ku przestrodze / byla opiekunka Celebesa znow w akcji

ChingisChan   Always a step ahead! :)
13 lutego 2011 12:30
Ludzie się zmieniają może naprawdę w tym wątku uświadomiłyśmy jej, że robi źle? Przecież nawet wstawiała zdjęcia, to na 50% przeczytała inne posty?
wątek zamknięty
ciastkoo   "Koń to coś więcej niż zwierzę, to istota pełna ta
13 lutego 2011 16:31
do ChingisChan Wątpie żeby Wanessa się zmieniła czy zmieni gdyby się zmieniła to by nie wyrządziła Kajtkowi krzywdy jeżdżąc na nim bo by wiedziała że źle robi. Ona jakiego konia nie dostanie to i tak mu najpierw wyrządzi krzywdę . ; /
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
13 lutego 2011 18:43
ciastkoo Więcej przecinków.  😉
Vanessa zmieniła się raczej pod wpływem naszego przymusu i niezadowolenia.
wątek zamknięty
czy aby napewno nie jeździ? tu widać i wyczytać można coś innego...

http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/87082403/ostatni-teren.html
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
17 lutego 2011 21:28
agulaj to są dwie inne osoby.  😉
Vanessa ma photobloga o nazwie : mojesiwe, a ta szczurzamama to co innego.
wątek zamknięty
OK ale zdjęcie z pon. chyba i o ile dobrze mi się wydaje to V. tam siedzi na myszatym?
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
17 lutego 2011 22:02
agulaj chodzi ci o zdjęcie z tego linka, który podesłałaś ?
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
17 lutego 2011 22:14
Tak tamten na prawo wygląda jak kajtek...
wątek zamknięty
wiem ze to nie ten temat ale widzieliscie te "boksy"??? 😲
http://www.photoblog.pl/szczurzamama666/85006616/stajnia.html
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
17 lutego 2011 22:25
Chingis na pierwszy rzut oka, tak.
Ale kąty wrocławskie są za daleko od jej stajni.Nie możliwe jest, żeby tam dojeżdżała.To nie ona.  😉

hugolina niestety widziałam.
wątek zamknięty
Przynajmniej czyste.
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
17 lutego 2011 22:27
Te "boksy" można rozwalić jednym kopnięciem 🤔
wątek zamknięty
czyste są, ale niestety niebezbieczne bardzo 😤 juz  mam wizje jak kon wklada noge w te szpary miedzy dechami 😲 nie mowiąc o próbach przeskoczenia 😵
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
17 lutego 2011 22:31
Pewnie jeszcze koło siebie stawiają klacz i ogiera. Nie mogą zainwestować w porządne boksy?
wątek zamknięty
Jeżeli dobrze widzę, to dziewczyna sama je robiła, to i tak nieźle jej poszło. Nie chce mi się grzebać pół dnia w jej fotoblogu ale jak na robotę własnym sumptem to jest nieźle- koniki dobrze wyglądają i na wszystkich zdjęciach ze stajni jest czysto. A co do boksów- sorry połowa stajni letnich, które znam ma takie boksy i konie nie zdychają.
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
17 lutego 2011 22:33
Ale to nie zmienia faktu, że boksy powinny być bezpieczne dla konia
wątek zamknięty
ChingisChan w stajniach hodowlanych często klacz stoi koło ogiera do toarzystwa i jest wszystko OK, nie jest niebezpiecznie
wątek zamknięty
IMO szukanie dziury w całym.
wątek zamknięty
ChingisChan   Always a step ahead! :)
17 lutego 2011 22:53
rudzielec ale popatrz na stajnię hodowlaną i tamte boksy...
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
17 lutego 2011 23:01
Te boksy powinny być co najmniej większe, wyższe i nie powinno być w nich takich dużych odstępów.
W notkach pisze sama, że puszczają ogiera i klacze na jeden padok. "Bo jest grzeczny"  😵
wątek zamknięty
ChingisChan oczywiście masz rację, boksy na zdjęciu nie zapewniają warunków bezpieczenstwa, ale mam nadzieję, że każdy się uczy i wyciaga odpowiednie wnioski  🙂
wątek zamknięty
fakt - czysto jest, jak na robote nastolatki to są ładne, a konie wygladaja dobrze (choc nie na wszystkich zdjeciach), ale na Boga!!! są niebezpieczne, małe, a ogier stoi razem z klaczami!!! nie wydaje mi sie zeby to bylo świadome, moze ona nie wie ze tak nie powinno byc, bo widac ze dba o nie, sprzata codziennie, z tegoco mowi sama wszystko robi itp.  Absolutnie nie chce sie czepiać i szukać dziury w całym, nie jest tragicznie, ale jest NIEBEZPIECZNIE dla zwierząt

a w stajniach hodowlanych mają porządne boksy, w których ogier nie ma możliwości przejścia do boksu klaczy, wiec to na pewno nie to samo
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
18 lutego 2011 21:51
Hugolina problem w tym, że ona ma 21 lat.
To trochę dużo, jak na takie 'wybryki'.
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
18 lutego 2011 22:31
hugolina009 take it easy  🤔wirek:
U nas ogier też stoi wśród klaczy. I co? Nic się nie dzieje, spokój jest.
Jak dla mnie szukasz dziury w całym. Jak konie stoją, nie wyskakują, mają czysto, mają się jak ruszyć to chyba jest ok? Jakby zaś na stanowiskach stały to by też było źle, bo biedne koniki nie mogą stać w boksie  🙄 Ludzie opamiętajcie się, są o milion gorsze przypadki i to praktycznie wszędzie. Ta stajnia jak dla mnie jest bardzo sympatycznie zrobiona. Dodatkowo przyjrzyj się i powiedz mi GDZIE może się noga zaklinować? Skoro jednym kopnięciem koń może rozwalić, to i jednym szarpnięciem girę wyjmie. Nie każdego stać na super wypaśne boksy.

EDIT.
daliasta u nas też ogier chodzi z klaczami na padok. Jeżeli celem jest zaźrebienie to czemu nie? Nie rozumiem twojego zdziwienia. To, że koń jest ogierem, eliminuje go z korzystania z wybiegu razem z innymi końmi?
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
18 lutego 2011 22:45
Maddie Właśnie celem nie jest zaźrebienie, a ogólne korzystanie przez cały czas. A gdyby nagle wyszło coś niechcianego i nieplanowanego?
Nie wiem czy wiesz, a;e 'jej ukochany konik' był jeżdżony także pod siodłem już w wieku 1,5 roku.o raczej nie jest normalnym.
Ja wiem, że nie każdego stać na luksusy, ale to co ona wyczynia nie jest normalne.
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
18 lutego 2011 22:51
O zajeżdżaniu co innego, o boksach co innego. Wiem, ale nie chce mi się już reagować, bo już kilka osób jest na mnie ciętych za to, że zwróciłam parę razy (może i dobitnie?) uwagę na zajeżdżanie roczniaków/dwulatków.
Aktualnie chyba uwiesiłyście się za łamanie norm bezpieczeństwa przez stawianie TAKICH boksów, a nie za zajeżdżanie źrebaka? 😉
daliasta skąd masz pewność, że nie mają na celu zaźrebiania?
wątek zamknięty
daliasta skąd masz pewność, że nie mają na celu zaźrebiania?


Bo to ogier bez licencji. A skoro łazi z klaczami to na pewno będą małe źrebaczki niedługo. Najspokojniejszy ogier jest dalej ogierem i ma naturalne odruchy.
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
18 lutego 2011 23:09
repka myślisz, że się przejmują tym, że nie ma licencji? 😉 Jak dla mnie specjalnie ogier lata po pastwisku i chyba (mam nadzieję) właściciele zdają sobie sprawę z tego, że źrebaki będą. Wygląda to tak, że produkują dziko konie i mają tego świadomość. Oczywiste jest to, że ogier ogierem jest (chociaż jednego znam, który ma już te 10 lat i jak się go na pastwisko z klaczą puści to on ani na nią nie spojrzy i podejrzewamy, że nawet nie wiedziałby jak się do TEGO zabrać-z drugiej strony kojarzy mi się z taką klasową sierotą, która zawsze być musi).
Z drugiej strony był tam ktoś? Przez internet ciężko aktualnie ludziom wierzyć. Być może ogier stoi całe dnie w stajni, bądź chodzi na osobny padok a dziewczyna pisze, że chodzi z innymi końmi, żeby jej nie zjedzono za nie puszczanie konia? Albo koń jest wałachem, ale w internecie się chwali, że ma ogiera, że jeździ na ogierze, że jest super bo to OGIER.
wątek zamknięty
daliasta   Szkoda słów.
19 lutego 2011 00:09
Maddie dziewczyna pisze całkiem od rzeczy. Ale rozumiem, że można i tak mieć duże wątpliwości czy to prawda. 😉
Ona pisze, że puszcza ogiera z klaczami bo "jest grzeczny'. Więc raczej (moim zdaniem) chodzi o to, że nie mają miejsca na tworzenie kolejnego padoku etc, więc stoi z klaczami.Oczywiście pewnie borą pod ryzyko, że może zaźrebić klacz.
wątek zamknięty
Na pewno nie mają miejsca na kolejne padoki, bo nie działają na własnej ziemi, tylko kawałku dzierżawionej.

repka myślisz, że się przejmują tym, że nie ma licencji? 😉 Jak dla mnie specjalnie ogier lata po pastwisku i chyba (mam nadzieję) właściciele zdają sobie sprawę z tego, że źrebaki będą. Wygląda to tak, że produkują dziko konie i mają tego świadomość. Oczywiste jest to, że ogier ogierem jest (chociaż jednego znam, który ma już te 10 lat i jak się go na pastwisko z klaczą puści to on ani na nią nie spojrzy i podejrzewamy, że nawet nie wiedziałby jak się do TEGO zabrać-z drugiej strony kojarzy mi się z taką klasową sierotą, która zawsze być musi).
Z drugiej strony był tam ktoś? Przez internet ciężko aktualnie ludziom wierzyć. Być może ogier stoi całe dnie w stajni, bądź chodzi na osobny padok a dziewczyna pisze, że chodzi z innymi końmi, żeby jej nie zjedzono za nie puszczanie konia? Albo koń jest wałachem, ale w internecie się chwali, że ma ogiera, że jeździ na ogierze, że jest super bo to OGIER.


Czy produkują świadomie to nie wiem. Jeżeli tak, to dziewczyna jest równie nieodpowiedzialna co Vanessa i nieważne, że jest już pełnoletnia.
A ten ogier co go znasz to poczekaj aż klacz zacznie się grzać...
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.