Stajnie sportowo-hodowlane

gajara18, nie chce mi się już komentować tej stajni ani "hodowli". Swoje zdanie mam ukształtowane od kilkunastu lat i nie wydarzyło się nic, co by je odmieniło.  Ostatnio Presja miała swoje doświadczenie z panem Sz. Może się podzieli.
cieciorka   kocioł bałkański
14 stycznia 2011 19:01
gajara18, i co to wszystko ma do rzeczy?
zna ktoś może stajnei drochówka w płońsku?
tak, zna 😉
Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
14 lutego 2011 19:03
My a razcej tata posiada stajnie sportowa, a trenuje skoki 😉 Stajnia lezy w Klekken kolo Hønefoss . Mamy 35 miejsc ktore 25z nich jest zajeta przez nasze konie  🙄 . Tu tagze stoji 5 prywatnych koni.. Razem posiadamy 30 h ziemi i 2 hale z zadaszeniem + 2x parkur . Odwiedzajacyh norwegie z koniem chetnie zapraszam  :kwiatek:
wracająć do tematu , w polsce nie ma koni sportowych, 🏇 tylko nie którym się tak wydaje
dziekuje, ze nas wszystkich oswieciles/as.

i po czym wnosisz, do jakiego sportu szukasz, LL czy GP?
Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
14 lutego 2011 19:28
[quote author=Skaner-A link=topic=41469.msg898465#msg898465 date=1297710542]
wracająć do tematu , w polsce nie ma koni sportowych, 🏇 tylko nie którym się tak wydaje
[/quote]
Koni sportowych w polsce jest bardzo duzo i utalentowanych tez  😉 Wystarczy dobrze poszukac .. Tata cala polske przeszukal i zanalazl.. W sumie mozesz z innych krajow sciagnac konia... Np. z norwegii .. 100tys za konia + 80 tys za przewoz konia do polski  🙄
80 tys ? Skąd taka cena ?
Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
14 lutego 2011 20:13
80 tys ? Skąd taka cena ?

przewoz z kontretnego miejsca i prom... i najlepiej ze szwecji jechac.. bo z norwegii prom kosztuje ok 70 tys kabina + kon + pomieszczenie dla konia  🙄 a prom z norwegii idzietylko do niemiec, i tu wez zaplac za przewoz....
transport lotniczy tyle nie kosztuje 😉 Na pewno mówimy o złotówkach ?
Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
14 lutego 2011 20:34
transport lotniczy tyle nie kosztuje 😉 Na pewno mówimy o złotówkach ?

tak w przeliczeniu koron na zl 😉 norwegia to jeden z najdrozszych kraji ... w szwecji zaplacisz tylko 5-10 tys zl za prom , kabina + miejsce dla konia 😉
Hodowla koni hanowerskich - okolice Piły, blisko Agrosadu: www.oxer.pila.pl
Co Ty opowiadasz? Jakie pomieszczenie dla konie? Koń na promie zostaje w koniowozie i transport drogą morską jest porównywalny cenowo z objazdem lądowym.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lutego 2011 09:09
pomieszczenie dla konie?

może koleżanka sobie wymyśliła że koń musi mieć zapewniana specjalną kajutę sypialna dla koni 🤔wirek:

Ema_6, gadasz strasznei to straszne głupoty  😀 Nie ma to jak mieć dobry humor z samego rana ;-)
Nie wiem skąd bierzesz takie informacje ale onew zupełności nie pokrywją się ze stanem faktycznym kosztów przewozu konia.

Stałam w stajni, gdzie konie podróżują po całej Europie a także do Stanów (Paa tam nadal trzyma konie).
Koszt przewozu konia do Szwecji to bodajże ok 6 tys zł, więc nie wiem jak ci się wzięło 80 000 zł do Norwegii  🤣 W Posce zmieiono stare złote na nowe jakiś czas temu ;-)
Sama jeździłam z Polski do Norwegii z przeprawą promową, także... no bzdury wierutne.
Chasyt to koń hodowli prywatnej - Pana Edka Szuka z Jastrowia. Jest po Druhu z trakeńskiej matki.
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] naruszenie punktu 2 regulaminu. uciszenie do czasu usunięcia linków z podpisu i sygnaturki
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lutego 2011 10:07
Na przykład sie jedzie droga lądową np do Hirtshals w Danii - ok. 1300 km z W-wy  - Koszt przy założeniu 2 zeta za km + powrót - 5 200 zeta

sie wsiada na prom do Kristianstad - ok 1300 koron w obie strony bilet na samochód z przyczepą

Razem  6 500 zeta


Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
15 lutego 2011 12:06
Nie wiem jaki ceeny sa teraz ale ok 2-3 lata temu moj tata zaplacil ok 50 tys na prom za 4 osoby samochod, konia + przwoz z niemiec do polski.. ogolnie nie wiem jaki ceny obejmuja teraz na promach ale to tyle ile ja wiem 😉 my co wakacje jezdzimy do danii na zawody + czas wolny... promem a  to kosztowlo ok 15 tys koron = 7,5 tys zl ..  ale mi chodzi tagze o transport koni z portu do okreslonego miejsca... btw. jesli przewozi sie konie do norwegii treba zaplacic chyba 5tys koron = 2,500 zl  .... dostaniesz pieniadze z powrotem jesli kon wroci do polski w okresie 5 lat ? nie jestem pewna.,. A czy trzeba placic aby przewiesc konia do polski ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lutego 2011 12:43
Fakty są takie jakie są. Wystarczy np. zobaczyć ceny biletów promowych na trasie Dania-Nowewgia. Do tego doliczyć transport samochodowy km x stawka za km + powrót + ew. koszty noclegu.

I nigdy przenigdy nie wyjdzie to 50 000 zł.
Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
15 lutego 2011 12:57
Fakty są takie jakie są. Wystarczy np. zobaczyć ceny biletów promowych na trasie Dania-Nowewgia. Do tego doliczyć transport samochodowy km x stawka za km + powrót + ew. koszty noclegu.

I nigdy przenigdy nie wyjdzie to 50 000 zł.


zalezy tez jaki transport 😉 np. tata nigdy przenigdy nie zgodzil sieprzewozic koni sportowych w zwyklych przyczepach za 2ty zl  😉
Wie ktos o Sportowych stadninach\pensjonatach ktor przyjmoja konia w czasie wakacji ? jedziemy do hiszpani wiec nie ma z kim koni zostawic... Najlepiej aby pensjonat\stajnia byly w zach pom.  albo pom.  😉

I nigdy przenigdy nie wyjdzie to 50 000 zł.

wyjdzie kiedy chcesz się koniecznie pochwalić jakim to wydatkom może podołać tatuś 🙄
Ema_6   Liberty *22.1.2011* <3
15 lutego 2011 13:35
[quote author=ElaPe link=topic=41469.msg899419#msg899419 date=1297773837]
I nigdy przenigdy nie wyjdzie to 50 000 zł.

wyjdzie kiedy chcesz się koniecznie pochwalić jakim to wydatkom może podołać tatuś 🙄
[/quote]
w cale sie nie chwale bå ja mowie fakty...
Gillian   four letter word
15 lutego 2011 13:50
w sposób totalnie obrzydliwy.
[quote author=Ema_6 link=topic=41469.msg899434#msg899434 date=1297774666]
zalezy tez jaki transport 😉 np. tata nigdy przenigdy nie zgodzil sieprzewozic koni sportowych w zwyklych przyczepach za 2ty zl  😉
[/quote]
A możesz mi pokazać jakąkolwiek zwykłą (całą) przyczepę za 2000 PLN? Chętnie nabędę 🙂
Znaczy - konie twojego tatusia to w poduszkowcach jeżdżą? nie w koniowozach ew. przyczepach?
Może tata 10 koni przewoził? To 50000 PLN zaczyna być możliwe (w przeliczeniu na konia - 5000)
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 lutego 2011 15:49
[quote author=ElaPe link=topic=41469.msg899419#msg899419 date=1297773837]
I nigdy przenigdy nie wyjdzie to 50 000 zł.

wyjdzie kiedy chcesz się koniecznie pochwalić jakim to wydatkom może podołać tatuś 🙄
[/quote]

taaa, jak się koniecznie chce przewozić hummerem z doczepiona przyczepą o pozłacanych przegrodach + wyczarterowanym na tą okazje promem  - to pewnie że 50 tysiaków zielonych to niezbędne minimum
A nie można konia przewieść normalnie, jak człowiek, a zaoszczędzony naddatek dać na biedne dzieci w Afryce?  😉 I wtedy się pochwalić wyczynem?  😉
to ja mogę przewieźć takiego konia w promocji za 40 tys złotych. Zgłoszenia i terminy przyjmuje na PW  😎
To niemożliwe, żeby wyszło 50 tys, bo nam ostatnio za wycieczkę z 4 końmi + wpisowe + 3 osoby + zapłacenie dziewczynie która na koniach startowała wyszło 10 tys  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się