Do "ślepych" - okularnicy i soczewkowicze

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 grudnia 2010 12:09
dzieki za opinie. :kwiatek:
okwiat   Я знаю точно – невозможноe возможно!
26 grudnia 2010 16:06
Nesca92

Ja kupowałam te:

http://allegro.pl/air-optix-aqua-6-szt-plyn-solo-360ml-gratis-i1299479836.html

czyli na szybko (nie bardzo mam czas żeby dokładnie poczytać) te same. Są rewelacyjne i mogę je szczerze polecić 🙂! W dodatku jaka atrakcyjna cena! Chyba sama się skuszę  😀iabeł:
Ja Wam powiem, że ostrość widzenia na jednym oku mocno mi poleciała. Nagle. Prawdopodobnie mam źle dobraną moc soczewki. Myślałam, że muszę się przyzwyczaić, ale od paru dni nie widzę np. cyferek na zegarku, a zawsze czytałam maluśkie literki z dużej odległości. Wybieram się szybciutko na ponowne dobranie szkieł. Wszystkich ostrzegam, aby nie byli tacy głupi jak ja. Jak coś nie pasuje, to iść do lekarza i sprawdzić, a nie czekać.  😵
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 grudnia 2010 21:05
Ja mam obecnie zapalenie spojówek ktore próbuje wyleczyc od 2 tygodni... poleciało mi prawe oko to zezujace. Czy zapalenie spojówek moze wywołac ,,nagle"  złą widoczność z daleka? Czy tak mi zostanie?
Rozmazuje mi sie wszystko wcześniej widziałam super 🙁 jestem spanikowana... jeszcze ta operacja 🙁
Zabeczka17 operacji się nie bój. Miałam w wieku 5 lat. Naciągali mi mięsnie na lewym oku (też mam zeza zbieżnego). Chyba 4 dni w szpitalu leżałam. Nic nie bolało, wszystko poszło dobrze. W przyszłym roku mam miec powtórzona operację, bo mi kąt poleciał 🙁 Ale nie ma się czego bać. W dzisiejszych czasach, to zwyczajny zabieg, a nie nie wiadomo co 😉
Co do zapalenia spojówek, to nic Ci nie poradzę, bo na szczęście nigdy nie miałam.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
26 grudnia 2010 21:42
Dziękuję za opinię..
No mi też kąt w oku poleciał. Od dziecka był leczony okularami - okulista wyprostował mi oko do 0,7mm ( niewidoczne) wady, było idealnie równo... teraz niestety im więcej siedziałam przy kompie wzrok mi płatał figle ( zaczerwienienia, łzawienie bóle). Rok temu poszłam do okulisty - wszystko było okey, dostałam okularki do czytania na+0,5 P i 0.0 L  Ale zez  był bardzo rzadko. Teraz im starsza jestem zez ujawnia się cały czas.Nie jest to jakies mega masakryczne - mój partner już nawet tego nie zauważa.... ale leci mi ostrość. Myślę że zapalenie wirusowe spojówek poporstu zbiegło się w czasie. Nie mam ostrości w oku nawet  w okularkach- z daleka mi się wszystko zamazuje.

No i nic.... decyzja podjęta.. jednak bardzo boję się narkozy, na wenflon mam uczulenie- puchnie mi ręka nawet na dziecięcym... nie wiem jak to będzie.
używała któraś z Was soczewki night&day? chciałabym kupić na wyjazd ale nie wiem której firmy wybrać  🙄 nie wiem czy Air optix czy pureVision...
Happiowa   córka grabarza
24 stycznia 2011 18:42
10 dni z soczewkami!

słuchajcie, to prawda że jak się zaśnie z soczewkami to oczy się zaklejają?
W jakim sensie zaklejają?
Ja mam soczewki które noszę w systemie dwutygodniowym, tylko w ciągu dnia. Ale zdarzyło mi się nie jeden raz spać w soczewkach. Nic się nie posklejało. Jak otworzyłam oczy to czułam jedynie suchość.
Happiowa   córka grabarza
24 stycznia 2011 19:01
tzn że nie możesz otworzyć oczu
U mnie nic takiego się nie zdarzyło 😉
Happiowa, ja mam tak jak Kaarina, tylko u mnie ta suchość jest taka, że od razu muszę oczy czymś zakropić, bo przy otwieraniu mnie bolą.
Happiowa   córka grabarza
25 stycznia 2011 15:23
a słuchajcie jak macie np. miesięczne soczewki, i w połowie terminu jedna wam się zniszczy/zgubi to wymieniacie obie czy jedną?
Ja wymieniałam obie. Mam inna wadę na każdym oku i kupuję zawsze po jednym pudełku na oko, więc gdybym wymieniła tylko jedną, w drugim opakowaniu miałabym jedną soczewkę więcej.
Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 15:54
Mógłby mi ktoś wstawić zdjęcia soczewki, która jest...prawidłowa i porównawcze, na której byłaby soczewka wywinięta na lewą stronę? Albo jakoś to zgrabnie opisać 😡?
mils   ig: milen.ju
10 lutego 2011 16:10
Happiowa na soczewkach (z tego, co się orientuję) są cyferki "123", które widać pod światło. Jak są normalnie, to znaczy, że soczewkę masz dobrze, a jak jest wywinięta na lewą stronę, no to wiadomo, że cyferki będę do góry nogami. Poza tym, okulistka mi kiedyś tłumaczyła, że jak jest wywinięta to ma kształt takiego jakby talerzyka, a jak jest dobrze to jakby miseczki? 🤔wirek:
Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 16:15
haha ale weź zobacz te cyferki bez soczewki na oku :P Chyba wiem o co chodzi, pytam, bo czasem dobrze otworzę oko i wszystko powinno być ok, a ona nie "zaskakuje". Raz jakimś cudem taką wsadziłam, bolało, piekło i w końcu wypadła...Ale nie ma co, zakładanie już mi nawet nieźle idzie  🥂
Ja od dwóch miesięcy noszę soczewki - super sprawa, w końcu widzę 😀. Nie lubiłam chodzić w okularach więc zakładalam je rzadko niszcząc w ten sposób wzrok.
Okulistka powiedziała mi, że mam za mocny odruch obronny oka i nie założę soczewki, że to bezwględne przeciwwskazanie, ale zapisała mi je po długich naleganiach 😉. Przez pierwszy tydzień bardzo się męczyłam, teraz zakładam w 30 s, więc nie zawsze trzeba wierzyc okulistom.

Happiowa, jak jest odwrócona to trzymając ją na palcu powinnaś widzieć, że ma lekko zawinięte brzegi - poodwijaj sobie soczewki na palcu to zobaczysz co i jak 😉.
A co do spania w soczewkach - parę razy zdarzyło mi się zasnąć, oczy się nie zakleiły 😉. Przez chwilę widziałam na biało, ale jak pomrugałam i oczy zrobiły się wilgotne to było wszystko ok
mils   ig: milen.ju
10 lutego 2011 16:23
Też spałam parę razy w soczewkach. Wszystkie razy na obozie, kiedy wracaliśmy w nocy i nie miałam siły niczego robić. Wszystko było w porządku. Oczy nie bolały, nie piekły. Trochę sucho było, ale wystarczyło jedno-dwa mrugnięcia i wszystko wracało do normy.
Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 16:26
baffinka kłaniam się nisko  🙇
Mógłby mi ktoś wstawić zdjęcia soczewki, która jest...prawidłowa i porównawcze, na której byłaby soczewka wywinięta na lewą stronę? Albo jakoś to zgrabnie opisać 😡?


proszę:
jak kupiłam pierwsze soczewki to dostałam taką fajną książeczke 'z czym to się je' i tam też było pokazane, ale mam to w domu  😉

co do spania... też mi sie kiedys zdarzylo całą noc spać i nic. Ale czasami po krótkiej drzemce mam masakre, przynajmniej w tych soflensach co nosze. Teraz kupiłam sobie na wyjazd air optix night&day i przez 4 noce zamierzam w nich spać  😀iabeł: zobaczymy co z tego wyjdzie
Mi okulista pozwolił na drzemki w soczewkach. Jak sobie pośpię to potem czuję jakbym miała oko suchsze niż normalnie. Po minucie czy dwóch przechodzi.
Co do wywiniętych soczewek to ten sam okulista powiedział mi że prawidłowo leżąca na palcu soczewka wygląda jak okrągła miseczka a wywinięta przypomina talerz. Trafne porównanie.
a co z basenem? Pływacie normalnie w soczewkach?
Rtk pływać pływam,ale stylem rozpaczliwym żeby nie chlapać sobie za bardzo w oczy i nie nurkować bo po chlorowanej wodzie mnie strasznie szczypią 😂 ale ja ogólnie taki wrażliwiec jestem bo do uszu jak mi naleci woda to też mnie szlag trafia  😎
Ja pływam w soczewkach i okularach, takich mocno zaciśniętych, żeby mi się woda nie wlewała  😀
ja pływam w soczewkach i w okularach 🙂 zdarza mi się też spać w soczewkach i na początku ochy są suche, ale po kilku chwilach wszystko się normuje 🙂
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
11 lutego 2011 18:36
pływam w soczewkach, nic mi nie jest 😉
instrukcja🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się