Ogłowia

pomoze ktos w poscie moim poprzednim ?  :kwiatek:
patataj   tyle smaku - we fraku
16 lutego 2011 21:48
equi.dream, Horze Caramba od Ciebie na pyszczku mojego grubasa 🙂


fot. Notarialna
jest zdecydowanie baaardzo ładne 😉 Generalnie horzowe w cenach sklepowych w okolicach 200 zł są na prawdę bardzo przyjemnej jakości i ładnie wykonane. W tym naczółek jest piękny 😉
A mnie aż boli głowa jak patrzę na ten naczółek. Patataj, nie widzisz, że jest sporo za ciasny?
i to był właśnie powód czemu się z nim rozstawał, mój zwierz ma twarzoczaszkę rozrośniętą od kombinowania i się nie mieści, ogłowia mam pony, a naczółek muszę zawsze zmieniać na coba
Equi.dream - to i tak masz nieźle. Mój sobie mózg tak rozwinął, że ogłowie cob, a naczółek co najmniej full, zdarza się, że x-full potrzebny 😉. A nie wygląda...
patataj   tyle smaku - we fraku
16 lutego 2011 22:01
epk, złudzenie optyczne na zdjęciu. Koniu ma dużo sierści, a naczółek się akurat przesunął do góry, jeśli chcesz to zwróć uwagę na to, że on tak sobie wisi w powietrzu, bo tam mój koń ma wgłębienie  w czole. Akurat naczółek z tego ogłowia PONY jest dłuższy niż moje pozostałe w rozmiarze COB. 😉 Grom ma akurat głowę małą.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
17 lutego 2011 07:31
busse ma rozmiarówkę raczej zawyżoną czy zaniżoną? Rudy ma głowę między cob a full i nie wiem które kupić  🤔
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 lutego 2011 07:49
mój też ma cob/full i busse ma fulla 😉

Nasturcja-Renata, zaraz wrzucę foty tych odbarwień na moim busse sprzęcie 😉

edit: ekhem... moje zaraz  😡
tutaj jest brzeg paska od nachrapnika. to lakierowanie (?) jak widać b.ładnie odłazi 😉

na ogłowiu przebarwień już tak dobrze nie widać. było mocno olejone żeby w moim odczuciu i konia nadawało się do użytku, więc pociemniały te plamy. za to mam te z napierśnika.



a tutaj ten nachrapnik o którym mówiłam. i chyba już wiem co z nim zrobię. jak mi się uda to przerobię też stare ogłowie dawmaga 😉


znacie rymarza w łodzi, który wszyłby mi w niego nowy pasek i z nowymi sprzączkami całkiem? ewentualnie p.marek z ursusa dałby radę? jak myślicie jakie rzędu byłyby to koszta?

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
17 lutego 2011 19:39


Tymczasem do nas doszedł pasek munsztukowy od pana Marka. O jakości chyba już nie muszę pisać 😉 P.Marek bał się, że pasek będzie za krótki a on za to jest... za długi 😵 Muszę więc znaleźć jakiegoś kumatego rymarza, żeby dorobił mi 2-3 dziurki i skrócił pasek, bo nie może tak odstawać, bo coś mnie trafi 😤


Strucelka pamiętaj, że kółka w wędzidełku munsztukowym są zdecydowanie mniejsze niż w zwykłym. Zazwyczaj jest to ok 2 cm różnicy. Czyli w sumie 4 cm, więc może się okazać, że pasek będzie w sam raz.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 lutego 2011 19:43
sei dzięki za foto poglądowe  :kwiatek: Rzeczywiście nie wygląda to ciekawie  🙁
Szkoda, bo strasznie mi się podoba to ogłowie. No cóż, póki co, się wstrzymam
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
17 lutego 2011 20:21
sei miałam to samo ogłowie, złotko się zdzierało, więc zrobiłam tak jak ty planujesz i je zdarłam :P Został tak jakby czarny plastik i wygląda ok. Natomiast w naczółek rymarz wszył mi łańcuszek.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 lutego 2011 20:35
Koniczka ok, dzięki :kwiatek:
póki co zaczekam na wędzidełko i munsztuk, ale jeśli się okaże, że będzie trzeba je jeszcze skrócić, to chętnie to zrobię, bo chciałabym, żeby służyła Likierowi też jako 'prezenterka' 😁 a wtedy musiałabym dorobić jeszcze jedną dziurkę przy czym pasek jest wtedy za długi i nie mieści się w szlufkach i odstaje 🙄

ktoś wie czy dostanę gdzieś ten pase z łańcuszkiem do prezenterki?


w ostateczności mogę kupić gdzieś w sklepie sam łańcuszek z karabinkami + kółko i dopiąć do tego jedną wodzę 😁
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 lutego 2011 20:39
Adaaa, ja w naczółek właśnie łańcuszek ze świecidełkami walnę. a na nachrapnik mam pomysł tak: to złotko obedrę do końca a to białe zamienię na czarne lakierowane 😉
a gdzie do rymarza dawałaś?  :kwiatek:

mam też starego dawmaga. czarno-rude. ogólnie trzyma się super ale widać już po nim że ma swoje lata (6 czy 7). więc planuję mu reinkarnację  😀iabeł: ale przetestuje najpierw moje 'świetne' pomysły na tym kiefferze 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
17 lutego 2011 20:45
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 lutego 2011 20:54
Kastorkowa coś jak ten uwiąz, ale on jest materiałowy, ja chciałabym skórzany.
Znalazłam taką linkę ale cena trochę odpychająca jak za jeden skórzany pasek 😉
więc jakoś będę sobie radzić z łańcuszkiem i jedną wodzą 😁
Severus   Sink your teeth into my FLESH
17 lutego 2011 21:05
może ktoś będzie bardziej bystry niz ja i rozszyfruje który model naczółka w tym ogłowiu ma który numerek? Jakoś mętnie to napisali

https://www.okser.pl/busse-oglowie-profi-hannover-p-4187.html
może ktoś będzie bardziej bystry niz ja i rozszyfruje który model naczółka w tym ogłowiu ma który numerek? Jakoś mętnie to napisali

https://www.okser.pl/busse-oglowie-profi-hannover-p-4187.html

ta mała srebrna kostka to chyba zdj. nr 3, a numerek modelu bodajże 2 ;>
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
17 lutego 2011 21:25
sei Przeróbki robił mi rymarz w Krakowie, bardzo ładnie i porządnie mu to wyszło( mówię o naczółku)

Jeśli chodzi o nachrapnik to jak zedrzesz to białe, to właśnie pojawi ci się taki czarny plastik i  nie będziesz musiała lakierować 😎 Mogę Ci przesłać fotki na maila 🙂

Ogólnie to ogłowie, tak jak i Twoje trochę przeszło. Miałam zerwany jeden pasek wędzidłowy i policzkowy. Teraz nachrapnik również wymaga naprawy, urwał się pasek, a niby to ta starsza, lepsza wersja kieffera... no, ale cóż bez powodu się to nie stało 😀iabeł:
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 lutego 2011 21:39
to poproszę na maila  :kwiatek:
no niby nie bez powodu ale wiesz... to było ogłowie taty ogólnie. ja przejęłam teraz szczątki  😁 konik był biedny po kontuzji poważnej i miał sobie stępować. chyba nawet kłusować już wtedy. tata nawet nie zdążył dobrze wsiąść a już był na ziemi. z wodzami i wędzidłem w ręku  👍 niestety tego nie widziałam... w każdym razie spadałam już z rudego i z innych koni i jeszcze mi się nie zdarzyło zostać z samymi wodzami i wędzidłem  🤣 dlatego kiefferom mówię nie. chyba że zejdą z ceną do 150-200 zł 😉
Adaaa   Me gusta el caballo, me gustas tu!
17 lutego 2011 22:01
sei zdjęcia wysłane 😉

Jasne, zdecydowanie cena nieadekwatna do jakości, w tym modelu  to 'złotko' to największy badziew!

Skóra wygląda bardzo dobrze, no ale jak widać mało wytrzymała. Mnie to ogłowie służy już po prostu do ciorania 😉

Kupiłam używane po niskiej cenie, także dużo nie straciłam, ale na pewno na kiefferowską nówkę bym się nie skusiła.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
17 lutego 2011 22:11
moje też było kupione jako używka 😉

dostałam zdjęcia  :kwiatek: i naczółek i nachrapnik wyglądają bardzo dobrze 🙂 obedrę złotko razem z białym. to czarne pod spodem polakieruję najwyżej dla lansu  😁
Pewnie było już wiele razy, ale czy mógłby mi ktoś na pw wysłać namiary do Pana Marka i opisac jak to się u niego zamawia ogłowie? :kwiatek:
shakeyourbody, wątek z ważnymi telefonami- a co do reszty poczytaj wątek.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
18 lutego 2011 12:00
Wiem, że ktoś miał na forum do czynienia z ogłowiem DT LEMICO - wczoraj je przymierzałam i bardzo mi się podoba ale ze względu że jest szyte z trochę innych materiałów czy można je normalnie smarować olejem ? Bo chciałabym zmiękczyć nachrapnik ale nie chce ryzykować wyrzuceniem go później do śmieci  😉

Medziiik, co rozumiesz przez inne materiały?
Nie skóra?
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
18 lutego 2011 12:11
Burza - ono jest skórzane ale podszyte hmm taką jakby taśmą śliską czy czymś w tym stylu. I boje się że ten śliski materiał może się po oleju jakoś dziwnie zachowywać.  🤔
Czy ktoś oddawał kiedyś panu Markowi siodło do tzw odświeżenia skóry? Mam paroletniego Stubbena roxane, w przyszłą zimę chętnie oddałabym go do zmiany skóry i np. poprosiłabym o zrobienie ogłowia i napierśnika do kompletu z tej samej skórki...
Czy ktoś już praktykował?
To może nie baw się w olej tylko zakonserwuj jakąś absorbiną czy smarem.
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
18 lutego 2011 12:29
Smar mi nigdy nie zmiękczał skóry tak jak chciałam no ale nie będe ryzykować z olejem w takim razie.

A wie ktoś może jak z hooksowymi ogłowiamy i olejem?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się