po ile owies i siano ?

Ircia   Olsztyn Różnowo
21 lutego 2011 17:29
Warmińsko-Mazurskie.
Owies z jęczmieniem od 70 zł za metr, a było 35 za metr.
Siano kostki ok. 3 zł za kostkę z transportem, pierwszy pokos.
Słoma kupowana na jesieni 35 zł za balot  z transportem,120 na 120 teraz nie mam pojęcia.
efeemeryda   no fate but what we make.
21 lutego 2011 19:01
Województwo śląskie
udało nam się kupić owies po 750zł za tonę, ale byli tacy co wołali 1400  🤔 generalnie ciężko, 500/600zł to może było, w lato...
Co do siana i słomy to nie wiem jak jest, bo na razie jest zapas.
W okolicach Poznania
owies 700-850zł za tonę
siano w balotach duzych (160 na 160) 80zł
małe (120 na 120) 40-60zł
My sprzedaliśmy owies ostatnio po 650 za tonę.
A siano chodzi u nas w okolicy 4zł za kostkę. Słoma - nie mam pojęcia.
u nas ostatnio owies za 500 zł bynajmniej tam gdzie ja kupuje😉
siano róznie 3 -4 zł kostka..........
Gdzie ten owies po 500 ???
Potrzebuję 4 tony
A nie orientuje się ktoś jakie ceny w opolskim okolice Kietrza,Głubczyc i w śląskim okolice Raciborza,Rybnika?
Ja ostatnio sprzedawałam 100 kg za 70 zł.
Tak ceny walą teraz w górę okropnie. Jak dobrze że my mamy wszystko swoje oprócz siana swoje i jedeśmy zabezpieczeni 🙂
zuza   mój nałóg
22 lutego 2011 17:23
Ja na zach. od  Krk i ceny już były podawane.
Chciałam tylko zaproponować aby osoby,które piszą po ile u nich podawały skąd są- chociaż województwo.Oczywiście jeżeli ktoś ma przy awatarze to ok,ale napisanie -u mnie po x bez podania okolicy trochę bez sensu.
No chyba,że ktoś tak znany na re-v. ,że wszyscy wiedza skąd jest  😉
http://allegro.pl/owies-dolnoslaskie-i1470387038.html

znalazłam owies na sprzedaż jakby ktoś chciał
fabapi 😉 dam ci znac skąd bierzemy po weekendzie spytam szefa; 0i ci powiem 🏇
a nawet dam numer
Dzięki za namiary ale dolnośląskie dla mnie to strasznie daleko (300km w jedną stronę). W akcie rozpaczy pojadę ale liczę na to że trafi się coś bliżej. Paniki nie ma bo na 2 miesiące jeszcze mam...
Ja biorę słomę z okolic Błonia 40 zł za bele 120x120 fantastycznej jakości.
Sianko mi przywożą z okolic Kazunia 400 zł za tone. Zielone majowe - piękne.
Owiesek wzięłam w październiku na cały rok, wtedy płaciłam 500 zł/tone, jakość również fantastyczna.
Teraz owies po ok 800-900 zł /tona
Ale cena wzrasta z każdym tygodniem.
Jest tragedia, odchodząc lekko od tematu wiem, że kasza gryczana już jest po 1000zł /tone
a Chiny przestają eksportować ryż bo mają mega suszę, jak tak dalej pójdzie to opłaci się faktycznie kupować pasze gotowe, oby one z tego powodu nie zaczęły drożeć.
pilnie szukam tanio siana w łodzi lub bliskich okolicach 😉jesli ktos wie gdzie mozna taki kupic prosze o info
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 marca 2011 09:04
Północne Mazowsze:

siano 300/tona i jest do oporu...
słoma 20-30 za bele w zależności od jakości
za owsem się rozglądam, do tej pory 400/tonę
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 marca 2011 11:06
ms_konik a jakiej jakości siano? I bliżej jakiej miejscowości? My również jesteśmy na północnym mazowszu i siano co prawda jest, ale jakość tragiczna, więcej w tym słomy niż siana.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
09 marca 2011 11:39
Szerokie okolice Mławy, Strzegowa, ciut dalej Żuromin.
Akurat teraz kupiłam bardzo fajne.
Ogólnie w związku z zeszłoroczną uroczą pogodą, na siano super jakości raczej nie można liczyć
🙁
Myślę, że gdyby pojeździć to można znaleźć zupełnie przyzwoite (mnóstwo ogłoszeń w Kurierze Mławskim).
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
09 marca 2011 15:02
Kurcze to nie nasze okolice 🙁 My jesteśmy w okolicach Płocka. Masz rację, że zeszłoroczna pogoda zniszczyła bardzo łąki 🙁. Po ostatnim sianie część koni dostała biegunki, na szczęście już się kończy i teraz szukamy gdzie indziej.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
12 marca 2011 14:07
Na Żuławach przynajmniej tych Malborskich sytuacja z sianem też tragiczna. Szukam i szukam w okolicy i znaleźć nie mogę i ciśnienie mi się podnosi  🤔.
Najbliżej sensowne można dostać w promieniu 120-150 km i w tym momencie koszt transportu przewyższa koszt siana 🤔.
Warszawa-kostka siana 4zl. DUza i ciezka. OStatnio bralismy male po 3,5 a te mamy duze i z kozienic do nas przyjezdzaja
U nas na śląsku ( okolice Bielska ) też szleją... ostatnio za owies musiałam zapłacić 850 zł. Jak pojawiają sie w lokalnych gazetach nieliczne ogłoszenia o sprzedaży owsa to zazwyczaj jak zadzwonię już tego owsa nie ma. Można kupić taniej, bo w granicach 650 -700 zł ale to wiąże się z transportem ponad 100 km w jedną stronę. Za transport też u nas słono biorą, bo 3,5 zł od kilometra. Tak jak w tym roku, to jeszcze nie było.
Siano w kostkach kupuję po 4,50 zł. Jak dzwoniłam ostatnio z ogłoszeń, to jest coraz więcej takich, co chcą za kostkę po 5 zł.
Jeżeli ktoś ma namiar na owies w naszej okolicy to będę wdzięczna za wszelkie info.
ratatuj   Moje rude szczęście
13 marca 2011 22:16
Lublin:

owies 100 zł/ za 4,5 worka
siano 3 zł kostka

ale to wszystko idzie w górę..
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
24 marca 2011 22:10
Lubuskie, przy granicy:
owies 600zł tona
siano 3zł belka
słoma 1zł belka
Okolice torunia
owies obecnie 650-850zł /t
siano 3-4 zł kostka


Oj ja pamiętam te czasy 4 lata temu jak za owies 350 400zł to standard
zachodniopomorskie
jęczmień 800zł/tona
słoma 2zł/kostka - 40zł/balot
siano 4,5zł/kostka z pierwszego pokosu, 40zł/balot z potrawu z koniczyną
i to wszystko bez transportu bo biorę od sąsiada, który mieszka na przeciwko
wie kto może gdzie w małopolsce kupię owies w przyzwoitej cenie ?
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
09 czerwca 2011 13:20
justtid, obiło mi się o uszy że za tonę trzeba już dać w granicach 1000-1200zł
najtaniej pewnie będzie na jakimś targu lub bezpośrednio od rolnika
Orientuje się ktoś w jakiej cenie na śląsku (okolice Raciborza,Rybnika) i w opolskim( Kietrz,Głubczyce) sprzedawane jest siano w dużych balotach?
Bardzo pilnie potrzebuję informacji jak kształtują się ceny owsa, siana i słomy (za tonę) w województwie śląskim.
Pilne 🙇
wie ktoś po ile siano w wielkopolsce?
jeśli można, to jeśli znacie kogoś, kto sprzedaje siano, to prosiłabym też o jakieś namiary na pw
może być zeszłoroczne, bo to głównie dla bydła będzie, ale potrzebne na gwałt, bo pokos mieliśmy marny w tym roku🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się