M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)



a to mój banalny obraz by IKEA na ścianę ...
nie cierpię urządzać, nie lubię, nie rajcuje mnie to... kupuję jak muszę... ta Oliwka wpadła  mi w oko i kupiłam...
pewnie bedzie wisieć w dzieciątkach domów
Dodo fajny ten obraz. oni w ogóle mają fajne rzeczy.
mnie niestety odwrotnie - dekorowanie i urządzanie sprawia taki fun, że mogłabym to robić zawodowo 😁

mała zmiana od wczoraj - przybyła wiertarka i wiszą ramki.
dzisiaj nie mam czym zrobić foty, bo mi kumpela zabrała aparat na jakiś spacer, a mam jeszcze stolik Ikei Lack w kolorze białym.

póki co wrzucam foteczki ramek niestety zrobione srajfonem.



kujka   new better life mode: on
14 lutego 2011 01:32
MsCarmen, ten zegar mierzy czas do tylu czy ma tylko odwrocone cyferki? super jest! w ogole slicznie masz teraz u siebie 🙂
Jakie dobrać ozdoby do takich mebli: ? W katalogu są motywy żeglarskie - statki, sieci, koła, co w sumie nawet mi się podoba, ale na ścianie będę miała już obraz z koniem, więc przydałoby się coś końskiego.  🤣 Niestety jak na razie wpadam tylko na jakieś futurystyczne szkapy, a chciałabym takie bardziej realistyczne modele, widziałyście gdzieś coś takiego?


Altiria, mam dokładnie takie same meble. Ciężko jest do nich coś dobrać, bo jeśli ma być drewniane, to wypadałoby, żeby kolorem pasowało do ich koloru, a jeśli ma być metalowe, to musi pasować do tych okuć, inaczej wygląda kiepsko... Z wystrojem u mnie na razie kiepsko, jedyne, co zrobiłam, to po prostu zakleiłam szybę w drzwiach korkiem i poprzypinałam zdjęcia i parę takich tam "końskich" bzdetów 😉
Ten problem z dodatkami rekompensuje fakt, że są piękne.  😍  Zainwestuję w kilka takich koszyczków i wazonów, mam figurki z różnych stron świata, może jakoś sobie wymoszczę gniazdko.  🙂  Za 3 miesiące wstawię zdjęcia.  😁
U mnie te meble wypełniają zielony pokój. W zasadzie bez jakichś wielkich dodatków - ot, kilka pierdółek (jakieś końskie motywy), wazonik czy coś tam. Myślę o zmianie jednej ze ścian - albo dojdą na nią ramki ze zdjęciami, albo jakaś fototapeta rozjaśniająca całość.
Dworcika, też mam zielone ściany 😉 Masz może na oku jakieś konkretne ramki? Sama bym chętnie znalazła coś, co by ładnie się zgrało z tymi meblami.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
14 lutego 2011 21:33
kucyk, Szukaj w sklepach Home&You. Maja bardzo przystępne ceny i śliczne akcesoria do pokoi. Ja niedawno bylam to kwiczałam z zachwytu nad ramkami. Będę niedługo w mieście to zapewne się zaopatrzę w kilka 🙂

Muszę też jeszcze kupić kolorystycznie dobrane poduszki, a karnisz nadal czeka na dokręcenie. Jeszcze dużo zostało.
Notarialna, oszalałam! Przepiękne mają tam rzeczy! 😜

Z ramek tak na szybko widzę coś w ten deseń:




I te poszewki! Obłęd!

kucyk, nie mam. Ja w tym pokoju obecnie nie mieszkam, bywam tam od czasu do czasu tylko. Nie przywiązje wielkiej wagi w tej chwili, ale okleina tych mebli, to "sosna antyczna" (czy jakoś w ten deseń - stara jakaś 😉 ), więc szukaj w tę stronę. Ja bym dała raczej proste, sosnowe ramki, fajnie jakby udało się je jakoś przyciemnić.

Jak znajdę zdjęcia mojego pokoju, to wstawię (chociaż tam nie ma całości)

Edit.
[url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,7003.msg373445.html#msg373445]LINK[/url]
Niestety kolory na zdjęciach mocno odbiegają od naturalnych. Naturalne są żywsze i głębsze. Teraz, tak jak wspominałam w tamtym poście, nad szerszą komodą wisi szafka i całość "zamyka" gablotka. Możliwe, że w tym roku znikną pasy (bardziej z musu niż z chęci w sumie, bo nie chce mi się tam nic robić :P ), ale z czasem chyba na ścianie przy której jest łóżko pojawi się fototapeta - motyw zieleni z bielą.
Za oknem też jest zielono - widok na ogród, więc wiosną/latem klimat jest bardzo przyjemny 🙂
deborah   koń by się uśmiał...
16 lutego 2011 07:55
Przeglądając stare fotki natrafiłam na moje maximum jeśli chodzi o zrobienie czegoś z nicości 🙂
przypominam się 😉

TAK BYŁO


TAK JEST



😅 😅
uwielbiam to pomieszczenie.

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
16 lutego 2011 08:01
MsCarmen - super zmiana 🙂 i dołączam do pytania kujki o zegar. Gdzie można taki kupić?
deborah - rewelacja  😜

A my ostatecznie zdecydowaliśmy się na drzwi "łamane", z płyty. Jak już będą to wstawię foto jak wyszły.
deborah, jestem pod ogromnym wrażeniem. To duża satysfakcja zrobić coś z niczego (dosłownie z niczego) 🙂
Ja mam takie pytanko czy ktoś z Was wie czy da się zamontować rolety w oknach półokrągłych ?
Jesli masz na mysli okna polokragle we wnece, to moze masz jakas szanse-zalezy od ksztaltu okna. Jesli masz na mysli lukowate np. na gorze, to zapomnij. Z nietypowymi oknami pozostaje opcja zgloszenia sie do fimry specjalizujacej sie w takich sprawach. Niestety koszta sa pfff...duze 🙁 Mowie jako posiadaczka 8 nietypowych okien, z ktorych ogarnelam tylko jedno 🙁
No właśnie w projekcie mam półokrągłe u góry tak więc muszę się zastanowić czy chce aby ładniej wyglądał dom czy chce mieć rolety  :/ dzięki
deborah rewelacja ciekawe czy ja będę miała tak świetne pomysły przy urządzaniu domu  😜
kabi to wszystko zalezy ile tych okien itd. Nasze faktycznie wygladaja super i nawet zainwestowalabym te 200euro za sztuke zaluzji, gdyby mieszkanie bylo moja wlasnoscia 🙂😉 Zanim podejmiesz decyzje, to poszukaj w google pod haslem nietypowe okna roznych zaluzjowych rozwiazac. Mozesz zadzwonic ile to by kosztowalo w Polsce. Jezeli bedziecie mieli lekki luk, to nie jest zle, gorsze jest zupelnie okragle okno, ale i na takie widzialam rozwiazania.
asds   Life goes on...
17 lutego 2011 17:00
deborah opad szczeny!


Ja pod koniec miesiąca jak bede miała 3 dni wolnego planuje zrobić generalny porządek i jakieś zmiany w mojej garderobie /końskim magazynie


Ja jestem zwolenniczką "gołych" okien, no ale jeżeli to okno w sypialni lub łazience to przykryć czymś trzeba. Aha no i oczywiście jeżeli mieszka się nisko gdzie wszyscy zaglądają 😉

Moje mieszkanko powoli przestaje być w stanie surowym 😉 Zakupiłam dzisiaj płytki do łazienki te jasne, z dekorem ognistym 😉
Jutro zabieram się za podłogę w pokojach - wielką radochę mi to sprawia 🙂
A ja już 3 tygodnie czekam na blaty do kuchni, bo mam niestandardowe. I co, dziś przyjechały...uszkodzone  😵
Deb, pamiętam jak pierwszy raz pokazałaś swój pokój kinowy  🙂tak z ciekawości...masz czas korzystac z niego?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 lutego 2011 20:32
Niedługo znowu czeka mnie szaleństwo zakupowe. ale nie mam żadnego pomysłu na upiększenie dwóch ścian...

Tutaj nie wiem co zrobić. Czy zostawić jak jest czy upiększyć jakoś.


Natomiast na tej ścianie ma wisieć docelowo kilka mieczy filmowych (LOTR, Narnia i kilka innych produkcji). ale czy coś jeszcze? Przy oknie dojdzie jeszcze makaronowa firanka i ciężkie czekoladowe zasłony. Karnisz w kolorze okuć mebli.


Wybaczcie za bajzel na biurku 😡 😡
Szukam stołu, może macie jakieś namiary/propozycje? Chciałabym, żeby stół był z ciemnego drewna, tudzież z możliwością pomalowania na ciemno. Dość duży, myślę, że taki na 6 osób. Bez szkła, bez metalu. Znalazłam kilka ładnych w sklepie Orange Tree, ale ...są dość drogie. A przy okazji chciałabym się dowiedzieć, czy macie jakieś doświadczenia z wykorzystaniem w domu podkładów kolejowych?
Dada, podkłady kolejowe są odpadem niebezpiecznym i tak powinny być traktowane!!!
w świetle prawa powinny być utylizowane!
deborah   koń by się uśmiał...
18 lutego 2011 07:29
Bogdan, obejrzałam 490 godzin filmów 🙂 tak wskazuje licznik lampy w projektorze 🙂

Jak urodził się Michał mieliśmy fazę Prison Break i oglądaliśmy przez kilka nocy z rzędu od 11-6 rano z Michałem śpiącym w nosidełku 🙂

jak w weekend pojechałam do kina na film 3D i wycieczka z paliwem i zapychaczami kosztowałam mnie 150 zł doceniłam znowu swój kinowy pokoik 🙂
już myślimy o projektorze 3D ale niestety nie ma jeszcze takich filmów w wypożyczalniach 🙁
Dada, poszukaj na allegro w dziale antyki. Jest tam tego naprwdę sporo, zarówno takich do roboty i takich juz odrestaurowanych, zauważyłam też, że ludzie tam często wrzucaja meble kolonialne. Mi się ostatnio udało kupić fajny dębowy stól, raz że z duszą, a dwa że pewnie ze cztery razy taniej, niż musiałabym zapłacić stolarzowi, za zrobienie czegoś takiego na zamówienie.
Sznurka - jestem w szoku! Nie miałam o tym pojęcia! Tym bardziej, że coraz częściej widuję podkładu kolejowe wykorzystywane np. w ogrodach. Widziałam też stół zrobiony z podkładów kolejowych (made in India). W marketach budowlanych widziałam "podkłady kolejowe" zrobione ze styropianu. Może dlatego właśnie 😉
Dada, bo ludzie bezmyślnie je wykorzystują
wkopuja w ogródkach, obok mają studnię głębinową i cały syf im w ziemię wali
a w domu to już w ogóle zgroza!
deborah, cudne miejsce!! Gratuluję i pomysłu i wykonania.

repka, dzięki za podpowiedź i tchnienie weny. Kombinowałam właśnie tak jak mówisz z niewielkim narożnikiem, ale po wymierzeniu dokładnie co skąd i dokąd sięgnie.. klapa totalna. Więc jest kanapa - cappucino z poduchami w paski 🙂 do kompletu pufa - ma tę zaletę, że jest bardzo mobilna a po przystawieniu koło kanapy będzie prawie jak narożnik :P - i jednak póki co jest pod długą ścianą, frontem do okien. Reszta mebli (komoda, witryna szklana i wisząca witrynka za szkłem, szafka rtv) z tej kolekcji:







Tylko stolik okolicznościowy z innej kolekcji będzie.
Ustawienie się jeszcze rozważa 😉
Ja wpadłam w jakiś szał "uprzytulniania" naszego mieszkania. Byliśmy niedawno u znajomych i strasznie mi się ich mieszkanko podobało, nasze wydaje mi się teraz takie surowe. No ale ponieważ nie mogę przewalczyć z mężem firanek w oknach (które moim zdaniem dają poczucie przytulności) to kombinuję inaczej. I poważnie zastanawiam się nad jakimś fajnym dywanem do salonu. Początkowo nie chciałam, miałam dość odkurzania dywanów w poprzednim mieszkaniu. Ale teraz sporo czasu spędzamy z Filipem na podłodze, a koc nam na deskach "jeździ" 😉 I chciałabym dywan, tylko nie wiem czy nie będę potem klnąć że muszę go wciąż odkurzać, szczególnie że czasem po powrocie ze spaceru jeszcze Filipa w wózku wywalam na balkon i musiałabym po dywanie wózkiem przejechać...Hmmm.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się