pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

yga   srają muszki, będzie wiosna.
10 marca 2011 08:01
Strucelka- jeny boskie, jak juz chcesz ten blond to chociaż nie rób tak jak napisała Ci Wisienka!  🙇 Po nałożeniu rozjaśniacza na całą głowę będziesz miała jedne wielkie siano. Tak sie dzieje juz po 1 nałożeniu a trzeba ich pare, najpierw wyjdzie ci żółty, później wyjdą plamy a na koncu i tak bedziesz musiała potraktować to farbą. Szkoda włosów. Wiem coś o tym bo przez kilka lat bawiłyśmy sie z kolezankami w fryzjerki w domu.. a teraz zbieram po szafkach,stołach,ubraniach moje rozdwojone połamane suche kłaki. Jeśli chcesz rozjaśnić idź do osoby z doświadczeniem. Albo rozjaśnij pasemkami,stopniowo. Dużo małych pasemek naprawdę może dać fajny efekt 🙂 i włosy nie beda aż tak zniszczone.
Scottie   Cicha obserwatorka
10 marca 2011 09:07
smarcik, wygugluj sobie zdjęcia Mariny Łuczenko, Maji Sablewskiej i Moniki Brodki (najnowsze). One to mają.

Mam i ja 😉 Od połowy szyi w dół mam jeszcze włosy po blendorze, więc farba mi się szybciej wypłukuje. Osobiście uważam, że to obrzydliwe (u siebie), ale u innych wygląda całkiem-całkiem 🙂
ja postawnowiłam zapuszczać, ale zapał już mi minął i chce je rozjaśnić tak jak na pierwszym zdjęciu i obciąć tak jak na 1 albo 2 🙂

obecnie mam takie
Yga znam osoby, które schodziły do blondu z czekolady na rozjaśniaczu i robiły sobie to same, każdy zabieg tego rodzaju niszczy włosy, a stopień ich zniszczenia zalezy od ich gatunku. generalnie z tego co wiem jest to 'zabieg', który robi sie stopniowo'
Ale po co Ci blond! masz teraz taki ładny brąz  😜

www.photoblog.pl/kate89 na tym blogu dziewczyna schodziła z ciemnego brązu, ale robiła to u fryzjera, troche opowiada o tym w filmiku.
yga   srają muszki, będzie wiosna.
10 marca 2011 15:50
Oczywiście że istnieją osoby które się rozjaśniają w domu same- i życzę im powodzenia.
Nie można nakładać rozjaśniacza na cały łeb, zapytaj sie w salonie.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 marca 2011 17:47
grast śliczne te fryzury!

Scottie dzięki za wyjaśnienie  :kwiatek: pokażesz swoje zdjęcie? :>
Scottie   Cicha obserwatorka
10 marca 2011 21:34
smarcik, aparatu unikam jak ognia, ostatnie zdjęcia mam z września i to w dodatku zaraz po farbowaniu, więc nic nie widać. Akurat u mnie to nic fajnego, miałam rude końcówki, włosy wyglądały na zniszczone, przepalone i w sumie takie w rzeczywistości były, bo o nie nie dbałam. Teraz znowu jestem po farbowaniu i bardziej dbam o włosy, dlatego tej różnicy w kolorach tak już nie widać, więc zdjęć nie ma co robić.
zaba   żółta żaba żarła żur
10 marca 2011 22:26
Ja schodziłam kilka miesięcy temu z bardzo ciemnej czekolady do blondu  🙂
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
11 marca 2011 09:07
A ja postanowiłam poeksperymentować - we wtorek wybieram się do fryzjera i mam zamiar wyjść od niego jako blondynka 🙂 Później przejdę na rudy by po jakimś czasie wrócić ostatecznie do brązów 😀 Mam nadzieję, że włosy mi wcześniej nie wypadną :/

Bee. - dzięki za odp.  :kwiatek: Nie jestem jednak pewna czy to to samo co ja chcę. Z opisu wynikało, że trzyma się ok pół roku i nic nie było wspomniane o niemożności mycia włosów przez tak długi czas 🙂 We wtorek podpytam moją fryzjerkę.
zaba   żółta żaba żarła żur
11 marca 2011 09:55
Mam nadzieję, że włosy mi wcześniej nie wypadną :/



Jeśli masz dobrego fryzjera to bez obaw  🙂
Scottie   Cicha obserwatorka
11 marca 2011 22:04
Może mi ktoś wytłumaczyć, jak zrobić koczek taki jak miała Natalie Portman w "Czarnym łabędziu"? Bo wychodzi mi lichy cypelek zamiast koczka....
Może mi ktoś wytłumaczyć, jak zrobić koczek taki jak miała Natalie Portman w "Czarnym łabędziu"? Bo wychodzi mi lichy cypelek zamiast koczka....


opis: http://www.cosmopolitan.com/hairstyles-beauty/hair-care/natalie-portman-black-swan-bun-how-to
i video: http://www.ehow.com/video_4988799_make-perfect-ballet-bun.html
Oczywiście że istnieją osoby które się rozjaśniają w domu same- i życzę im powodzenia.



ja np 😉
i efekt mi wyszedł lepszy niż kiedyś dwukrotnie w życiu w różnych salonach - wtedy raz miałam żółte a raz pomarańczowe 😁
laski ale jak ktoś nie ma zbytnio pojęcia o tym to chyba lepiej żeby jednak poszedł do dobrego fryzjera, prawda?
ja na moich włosach robiłam latami eksperymenty- oczywiście w domu. Także zdążyłam poznać co moim szkodzi mniej a co bardziej, w dodatku moja bratowa która mi w eksperymentach pomagała ma dwie siostry fryzjerki, więc pojęcie jako takie było.

Nie można nakładać rozjaśniacza na cały łeb, zapytaj sie w salonie.

nie spotkałam się z nakładaniem rozjaśniacza na cały. Jak robiłam w domu to robiłyśmy pasemka dosyć grube, ale nigdy na całe włosy. Ahhh sorki- mam przyjaciółke która uczyła się za fryzjerke i ładnych pare lat temu sobie sama w domu robiła rozjaśniaczem na całe włosy... chyba żadna z was nie chciałaby mieć takich włosów... koszmar po prostu- nie dość że zamiast blond były BIAŁE  😂 to jeszcze siano lepszej jakości niż w niejednej stajni  😁
Jak schodziłam 4 miesiące temu z ciemnych brązowych do miedzianych to robiły mi laski w salonie dekoloryzacje i włosy były miodzio  😎 a miesiąc temu na miedzianych zrobiły mi pasemka rozjaśniaczem i już mi się siano robi  🙁 Niedługo zamierzam sobie zrobić blond- ale tylko i wyłącznie przez dekoloryzacje, bo inaczej łysa będe  🥂

A w ogóle to co sądzicie- w których najlepiej?
baffinka- rude najlepsze 😎 😍
Scottie   Cicha obserwatorka
12 marca 2011 11:06
karolina_ , wielkie dzięki  :kwiatek: :kwiatek:
zaba   żółta żaba żarła żur
12 marca 2011 12:54
Mi mój fryzjer przy dekoloryzacji ściągał ciemny kolor z całości,nie bawił się w żadne pasemka  😉
Trochę się obawialiśmy co z tego wyjdzie bo od kilku dobrych lat leciałam na Elumen'ie.

I z takich oto ciemnych...


...po dekoloryzacji i nałożeniu koloransu wyszło cuś takiego


Stopniowo przechodziłam w coraz jaśniejszy blond,do upragnionego koloru jaki mam teraz  🙂

(Uprzejmie proszę nie zwracać uwagi na "okolicznośc" pierwszej fotki-wrzuciłam to,co mi jako pierwsze wleciało pod rękę w ciemnych włosach  😉 )
Scottie   Cicha obserwatorka
12 marca 2011 13:28
zaba, zazdroszcze wizażowych zdolności i możliwości pracy w tym zawodzie 🙂
[quote author=yga link=topic=1358.msg931278#msg931278 date=1299772203]
Oczywiście że istnieją osoby które się rozjaśniają w domu same- i życzę im powodzenia.



ja np 😉
i efekt mi wyszedł lepszy niż kiedyś dwukrotnie w życiu w różnych salonach - wtedy raz miałam żółte a raz pomarańczowe 😁
[/quote]

takoż ja, mam włosy praktycznie czarne i od 20 lat farbuje na blond - jasny i ani nie wypadły, a fryzjerów omijam szerokim łukiem... bo nie raz mi kaszanę zrobili na głowie mówiąć = z CZERNEGO nie da sie platyny.
DA SIE.
mam problem po dekoloryzacji- kolor zszedł mi bardzo ładnie, przy głowie był blond, potem lekko zółty i koncówki rudo-pomarańczowe, kolor jaki chciałam uzyskać to coś pomiędzy ciemnym rudym/miedzianym a ciepłym brązem.
Najpierw wyszła mi marchewa na głowie, po dołożeniu brązu- pomarańcz wpadający w żółty. Po dwóch umyciach kolor był paskudny (wyblakły, jasny pomarańcz z pasmami blond )
Poszłam jeszcze raz dołozyły mi ciemnego brązu z miedzianym połyskiem na 20 min, kolor wyszedło no powiedzmy spokojny rudy- po tygodniu (myję włosy codziennie- szamponem do włosów farbowanych i nakładam odżywkę) kolor tak wyblakł, ze mam pasma blond! sama już nie wiem co robić bo kolor jest straszny, a pierwotny kolor utrzymuje się maksymalnie tydzień...
może lepiej kupić farbę na allegro i samemu pofarbować? nigdy nie miałam do czynienia z takimi farbami jak fryzjerzy mają i bałabym się, ze coś skopie...
możecie polecić jakies konkretne produkty do pielęgnacji włosów fabowanych?
teraz uzywam szampon dove i odrzywkę elseve color vive
tutaj jest zdjęcie po trzecim farbowaniu po dekoloryzacji (w ciągu 1 tygodnia) zdjęcie jest przekłamane, bo włosy były jaśniejsze i dużo bardziej pomarańczowe, ale do takiego mniej więcej koloru dąże:
[img]http://i54.photobucket.com/albums/g114/Natka_2006/IMG000235.jpg?t=1300225079[/img]
Do włosów farbowanych polecam moje ostatnie odkrycie - szampon Radical do włosów farbowanych. Będziesz się musiała przemęczyć kilka dni, bo on nie zawiera silikonów, więc nie wygładzi Ci nimi od razu włosów. Ale po kilku myciach jest zdecydowana poprawa nawilżenia włosów 🙂 Do tego jakaś fajna odżywka (powstrzymam się przed poleceniem o...  😉)
Lovely, włosy po dekoloryzacji lub po rozjaśnianiu niestety szybciej się wypłukują z farby. Ja najpierw rozjaśniałam, a teraz się farbuję na brąz od grudnia, no i co miesiąc ta sama historia, że farba się wypłukuje, a dbam o włosy, używam dobrej farby, tylko myję je prawie codziennie.
Co polecicie do włosów oklapłych, ciężkich i dość szybko przetłuszczających się?
Czy któraś z was ma/miała warkoczyki z włosów swoich+syntetycznych?
Jak z trwałością, bawił się ktoś w jakieś szalone kolorki?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
20 marca 2011 21:16
Efekt wtorkowej wizyty u fryzjera
Horciakowa- wracaj szybko do poprzednich 🤬 🙇
ovca   Per aspera donikąd
20 marca 2011 21:24
Do włosów farbowanych polecam moje ostatnie odkrycie - szampon Radical do włosów farbowanych.


Zgadzam się! ja już dawno porzuciłam wszystkie silikonowe cuda dla Radicala do włosów wypadających i zniszczonych, do tego od kilku tygodni olej i...nigdy nie miałam takich włosów  😍
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
21 marca 2011 00:21
Dziewczyny da sie jakoś w miare bez pomarańczowej żarówy na głowie przejść z cimnego brązu do blondu? Myśle że może gęsty balejage da rade? Jakieś doświadczenie ktoś ma? Chce znów wrócić do korzeni, a juz nie mam ochoty chodzić pomaraczowa 😁
yga   srają muszki, będzie wiosna.
23 marca 2011 06:54
Horciakowa- zgadzam się, come back!
Potrzebuję waszej opinii 🙂

jadę w piątek do fryzjera, i teraz nie wiem na który kolor się zdecydować:

tak wyglądam w blond:


tak w czarnych:


a tak w brązowo jakiś:



na długość aktualnie zapuszczam i chciałabym jedynie zmienić kolor, aktualnie mam brązową kupę i nie wiem na który się zdecydować, pomożecie?  :kwiatek:


edit: Zairka zapraszam do naszej fryzjerki do Oławy, przejdzie nawet z czarnego na jasny blond, co więcej, nie zniszczy włosów ( z resztą wiesz jak często zmieniam kolory a włosy zdrowe 😉 )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się