DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

szczerze? nie ryzykowałabym na waszym miejscu ,bo nie wiecie jakie te linki są - czy twarde czy miękkie  ...😎
poza tym czy to tak dużo taniej wyjdzie? trochę owszem ,ale dla tych 3-4 zł szkoda zachodu, bo kupi się dłuższy kawałek tej liny i dojdzie do jednej osoby, która następnie wysyła reszcie - koszt z allegro to jakieś 8-9 zł a jak samemu wysyłasz to 5-6zł  👍
ja tam ,bym wolała dać te 4 zł i być spokojna ,że linka na 100% do mnie dojdzie, bo czasami można natrafić na czarną owce ,która chciałaby sobie troszkę zarobić  🤬
Może gdzieś było ale ominęłam... hmm.. Poradzi mi ktoś jakiej grubości powinny być podkładki pod owijki? ^^ bo nie wiem ile flizeliny mam walić ;D
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
21 lutego 2011 20:24
Może w sumie powinnam zapytać w towarzyskich, ale też pod końską tematykę podchodzi.

Czy ktoś z was szył średniowieczna suknię do jazdy albo zwykłą najprostszą? głównie mi chodzi o coś takiego:


Znalezione w google.
ja sie przymierzam do szycia XIXw w bliżej nieokreślonej przyszłości...
nie kojaze żeby ktoś tu takei rzeczy robił.
a co chcesz wiedziec?
Livia   ...z innego świata
21 lutego 2011 20:45
Paulinka, babette, nie znalazłam na Allegro fioletowej 🙂 Ale fakt jest faktem, mimo że kolory ograniczone, to jednak linki na miejscu mogę pomacać. Nie mogą być ani sztywne, ani śliskie - a taka jest większość (bo to głównie żeglarskie).
a właśnie jaką kupić lepiej żeglarską czy bawełnianą, i jaka średnica najlepsza?
Może w sumie powinnam zapytać w towarzyskich, ale też pod końską tematykę podchodzi.

Czy ktoś z was szył średniowieczna suknię do jazdy albo zwykłą najprostszą? głównie mi chodzi o coś takiego

uprzejmie donoszę ,że Ivett mi dokładnie taką uszyła nawet w bardzo podobnym kolorze, po małej poprawce czyli wszyciu większych klinów spokojnie mogę na konie wsiadać. generalnie to prosty późnośredniowieczny krój, jakieś fajne giezło pod spód i powinno być ok.
Witam, czy jakaś dobra duszyczka mogłaby mi zmierzyć długość tej linki w czambonie skórzanym i tego paska idacego od popregu? Bo mam ten pasek potyliczny i chciałabym zrobić sobie czambon. Z góry dziękuje za pomoc
Livia   ...z innego świata
23 lutego 2011 07:40
bawarka, najlepiej pomacać - linka nie może być śliska, bo węzły będą się "suwać" - większość żeglarskich jest właśnie taka, żeby nie bylo zbyt dużego tarcia. Najlepiej chyba bawełniana, wg pierwowzoru powinna mieć średnicę 6 mm, ale ja robiłam też z większych 🙂
4 dni mi zajęło przeczytanie całego wątku  😵

znalazłam praktycznie wszystkie informacje potrzebne do uszycia czapraka, ale mam pytanie do osób, które szyły czapraki z bawełny a nie z alcantary. Jakiej mniej więcej gramatury wziąć materiał?
Livia: która z tych będzie najlepsza, <nie zwracając uwagi na grubość>
Jeśli było takie pytanie wcześniej to przepraszam 💃 ale nie mam tyle czasu by przeczytać cały wątek.
Mam zamiar uszyć bryczesy, krawcowa u której byłam podejmie się tego zadania ale zastanawiam się jeszcze nad materiałem. Jaki najlepszy? Strecz?( nie wiem czy dobrze napisałam :icon_redface🙂 Znalazłam na allegro, ale nie wiem czy będzie dobry tu link:http://allegro.pl/tkanina-stretch-strecz-24kol-super-jakosc-i1454752479.html
Ten materiał który wysłałaś napewno odpada - jest po 1 dosc delikatny.
Też poszukuje wstepnie czegoś takiego i nie wiem... Może jakaś elanobawełna, napewno jakiś elastyk ale słabo znam sie na nazewnictwie. A nie masz jakiejs hurtowni w okolicy żeby Ci doradzono?
Co dajesz na lej?
patataj   tyle smaku - we fraku
23 lutego 2011 20:39
Mam niebieską linkę, tzn. chabrowy niebieski przeplatany żółtym z odrobiną czarnego. Ktoś zainteresowany?
Zorilla Hurtowni raczej nie, ale mam taki mały sklep z materiałami to zapytam.
Sądzę, że wezmę bawełnę  do samych spodni a spandex do lejów. Mam nadzieje, że się nada 🤔
[quote author=ulcia_jg link=topic=88.msg911075#msg911075 date=1298470979]
4 dni mi zajęło przeczytanie całego wątku  😵

znalazłam praktycznie wszystkie informacje potrzebne do uszycia czapraka, ale mam pytanie do osób, które szyły czapraki z bawełny a nie z alcantary. Jakiej mniej więcej gramatury wziąć materiał?
[/quote]

gratuluję  👍  przede wszystkim nie elastyczną, i na tyle grubą aby nie prześwitywała. najlepszy będzie drelich: ok 10 zł za metr.
Asiaa wpisz sobie SPANDEX w google pics i sama zobacz czy sie nada.... moim zdaniem nie chyba ze masz jakiś specjalny z domieszkami.
ja lej wszywałam z alcantary i się sprawdza, ale ona jest sztywna, na białym podszyciu.
znalazłam taką idealną miekką, bez tego podszycia białego co w tapicerskiej ale są wstrętne kolory :P
więc narazie  z szyciem bryczesów się wstrzymuje.
Escada dzięki 🙂
tylko zauważyłam na materiałach w czaprakach, że te prążki z nitek ( nie wiem dokładnie jak to opisać) są tak jakby na skos. A gdyby  były normalnie tak w kratke czy jak to nazwać to mogłoby być?
( mam nadzieję że ktoś rozumie o co mi chodzi  🤔)
może być 😉 tylko akurat np drelich cięty z metra ma prążki na skos 😉
Zorilla Hmm, to ja nie wiem już  🙄 Pójdę do krawcowej i spytam się jej bo trafiłam na bardzo kompetentną osobę. Jeśli coś ustalimy to dam znać 😉
deborah   koń by się uśmiał...
24 lutego 2011 18:40
ulcia_jg,  te prążki to splot diagonalny. grubość bawełny od 180 wzwyż 🙂
splot diagonalny - ło kurczę  🤔

fajna nazwa nie ma co   🤣

i mam kilka pytań do osób szyjących czapraki. Jak robicie jedną połówkę czapraka, to układacie warstwę spodnią, wypełnienie i warstwę górną na sobie tak że materiał wystaje za gąbkę mniej więcej równomiernie z każdej strony, czy równacie do którejś?
Przeczytałam, że ktoś fastrygował materiał przed pikowaniem, ale ręcznie ? I wtedy fastryguje się "za duży" do gąbki materiał, ale normalnie równo z krawędziami gąbki/ innego wypełnienia?
deborah   koń by się uśmiał...
26 lutego 2011 09:20
wszystko kroję równo obszywam dookoła żeby się trzymało i dopiero pikuję 🙂
Livia   ...z innego świata
26 lutego 2011 09:46
bawarka, ciężko po samym zdjęciu stwierdzić, bo tu linka może wyglądać fajnie, a w realu albo sztywna, albo śliska... Niestety, macanie jest ponad wszystko.

patataj, po takim opisie linki raczej nie wiadomo co z nią zrobić 🙂 Powiedz lepiej, jaka średnica, jaka  ta linka jest w dotyku itp 😉
livia:  :kwiatek: dzięki.
Pozostaje tylko pochodzić po sklepach i poszukać.
Livia   ...z innego świata
26 lutego 2011 16:25
bawarka, albo bardzo dokładnie wypytać sprzedającego, jak nie masz nigdzie blisko sklepu 🙂
To znaczy sklepy są, ale czy będą tam takie linki jak będę chciała to szczerze nie wiem, w ostateczności zamówię przez internet, ale wolałabym jednak najpierw pomacać i poszukać, więc najpierw przejdę się po sklepach i poszukam.
A gdzie mozna dpstac albo jak sie nazywa taka siateczka do podszycia czapraka? taka jak w Anky :>
W takim wypadku proszę ograniczyć się do zdjęć, bo to co napisałaś to już reklama w czystej postaci, a od tego mamy oddzielny wątek!





[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] reklama
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się