliwe, a Was będą mieć za wariatów hehe coś wiem o tym
EKornik   404 Not Found
11 lutego 2011 14:02
kasia-pala, czyli łęki między barefootem a torsionem można bez problemu zmieniać? Do torsiona mogę sobie dokupić sztywny łęk barefoota?
Wiem, że to nie mój wątek, ale jak słyszę, jak podpytujecie się wzajemnie o dopasowanie łęków, o mattesy, podkładki specjalne i niespecjalne, fizjopady, panele, klocki itd to mam coraz większe oczy. Bo i tak bujacie się z dopasowaniem siodła do konia, i tak bujacie się z wjeżdżeniem w te siodła (a nawet śmiem twierdzić że jest w beterlicówce trudniej). I trzymam kciuku (jako absolutna "terlicówka" 😉) aby wam się udało, bo z tego co piszecie, to konie się cieszą 😉 
EKornik  w tych modelach które miałam czyli Torsion GP Standard i Barefoot Cheyenne łęki były kompatybilne w 100% różnica polegała jedynie na rożnych materiałach z których są wykonane. Nie wiem jak jest w innych modelach Torsionów bo nie miałam w łapkach ale o ile są takie same łęki we wszystkich to możesz śmiało kupować barefootowy 🙂
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 lutego 2011 15:57
Ja po kolejnej jezdzie  🏇 Bylo tak  😜 Siodlo sie zaczyna powoli wyjezdzac, tybinki juz nie odstaja, a ja siedzialam taaak gleboko i bylo mi tak wygodnie jak chyba nigdy, no i moje nogi byly na miejscu, wszystko fajnie przylegalo, cialo sie zaczyna przyzwyczajac  🙂A to jak pracuje moj kon jest wprost niewiarygodne i z tego powodu moge sie bujac(jak to sierra ujela  😉) z mattesami, podkladkami itp
Mysle Sierra, ze powod tych watpliwosci jest tez taki, ze te siodla to nowosc w Pl i na razie raczkujemy w tym temacie, probujemy sami co zdaje lepiej egzamin, w czym wygodniej, co czym mozna zastapic itd
Ja wybralam bezterlicowke, bo zadne siodlo terlicowe ktore mialam w zasiegu reki nie pasowalo na Rudego.Mialam juz dosc watpliwosci.Freemaxa zalozylam i od razu lezal super.
No to wychodzi na to, że będę musiała jeszcze raz sprawdzić rozmiar łęku =/ noo mam trochę kłopotów z tym siodłem (nie mówiąc o niebotycznej cenie za pad physio :P). A o tym, że ludzie na Ciebie dziwnie patrzą to coś o tym wiem, jeśli chodzi o zjeżdżające siodło, na to jak będę sama robić kopyta to też pewnie będzie dyskusją w stajni pod moją nieobecność :P Ale np. o siatce na siano się wszyscy pozytywnie wyrażali, ale jak ktoś pojedzie ze mną w teren i zobaczy jak kombinuje na luźnej wodzy to znowu stracą zaufanie do moich umiejętności jeździeckich :P:P
Też się wkręciłam i zaczynam akcję zbierania pieniędzy na freemaxa 😵 🙂
A wracając do tematu to milusia, porównując wintecowski biały łęk, jaki we freemaxie masz dla Zwiastuna? Edytka, da się w tej skokówce zrobić normalny półsiad? Próbowałaś?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 lutego 2011 16:46
Mia ja zamowilam siodlo z trzema łekami:medium, medium/wide, wide.Jezdzilam w wiede, a le dzis zmienilam na ten mniejszy i zobacze jak bedzie lezalo siodlo z tym  🙂
A co do polsiadu to w dresazowym sie da zrobic, to mysle ze w skokowym tym bardziej.

Edytka-a jak z siedziskiem w skokowce, tez jest takie glebokie jak w uj?Tylny łek tez taki wysoki?Nie otwiera mi strony z siodlami i nie moge sprawdzic na katalogowych zdjeciach 🙄
Jak ja załuje, ze nie wziełam duetto  😵
Dzisiaj nareszcie i ja odbyłam swoją pierwszą jazdę w moim skokowym Freemaxie (ale nie skakałam). Jak dla mnie jest to super wygodny close contact🙂 Półsiad można zrobić bez problemu. Także dziękuje wszystkim pozytywnie bezterlicowo zakręconym za konstruktywne wypowiedzi udzielone w tym wątku, które w efekcie doprowadziły do tego że kolejny koń cieszy się swobodą i wygodą🙂 I mój tyłek też.
kujka   new better life mode: on
11 lutego 2011 18:27
Mia, wystarczy napisac do sklepu, oni Ci pomoga. ja napisalam w jakim leku (na rozmiarowke wintecowa i prestige'owa) chodzi aktualnie moj kon i oni mi napisali jaki mam wziac (napisali ze wide). jezdze sobie z glutkiem w wide i pasuje 🙂 na wszelki wypadek wzielam dodatkowo jeszcze szerszy jakby Gil sie chcial kiedys zamienic w megapakera.

probowalam robic polsiad i da sie - taki polsiad jaki w "normalnej" ujezdzeniowce mozna zrobic to i we freemaxie spokojnie da rade 🙂

Pontino, bardzo jestem ciekawa skokow w takiej skokowce. jak bedziesz miala jakies fotki to wrzuc prosze!
milusia, hmm to jeżeli dla nas, biały był zbyt wąski to musiałabym wziąć wide albo xwide. I dopiero teraz przyjrzałam się, że jeździsz z mattesem! To Lka? Siodło nie leży na obszyciu?
Pontino, aż tak to się nie spodziewałam z tą skokówką. Super!
kujka, W sumie to nawet o tym nie pomyślałam. Masz rację!

A mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś widzi informację do kiedy trwa ta darmowa przesyłka?  😡
kujka   new better life mode: on
11 lutego 2011 18:42
Mia, ale o to tez mozesz zapytac w sklepie, serio serio!

naprawde dziewczyny, nie bojcie sie do nich pisac i pytac bo to oni a nie my najlepiej na Wasze pytania odpowiedza. i czesto moga napisac cos czego my nie wiemy (np gdyby nie oni to ja wzielabym pewnie 17" i plakalabym ze mam za male siodlo... bo przeciez terlicowki to mialam zawsze 17 albo wrecz 16,5...)
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 lutego 2011 18:56
Mia-jezdze z mattesem, mam M(kupowalam do terlicowki) i jest troche za krotki, ale nie zauwazylam by to w czyms przeszkadzalo 😉
Kujka ale niestety nie każdy (a ja to juz głównie  😡 ) jest w stanie się w języku angielskim komunikować i pisac do nich dlatego te molestacje wątkowe i prywatne 😉

Dziewczyny Kujka, Edytka, Milusia - pytanko powstał: czy ceny się zmieniły od stycznie?? na sklepie jest cena dress i jump po 399+VAT a duetto 429+ VAT a z tego co wiem to Wam mniej wyszło jakoś.

Tam jest jakaś oferta specjalna czy coś i napisane że oszczędzasz 100 funtów (przy dress i jump) więc jak to te siodła są w tej cenie (399) w promocji to normalnie maja kosztować 499? A przy duetto tego nie widzę i juz się całkiem zamotałam - angielski niet i już się pomieszałam, poza tym na stronie napisane że ceny zawieraja VAT a w koszyku go dodaje (jak mi Kujka pisała) i juz nie wiem co i jak?

Niech ktos przytomny angielskojęzyczny rozwieje watpliwości przyszłych kupujących i nas pouświadamia, bo nie wiadomo juz na jaki się wydatek szykować...

edit:
Pontino ta skokówka to taka faktycznie skokowa, czy raczej jak siodło wszechstronne?
kasia-pala, ja tam się doczytałam że ta cena 399 jest tą promocyjną, czyli oszczędzasz 100 funtów, bo rekomendowana  cena detaliczna to 500 funtów i wyżej, i cena 399 nie będzie zawsze, to tylko przez jakiś czas, czyli potem może być wyższa
Dobra zatem zaczynamy akcje pod tytułem - daj szczęście swojemu koniowi i własnemu tyłkowi - jak się zbierze z 6 chętnych na siodełka to ponegocjujemy cenę  😀iabeł:
może by się znalazł jakiś pad dla mnie w lepszej cenie ? 😉
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
11 lutego 2011 21:20
Mia jasne, że da się zrobić półsiad 😉

milusia vss ma trochę mniejszy tylny łęk. zmierze jutro ile centymetrów ma uj, a ile vss. dla mnie, tak jak dla Pontino, freemax jump jest wygodnym siodłem close contact.
Wiwiana   szaman fanatyk
11 lutego 2011 21:23
Łomatko, co Wy macie z tym półsiadem?
W każdym siodle się da zrobić półsiad, tak samo w bezterlicówce, jak w kulbace, skokówce czy westówce.
Da się. Czemu by się miało nie dać...?
Wiwiana jasne że się da ale jak człek jedzie w długaśny teren i se czasem musi coś skoczyć, podjechać pod górę itp to półsiad zdało by się mieć wygodniejszy niż w westernówce 😉
Mi np torsion i barefoot do półsiadu podchodził ale uj freemax to już nie bałdzo choć da się, ale w terenie to porażka jednak w ujeżdżeniówce półsiadować.
Wiwiana, tak jak mówi kasia-pala, mi chodzi o te terenowe półsiady, gdzie się większą część drogi tak jedzie 😉 Ale teraz już wiem, dzięki dziewczyny :kwiatek:.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się