Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lutego 2011 14:44
Florcik, nie ma opcji "bez przesiadek" (Kołobrzeg-Warszawa). Natomiast Szczecin-Warszawa 52zł bilet normalny. Nie wiem ile uczniowie mają teraz zniżki? Dalej 50%? Jak tak to 26zł.
Gillian   four letter word
23 lutego 2011 15:24
Florcik, nie pojedziesz bez przesiadki niestety. Chyba że PKS - jeździ rejsowy, ale szczegółów nie znam, musisz się przejść na PKS 🙂
Florcik, nie ma opcji "bez przesiadek" (Kołobrzeg-Warszawa). Natomiast Szczecin-Warszawa 52zł bilet normalny. Nie wiem ile uczniowie mają teraz zniżki? Dalej 50%? Jak tak to 26zł.


Ale super, pocieszyłaś mnie. Myślałam, że będzie drożej. 🏇
Ooo, to ja znalazłam jakieś za 150 zł  🤔 To dobrze,zaoszczędzę i kupię więcej żelek na Torwarze! 😁 😜
1. Jaka jest szansa na uratowanie danych z uszkodzonego dysku? Po prostu komputer mi się wyłączył, po ponownym włączeniu pojawił mi się komunikat na czarnym tle ''Błąd odczytu dysku''


nie koniecznie da się bez problemu. W zeszłym roku to przechodziłam, spalił mi się dysk w lapie - nie udało mi się odzyskać wszystkiego a zapłaciłam naprawdę słono.
Jeśli dane są tego warte, mogę polecić firmę (wawa)
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lutego 2011 20:22
Ooo, to ja znalazłam jakieś za 150 zł  🤔 To dobrze,zaoszczędzę i kupię więcej żelek na Torwarze! 😁 😜


Bo 150zł to bilet InterCity 🙂
Ej dziewczyny przecież jest pociąg z Kołobrzegu do Warszawy bez przesiadek  😎 . TLK: Kołobrzeg -> Warszawa Centralna, wszystko można sprawdzić tu: http://www.pkp.pl/
cieciorka   kocioł bałkański
23 lutego 2011 21:10
JARA, ty, dobrze policzyłaś, ja walnęłam gafę z podatkiem 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lutego 2011 21:59
Ej dziewczyny przecież jest pociąg z Kołobrzegu do Warszawy bez przesiadek  😎 . TLK: Kołobrzeg -> Warszawa Centralna, wszystko można sprawdzić tu: http://www.pkp.pl/


Kiedy my szukałyśmy to nie było bez przesiadek. Wszystko zależy od godziny w jakiej szukasz pociągu, bo wyszukiwarka pokazuje pociągi, które odjeżdżają w ciągu najbliższych kilku godzin.
Gillian   four letter word
23 lutego 2011 22:11
Mia, a to nie jest Intercity? chyba jest.
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
23 lutego 2011 22:15
czy ktoś miał wątpliwą przyjemność wysyłać paczkę do Włoch, na Sycylię? czy to rzeczywiście są tak monstrualne kwoty?
Gillian, Napisane jest Tanie Linie Kolejowe. To to chyba nie jest InterCity?

JARA, Nie rozumiem ... przecież datę też można zaznaczyć.
Gillian   four letter word
23 lutego 2011 22:25
bezprzesiadkowy o 3😲8 --> TLK PKP Intercity, 1. kl. rezerwacja fakultatywna, przewóz rowerów, Wagon bezprzedziałowy, wagon barowy, w pociągu wagon dla niepełnosprawnych, przesyłki konduktorskie za opłatą
i drugi o 19:34 - ale jechać nocą to nie jest chyba dobry pomysł?

Hmm  🤔

edit
o, znalazłam. Spółka nazywa się PKP Intercity 🙂 więc pewnie miałaś rację że to TLK.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 lutego 2011 22:26
Mia, ale Florcik nie podała daty, chciała tylko cenę biletu. Kiedy ja szukałam pociągu o godzinie 15:40 to w ciągu najbliższych 7h nie odjeżdżał żaden bez przesiadek 😉

JARA, a ok, teraz rozumiem 😉
To jak juz sie w to zaglebilyscie to powiem,ze 25.03 najchetniej po 5 rano 😉 przepraszam za brak pl znakow, ale z komorki pisze 😉
Bee - ja wysylam czasem paczki do Polski z Wloch - tak-ceny przyprawiaja o zawal serca..... 😤
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
24 lutego 2011 11:11
Bee - ja wysylam czasem paczki do Polski z Wloch - tak-ceny przyprawiaja o zawal serca..... 😤


muszę przyznać, że to coś strasznego jak patrzę na ten cennik. dziękuję za odpowiedź. niestety, nie wyślemy paczki a tylko list. : (
edit
o, znalazłam. Spółka nazywa się PKP Intercity 🙂 więc pewnie miałaś rację że to TLK.


TLK nalezy do Intercity. to taki IC ale bardzo po taniosci! co prawda czesto bez swiatla, grzania, bez miejsca, mimo ze miejscowke trzeba wykupic i w tlumie 😉
help :kwiatek: szukam dobrego logopedy w Warszawie ew bliskich okolicach. Mam kilka niedoskonałości wymowy (okresowo mówię językiem szeleszczącym) i dorosłam do tego aby się ich pozbyć 😉
Mam trochę dziwne pytanie. Czy da się w jakiś sposób dowiedzieć o szczegółach sprawy karnej, która mnie bezpośrednio nie dotyczy (sprawa była w mediach, później ucichła, a ja jestem bardzo ciekawa czy sprawcy ponieśli karę, czy też wszystko zostało zamiecione pod dywan)? Sprawa, z tego co wiem, była wniesiona do prokuratury, ale nic więcej mi nie wiadomo.
mery, w TLK nie ma konieczności wykupywania miejscówek.
.... Czy da się w jakiś sposób dowiedzieć o szczegółach sprawy karnej, która mnie bezpośrednio nie dotyczy (sprawa była w mediach, później ucichła, a ja jestem bardzo ciekawa czy sprawcy ponieśli karę, czy też wszystko zostało zamiecione pod dywan)? Sprawa, z tego co wiem, była wniesiona do prokuratury, ale nic więcej mi nie wiadomo.

Jeśli nie jesteś stroną w sprawie, to nie uzyskasz żadnych informacji. Jedyna szansa, to napuścić na prokuratora jakiegoś dziennikarza. Im muszą, choćby ogólnie, odpowiedzieć.
Troche glupio,ale zapytam - jakis czas temu przeczytalam (na tym forum)- "daje chleb,ale dobrze wysuszony"-tzn.po prostu "wysuszony" czy jest jakis specjalny sposob suszenia chleba? Ja po prostu daje chleb na dwa(kilka) dni na kaloryfer i....juz-gotowe. Robie cos zle? 😲I jeszcze jedno - jak przygotowujecie siemie lniane?Prosze o wyrozumialosc,jak moje pytania sa.....za glupie? 😡
Wysuszony, czyli normalnie wysuszony, może być na kaloryferze. Tylko musi być czysty (bez pleśni, bez masła, dżemu, itp) i bardzo porządnie suchy - tak na sucharka. No i wiadomo, że jak konie nie przyzwyczajone, to trzeba powoli wprowadzać.
A.   master of sarcasm :]
26 lutego 2011 07:49
jak przygotowujecie siemie lniane?


namaczam przez 24 godziny, a pozniej gotuje na wolnym ogniu przez 20 minut.
Dzieki dziewczyny :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2011 14:18
nie jak o to zapytać wujka google żeby uzyskać wiarygodny wynik, czy ma ktoś może Pieśń nad Pieśniami po staroangielsku?
Czy wyjazd osoby mającej 17 lat, za granicę, do pracy, jest legalny? Oczywiście za zgodą rodziców.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się