Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
18 lutego 2011 10:15
Znalazłam, dokładnie [url=http://voltopiry.pl/forum/index.php/topic,1848.msg872594.html#msg872594]TU[/url] wstawiała to ogłoszenie Quanta 😉 Wstawiała też stronę czeskiej stajni ze złotymi końmi http://www.equus-kinsky.com/photogallery.html 😍
Ale chyba robimy 🚫
anetakajper   Dolata i spółka
18 lutego 2011 10:24
To konisko mojej koleżanki. Piękna maść
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
18 lutego 2011 10:26
Maść piekna ale też sama kobyłka niczego sobie. Wszystko na miejscu gdzie ma być w odpowiednich proporcjach
Stadnina koni zatrudni na stałe młodego pracownika (do lat 35!) chętnego do pracy na gospodarstwie rolnym- Nie bojącego się koni! - Najchętniej murarza, osobę w tym kierunku uzdolnioną,...

(link: http://www.ogloszenia-praca.info/oferty-pracy/23318 )

Konia, nie bojącego się prac murarskich kupię... 🙂
Nestor ale może gospodarstwo potrzebuje własnie murarza. A ze są konie to mógłby np. puszczać na padok itp więc nie moze się ich bać. To chyba nie jest dziwne??
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
20 lutego 2011 23:45
http://allegro.pl/klacz-wielkopolska-i1467326860.html


Bez komentarza  😲 Szkoda tylko biednego konia
Ale, że co? gdybyś jednak pokusiła się o komentarz, bo ciekawa jestem...
Chyba chodzi o styl jazdy prezentującego klacz pana i sprzęt. W sumie nic zadziwiającego w tym nie ma. Na 'gołych' fotkach klacz nie wygląda źle.
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
21 lutego 2011 11:07
Chodzi tylko i wyłącznie o tego Pana na tym koniu i o styl jego jazdy 😡
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 lutego 2011 11:20
drawa14 takie it easy 😉 Każdy się przecież kiedyś uczył. Jak na moje oko koniowi nic nie brakuje, fajnie sobie wygląda a i zawsze mogło być gorzej, jeżeli chodzi o jazdę.
http://allegro.pl/4-letni-walach-arabski-do-naturalu-i1467418781.html
Czyżby nowa dyscyplina? Widziałam konie do skoków, westu, rajdów, ale z przeznaczeniem do "naturalu" jeszcze nie...
Z naszych ogłoszeń (wycięte, dalej było doprecyzowane)

Szukam konia, który (kolejność cech jest przypadkowa)

- jest w kolorze kupy


😂
dea   primum non nocere
24 lutego 2011 15:20
uojej, to moja klacz  😲 Nie ma mowy, nie jest na sprzedaż.

Tak ją mój ojciec skomentował, kiedy po roku od kupna wreszcie raczył ją zobaczyć - spytałam o wrażenia  😲
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 lutego 2011 20:35
Mam do sprzedania 5 szczeniat, 2 suczki i 3 pieski. Ojciec sprowadzony z Belgii, matka bez rodowodu. Oboje rodzice sa wychowani w towarzystwie dzieci i innych zwierzat, poluja na gryzonie. Szczeniaki sa hodowli domowej, do odbioru beda po 5 marca. Beda dwa razy odrobaczone i po pierwszym szczepieniu. Zainteresowanych prosze o kontakt telefoniczny. Zamowienia przyjmujemy juz teraz.

Sic! I to jeszcze z naszego forum... 😵:/
edit
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
NOtarialna co w tym dziwnego?? pytam ,bo podobnie sprzedawałam swoje jrt.Taka jest tendencja,ze jak pojawia sie miot to daje sie ogłoszenie i mozna juz pieska rezerwowac po wpłaceniu zaliczki.I chociaz to ogłoszenie jak widziałam jest w nie-konskich to pieski tej rasy bardzo sa popularne przy koniach,wiekszosci nie trzeba tłumaczyc.I chyba słusznie zaznaczone ze matka nie posiada rodowodu,kto bedzie chciał takiego pieska to juz jego sprawa.Nie dla kazdego liczy sie papier,a z ta rasa wczesniej bywało róznie jesli chodzi o akceptacje naszego ZK
cieciorka   kocioł bałkański
25 lutego 2011 21:51
mekunia, dziwne i złe jest prowadzenie pseudo hodowli
Złe jednak nie jest zadziwiające i nie jest nietypowe.
wiele jest takich ogłoszeń w necie, ale w miejscu gdzie teoretycznie ludzie kochają zwierzęta i mają o nich jakieś pojęcie, lub tez chcą się czegoś dowiedzieć o nich jest jak najbardziej "dziwne" i niewłaściwe!

pytam ,bo podobnie sprzedawałam swoje jrt.


w takim razie na jakiej podstawie nazwałaś Twoje psy rasy jrt ??
mekunia, dziwne i złe jest prowadzenie pseudo hodowli


Dziwne i złe jest trzymanie psów w celach rozrodczych w skandalicznych warunkach,na łańcuchach,w klatkach,czasami klatki ustawiane są piętrowo,psy bite,zastraszone,chore,poprostu kojcowe-młode boja się pomieszczeń,kulą się,czyli psychika skrzywiona.Złe niezależnie czy ktoś to robi na dziko czy jest w zwiazku.
A teraz hodowla przydomowa-jedna suka mieszkająca w domu,bez rodowodu bo kupiona z nadplanowej liczby miotu rodowodowego(tak to działało kiedyś,nie wiem jak teraz-Ci wspaniali hodowcy sprzedawali na lewo szczenięta bez papierka by uniknąć ograniczeń czasowych w kolejnym dopuszczeniu suki do rozrodu)I tak narobiło się masę psów bez rodowodu ale po rodzicach z rodowodem.
To ze suka nie ma papierka to jeszcze nie pseudo-hodowla.Bywałam na ,,hodowlach''gdzie suki po kolejnym miocie usypiano bo jakość i ilość młodych spadała-te hodowle nie były,,pseudo'' bo były zarejestrowane ale jak dla mnie to były bardzo pseudo
Dziwne i złe jest trzymanie psów w celach rozrodczych w skandalicznych warunkach,na łańcuchach,w klatkach,czasami klatki ustawiane są piętrowo,psy bite,zastraszone,chore,poprostu kojcowe-młode boja się pomieszczeń,kulą się,czyli psychika skrzywiona.Złe niezależnie czy ktoś to robi na dziko czy jest w zwiazku.
A teraz hodowla przydomowa-jedna suka mieszkająca w domu,bez rodowodu bo kupiona z nadplanowej liczby miotu rodowodowego(tak to działało kiedyś,nie wiem jak teraz-Ci wspaniali hodowcy sprzedawali na lewo szczenięta bez papierka by uniknąć ograniczeń czasowych w kolejnym dopuszczeniu suki do rozrodu)I tak narobiło się masę psów bez rodowodu ale po rodzicach z rodowodem.
To ze suka nie ma papierka to jeszcze nie pseudo-hodowla.Bywałam na ,,hodowlach''gdzie suki po kolejnym miocie usypiano bo jakość i ilość młodych spadała-te hodowle nie były,,pseudo'' bo były zarejestrowane ale jak dla mnie to były bardzo pseudo


dziewczyno ogarnij się! świat nie jest czarno-biały, nie można stwierdzić że nielegalna  rozmnażalnia psów w złych warunkach jest "fe", a rozmnażalnia w dobrych "cacy", w obu przypadkach jest to nie dopuszczalne i powinno zostać potępione. Nie ma czegoś takiego jak pies rasowy bez rodowodu, a podejście "moja sunia musi  przynajmniej raz mieć szczeniaki żeby poznała jak to cudownie jest być mamusią/bo szczeniaczki są taakie rozkszne" jest chore. Bez różnicy czy wyprodukujesz 100 czy 1 bezpapierowego szczeniaka, bezmyślne rozmarzanie psów z niepotwierdzonym pochodzeniem tylko przyczynia sie do i tak tracznej sytuacji w schroniskach.

Psy rodowodowe (czyli rasowe) to nie snobizm i burżuazja.
Sytuacja w zarejestrowanych, prawnie działających hodowlach to już inna bajka, również w niektórych przypadkach ogromne "żenua", ale to temat rzeka, podobnie jak i całe to lewe rozmnażanie, dlatego nie warto tu ciągnąć offa .  🚫
orjentica, od lat nie ma tego przepisu. Śmiem twierdzić, że suki, które nie miały rodowodu w związku z tym przepisem to praktycznie już wymarły...
Tak więc obecnie suka po rodowodowych rodzicach oznacza tyle, że rodzice rodowód dostali (bo każdy pies urodzony z legalnego miotu dostaje) ale nie dostali już licencji na rozmnażanie. I prędzej wierzę w to, że są po prostu za słabi... Bo jednak jak się chce prowadzić hodowlę i mieć z tego dochody to poświęca się kasę na wystawy itp. Ale jak się wie, że pies słaby i licencji nie dostanie to właśnie tworzy się pseudo hodowlę. I te psy są już tylko pseudo labradorami / goldenami / JR.
od razu zaznaczam ze ten kto czyta ze zrozumieniem to zauwazy ze nie pisałam ze moja suka nie ma rodowodu.Napisałam ze podobnie sprzedawałam swoje szczeniaki  i ze takie rezerwawanie jest normalne.Czy ktos chce psa z pseudohodowli czy nie to jego sprawa i juz,ja nie widze zeby im sie działa krzywda a nie kazdego stac na psa z rodowodem.A doskonale znam ceny panujace na rynku jesli chodzi o ta rase.I byłam w niejednej hodowli gdzie warunki trzymania szczeniat (!!) były skandaliczne,wiec chyba ogólnie wole przydowowe hodowle z jedna suka 😀

i tak moje szczeniaki to były JRT !!! mam podstawe do nazywania ich tak i bede to nadal robic 🤣

edit;dodam jeszcze ze moim zdaniem nie jest to nietypowe czy zadziwiajace ogłoszenie,bo tak było juz dawno temu i dopiero teraz ida powolne zmiany i stawianie na psy wyłacznie rodowodowe i ograniczanie pseudohodowli
Dobrze odnosnie szczeniakow, sa to pieski mojej kolezanki,nie jest pseudohodowca, szczeniaki mieszkaja wdomu razem z mama, nie pierwszy raz sa u niej w domu szczeniaki, dziewczyna zna sie na rzeczy - wczesniej miala psy z rodowodem a te pieski to sa pierwsze szczeniaki od10 lat jakie sie u niej urodzily, nie rozmnaza swojej psicy dla kasy i poprzednie ktore miala szczeniaki tez mialy raz gora dwa razy. Ten przyoadek jest inny poniewaz wet stwierdzil,ze suka powinna miec szczeniaki chociaz raz nie wiem dlaczego ja sie na tym nie znam. A tak ogolnie to ciekawa jestem ile z waszych psow jest kupionych za grube pieniadze z legalnych hodowli i ile z nich ma rodowod. Generalnie w internecie macie cale mnostwo takich nietypowych i zadziwiajacych ogloszen wiec zycze milej lektury i dyskusji tylko nie wiem czy rok wam na nia starczy😉
Zreszta ja na psach sie nie znam, dziewczyna mnie poprosila to ogloszenie jej dodalam.
http://allegro.pl/piekny-kuc-felinski-klacz-na-zawody-skoki-sport-i1465078984.html  może nie jest mega nietypowe ale nie chciałabym byc rodzicem małoletniej Qniarki której wpadnie w rece to ogłoszenie 😉 no ale reklama dźwignią handlu;p
Maskotka jest na serio taka jak w opisie  😉 Z resztą na zdjęciach moje koleżanki Dominika i Justyna 😉 Ale reklama niczego sobie  😅
Łaciata   Forever in my heart ♥
26 lutego 2011 22:05
Ale znalazłam konia na sprzedaż na allegro 😀😀
????

normalnie bym napisala, ze to nieregulaminowy post. ale sama nie moge dojsc o co cho w poscie powyzej.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się