Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

wow! Całe szczęście, że sprzęt się odnalazł. A swoją drogą sprawa bardzo dziwna i jestem ciekawa kto stoi za tą całą kradzieżą.
super, że sprzęt się odnalazł 🙂 a co do zawodów ujeżdżeniowych to organizuje je jeszcze w maju Stajnia Podklasztorze 🙂
patataj   tyle smaku - we fraku
11 lutego 2011 20:20
Lenka, Smolis istnieje, prowadzi hotel itp. Co do szczegółów radzę się skontaktować z właścicielem. 😉 W razie czego służę telefonem. 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
11 lutego 2011 22:13
całe szczęście, że sprzęt jest. ale jestem ciekawa kto wpadł a 'genialny' pomysł kradzieży po czym go podrzucił. sprawca tak czy siak powinien zostać ukarany  🙄

co do zawodów w podklasztorzu. nie ma ich w kalendarzu. nawet jako zt...
😅
super,że sprzęt się odnalazł...dla mnie też to wygląda jakby sie wystraszyli...sprawa bardzo dobrze nagłosniona była...moze nie mieli by gdzie upłynnić i podrzucili...
co do zawodów zt to powinno gdzieś być napisane taki nieoficjalny kalendarz stworzyc 🙇  np.na forum w wątku w jednym miejscu...poprostu jak ktos cos wie,że dana stajnia planuje impreze zt nieoficjalna to wrzucac info... 👀 tyle,ze nie tydzien czy dwa przed zawodami 😎
Wiecie co w sierpniu zeszłego roku byłam w Bronisinie pytać o boks. Boksu nie było wolnego ani jednego, ale nawet dobrze bo jakbym miała mieć taka jazdę ze sprzętem to chyba bym zawału dostała z nadmiaru stresu.
A tak wogóle to stajnia wyglada fajnie tylko, że zdziwiło mnie że w biały dzień (czwartek) koło 14 weszłam do stajni, obejrzałam, wyszłam na padok i dopiero koło ujeżdżalni przy palenisku (chyba) kogoś znalazłam. A wcześniej alarm mi się włączył w aucie więc było słychać, że ktoś się pojawił. To mnie trochę zastanowiło.

A co z tym Smolisem jest nie tak, że było pytanie czy istnieje?
a bo kilku znajomych było w smolisie i nagle wszyszcyz stamtąd zniknęli ......nie wiem o co chodziło ale chodziły słuchy o sprzedaży stajni 🙂
ja podklasztorze tez robi a gdzie jest ta stajnia daleko od łodzi????
🙂😉) bo tak mało jest tych ujezdzeniowych u nas i ciekawe czy będą w maju u smolisa😉
patataj   tyle smaku - we fraku
12 lutego 2011 19:51
Dzisiaj byłam w Smolisie z wizytą u koleżanki i z tego co wiem, nie planują zamknięcia. Koni rzeczywiście mało było. Wydaje mi się, że sporo ludzi wyniosło się ze Smolisa z powodu braku hali, nawet namiotowej, która była już obiecywana. Szkoda, że o zawody nie zapytałam właściciela.
Mieszkam o rzut beretem od tej stajni i "chodziły słuchy po wsi", że właściciel ma problemy finansowe, ale w nich choćby odrobina prawdy nie mam pojęcia. 
wieksza  czesc osob nie wyniosla sie z braku hali tylko z innych powodow, o ktorych bylo tu glosno- wiem to wlasnie od osob,ktore sie z tej stajni wyniosly. Z ciekawostek w Bronisinie tez jest jakis kon ze Smolisa (podobno) ja niestety nawet jego imienia jeszcze nie zapamietalam -Nelson?? moze??
aaa i dla tych co to sie ze mnie nabijaja glosno w jednej z pseudostajenek- wole zeby zniknal mi sprzet niz miec konia kulawego z powodu debilizmu obslugi stajni:P
eee tam Karla się przejmujesz że się śmieją. Przynajmniej o tobie mówią, "wspominają"  😉

Nie ma co się przejmować plotami szczególnie ze strony osób które mamy gdzieś tam...
Karla🙂, śmieją się z ciebie? Sami się ośmieszyli, chocby na tym forum. Ja tych ludzi nie znam, nie miałam styczności w realu, ale z tego, co tutaj naskrobali, to nie zrobili dobrego wrażenia...
sei   . let's grow old together & die at the same time .
12 lutego 2011 22:22
Karla 🙂, olej 😉 poza tym jak widzę co się w tej pseudo-stajni wyrabia to mnie chce się śmiać. z resztą opowiem ci na gg, na jaki genialny pomysł wpadli z husarią  🤣

a wracając jeszcze do zawodów. bardzo liczyłam na ujeżdżeniowe w bogusławicach latem 🙁 karla, ty masz tam dobry kontakt. nie wiesz czemu nie ma nic w kalendarzu? będą później zgłoszone czy jak?  👀
jeszcze nic nie wiem o uj, ale jak sie wywiem dam znac
a z pseudostajenki sie smieje ja sama 🙂
o husarce chetnie poczytam,oj chetnie🙂
oj sei narobisz ochoty na sensacje i nic nie piszesz 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
13 lutego 2011 10:08
Dawno mnie nie bylo, ale chcialam dodac cos do dyskusji na temat warunkow w pensjonatach.
Mnie bardzo spodobalo sie rozwiazanie w jednej ze stajni, w ktorej kiedys bylam. Nie chce pisac ktora to stajnia, bo w tej chwili nie ma to znaczenia. Osrodek duzy na ok 100 koni, myjki, solarium, dwie kryte ujezdzalnie, trzy place do jazdy na dworze (dobre podloze, polewane i rownane), padoki, karuzela i piekne tereny. Cene podstawowa pensjonatu jest taka sama dla wszystkich, poniewaz nie kazdy korzysta ze wszystkiego (cena obejmowala wyzywinie, sprzatanie boksow, wypuszczanie na padok). Jesli ktos chcial korzystac z hali to mogl doplacac wiecej w okresie halowym lub rozlozyc sobie te kwote i placic troche wiecej przez caly rok. Za prowadzanie koni do karuzeli dodatkowa oplata dla pracownika, ktory to robi. Na myjce zimna woda bez ograniczen, za ciepla wode i solarium trzeba bylo doplacic. I tu wlasciciel wykazal sie pomyslowoscia, zalozyl automat na zetony. Taki zeton kosztowal 1 zl. Tym sposobem osoby, ktore np nie kozystaly wogole z solarium nie przeplacaly i nie mogly miec pretensji, ze powinny placic mniej. Wiekszosc jeszcze dodatkowo dogadywala sie z pracownikami o jakis uslugi np zawijanie nog, loznzowanie lub jezdzenie i juz bezposrednio rozliczala sie z danan osoba. Wszystko zalezy od checi organizacji.
wlasnie- checi...niektorzy maja tylko chec zysku a tym niestety mozna tylko zniechecic pensjonariuszy.
Na szczescie nas juz pewne rzeczy  nie dotycza, ja sie tylko  moge cieszyc, ze moj kon nie ma juz  do czynienia z istotami z poziomem empatii i wiedzy o dobrostanie jaki wykazuja kamienie w lesie😉 czy muszla  klozetowa😉
woda i solarka na zetony jest stosowana od nastu lat w wielu osrodkach- bardzo fajne rozwiazanie🙂
no własnie chodziły słuchy na temat problemów finasowych i zamknięciu stajnu.....ale dzieki ci słoneczko za odpowiedz;0  🤣
kermit   Horses horses everywhere ..
13 lutego 2011 20:27
Dawno mnie nie bylo, ale chcialam dodac cos do dyskusji na temat warunkow w pensjonatach.
Mnie bardzo spodobalo sie rozwiazanie w jednej ze stajni, w ktorej kiedys bylam. Nie chce pisac ktora to stajnia, bo w tej chwili nie ma to znaczenia. Osrodek duzy na ok 100 koni, myjki, solarium, dwie kryte ujezdzalnie, trzy place do jazdy na dworze (dobre podloze, polewane i rownane), padoki, karuzela i piekne tereny. Cene podstawowa pensjonatu jest taka sama dla wszystkich, poniewaz nie kazdy korzysta ze wszystkiego (cena obejmowala wyzywinie, sprzatanie boksow, wypuszczanie na padok). Jesli ktos chcial korzystac z hali to mogl doplacac wiecej w okresie halowym lub rozlozyc sobie te kwote i placic troche wiecej przez caly rok. Za prowadzanie koni do karuzeli dodatkowa oplata dla pracownika, ktory to robi. Na myjce zimna woda bez ograniczen, za ciepla wode i solarium trzeba bylo doplacic. I tu wlasciciel wykazal sie pomyslowoscia, zalozyl automat na zetony. Taki zeton kosztowal 1 zl. Tym sposobem osoby, ktore np nie kozystaly wogole z solarium nie przeplacaly i nie mogly miec pretensji, ze powinny placic mniej. Wiekszosc jeszcze dodatkowo dogadywala sie z pracownikami o jakis uslugi np zawijanie nog, loznzowanie lub jezdzenie i juz bezposrednio rozliczala sie z danan osoba. Wszystko zalezy od checi organizacji.


A w którym kierunku Łodzi jeśli można zapytac ? Nie wiem czy mam ostrzyc zęby czy w ogóle odpuscic  😀iabeł:
(chodzi mi o dwie kryte ujeżdżalnie i 3 placyki  :cool🙂

P.S. Sei - zostało coś w GNL jeszcze na jutro ?
no ja sie generalnie domyslam o jaką stajnie chodzi, chyba ze taki sam opis pasuje do jeszce jakiejs o czym nie wiem.... fajny jest taki uklad ze placisz za luksusy, ale nie kazdego wlasciciela stajni na to stac, i nastrawienie na zysk czesto ma na celu zeby nie splajtowac a nie samemu zyc w luksusach.
Powiedzcie jaka to stajnia 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 lutego 2011 15:50
kermit, ja tym razem w wyprzedaży gnlu nie uczestniczyłam 😉 także to ty możesz mi powiedzieć jakie czystki poczyniono na stanie  😁
Witam!
Zapraszam na stronę http://www.jazda-konna.com/ogłoszenia.html , tam znajdziecie informacje na temat rajdów po szlaku w 2011 roku.
wróciłem i już sprawdzam co piszecie🙂😉)
pozdrowionka :wysmiewa😀la sympatyków
sei   . let's grow old together & die at the same time .
14 lutego 2011 19:04
cieszymy się że wróciłeś!
z tej okazji. pozwolę sobie zadedykować  :kwiatek:
dziękuję🙂
ładne filmiki
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
14 lutego 2011 20:04
Stajnia o ktorej pisalam nie mieści sie w łódzkim. Nie znam wielu stajni w naszym regionie i nie wiem czy jest coś podobnego u nas 🙂 Przykro mi jeśli kogoś rozczarowalam.
Widział ktoś pokaz konnej straży w Manufakturze?
xgosiekx   ...Batomowa...
15 lutego 2011 10:15
ja podklasztorze tez robi a gdzie jest ta stajnia daleko od łodzi????


Podklasztorze to ok. 60 km od Łodzi. 
podklasztorze-inaczej sulejów strona: www.stajniapodklasztorze.pl myślę, że i w tym roku zawody się odbędą info na pewno się ukaże 🙂
sei   . let's grow old together & die at the same time .
16 lutego 2011 18:02
tylko szkoda, że nie robią oficjalnych towarzyskich... i nie ma informacji wcześniej. po to jest kalendarz z wyprzedzeniem, żeby można było jakoś starty i treningi rozplanować 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się