wysłodki buraczane

w sensie że gdzie Ci się droga skończyła?? 😉
Wysłodki się skończyły. I nie mnie, a mojemu druhowi serdecznemu Radkowi (por. http://boskawola.blogspot.com/2009/11/na-wsi-bida-czyli-jak-radkowi-unia-nie.html), który ostatnio nimi handlował. Co dobrze sobie zapamiętałem, bo kilka(naście) ton tych wysłodków przy różnych okazjach mu na plecach przeniosłem z samochodu lub na samochód.

A droga z Warszawy do Wrocławia skończyć się nie mogła, bo jej nigdy nie było. To przecież inny zabór jest, po co niby tam jeździć..?
ooo Tyyyy... 😀iabeł:
Ależ ja kocham Wrocław! I głęboko boleję nad faktem, że nie da się do tego miasta dojechać (przynajmniej nie po ludzku - bo drogi przez Bełchatów najgorszemu wrogowi bym nie życzył...). Zwłaszcza: nie da się dojechać z wysłodkami. Koniec  🚫
Koło Wiszni Małej podobno w miejscowości Nowy Kościół te wysłodki miały być. Koleżanka tam kupowała, a ja kupowałam je od niej. Dobre były - granulowane, niemelasowane. Ale nie wiem czy dalej mają, więc może ktoś kto ma tam blisko chciał by się wybrać i zorientować w sytuacji 😉

ElaPe wysłodki są popularne na Zachodzie, to i do nas doszła moda na nie 😉
Ale tak naprawdę to wszyscy się na nie rzucają ze względów ekonomicznych - bo rzeczywiście zboże skoczyło, a wysłodki są przecież naprawdę dobrą paszą dla koni.

Ja osobiście daje wysłodki dlatego, że na samym sianie mój koń nie wyglądał tak jakbym chciała, a chcę by jadł pasze bogate we włókno, przy niskiej zawartości cukrów prostych i wysłodki to najtańsza opcja. Dawałam do tej pory gotowe pasze, ale one są tak absurdalnie drogie, że nie ma to większego sensu.
nie dzwoniłam, ale w ofercie:
http://www.paszerado.pl/

uwaga na muzyczkę  😁
Ja tez dopisuje sie do zamowienia wyslodkow.(najlepiej 100kg) Oraz sluze autem w sb popoludniu i cala niedziele  🏇
🙂
nie dzwoniłam, ale w ofercie:
http://www.paszerado.pl/

uwaga na muzyczkę  😁


ja dzwoniłam 😉 wyszłoby 1190 tona niemelasowanych, 1300 melasowanych plus max 100 zł / tona dowóz. Cena jest spowodowana tym, że to resztki. Być może będzie więcej towaru i cena spadnie, będzie wiadomo w przyszłym tygodniu. Ewentualnie ktoś chętny w takiej cenie  ?
A ktoś wie gdzie w pomorskim obecnie można dostać ??
Okolice trojmiasta 😀
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 marca 2011 15:35
Niestety w pomorskim ciężko już o wysłodki  🙁, szukam od tygodnia i obawiam się, że skończy się na Dodsonowskich.
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
11 marca 2011 19:26
Ooo i cenowo sensowniej się przedstawiają  🙂  ooo i więcej ich w worze 🙂 ooo i jakbym ze 2 -3  wory wzięła to by transport był darmowy 🙂
Cejloniara Dziękuję bardzo  :kwiatek:

zaraz się tam zarejestruję   😀
kermit   Horses horses everywhere ..
11 marca 2011 21:31
[quote author=maxowa link=topic=64.msg928623#msg928623 date=1299591236]
nie dzwoniłam, ale w ofercie:
http://www.paszerado.pl/

uwaga na muzyczkę  😁


ja dzwoniłam 😉 wyszłoby 1190 tona niemelasowanych, 1300 melasowanych plus max 100 zł / tona dowóz. Cena jest spowodowana tym, że to resztki. Być może będzie więcej towaru i cena spadnie, będzie wiadomo w przyszłym tygodniu. Ewentualnie ktoś chętny w takiej cenie  ?
[/quote]

A po ile pakowane ?
dempsey   fiat voluntas Tua
12 marca 2011 13:43
Dzwoniłam do Paszerado (bardzo miły choć niekonwencjonalny pan 😉)
Wysłodki są pakowane po 30 kg, są melasowane i niemelasowane.
100 kg kosztuje 116 zł, ergo worek to 34,80 zł.
Odbiór własny przy takich ilościach.
Dodatkowo mają także pasze Besterly Herbic po 53 zł worek, cena ponoć z zeszłego roku ale mnie to nie interere
Zachwalał także jakowyś granulat z suszonych traw, 800\tona, ale szczegółów się niewielu dowiedziałam.

Ktoś byłby chętny na te wysłodki i na dołożenie się do transportu do Wwy lub okolic ❓
Mam pytanie. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy wysłodki są melasowane czy niemelasowane? Sprzedawca nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie  🙁
melasowane będą chyba słodsze w smaku, nie melasowane są raczej bez smaku, przypuszczam, że są bardziej suche od melasowanych. Ale nie jestem pewna bo ja brałam zawsze niemelasowane.
Ircia   Olsztyn Różnowo
12 marca 2011 17:25
Melasowane są ciemniejsze, a nie melasowane jaśniejsze i zwykle jest to napisane na opakowaniu z tego co wiem  🙂
Wychodzi na to, że wysłodki mojego druha Radka, po 900 zł/tona, nie są taką znowu nieatrakcyjną propozycją! W workach po ok. 60 kg są. Jeden albo dwa worki mogę po drodze do pracy podrzucić do Falenicy, jakby kto chciał. Po więcej trzeba by się pofatygować do mnie. Przy okazji zapraszam w gości  🙂
Chętnie dołączę do wysłodkowych poszukiwaczy 😀 w okolicach W-wy,zróbmy listę chętnych...
caroline   siwek złotogrzywek :)
12 marca 2011 19:28
zróbmy listę chętnych...

a może jednak nie róbcie z tego wątku listy ogłoszeń??
wymiana informacji - OK, ale ogłoszenia oraz ustalanie tutaj (zamiast na PW) szczegółów waszych zamówień i zapotrzebowania - NIE OK 😤
to jest watek o wysłodkach a nie tablica ogłoszeniowa o wysłodkach.

upominam i ostrzegam - każdy kolejny post "ogłoszeniowy" zostanie bardzo nieprzyjemnie ukarany.
Pozwolę sobie tu umieścić link "organizacyjny": http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,43218.msg935689.html#new
Mam pytanie. Jest jakiś sposób aby sprawdzić czy wysłodki są melasowane czy niemelasowane? Sprzedawca nie jest w stanie odpowiedzieć mi na pytanie  🙁


niech posmakuje 😀 🤣 🏇

a jeśli chodzi o przyzwyczajanie koni do wysłodków to nie było trzeba, kupiłem koło domu worek tanich wysłodków w formie sypkiej, ale nie proszkowej , namaczaja się idealnie, konie nie wybrzydzają, teraz jedynie pozostało mi zmniejszyć owies i jęczmień no i kupić susz z lucerny on jest lekko melasowany, ale myśle sobie że będzie pasować bo wysłodki są niemelasowane z minerałów konie dostaja calwet raz dziennie bo wyniki krwi były lepsze po podawaniu preparatu, witaminy wcale nie muszą być drogie i w specjalnym pudełeczku ze zdjęciem konia (bo to niekiedy chwyt dla snobów), żeby były dobre
zostało jeszcze zepchnięcie gałęzi na pastwisko, kilka h sadu jest, więc na szczęście mam co dać koniom  😀 na sezon letni kupa gałezi na pastwisku powinna wystarczyć , a dziw mnie bierze że niekiedy wolą zjeść gałęzie niż siano 😲
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
15 marca 2011 08:19
moja nie chciała niemelasowanych żryc. Musiałam osobno melasę zakupić i tą melasą dosładzać.
Ktoś tu gdzieś na forum wstawiał linka do takiego b. naukowego opracowania na temat wysłodków.... niestety przewaliłam wyszukiwarkę i nie mogą znaleźć.
byłabym wdzięczna za ponowne podlinkowanie.
kotbury, ja pamietam, ze wstawialam tylko to:

Wysłodki buraczane peletowane
Produkt uboczny uzyskiwany przy produkcji cukru z buraków jako pozostałość po wyekstrahowaniu cukru z krajanki i odwodnieniu jej przez prasowanie, następnie poddany suszeniu. Wysłodki peletowane dodatkowo brykietowane.
Pelety o średnicy 8-11 mm, długości co najmniej 20 mm; dopuszcza się do 30% peletów uszkodzonych; barwa jasnoszara do ciemnoszarej; zapach swoisty z zapachem karmelu
Zawartość wody nie więcej niż (%) 14
Zawartość suchej masy nie mniej niż (%) 86
Włókno surowe w suchej masie poniżej (% ) 25
Popiół nierozpuszczalny w HCL w s.m. nie więcej niż (%) 4,5
Zawartość sacharozy powyżej (%) 2,6
Zanieczyszczenia mechaniczne – niedopuszczalne
Arsen nie więcej niż 4 mg/kg
Ołów nie więcej niż 10 mg/kg
Rtęć nie więcej niż 0,1 mg/kg
Kadm nie więcej niż 1 mg/kg
Dioksyny [suma polichlorowa-nych dibenzeno-para-dioksyn (PCDD) i polichlorowanych di-) 0,75 ng WHO-PCDD/ F-TEQ/kg7) (tu nie wiem o co kaman wink )
Cechy (zagrożenia) mikrobiologiczne:
Obecność pleśni – niedopuszczalna
Salmonella – niedopuszczalna
Mikotoksyny – niedopuszczalne
Okres przydatności do spożycia: 2 lata
Warunki przechowywania: Pomieszczenie magazynowe suche, przewiewne, odpowiadające przepisom przeciwpożarowym, zamknięte i szczelne, objęte programem ochrony przed szkodnikami. Wilgotność względna max. 80%
Przeznaczenie produktu: Jako pasza dla zwierząt do bezpośredniego skarmiania lub jako komponent mieszanek paszowych wg indywidualnych receptur


o to ci chodzilo?
A ja gdzieś słyszałam,że karmienie wysłodkami powoduje natychmiastową robaczycę koni. Słyszał ktoś coś na ten temat?
na szczescie nie slyszalam. wynik badania na obecnosc pasozytow u moich koni: nieliczne slupkowce.
dempsey   fiat voluntas Tua
13 kwietnia 2011 14:07
do warszawiaków : byłam w Radzyminie, kiepsko.
Na dziś nikt nic nie ma, jeden facet mi obiecał że sprawdzi, mam oddzwonić, ale słabo to widzę.
Niedobrze 🙁
Miałam niedługo jechać uzupełnić zapas.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się