DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dziewczyny, przetrząsnęłam cały wątek i pozapisywałam sobie najciekawsze pomyły ^^ Jednak mam takie pytanko - czy do kaloszy wkładacie gąbkę tapicerską i karimatę ? a może zda egzamin sama karimata? I co na zewnątrz ? Bo wiem,że ktoś tu robił ze skaju tapicerskiego, tylko ja bym chciala coś cieńszego
ja dawalam na wierzch skaj, a do srodka karimate, tylko ta moja byla taka bardziej ubita dużo niz 'zwykla'. także nie wiem,  gabka to bedzie za miekkie raczej.
moje wyszyly bardzo ladnie, aczkolwiek dalej nie byly testowane takze czy sie nie rozpadna odrazu to ja nie wiem :P
No własnie, a ja nie chce na wierzch skaju i się pytam co mogę zamienić ;D Coś cieńszego, tak jak jest to w neoprenowych kaloszkach, na wierzchu mają jakiś materiał a ja zupełnie nie wiem jak się nazywa ;/ A Zorilla ile cm grubości miała ta karimata ? Nie wiem czy taka zwykła nie będzie za miękka? Bo w końcu to ma chronić kopytko
moja chyba 1cm, najwyzej 1,5.
no neoprenowe kaloszki maja ten material przylepiony do neoprenu i to jest czesc samego neoprenu:P jezeli myslimy o tim samym.
nie wiem szczerze mowiac, bo tylko skaj przychodzi mi na mysl, zeby nie wsiakalo wody i latwo sie myje i ejst mocne...
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
19 lutego 2011 19:37
Ja robie również wiele rzeczy sama dla mojego ogiera nauszniki, owijki, derki itd


zdj nauszników (te zielone sie powtarzają na zdj. bo byly robione dla kolezanki) i dereczki  😍
A czy ktoś robi kantary sznurkowe?  😉
A czy ktoś robi kantary sznurkowe?  😉


czasami ja się za sznurki zabieram 😉
patataj   tyle smaku - we fraku
19 lutego 2011 21:23
babette, ja też robiłam 🙂
Ja bym bardzo bardzo prosiła ktorąś z was o fioletowy a jak nie ma to o cos w stylu turkusowego  😍
U mnie z ładnymi kolorami ciężko, ale może patataj ma coś ciekawego 😉
Dziękuję Zorilla .
  😉Kameleonik czy derka nie jest za krótka? 🙂 Ja ostatnio zrobiłam wypinacze trójkątne:


Tylko taśma jest chyba trochę za szeroka ;/ Wypinaczki miały już jednak sprawdzian i nic się nie zerwało - szyłam wszystko ręcznie bo nie mam jeszcze dostępu do maszyny. Muszę wyciągnąć od teściowej  😁
Cocker   "Charakter człowieka jest jego przeznaczeniem"
20 lutego 2011 11:56
Oj dawno mnie nie było:P
Ale stworzyłam cos takiego 😀
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
20 lutego 2011 13:06
Tak jest troche za krótka ale to taka na zdj. bo u mnie w stajni nie nosi sie derek i to tylko taka jak po treningu w innej stajnie "zeby nie było"
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 lutego 2011 13:08
troche nie rozumiem twojej wypowiedzi , co znaczy że nie nosi się derek przecież to indywidulna sprawa, u mnie też się nie
nosi a ja i tak mam
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
20 lutego 2011 14:46
nom a ja mam jedna przykrotka w razie "w"
Zastanawia mnie jak wy łączycie te pady /czapraki  🤔 dla mnie to na razie niewykonalne 😁
Witam,

Chce sprobowac uszyć pad, czaprak. Przeglądam już od kilku dni cały wątek. Znalazłam opis napisany przez escade ale bez zdjęć( które się nie otwierają) jest nieczytelny. Jesli jest mozliwosc odswiezyc ten opis byloby super. Jesli nie to moglby ktos wrzucic szkic badz jakis wzor jak polaczyc u gory obie polowki oraz jak prawidlowo zrobic lamowke z alcantary. Mam nadzieje ze nikt sie nie oburzy i nie powie bylo to tysiac razy.. Naprawde czytalam i szukalam, ale nikt tego dobrze nie wyjasnil. Z gory dziekuje.
Alisaa, z pewnością są różne metody, ale standardowo, "obróbka" grzbietu wygląda tak, że składa się do siebie przepikowane polówki czapraka (wewnętrznymi stronami) i normalnie po prawej przeszywa. Dobrze jest szyć ściegiem elastycznym. Następnie rozkładasz na płask, rozkładasz na strony naddatki i, nadal po prawej, stebnujesz taśmę.
Lamówkę z alcantry tniesz odpowiedniej szerokości ze skoksu (45st.) Przy "większej" produkcji to łatwe, bo po prostu przeznaczasz na lamówki duży kawał materiału - na kilka czapraków. Z małych kawałków - trzeba zszywać. taka lamówka musi mieć z 5 cm szerokości minimum (żeby było wygodnie obszywać. No i dalej różnie - może być na skróty, może nie. Bo to trzeba z dwóch stron podwijać 🙁, czyli: przyszywasz po wewnętrznej (prawą do prawej), "obkładasz" brzeg, fastrygujesz starannie podwijając, stebnujesz po prawej. Można ew. obrębić jeden brzeg i przyszyć bez podwijania a potem przykryć sznurkiem (sznurek przyszywa się taka stopką do suwaków i ściegiem, który co jakiś czas robi taki "ząbek" i chwyta sznurek - czyli zasadniczo szyjesz obok sznurka). Zachodu dużo i łatwiej mieć po prostu elastyczną dzianą lamówkę w dobranym kolorze, z tkanymi brzegami - taką przyszywasz po prawej, odwracasz pod spód, stebnujesz. Możesz też elegancko przyfastrygować podkładając złożoną na pół lamówkę-lamówkę 😉 bo to wcześniej, to... no właśnie: jak poprawnie nazywa się taśma do obszycia brzegu?
halo jak tak czytam to musi to być mega skomplikowane  😉  ale może łatwiej trafi do innych skoro mój opis jest nieczytelny  😁
escada, nie powiedzialam ze jest nieczytelne, tylko ze zdjeciami latwiej. Nie kazdy od razu jest super krawcem. Chce sprobowac i prosze osoby ktore maja pojecie o pomoc. Wiem ze takie rzeczy ciezko wytlumaczyc piszac. Ale halo dziekuje ze sprobowalas wbic mi to do glowy🙂 z lamowka poprobowalam na sucho i cos wychodzi ale jak polaczyc te obie polowki... to sie okaze co mi wyjdzie..
tu nie ma jakiejś większej teorii - przykładasz do siebie i zszywasz 😉
Ja nigdy nie cięłam lamówki ze skosu, bo nie miałam nigdy aż takiej ilości materiału. Normalnie tnę poziomo z całej szerokości alcantary i zszywam kawałki, zazwyczaj 3 (na obszycie jednego padu szło około 3m z hakiem lamówki, w zależności od indywidualnych wymiarów, a materiał taki jak się kupuje w sklepie ma zazwyczaj 1,5-1,6m szerokości). Lamówka nie wygląda może jak szyta przemysłowo w Chinach, ale daje radę 😉

Natomiast nie rozumiem tego: Zachodu dużo i łatwiej mieć po prostu elastyczną dzianą lamówkę w dobranym kolorze, z tkanymi brzegami - taką przyszywasz po prawej, odwracasz pod spód, stebnujesz.

Jaka jest różnica, między "przyszywasz", a "stebnujesz"?
Ja taką taśmę z zakończonymi brzegami, których nie trzeba podwijać albo od razu próbuję lamować tak, by chwycić obie strony (szyję na prawej stronie, więc spodnia strona wychodzi zawsze "brzydziej"😉, albo przyszywam NAJPIERW na lewej stronie bliżej brzegu, okalam brzeg odwracając na prawo i na prawej przyszywam tak, żeby przykryć ten pierwszy szew.
też nie tnę ze skosu, a prosto, i nie robię łączeń, bo w padzie z 'ostrymi' nie zaokrąglonymi rogami na dole z tyłu można przyszyć 3 oddzielne paski bez łączenia 😉  jak już kiedyś pisałam alkantara to bardzo wdzięczny materiał i fajnie się układa, cięcie ze skosu ma sens przy innych materiałach bo wtedy uzyskują elastyczność (można je trochę naciągnąć), przy alkantarze bez znaczenia bo cięta prosto i na skos zachowuje się podobnie 🙂
Fakt, że alkantra elastyczna, ale dziewczyny tutaj raportowały kłopoty z lamówką przy obszywaniu okrągłości.
kenna, dla mnie stebnówka to płaski szew, który widać, (jeśli jest "od lewej" to stebnówką nie jest) w sumie - ozdobny, nawet gdy szyty nicią w kolorze materiału.
Chciałam troszkę sprowokować do rozmowy o szczegółach, bo cały czas było, że wszystko jasne (proste?) i cieszę się, że się udało  💃
escada ten ostatni post co napisalas o lamowce z alcantary i jej łaczeniu, mozesz zrobic jakies zdjecie jak to wyglada i gdzie sie łaczy?
Livia   ...z innego świata
21 lutego 2011 07:06
babette, też robię kantarki sznurkowe. Niestety, też chcialam sobie zrobić fioletowy, ale linek w tym kolorze w pobliskim sklepie nie ma, z kolei średnio się opłaca kupować na Allegro...  😵 Najczęściej u nas są linki zielone, czerwone, żółte.
znacie moze jakis sklep internetowy lub w rzeszowie i okolice z taśmami nośnymi?
Livia, na Allegro znalazłaś liny fioletowe? Można prosić link? 🙂
Obiecałam zdjęcia Alli w kapturku by Ivett, jest śliczny, idealnie uszyty i pięknie jej w nim 🙂
Livia, Paulinka moze zamowimy zbiorowo, mysle ze mozemy uzbierac pare osob ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się