Kurs instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością j.k.

Dla wszystkich wybierających się na kursy instruktorskie: tu jest wykaz podmiotów które posiadają zgodę ministerstwa na organizację kursów
http://msport.gov.pl/szkolenie-kadr-kultury-fizycznej/446-Informacje-dla-uczestnikow-kursow?retpag=/ksztalcenie-i-doskonalenie-zawodowe/
Toporzyska nie ma?
Toporzyska nie ma, bo mu się skończyło w zeszłym roku, a jak wiadomo nowych pozwoleń już nie dają. Marcowy kurs w Topo jest "pod patronatem" TKKF Toruń.
A czy ktoś słyszał o kursie w Łosiu k. Piaseczna (mazowieckie)?
Dzwoniłam tam i korespondowałam na ŚK, ale niestety kończy się to pyskówką mojego rozmówcy (organizatora kursu). Nie mogę uzyskać informacji kto organizuje kurs. Czy w ogóle ktoś skończył poprzedni kurs w Łosiu lub zna kogoś kto tam był? (podobno były do tej pory 2 kursy)
Przebrnęłam przez wątek, nawet pobieznie przejrzałam ta nową ustawe 🙂 I jednego nie rozumiem. Ustawa odnosi się do sportu- wiec logiczne jest że w klubach sportowych ma zajęcia prowadzić instruktor sportu czy trener.

Ale co z jazdami rekreacyjnymi? Takimi np. wyjazdami w teren, czy stepo-kłusowa nauką dzieciaków? Według starych przepisów był od tego IRR, teraz jak nie będzie nowych kursów, to zajęcia będa mogły prowadzić osoby bez uprawnień? Czy tylko Ci którzy zrobili wczesniej IRR? Czy w ogóle ktoś inny?
No właśnie tego nie wie chyba sam ustawodawca  😎
A co daje taki kurs "pod patronatem" TKKF ? Ma się wtedy normalne uprawnienia jak IRR, czy jak, bo nie ogarniam tego już...
majek   zwykle sobie żartuję
15 lutego 2011 16:01
mięsię wydaje że jak tkkf to masz papier wydany przez miniszterstwo sportu, a wcześniej były wydawane przez PZJ. Może mi się tylko wydaje.

Ale uprawnienia są takie same.
konica - daje legitymację ministerstwa. KS Bór nie ma już pozwolenia, więc korzysta z pozwolenia, które ma jeszcze TKKF (oczywiście nie za darmo), ale dalej nad wszystkim siedzi ministerstwo sportu.

majek - papier wydawany przez ministerstwo i PZJ to dwie różne sprawy.
Czyli robienie teraz instruktora rekreacji to strata czasu i pieniędzy czy nie?
Nie, to ostatnia szansa, dla tych co się boją skakać lub nie chcą poświęcać masy czasu i pieniędzy na kurs instruktora sportu.

A ja ponawiam pytanie o kurs w Łosiu pod Piasecznem? (tak z czystej ciekawości, bo mnie zaintrygowało, czy mają pozwolenie, czy tylko chcą wyciągnąć kasę...)
Krzyżowice mają wydaną zgodę Ministerstwa Sportu, ale na liście ich nie ma...hmmmm

Aha, gdyby ktoś był jeszcze chętny to można się dopisywać
Toporzysko przełożyło kurs o miesiąc....
ktoś wie może coś na temat kursu w Lublinie bądź najbliższych okolicach?
dorrrin   Jak chcesz zmieniać świat to zacznij od siebie.
20 lutego 2011 10:56
Czy ktoś się orientuje kiedy kursy instruktorskie lub coś w tym stylu są organizowane na śląsku, najlepiej jak najbliżej Częstochowy, ewentualnie w okolicy Kielc?  :kwiatek:
czy ktoś z Was wybiera się na marcowy kurs do Lalina 😉?
a czemu on trwa tylko 12dni?
13

mnie nie pytaj  🤣
A co Ula Ty sie wybierasz?  🙂
nie inaczej 😉
ktoś się wybiera na kwietniowy kurs instruktorski do Grudziądza?
[quote author=vill_18 link=topic=71.msg900907#msg900907 date=1297859531]
Krzyżowice mają wydaną zgodę Ministerstwa Sportu, ale na liście ich nie ma...hmmmm

Aha, gdyby ktoś był jeszcze chętny to można się dopisywać
[/quote]

Hej pisalas o drzonkowie.
Powiedz mi masz jakies informacje? Bo dzwonilam ostatnio i powiedzieli mi, ze czekaja na zgode z ministerstwa spotru;/
Wiec chyba nici z tego kursu...
Niestety na dolnym slasku nie ma zadnego kursu i trzeba szukac poza granicami naszego wojewodztwa;/
Nie dzwoniłam bo robią kurs w Krzyżowicach(pod Wrocławiem) i tam sie zapisałam
A mogla bys mi udzielic wiecej informacji o tym kursie? Moj nr gg : 4500258
Bede ogromnie wdzieczna🙂
krzyzowice przesunięte do 9.04 😉
kurs w Lalinie przesunięty na maj 17-29
krzyzowice przesunięte do 9.04 😉


Prosze, podaj mi wiecej informacji.
Ile trwa ten kurs? Ile kosztuje? Jak jest realizowany? wekendowo/dziennie?
Czy jest egzamin wtepny?
ten kurs jest weekendowy, ale lista zgłoszeń jest zamknięta od połowy lutego. Spróbuj sie skontaktować z zsekretariatem krzyzowic, moze cie jeszcze przyjma
http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=13&nid=2684  wybiera się ktoś na czerwcowy? (10-24.06) - na stronie MZJ jest napisane, że Toporzysko posiada certyfikat.

trochę głupie pytanie mam - zastanawiam się co będzie lepsze - zabrać własnego konia czy wypożyczyć od nich? co koń musi umieć? z moim 5-cio latkiem jesteśmy pały ujeżdżeniowe i nie wiem, w jakim stopniu się zmieni to do czerwca...
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 marca 2011 22:35
Słuchajcie, a jak to jest z intruktorem sportu - jest tylko egzamin, czy kurs również? Ile trwa? I czy są ośrodki, które podczas kursu lub na egzamin wypożyczają konie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się