Revoltowicze z Podkarpacia

m.indira   508... kucyków
20 lutego 2011 22:07
dziś skończyły sie konsultacje z W.Mickunasem w Leśnej Woli
byliśmy z 6 końmi
naturalnie, bezstresowo i z uśmiechem na ustach
Dobra chwilkę mi zeszło, ale już zrobiłam. Kalendarz zawodów i imprez jeździeckich na Podkarpaciu (+ kilka z województw ościennych, np. MO-B Janów Lubelski czy wystawa w Klikowej) w sezonie 2011. Do wyboru do koloru 🙂

Kwiecień 2011:

- 16-17.04 - ZR-B LKJ Zabajka i/lub JKS Pogórze Glinik Zaborowski

Maj 2011:

- 7-8.05 - I kwalifikacja Otwartego Pucharu Podkarpacia (OPP) - JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 21-21.05 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski

Czerwiec 2011:

- 4-5.06 - ZR-F (rajdy) LKJ Zabajka
- 11-12.06 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski oraz 12.06 Parada Konna w Żarówce (pow. mielecki)
- 18-19.09 - Regionalny Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej w Tarnowie (Klikowa)
- 25-26.06 - II kwalifikacja OPP - LKJ Zabajka oraz XIII  Regionalna Wystawa Zwierząt  Hodowlanych w  Boguchwale

Lipiec 2011:

- 1, 2, 3.07 - ZO-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 8, 9, 10.07 - ZO-B Janów Lubelski oraz 9.10-07 IV Zajazd Huculski w Hawłowicach
- 16-17.07 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 23-24.07 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 30-31.07 - III kwalifikacja OPP KJ Leśna Wola

Sierpień 2011:

- 7-8-08 - Misrzostwa Okręgu w Ujeżdżeniu LKJ Zabajka
- 7.08 - Koń w gospodarstwie - Skansen w Kolbuszowej
- 13-14.08 - IV kwalifikacja OPP JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 20-21.08 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 27-28.08 - ZR-B LKJ Zabajka oraz XI Pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej

Wrzesień 2011:

- 3-4.09 - ZR-B KJ Ostoja Pustków oraz Czempionat Hodowlany Koni Rasy Szlachetny Półkrwi i Śląskiej w Tarnowie
- 10-11.09 - V kwalifikacja OPP KJ Leśna Wola oraz Piknik z Konikiem Polskim w Jaśle
- 17-18.09 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski
- 24-25.09 - Mistrzostwa Okręgu (skoki) LKJ Zabajka

Październik 2011:

- 1-2.10 - ZR-F (rajdy) LKJ Zabajka
- 8-9.10 - Finał OPP JKS Pogórze Glinik Zaborowski oraz 8.10 Wystawa Ogierów Zimnokrwistych w Zabajce oraz 8-9.10 ZA-D (powożenie) LKJ Zabajka
- 15-16.10 - Święto Konia i Kawalerii w Brzostku, Czempionat Hodowlany Koni Rasy Małopolskiej
- 22-23.10 - ZR-B JKS Pogórze Glinik Zaborowski

Szczególnie zapraszam na Otwarty Puchar Podkarpacia:
http://uchwatteam.pl/aktualnosci/259/xxv_lecie_podkarpackiego_zwiazku_jezdzieckiego.html

http://www.facebook.com/OtwartyPucharPodkarpacia2011

W marcu zostanie uruchomiona strona OPP: www.oppskoki.pl
galopada_   małoPolskie ;)
21 lutego 2011 11:48
jeszcze my sie wciśniemy jakos początkiem sierpnia/lipiec z ZR  😉
galopada_ u was były ZR w ostatnich latach, bo nie kojarzę? 🙂 nie jeździłam po wszystkich na Podkarpaciu, ale np. Ostoję kojarzę.
galopada_   małoPolskie ;)
21 lutego 2011 14:45
u nas rokrocznie od 2007 roku  😉
ooo to mnie zaskoczyłaś 🙂 to daj znać, bo w terminarzu PZJ jeszcze was nie widać, może w końcu wybrałabym się w północne rejony Podkarpacia 🙂
galopada_   małoPolskie ;)
21 lutego 2011 15:56
dam znac jak najszybciej.  😉 mimo ze to niezbyt duze zawody to przynajmniej 50 koni przyjezdza. a patrzac na statystyki to z roku na rok jest ich coraz wiecej
koniara 79 - super, że wrzuciłaś kalendarz imprez 🙂
strona podkarpackiego związku jeździeckiego chyba zamarła na dobre...

wg kalendarza pzj ZR Żabno będą 6 sierpnia
Regionalne imprezy wzięłam właśnie ze strony Podkarpackiego Związku Jeździeckiego  😉

http://www.podkarpackizwiazekjezdziecki.com.pl/index.php?option=com_remository&Itemid=28&func=fileinfo&id=152
jak tydzień temu szukałam to jeszcze nie było ;P

brawo dla nich!
W tym linku jest nowa wersja, zamieszczona dzisiaj, np. w kwietniu zawody będą w Zabajce (w Gliniku nie), w marcu coś tam jeszcze pokazują (pewnie halowe skoro LW lub Stubno, ale na czerwono, więc pewnie nie wiadomo).
Na tej liście nie widzę Wierzawic, nic w tym roku nie organizują? Międzynarodowe z zeszłego roku były bardzo udane.
No właśnie ostatnio się nad tym zastanawiałam, że ich nie ma, ale też Bogiem a prawdą, ten plac, na którym był konkurs jest trochę mały, bardzo wymagający, no i nie za bardzo jest gdzie samochód zaparkować, mieszkańcy chyba nie byli zachwyceni taką ilością samochodów zaparkowanych wzdłuż ich posesji...  🙂
koniara79 - Ja bym powiedziała że wręcz odwrotnie, nie którzy udostępniali swoje trawniki i byli wręcz zachwyceni bawieniem się w płatny parking  😁
aha ja zaparkowałam wzdłuż ulicy, więc nie płaciłam nikomu hehe no chyba, że tak hehe ale brak mniejszego czy większego parkingu, to jednak problem. W Zabajce coś jest, w LW i Gliniku też, w Wierzawicach jest z tym mały problem, no ale widać się sami nie zdecydowali, bo przecież to głównie decyzja klubu czy będą zawody czy nie 🙂
W tym roku z pewnością się na coś wybiorę oczywiście tylko jako widz  🤣 Zdecydowanie wolałabym sobie na jakiś rajd pojechać.
Jakiego kowala polecacie z okolic Rzeszowa?
m.indira   508... kucyków
05 marca 2011 07:13
nos, drogi czy tani, dobry czy taki sobie, chcesz kuć czy tylko rozczyścić, masz problem z ortopedią?
znam kilku od powiedzmy przeciętnych do ortopedów włacznie, chcesz więcej wiedzieć zapraszam na pw

tak oglądam ten kalendarz i nikt nie wziął pod uwagę innych imprez prócz PZJ-towskich

hucuły startują na podkarpaciu dwukrotnie
Hawłowice  9-10 lipca
Rudawka Rymanowska 26-28 sierpnia (wreszcie 3 dniowe)

Piknik z Konikiem w Jaśle 10-11 września
reszta imprez na stronie OZHK Rzeszów
m.indira popatrz dobrze na moją rozpiskę, są i Hawłowice i Jasło i Rudawka 🙂 tylko niektóre imprezy się dublują i w tych terminach jest dopisane jako "oraz"  🙂
nos - Najlepsi są chyba Ciołkowie, ale raczej nie przyjeżdżają do indywidualnych klientów no i w związku z tym że nazwisko samo w sobie jest marką, to cena jest adekwatna  😉 Ale jak chcesz to też Ci mogę polecić kilka osób, w tym weterynarza jednego który robi kopyta i za rozsądne pieniądze.
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
06 marca 2011 20:50
Kochani podkarpaczowicze, zerknijcie tutaj: http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,472.msg915040.html#msg915040 może ktoś z Was coś wie?
Presja Ciołek jeździ do indywidualnych klientów bez problemu. Do mnie już nawet 5 lat  🙂, a jeżeli chodzi o jakość to naprawdę polecam i zupełnie nie chodzi o nazwisko tylko efekty  🙂. Gilarski brał u mnie tyle samo co Ciołek, jakość niezła, ale nie do końca to samo  🙂
rudzielec- To może coś się zmieniło, bo swojego czasu on miał nawet problem żeby dojechać do całej stajni koni. Fakt że robi kopyta rewelacyjnie, ale wtedy jego nieterminowość zdyskwalifikowała go jako kowala na stajni, bo można czekać dzień, dwa ale nie 3 tygodnie  😵 W tym momencie nie wiem jak jest bo kopyta na stajni od kilku lat robi ktoś inny.Jeżeli ktoś chce mieć dobrze zrobione kopyta i nie potrzebuje kuć tylko samo werkowanie to polecam dr. Janusza Filipa z Łańcuta.
Masz rację Presja, ze z terminowością u Ciołka było kiepsko, ale chyba i u niego rynek się trochę posypał bo od jakiegoś czasu nie ma żadnych opóźnień, a musi jechać specjalnie do mnie bo w tej stajni nic więcej nie robi. Też słyszałam o Filipie, że jest OK, ale u mnie wchodzi w grę kucie. 🙂
rudzielec- No to być może i że im się posypało, bo wiem że do jednej stajni gdzie stoi 6 koni też przyjeżdża a tak jak pisałam wcześniej nie opłacało mu się do 15 jechać..
m.indira   508... kucyków
07 marca 2011 10:18
Ciołków jest 3, Paweł, Piotr i Jan
ten ostatni na naszym terenie prawie nie robi(jeśli już to ciężkie przypadki-ortopedia, lub znajomym)
Paweł robi, lecz nowych raczej nie przyjmuje bo nie wyrabia z tym co ma
Piotr... tutaj terminowo niestety problemy nadal

niestety, tak jak z każdym zawodem tak i tutaj kowale mają swoich zwolenników ale i przeciwników, ludzi którzy rezygnują bo znaleźli lepszego kowala, tańszego lub też takiego który po prostu dba o kopyta i nie odwala maniany traktując konia zawsze indywidualnie a nie schematowo
Insomnia_90   equo ius civile
08 marca 2011 19:58
z kowali bardzo polecam Tomka Stypę, miło,tanio,sympatycznie,fachowo i terminowo 😉

ps. Szukam kogoś z transportem,auto mogę mieć z przyczepą gorzej 🙄. Trzeba mi na dniach przewieźć konia z rzeszowa na bzdurną odległość 10 km... Może ktoś coś wie i pomoże? Z góry dzięki :kwiatek:
Ruszyła strona OPP 2011 🙂

http://www.oppskoki.pl/
podkarpacianie!!!  😉

mam pilną i nie cierpiącą zwłoki sprawę!! czy ktoś z Was ma, albo może zna kogoś, kto wypożyczyłby mi przyczepę na najbliższą sobotę!!!???
potrzebuję przywieźć konia z Wa-wy do Rz-wa!
jeśli ktoś coś wie, to prosiłabym o informację na pw!!  🙂 🙂 🙂
2 - 3 kwietnia - Regionalne Zawody Halowe w Stubnie

http://uchwatteam.pl/page/6/propozycje.html

Sobota 02.04.2011r.

11.00
Konkurs nr 1 klasy LL „towarzyski”,seria A – 60 cm, seria B – 80 cm, zwykły art.238.2.1 (obydwa przejazdy zaliczane do klasyfikacji niezależnie czy zawodnik startuje na tym samym czy na różnych koniach)

12.30
Konkurs nr 2 klasy L, zwykły art.238.2.1 (obydwa przejazdy zaliczane do klasyfikacji niezależnie czy zawodnik startuje na tym samym czy na różnych koniach)

14.00
Konkurs nr 3 klasy P, dokładności z rozgrywką, art. 238.1.2

15.00
Konkurs nr 4 klasy N, zwykły, art. 238.2.1

nagrody 500 zł(I – 200 zł,II-150 zł,III – 100 zł, IV-50 zł)

16.00
Konkurs nr 5 klasy N1, dwufazowy, art. 274.5.2

nagrody 500 zł(I – 200 zł,II-150 zł,III – 100 zł, IV-50 zł)

Niedziela 03.04.2011r.

9.00
Konkurs nr 1 klasy LL„towarzyski”, seria A – 60 cm, seria B – 80 cm, zwykły art.238.2.1 (obydwa przejazdy zaliczane do klasyfikacji niezależnie czy zawodnik startuje na tym samym czy na różnych koniach)

10.30
Konkurs nr 2 klasy L, zwykły art.238.2.1 (obydwa przejazdy zaliczane do klasyfikacji niezależnie czy zawodnik startuje na tym samym czy na różnych koniach)

12.00
Konkurs nr 3 klasy P, dwufazowy, art. 274.5.2

13.30
Konkurs nr 4 klasy N, zwykły z rozgrywką, art. 238.2.2

14.30
Konkurs nr 5 klasy N1, dwufazowy, art. 274.5.3

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się