Ogłowia

Anderia   Całe życie gniade
28 lutego 2011 18:09
Ja bym spróbowała z jakimś opadającym, odmianę ma dosyć nisko więc nie będzie nachodził  😉

edit: Może coś w tym stylu? http://www.okser.pl/wembley-naczolek-glamour-p-696.html W Waszym przedziale cenowym się mieści, ledwo ledwo - ale jednak  😁
A ja szukam naczółka w typie artemisa, koniecznie, żeby był bling-bling i był dostępny w Polsce. Również w granicach 100zł. :kwiatek:
Udało mi się ściągnąć stary model nachrapnika meksykańskiego z DAW-MAG. Został zastąpiony tą okropną kokardką  🤔


za duże zdjęcie 🤦
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2011 22:57
no dobrze, chyba i na nas przyszedl czas. jako ze wszelkie znaki na niebie i ziemi zdaja sie mowic ze kon bedzie chodzil w hanowerze, intensywnie mysle nad zamowieniem markowego 😉 oglowia.
kon ma malowana glowe, wiec nie poszaleje ani z bling naczolkiem ani z podszyciami. no i jakos tak do swojego to mi ciezko dobrac 😉

mam jakastam wizje oglowia dla niego, ale nie jestem pewna czy byloby mu ladnie, wiec poczekam na cudze pomysly. ja poki co jestem pewna 2 rzeczy:
1. nachrapnik hanowerski
2. podszyte tylko na czarno

jakby ktos nie pamietal gilsonowej glowy:



takze... jakies genialne pomysly? 😉
białe przeszycia?  🙂
Czekoladowy passier?
Frania, brrrr nie!

kujka, całość czarna klasyczna, trochę grubszy hanower, naczółek opadający rurka lub klasyczny.
Widziałam śliczny passier czekoladowy z hanoverskim nachrapnikiem bez ozdób..ale nie ma fotki w necie  👿
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2011 23:05
Burza, a paski classic czy ciensze? zastanawialam sie nad cienszymi, ale nie wiem czy nie przedelikace sprawy.

Dramka no wez, mam czarne siodlo, czarne oficerki... gdzie mi tam brazowe oglowie! nie tym razem 😉 chocaz kiedys jak bede slawna i bogata kupie mu czekoladowy rzad. calutki!! 😉
kujka, zależy od naczółka wiele- musisz mieć na niego pomysł i dopiero zastanowić się nad paskami 🙂
kujka Nie wiedziałam że masz czarny  🤦
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2011 23:08
Burza, mam juz naczolek "ursus standard", wiec tym razem moglabym sobie pozwolic na rurke lub plecionke. no ale wtedy wlasnie - czy nie bedzie za delikatnie to na nim wygladalo, albo czy nie bedzie sie gryzlo z grubszym hanowerem.

Dramka ano, stety/niestety poki co tylko opcja czarny wchodzi w gre 😉
kujka, hmm zerknij- bardzo gruby hanower i dwa naczółki- rurka i maike- w końcu doszłam do wniosku, że maike lepiej pasuje bo równoważy naczółek.


A tu z rurką
kujka   new better life mode: on
28 lutego 2011 23:50
Burza, nachrapnik bardzo si 😉 natomiast ja bym zrezygnowala z zapiec na potylicy i zrobila (na Gilsona) tradycyjne. wtedy moze rurka/plecionka nie bylaby za delikatna (?)

czy dlugosc hanowera trzeba P. Markowi podac (zmierzyc konia), czy jak mu sie powie ze chce male full to powinien zrobic taki, ze bedzie pasowal? Jakos malo mialam w zyciu do czynienia z tym typem nachrapnika...
Felinka   z niejasnych przyczyn zajmuję się niczym
01 marca 2011 05:47
Dziewczyny mam pytanie: czy do konia o takiej główce :


Bedzie pasowało te ogłowie ? http://www.hooks.no/product.aspx?productid=300659&deptid=109&sortType=sortPopularitet&sortOrder=DESC
Lepsze czarne czy brązowe, jeśli przymierzam się do brązowych veredusów ?  😉
Dzięki !


hmm? pomożecie ?  😉
noen   A story of a fighter of our human race
01 marca 2011 07:01
Kujka : zrobiłam przeróbkę hooksowego brązu. Mi się podoba nawet tak, zwykłe proste ogłowie, bez udziwnień 🙂


:kwiatek:

kujka, no i właśnie takie, jak przerobiła noen powinnaś zamówić, tylko oczywiście czarne. Nie udziwnione, klasyczne zapięcia, nie za szeroki nachrapnik 🙂 Bajka 🙂
plus do tego naczółek maike i paski nie grubsze niż 1 cm, a może czekoladowe podszycie 😎
kujka, ja mówiłam o tradycyjnym dla Ciebie 🙂
Lepiej samemu zmierzyć- najlepiej inny hanower i dać na miarę. Ja jak sama mierzyłam to zrobiliśmy za mały.
czy dlugosc hanowera trzeba P. Markowi podac (zmierzyc konia), czy jak mu sie powie ze chce male full to powinien zrobic taki, ze bedzie pasowal? Jakos malo mialam w zyciu do czynienia z tym typem nachrapnika...


Kujka, ja właśnie zamówiłam u pana Marka Ursusa.  Nie chciał określenie standardowego. Prosił o podanie wymiarów: obwód nachrapnika, długość naczółka oraz długość „głównej części" (nie wiem jak ją fachowo nazwać) – od kółka do kólka wędzidła poprzez potylicę.
noen Tak wyglada moj passier ❗
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 marca 2011 09:23
Czy ktoś z Was używał tego ogłowia? http://allegro.pl/oglowie-anky-rozmiar-cob-czarno-biale-nowe-i1422482683.html Jak się spisuje? Czy warto?
caroline   siwek złotogrzywek :)
01 marca 2011 09:36
kujka, po prostu czarny hanower i tyle 😉 nie udziwniaj 😉
naczółek już masz, to dokup nachrapnik i dawaj 😉

w sumie to nie rozumiem - dla zmiany nachrapnika kupowac drugie ogłowie...?
Dokładnie można dokupic sam nachrapnik  😉

Ale Ja sama na tym pomysł tez nie wpadłam  😁

Jestem bardzo ciekawa jak dramka zareaguje na meksykańca  💃
noen   A story of a fighter of our human race
01 marca 2011 11:38
Wczoraj jeszcze na prośbę kujki przerobiłam zdjęcie konia w ogłowiu burzy. Powiem szczerze, że mi się bardzo podoba ! 💘
kujka a czemu ma to być hanower? jest jakieś uzasadnienie czy po prostu Ci się podoba?
A jak Wam sie podoba brązowe ogłowie do gniadej klaczy z osprzętem czarnym😀 Bo nie wiem jakie brać a brązowe jest takie piękne!
Jeśli masz resztę sprzętu czarną to raczej odpada 😉
Ja miałam cały sprzęt brązowy, teraz zmieniłam siodło na czarne i trochę się gryzie z resztą brązu, ale to jeszcze ujdzie.
Samo brązowe ogłowie - nieeeet
kodusiowata
Bardzo ładny, dzięki  :kwiatek:

Arwena
Ja dłuższy czas miałam taki komplet dla jednej z klaczy. Wszystko zalezy jaki to brąz. Koloru london do czarnego siodła bym nie założyła na pewno.
No właśnie też tak myślałam że za duża różnica... Ech no trudno czarny też będzie ładnie😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się