Stajnie w Warszawie i okolicach

Zaczęłam 🤔 ale nic mi nie mówią same nazwy stajni bo nie wiem czy od Śródmieścia się jedzie szybko do danych miejsc czy nie.
Stajnia Korona albo Iskierka?
kujka   new better life mode: on
04 marca 2011 14:39
Perlica, w kataogu masz zaznaczone na mapie wszystkie stajnie. raczki masz? paluszki masz? no to sobie wpisz te adresy w google maps czy zumi i sprawdz ile sie jedzie ze srodmiescia. Wez sie troche przyloz zamiast oczekiwac gotowych odpowiedzi od jeleni na forum.
Dzięki za pomoc.
Gdyby to było takie proste jak mówisz to bym się nie pytała na forum.
Wiadomo że jak mi komp pokazuje dojazd do stajni 50 minut to nie bierze pod uwagę korków i np może remontów drogi itp.
Warszawka widzę jednak...
kujka   new better life mode: on
04 marca 2011 14:58
Perlica, tak, warszafka, buractwo i nic tylko patrza jak ci noge podstawic.

juz ktos ci pisal ze srodmiescie od rana do wieczora nie jest najbardziej przejezdnym miejscem na swiecie. drogi wylotowe z/do warszawy rowniez, bo jak mozna sie domyslic ludzie jada z/do szkol/pracy spoza miasta i spowrotem. takze korkow mozna sie spodziewac. ale nikt ci nie napisze ile bedziesz dokladnie codziennie jechala z tego srodmiescia.

skoro 50 min bez korkow, to najprawdopodobniej logicznie myslac z korkami bedzie dluzej, nie sadzisz?
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
04 marca 2011 15:02
A ja lenistwo widzę. Masz w katalogu ilość km i wiesz mniej więcej ile jedziesz taką odległość. Korki raz ą raz ich nie ma.
Opinie opiniami, jak wzorujesz się tylko na opiniach to nic z tego nie będzie, każdy potrzebuje czego innego i niestety trzeba ruszyć tyłek i pojeździć popatrzeć.
Dla jednego będą dobre warunki np u mnie a dla innego np w Centurionie.

Poszukaj stajni, wypisz które Ci odpowiadają i wtedy pytaj. Jak potrzebujesz tylko padoków  to większość stajni w w-wie będzie Ci odpowiadać.
a tak w temacie - pytałaś o jedną stajnię w Wilanowie - moja stała w Wilanowie przejściwo, ze 3 mce, gdy mieszkałam na Mokotowie - w godzinach szczytu zdarzało mi się jechać do niej godzinę i zawrócić ciskając mięsem pod nosem, bo już nie opłacało mi się dojechać :/
Perlica, Przygotuj się na to, że Warszawa jest BARDZO zakorkowana. I do każdej wylotówki i na trasie zwłaszcza w okoliczach weekendu będą korki. Niestety.
Gdybym ja miała taką sytuację rozważyłabym np. wynajem mieszkania w innej dzielnicy k. metra. Np Bielany. Do pracy można dojechać komunikacją a do konia masz mniej przepychania się przez korki i można jechać do Bajardo itp. Albo mieszkanie na Ursynowie i szukać stajni k. Piaseczna a tam jest w czym wybierać.
Mieszkając w Śródmieściu korków unikniesz nocą i w niedzielę.
cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2011 15:06
Perlica, wow, to my ci przewidzimy, gdzie będą remonty!
wyskoczą ci nie tylko nazwy, ale lokalizacja i podstawowe informacje, na podstawie których ocenisz, czy stajnia odpada, czy drążysz temat dalej. Wtedy wpisujesz nazwę w wyszukiwarkę, a jak nie ma, zadajesz pytanie.
Katalog jeden już jest, chcesz żebyśmy stworzyły twój indywidualny katalog? Warszawska oferta specjalna dla gości z Wrocławia. Bierzemy wypunktowane przez ciebie cechy stajni i przedstawiamy gotową listę.
Faaajnie- tylko że to samo otrzymasz w katalogu.
rybka   Różowe okulary..
04 marca 2011 15:09
Ja jako, że dojeżdżam pod Wawe do konika, mogę Ci z góry przewidzieć kiedy na bak, na 100% będą korki, w każdy piątek na każdej wylotówce, z tego powodu mój koń w piątek ma wolne, bo już mnie trafiało, jak w porywach od 1,5 h do 3,5 zajmował mi dojazd 15 km ....
Dzięki- o takie rady mi chodziło.
Znalzłam odległości w km właśnie i listę pensjonatów które by mi odpowiadały, ale one wszystkie pod Warszawą więc z tego co widzę to jest kiepski pomysł jednak.
W takim razie pomyślę z opcją mieszkania bardziej na obrzeżach i dojazdu metrem.
Ja obecnie się chcę z zoorientować jakie są możliwości i czy wogóle zawracać sobie głowę przenosinami. Jak podejmę decyzję to wtedy zacznę dopiero jeździć i oglądać. Żeby nie okazało się że mimo większej pensji wysoka cena pensjonatu plus korki a przez to zużycie benzyny i czasu sprawią że nie podejmę oferty.
Dziękuję za sugestię.
rybka, ja też jade do konia 3,5h ale mam do niego 250km 😉.

Ale tak serio rozważyłabym dojazd do pracy komunikacją. Do centrum nawet szybciej do pracy dotrzesz komunikacją (metro, tramwaje, PKP, WKD) niż autem z tego samego miejsca. Tylko trzeba znaleźć mieszkanie z dobrym połączeniem. A wtedy problem dojazdu do konia zniknie. I taniej 😉
Rybka matko nawet 3,5 h-jakaś masakra  😀iabeł:
Podaję pensjonaty które mnie zainteresowały ze względu na warunki:
1. Aldragho
Józefosław 15.48 km
2. KJ Vena Sport
Łajski k/Legionowa 20.38 km
3. Klub Jeździecki Humorek
Wołomin 28.31 km
4. Largo
Łoś 27.24 km
5. Stajnia Chojnów
Baniocha 23.36 km
6. Stajnia Sawanka
Izabelin - Truskaw 23.79 km
7. Stajnia Wilanów
Warszawa Wilanów 13.21 km
8. Stowarzyszenie Klub Jeździecki Legia-Kozielska
Warszawa 5.09 km
9. Stowarzyszenie Szwadron Jazdy RP
Stara Milosna 24km
Proszę o krótkie opinie-chodzi o pensjonat w którym zostawię spokojnie konia i jak wyjadę na delegację to nie będę się martwić o niego.Ważny też dla mnie jest trener, który też pojeździ konia jeśli zajdzie taka potrzeba. Przeglądałam wątek, ale opinię są w większości ze poprzednich lat i nie wiem czy nadal obowiązują.
Bera7 dzięki za radę 🙇, chyba jest to najmądrzejsze rozwiązanie.
kujka   new better life mode: on
04 marca 2011 15:24
poza tym taniej jest wynajac mieszkanie na obrzezach niz w centrum.
Kujka dokładnie 🙂
Najbardziej podoba mi się Stajnia Chojnów i Largo.
Ktoś ma tam konika?
Rudzia   Dwie Złośnice:)
04 marca 2011 15:55
Obie stajnie piekne, ale jezeli mam polecac to tylko moge z czystym sumieiem polecic Largo🙂
Czy ktoś stoi w stajni Wiktorowo? Miałabym od domu 54km  🤔
Perlica, z Pięknej masz dobry wyjazd na wschód i na północ - Gdańska (mniej zakorkowana) i trasa na Mińsk Mazowiecki / Lublin (trochę bardziej, ale do przeżycia).
Z tamtych okolic gorzej w godzinach szczytu wydostać się jakkolwiek na Ursynów i dalej (Piaseczno, Konstancin) i w stronę Janek

Gdańską masz Lidera, Liderówkę, Bajardo i parę stajni jeszcze dalej.
W stronę Pragi będziesz miała Konika, Aromer, Dobrzyniec m.in.

to tak z mojego doświadczenia.
Do każdej z tych stajni powinnać dojechać z centrum w 50 minut albo i mniej...

Stajnia Wilanów ma kiepskie opinie
Legia - padokowania to tam nie uświadczysz raczej
Aldragho - niewiele padoków, ale blisko


jeszcze jedno odnośnie zakorkowania W-wy. Jeśli wiesz, że będziesz pracować na Pięknej to lepiej wynajmować mieszkanie w centrum (blisko centrum) bo jednak jeśli masz pracę obok mieszkania to jedziesz w korku tylko do konia po pracy... a z obrzeży  (mieszkanie) jedziesz w korku do pracy i do konia po pracy w równie wielkim... 😉
Dziękuję wszystkim za pomoc i wiadomości  na PW 💃 na pewno bardzo pomagają mi wasze wypowiedzi.
Anaa dzięki za opis dojazdów 👍 zaraz zerknę na te stajnie wszystkie.
cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2011 16:41
Perlica
Legia chyba ci nie podpasuje, padoków brak, to stary ośrodek z niewykorzystanym potencjałem, dawno nie byłam, ale wyglądał raczej przykro. Może coś się pozmieniało.
O Largo znam bardzo dobre opinie, stoi tam quanta, paa, możesz je podpytać, stała chyba też lostak.
Z pozostałych wymienionych często poleca się Sawankę i Aldargho. Resztę pomija, albo odradza.

Rozważ wynajęcie mieszkania w rejonie żoliborz-młociny lub ursynów-kabaty. wtedy do pracy dojedziesz metrem-  np m. politechnika a do konia samochodem, lub jeśli się uda- również komunikacją. Czy dojście kilometra od przestanku wchodzi w grę? Może warto pomyśleć o tańszym pensjonacie na rzecz benzyny? hala konieczna?

Korki są w Wawie codziennie w godzinach szczytu. Czasami są po prostu większe niż zwykle  😉
Anaa, centrum wiecznie zakorkowane, ale przy dobrym połączeniu komunikacją naprawdę zostawiłabym auto. Moja sąsiadka codziennie dojeżdża do centrum z Wołomina i zajmuje jej to ok. 1h z dojściem do stacji ok 5min. Z Marek, Zielonki jest jeszcze wygodniej i szybciej. I zawsze można ksążkę poczytać zamiast kląć na korki 😉.
Perlica, mi się w Humorku nie podoba. Może nie ma tragedii, ale stajnia ciemna jakaś taka mało przyjazna.
Z Bielan jest super wyjazd na Gdańszczankę. I omija się najgorsze korki. Nie wiem jak teraz ceny mieszkań tam, ale 4 lata temu były 30-40% niższe niż w pozostałych częściach W-wy.
Cieciorka-hala konieczna, dojazd do konia autem-nie wchodzi w rachubę dojście bo za stara na to jestem 😁
Przeglądam i powiem  że najlepsze wrażenie robi na mnie:
- Bajardo
- Largo i Stajnia Łoś
-Aldragho ma słabą stronę i za dużo nie widać
- Lider ma super cenę 700zł? czemu tak tanio , cena lepsza niż koło wrocka 😵
cieciorka   kocioł bałkański
04 marca 2011 17:17
Perlica, Lider ma już chyba 850, a liderówka coś między 900-1000. Liderówka jest nowsza, nowocześniejsza, ma lepszy lonżownik, wewnętrzną myjkę, podobno mają też już nawet karuzelę i konie chodzą na łąki na cały dzień, a nie na poł, jak w liderze.
Nie mniej jednak cena niezła za pensjonat blisko stolicy.
Powiem tylko że ceny tych mieszkań coś nie bardzo-gorsze dzielnice mają podobne ceny jak centrum 😵
Z treningiem jak bym chciała żeby ktoś wsiadał to trzeba liczyć chyba 2000 tysiące plus -minus?przy cenie 1000zł za pensjonat
We Wro 1 treninig ok50zł-czy u was też tak to wygląda?
budynio   powrót do świata dźwięków!
04 marca 2011 17:55
Perlica również polecam Largo i to bardzo. niestety nie ma już boxów wolnych, ew coś tam chyba w angielskich na padokach ale i tego nie jestem pewna.
Perlica, zależy u kogo trening i jak często.
Będziesz mieć w waw wybór w zależności od tego czy np. młody zawodnik na miejscu czy znany trener, który musi dojechać - od jakichś 30 do 300 pln 😉
edit: w Bajardo chyba 1 boks wolny...
Kto w Warszawie ma treningi za 300zł..?
zen, zdziwiłabyś się 🙂
Nie no bez kitu: ktos bierze 300?
Kto w Warszawie ma treningi za 300zł..?


300 zł za jeden trening 🤔 czy np. dwudniowe konsultacje ?
Croopie naprawdę macie takie treningi, ktoś samolotem do was dojeżdża  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się