siodło ujeżdżeniowe

to ja odnośnie rozmiarówki euroridinga - 16 17 itd
Tu na revolcie ktos pisał, że jeżeli normalnie jeździsz w 17 to euroridinga brać 16.
Miałam okazje ostatnio (i tu specjalnie podziękowania dla Soliny i jej koleżanki  :kwiatek🙂 pojeździec w Euroridingu Diamancie własnie 16, a normalnie jeżdzę w 17  i bylo mi idealnie 🙂 Co prawda w tym egzemplarzu były skracane tybinki ale gdybym miała standardową byłoby w sam raz 🙂



No nie wiem, moze stad takie wrazenie ze Diamant jest bardzo gleboki, ale uwazaj, bo nie chcesz siedziec na tylnim leku... Ja normalnie wszystkie siodla mam 17" i swojego Diamanta tez 17". A swoja droga nie sprzedam go za nic... Ale przydalyby mi sie namiary na dobrego rymarza w pomorskim albo kuajwsko-pomorskim, ktory bylby w  stanie mi wypchac poduszki kolanowe, i moze spod tez jesli trzebaby zmienic welne, bo to siodlo juz troche ma, a jak jeszcze mieszkalam w domu, uzytkowalam je bardzo intensywnie.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
15 lutego 2011 23:41
[quote author=karolina_ link=topic=300.msg900489#msg900489 date=1297811882]

Ja normalnie wszystkie siodla mam 17" i swojego Diamanta tez 17".
[/quote]

fajnie, że ktoś to wreszcie napisał 🙂 17" to 17" nie ma większych i mniejszych "siedemnastek" Mogą być płytkie, głębokie (chociaż to też pojęcie względne) ale to zawsze będzie 17". Po to są różne rozmiary, żeby dobrać siodło do tyłka a nie mówić bzdury, że " siedemnastka firmy X jest większe od firmy Y".
[quote author=karolina_ link=topic=300.msg900489#msg900489 date=1297811882]

Ja normalnie wszystkie siodla mam 17" i swojego Diamanta tez 17".


fajnie, że ktoś to wreszcie napisał 🙂 17" to 17" nie ma większych i mniejszych "siedemnastek" Mogą być płytkie, głębokie (chociaż to też pojęcie względne) ale to zawsze będzie 17". Po to są różne rozmiary, żeby dobrać siodło do tyłka a nie mówić bzdury, że " siedemnastka firmy X jest większe od firmy Y".

[/quote]

No niestety ale to nieprawda 😉 Tak samo jak różnie wypadają rozmiary ogłowi, derek, ochraniaczy tak samo jest z siodłami. Miałam prestiga 17 i za cholerę nie mogłam normalnie w nim usiąść. Kupiłam 18 i jest git. I mój Kieffer wypada tak jak 18 z prestiga. Podobnie wypada Daw-Mag 17,5 czy Devocaux 17,5.

No niestety ale to nieprawda 😉 Tak samo jak różnie wypadają rozmiary ogłowi, derek, ochraniaczy tak samo jest z siodłami. Miałam prestiga 17 i za cholerę nie mogłam normalnie w nim usiąść. Kupiłam 18 i jest git. I mój Kieffer wypada tak jak 18 z prestiga. Podobnie wypada Daw-Mag 17,5 czy Devocaux 17,5.


Terlica będzie tak samo długa przy 17" ale będzie inne wrażenie luzu w zależności od tego jak kształtowane jest siedzisko (nie mam na myśli głebokości siedziska) ale to gdzie w siodle producent przewidział środek równowagi i jak szerokie jest siedzisko . Przy siodłach close contact np. będzie wrażenie "mniejszego" siedziska,
A po to jest forum, żeby się takimi informacjami dzielić, żeby było mniej niemiłych zaskoczeń i zachodu.
Pisząc że Diamant 17 zdaje się być większy od Passiera i Prestige 17 nie upierałam się przy rozmiarze terlicy. Bardzo możliwe że jest ona taka sama, nie wiem. Piszemy o własnych odczuciach, doświadczeniach, to wszystko.

Szkoda, że niektórzy uważają to za bzdury...

fajnie, że ktoś to wreszcie napisał 🙂 17" to 17" nie ma większych i mniejszych "siedemnastek" Mogą być płytkie, głębokie (chociaż to też pojęcie względne) ale to zawsze będzie 17". Po to są różne rozmiary, żeby dobrać siodło do tyłka a nie mówić bzdury, że " siedemnastka firmy X jest większe od firmy Y".

Siss, może niewiele siodeł przerobiłaś, i może nie miałaś problemu z doborem rozmiaru siedziska bo może jesteś akurat standardowych wymiarów i jeden rozmiar ci zawsze pasuje.
Ale nie wszystkim 😉
no wlasnie,  moje siodlo passier GG 16,5 wydaje sie takie samo lub nawet troche mniejsze niz diamant 16, w ktorym teraz jezdze. mysle, ze to kwestia budowy siodla.
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
16 lutego 2011 20:18
Zgadzam się, że to kwestia indywidualnych odczuć ale 17" to było, jest i będzie 17" czyli 43,18cm. Nie ma większych i mniejszych siedemnastek. Mogą sprawiać wrażenie, ale miara pozostanie niezmieniona.

tak samo teoria, że np. taki prestige doge jest siodłem super trzymającym, usadzającym i ortopedycznym (podaje dla przykładu). Jednego może usadzić inny w ogóle tego nie poczuje. Ile tyłków tyle teorii.

cieciorka   kocioł bałkański
16 lutego 2011 20:33
ale w siedzisko płytkie, i twardsze zmieścisz większy tyłek, więc niejako więcej przyjmie.
Siss no ale co z tego ze 17 to 17 skoro innaczej się siedzi, większe tyłki wchodzą/nie wchodzą. O to właśnie chodzi. Co z tego ze każda 17 ma tyle samo cali skoro w Kieffera się zmieszczę a w Prestiga nie? 

Derki też niby mają 155cm, 145 cm itp... Tylko czemu czasem to 155 ma np. 160lub 150 jak się w domu zmierzy?? Po to tu piszemy że wypada mniejsze większe żeby inni z tego skorzystali. Bo naprawdę nie ma znaczenia czy to 17 to naprawdę 17, tylko czy nasz tyłek się tam wciśnie
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
16 lutego 2011 20:59
xxagaxx a co z tego, że komuś słup wystaje z nosa czy z zadu?

w Kieffera się zmieszczę a w Prestiga nie? 


moim zdaniem w prestige też się mieścisz, tylko to jest twoje odczucie- że nie.. i tyle 🙂
Pisząc mój post wczoraj wieczorem chciałam zaznaczyć że nie ma większych i mniejszych siedemnastek. 17 cali to 17cali a nie 18, 20 czy 500.

napisałam również, że:
Mogą sprawiać wrażenie, ale miara pozostanie niezmieniona.


A napisałam to, bo tak jak ciebie denerwuje ucięte kopyto w galerii tak mnie denerwuje jak ktoś mówi że ta 17stka jest większa od tamtej.
lostak   raagaguję tylko na Domi
16 lutego 2011 21:27
laski.... dyskutujecie o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca😉))).....

ja tez przymierzylam kilkanascie siodel w rozmiarze 17 i mialam wrazenie ze w niektorych bylo ciasno, na niektorych moglam jezdzic tylkiem.  przeciez rozmiar, to rowniez glebokosc siedziska, wysokosc przedniego i tylnego leku, rozstaw leku, poduszki z tylu, czy rowniez poduszki przednie, ktore daja nam lepsze lub gorsze odczucie usadzenia w siodle.

nie wspomne juz ze to jakie mamy odczucie siedzenia w siodle zalezy rowniez od budowy naszego konia i na ile dany model na nim lezy....

trzeba znalezc najlepsze dla konia i dla nas jednoczesnie i już  a dyskusja o numerku 17-cie, jest bez sensu....

to dobranocka :kwiatek:
Siss to bierz to za skrót myślowy. Większa/mniejsza siedemnastka czytaj iż dany model (a dokładniej jego siedzisko) w porównaniu do innego wypada tak czy siak.
Ja bym też była bardzo ciekawa czy jakby jednak pokusić się o zmierzenie czy nie byłoby żadnych różnic.

I uwierz mi w Prestiga 17 SIE NIE MIESZCZĘ! Widocznie moje odczucia wpływają również na wzrok bo na fotkach nawet widać jak mi dupsko prawie na tylny łęk wystaje.

lostak ja uważam ze ma sens. Jak kupowałam sobie moje siodło to nie wiedziałam jaki mam brać rozmiar. Wcześniej jeździłam w 17,5 a Prestige takiego rozmiaru nie ma. Gdybym wtedy usłyszała że prestige wypadają ciut mniejsze czy ze 18 będzie praktycznie odpowiadać 17,5 miałabym o jeden wydatek mniej.
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
19 lutego 2011 10:30
które siodła mają w miare krótkie tybinki?
rudazaraza, wpisz "dla krótkonożnych" tu --> http://re-volta.pl/forum/index.php?action=search2
🙂
Pytanko do użytkowników Stubbenów. Ktoś siedział w nowym Tristanie? Jakie wrażenia? Głównie interesuje mnie głębokość siedziska i trzymanie nogi.
nie wiem czy lepiej tu czy w "syntetykach"
ktoś zna ten patent na łęk? sprawdza się?
http://www.hold-your-horses.com/epages/BT2666.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/BT2666/Products/2008092/SubProducts/2008092-0001
Poszukuję siodła podobnego do Kieffer Wien, czy moglibyście polecić jakieś? Szukam jakiegoś innego siodła niż Wien, a jednak nie chcę za dużej zmiany. I jak się ma Passier GG do Kieffera Wien? Z góry dzięki za pomoc 🙂
Hej dziewczyny, ostatnio rozmyslalam nad ujezdzeniowkami i może mi polecicie coś w typie Lucky Dressage ale może trochę niższa cena, dla krotkonoznych, POCZATKUJACYCH DRESAŻYSTÓW 😉 , nie blokujace, nie za bardzo trzymające z głębokim siedziskiem ?
I jak się ma Passier GG do Kieffera Wien? Z góry dzięki za pomoc 🙂

Tak jak zielona herbata do czarnej herbaty 😁 tez herbata i też się w kubku pije 🙂

Kieffery są twarde. Możecie polemizować, to są moje indywidualne odczucia, w jakim bym nie siedziała, to przesiadając się z Prestige albo Passiera są po prostu twarde. Wien ma to do siebie, że oprócz tego, że jest oczywiście twardy to jeszcze... płaski. I nie, nie mam tu na myśli siedziska. To nie jest siodło mocno trzymające, nawet pomimo głębokiego siedziska.

Grand Gilbert to mięciutkie siodełko, również nie należy do mocno trzymających, pomaga ale nie wymusza. Pomaga utrzymać nogę jeźdźca w odpowiednim miejscu.

Jeśli szukasz podobnego do Wien, to niee, nie są podobne. Jednak ja GG od zawsze polecam, nie spotkałam się jeszcze z negatywną opinią na temat tego siodła, zarówno u początkujących jak i profesjonalistów. 🙂

iza90, jak szukasz siodła podobnego do Kieffera Wien, szukaj w Kiefferach 😁. Niestety moim zdaniem są to zbyt specyficzne siodła, żeby znaleźć ich "odpowiednik" innej marki. Esperanza, Lech, są podobne 🙂 Poza tym, używanego Kieffera możesz znaleźć w bardzo przyzwoitych cenach 🙂

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 lutego 2011 17:16
Czy ktoś ma/testował siodła Sommer?

Dziś jeździłam w close contact Sommer Athen i powiem Wam, że jeździło mi się na prawdę dobrze. Klocki mogłyby być trochę inne, bo to siodło długonożnej koleżanki, ale sam fakt tybinek close contact jest rewelacyjny 😜

A ja miałam okazję dziś dorwać do jazdy nowego Prestige Doga. Niestety dla mnie były sporo za długie tybinki - o ile pamiętam, to w tym konkretnym siodle są o 2 rozmiary przedłużane - ja potrzebuję co najmniej o rozmiar krótszej od standardu, czyli ze 8 cm krótszej niż to co miałam. Ale nie zmienia to faktu, że siodło zrobiło na mnie super wrażenie. Trzyma mniej niż stary Doge (ufff!) ale fajnie sugeruje prawidłowy dosiad. Siedzisko mięciutkie. Konia się świetnie czuje choć to nie jest close contact - koń też fajnie odbiera sygnały. Tyle od strony tyłka...

Za to koń...  😜 😜 😜 Chyba nigdy mi jeszcze tak nie zapracował grzbietem. Był luźny, fajny, mega spokojny. Miałam wrażenie, że przednie nogi to mu chcą odfrunąć 🤣. Ponieważ to mogły być tylko złudne wrażenia to jutro będzie z nami stała koleżanka co ma spore pojęcie i będzie komentować i zobaczymy czy to co czuję widać z ziemi... Jeśli tak to mam kłopot  😀iabeł:
wie ktoś czym różni się nowy lucky dressage od starego??
załamka, nie mogłam kupić za pół darmo prawie nowego county, tylko dlatego, że nie mieszkam w UK 🙁( buu
wie ktoś czym różni się nowy lucky dressage od starego??

a lucek ma nowa i starsza wersja? Ja myślałam ze on od 10 lat niezmienny jest 😲
Dziewczyny jeździła któraś z Was w siodle - Prestige Optimax D?

Jak wasze opinie?
korsik, wizualnie nie różnią się niczym, może w terlicy coś zmienili ?


Dolinka17, Optimax jest siodłem mocno trzymającym, dość głębokim (w porównaniu na przykład do D1 czy nowego Doge). Mimo mocnego trzymania bardzo miękkie poduszki, generalnie ja mam bardzo pozytywne wrażenia, wygodne siodło. 🙂
Siss   Za Króla! Za Ojczyznę! Za ile?
20 lutego 2011 14:26
ja w sumie też jeździłam w Optimaxie, odczucia podobne do Croopie. Moim zdaniem bardzo wygodne, trzymające, lekko cofające nogę.
[quote author=SrokateSzczęście link=topic=300.msg905956#msg905956 date=1298198787]
wie ktoś czym różni się nowy lucky dressage od starego??

a lucek ma nowa i starsza wersja? Ja myślałam ze on od 10 lat niezmienny jest 😲
[/quote]

po tyg. od zamówienia dostalam info, że są drobne różnice, ale tylko względem konia, tzn. siodło jest bliżej konia i są jakieś nowe technologie zastosowane i zastanawiam się czy ktoś wie coś dokładniej na ten temat
korsik, pewnie to samo co we wszystkich nowych siodłach, kiedyś mi to opisali dokładnie - Free Shoulder (cofnięte przednie liście terlicy), elastyczność łęku, inaczej wyważony punkt ciężkości i zwiększony odstęp pomiędzy poduszkami który ma za zadanie rozłożenie nacisku na zewnątrz kręgosłupa konia i inne bla bla bla. Generalnie ulepszony 😎
aha, rozumiem
już nie mogę się doczekać kiedy w końcu będzie moje, no ale muszę jeszcze trochę poczekać  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się