Cytaty

patataj   tyle smaku - we fraku
10 lutego 2011 16:43
Happiowa, z końskich polecam "My konie" Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. 🙂
Jest cały tomik poezji o koniach "Tylko koni żal".
I tak ode mnie jeszcze prywatnie. Dla mnie to wiocha iść na konkurs recytatorski z Mickiewiczem czy Szymborską. To takie pójście po najmniejszej linii oporu, nawet z wymagającym wierszem. Ja bym przede wszystkim wyszła poza kanon autorów lekturowych i wybrała coś innego niż wiersz o koniach.
Chyba, że bierzesz udział w konkursie, bo każdy kto weźmie ma podwyższoną ocenę z polskiego 😉 Wtedy Mickiewicz pasuje.
Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 17:33
Hija dlaczego pójście po najmniejszej linii oporu? Znalazłam tego Mickiewicza w internecie, nie miałam tego w szkole. Wydał mi się choć trochę koński...A chciałabym coś końskiego, ponieważ w takie utwory jest mi najłatwiej się wczuć. Chyba o wiele prościej mówić o czymś co się kocha niż o czymś, co mnie zupełnie nie rusza?


Bo Mickiewicza każdy zna. Nie kwestionuje jego dzieł, po prostu fajnie jest zabłysnąć na konkursie nie- Mickiewiczem. To jest zawsze duży plus na początku. Bo to zawsze łatwo znaleźć, bo właśnie można wpisać w google "Mickiewicz wiersze", co innego kiedy się recytuje wiersz autora, którego w podręcznikach nie uświadczysz.
Happiowa   córka grabarza
10 lutego 2011 18:30
spoko, teraz rozumiem. Nie kierowałam się autorem, ale wierszem. Znalazłam coś innego, dużo bardziej mi pasuje. Jeżeli nie znajdę jeszcze innego drugiego wiersza to zostaną Guziki, więc jak coś Wam wpadnie to piszce  😉
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
13 lutego 2011 17:46
Gdybym to ja, król Julian - bo tak się zwam - miałbym odwalić kitę za dwa dni, to zrobiłbym te wszystkie rzeczy, o których wcześniej tylko marzyłem. Od dziecka chciałem zostać profesjonalnym gwizdajłom. już teraz idzie mi dość niesamowicie, ale chciałbym być jeszcze lepszy. Zbiłbym na tym fortunę! I wiesz co jeszcze mógłbym zrobić? no więc.. najechałbym jakieś sąsiednie państwo i potem narzucił im swoją ideologię! nawet jakby wcale nie chcieli, wiesz?
Averis   Czarny charakter
13 lutego 2011 17:51
Happiowa, Leśmian, Koń.
Czy to ten moment, kiedy całe moje życie przesuwa mi się przed oczami?
NIE TEN MOMENT BYŁ PRZED CHWILĄ.
- Kiedy?
TO MOMENT, rzekł Śmierć, POMIĘDZY PAŃSKIMI NARODZINAMI A PAŃSKIM ZGONEM.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
13 lutego 2011 19:27
hedonistka, czy to z Pratchetta?Jeśli tak to z jakiej książki.
oczywiście, że Prachetta - "Prawda"  🙂 z tej książki podobał mi się jeszcze jeden, co prawda trochę tendencyjny:
Na świecie istnieją podobno dwa rodzaje ludzi. Jedni kiedy dostają szklankę dokładnie w połowie napełnioną mówią: 'Ta szklanka jest w połowie pełna'. Ci drudzy mówią: 'Ta szklanka jest w połowie pusta'. Jednakże świat należy do tych, którzy patrzą na szklankę i mówią: 'Co jest z tą szklanką? Przepraszam bardzo... No przepraszam... To ma być moja szklanka? Nie wydaje mi się. Moja szklanka była pełna. I większa od tej!'. A na drugim końcu baru świat pełen jest innego rodzaju osób, które mają szklanki pęknięte albo szklanki przewrócone (zwykle przez kogoś z tych, którzy żądali większych szklanek), albo całkiem nie mają szklanek, bo stały z tyłu i barman ich nie zauważył.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
13 lutego 2011 20:04
I like it! 🙂  💘 W ogóle cała twórczość Pratchetta nadawałaby się na cytat.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
13 lutego 2011 22:13
Jak się chce to się szuka sposobu, a jak się nie chce szuka się powodu.

" i żyli długo i szczęśliwie " - nikt nie powiedział , że razem .

Ja gram i śpiewam. Ja nie tańczę pod dyktando. - Diox
JARA, pierwsze genialne!
Kiedy dotykał ją ustami, drżącą cicho z półprzymkniętymi oczyma, miała wrażenie, że jakieś trybiki Odwiecznej Prawidłowości Rzeczywistości nagle zaskakują i wprawiają w ruch machinę odpowiedzialną za wszelkie dobro na Ziemi.
Jeden lubi szmaty, inny jęczenie a trzeci ciąć się  zgniłym bananem. Dlatego świat jest taki fascynujący  😍

Świetne 😜
Averis   Czarny charakter
19 lutego 2011 17:59
Pffffffff 😁
Podoba mi się Twój styl pisania 😉
tak często są chwile w których nie umiem się z czymś pogodzić a tak bardzo bym chciała . przynajmniej zaakceptować
Żaden wróg nigdy więcej nie powie mi
Co warto znosić dla chwil

Miłości nie wolno kalać przyjaźnią. Koniec to koniec.

Niczego nie można cofnąć. Nikt nie wraca. I nigdy nie wraca godzina, którą się raz
przeżyło.

• – Czy opuścił Cię kiedyś ktoś, kogo kochałaś?
– Owszem. Zawsze ktoś kogoś opuszcza. Czasem ten drugi cię ubiegnie.
– I co wtedy zrobiłaś?
– Wszystko. Wszystko, ale to nic nie pomogło. Byłam strasznie nieszczęśliwa.
– Długo?
– Tydzień.
– To niedługo.
– Cała wieczność, jeśli się jest naprawdę nieszczęśliwym. Każda cząstka mojej istoty
tak była nieszczęśliwa, że kiedy tydzień minął, wszystko się wyczerpało. Moje włosy
były nieszczęśliwe, skóra, łóżko, nawet suknie. Nieszczęście wypełniło mnie tak
całkowicie, że nic poza nim nie istniało. A kiedy nic już nie istnieje, nieszczęście
przestaje być nieszczęściem, bo nie ma go z czym porównać. I wtedy następuje
kompletne wyczerpanie. I wtedy to mija. Powoli zaczyna się żyć na nowo.

• Szczęście – zaczyna się na Tobie i kończy się z Tobą

• Myślę o prawdziwym szczęściu, bez tchu, bez pamięci, bez reszty…

• Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w
próżni.

• Jeżeli naprawdę nic nie można poradzić, po co doprowadzać się do obłędu?

Bądź sceptyczny, gdy ktoś obiecuje ci niebo na ziemi.

będę tylko tam
gdzie już tak bardzo nie chcę być

Fałszywe łzy ranią innych ludzi, fałszywe uśmiechy ranią nas samych...

Byłem martwym, dopóki nie spotkałem ciebie. Udającym życie, bezsilnym ciałem. Istnienie bez siły, bez możliwości zmiany swego kursu, było podobne do powolnej śmierci.

Powinieneś trzymać się z dala od tych, których nie chcesz utracić

Life is beautiful.
Really it is.
Full of beauty and illusions.
Life is great.
Without it, you'd be dead.


" Po dwóch głębszych utracona miłość, ktoś otwiera wino z Twoją dziewczyną. "
A jeśli kiedyś przyjdzie Ci na myśl, że fajnie byłoby się zakochać
-usiądź i poczekaj aż Ci przejdzie...!
ovca   Per aspera donikąd
27 lutego 2011 13:47
Wszystko mnie modyfikuje, ale nic nie zmienia. ”
[i]Savador Dali


Gdy nie ma innego wyjścia-w końcu zaczynasz dawać radę.

- Nadal jesteś pesymistą?
- Nie już nie, pesymizm to tylko teoria, a teraz mam za sobą lata praktyki.

- Przecież można się starać dla siebie.
- Dla siebie to się śpi do południa.

Klapnąłem na łóżku, żeby jakoś myśli zebrać. Choć łatwo powiedzieć, zebrać myśli. A są chwile, kiedy człowiek by najchętniej rozgonił swoje myśli na cztery wiatry. ”
Wiesław Myśliwski
[/i]
Za każdym razem, kiedy ktoś zadaje mi to pytanie odpowiadam : " Wszystko w porządku, dziękuje", ale prawdę mówiąc, wcale tak nie jest. Czy ludzie naprawdę chcą wiedzieć, jak sie czujesz, kiedy mówią "Jak się masz?" A może tylko próbują być uprzejmi?
Następnym razem kiedy sąsiadka zapyta mnie "Jak sie masz?", odpowiem jej tak: no cóż, prawdę mówiąc tak sobie, dziękuje. Jestem nieco przygnębiona i samotna. Wkurzona na świat. Zazdroszczę Ci Twojej idealnej rodziny, ale nieszczególnie zazdroszczę Twojemu mężowi, ze musi z Tobą żyć. A potem opowiem jej o tym, jak zaczęłam nowa prace i poznałam mnóstwo nowych ludzi i jak próbuje sie pozbierać, ale ze jestem teraz w kropce, jesli chodzi o inne aspekty mojego zycia. Następnie powiem jej, jak strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, ze czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, ze im dłużej kogos nie ma, tym bardziej sie za tym kims teskni, przez co mam metlik w glowie, poniewaz to oznacza, za im dluzej go nie ma, tym bardziej mi go brakuje. Powiem jej, ze nic nie jest w stanie mnie uleczyć i ze kazdego ranka, kiedy budze sie w pustym lozku, czuje sie tak jakby w te niegojące sie rany wcierano sol (..) a potem powiem jej, jak bardzo tesknie za mezem i jak bezwartościowe wydaje mi sie bez niego moje zycie


To jest cytat z jakiejś książki?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2011 15:28
"Bo każdy ciągle coś robił. Spokojnie, ze skupieniem krzątali się całymi dniami kolo małych, malutkich spraw, które składały się na ich świat. Nic tam nie można było dodać, tak jak na mapie, gdzie wszystko jest już odkryte i nie ma białych plam."

"-Jak się gniewać, to się gniewać-stwierdziła mała Mi, obierając ziemniaka zębami.- Trzeba być czasem złym, każde najmniejsze stworzenie ma prawo być złe. Ale Tatuś gniewa się nie tak jak trzeba. Nic nie wydmuchuje, tylko wciąga do środka."
Tove Jansson Tatuś Muminka i morze
Alexa:P, to cytat z PS. Kocham Cię
" jeżeli nie walczysz o nic, ulegniesz wszystkiemu"
Dawno mnie tu nie było 🙂

>Czasem chciałabym być suką, wszystko co było puścić z dymem. Pierdolić cały ten sentyment.
>Czemu dziś jesteś tak niemiła? - Bo wyczerpał mi się pakiet dobrego wychowania, więc spierdalaj i mnie więcej nie wkurwiaj.
>chodź zaśpiewamy dziś tak głośno jak tylko można, gubiąc samotność i niech będzie zazdrosna.
>nie upadłam. po prostu miałam ochotę znokautować podłogę bo od samego rana, intensywnie działała mi na nerwy.
>''Nikt nie może stracić z oczu tego, czego pragnie.Nawet kiedy przychodzą chwile, gdy zdaje się, że cały świat i inni są silniejsi.
Lov   all my life is changin' every day.
28 lutego 2011 20:19
Help! Potrzebuję cytatów dotyczących zdrady, ale po łacinie - czy ktoś może ma jakieś w zakamarkach, albo na tyle operuje łaciną, by mi przetłumaczyć?
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
28 lutego 2011 21:33
Cimeries, więceeeej! 😜

>Czasem chciałabym być suką, wszystko co było puścić z dymem. Pierdolić cały ten sentyment.


to jest Rahim- ten caly sentyment
a brzmi to tak:
Czasem chciałbym umieć być skurwysynem. Wszystko co było puścić z dymem.Zwalić na skutek nie na przyczynę. Pierdolić ten cały sentyment.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się