Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Strucelka   Myślę, że sporo ludzi poświęca albo swoją wygodę kosztem konia albo na odwrót 😉
Oczywiście, idealnie byłoby jakby wszyscy byli zachwyceni i szczęśliwi, ale realia są jakie są.

Mnie osobiście marzy się stajnia w stylu Zabierzowa plus pastwiska trawiaste.
Może kiedyś się doczekamy 🙂

Dava   kiss kiss bang bang
10 marca 2011 22:19
Strucelka o jaaaaa teraz to Ty będziesz ta zła a nie ja  🤣 super 😀iabeł:

Nie wiem laski kiedy ogarniecie jeden istotny motyw:

szczęście jeźdźca/konia to są całkowite brednie !

-> A to dlatego, że dla każdego człowieka te pojęcia oznaczają coś zupełnie innego  😀iabeł:

Dyskusja na temat tego kto ma lepiej, a kto nie i kto jest potworem, a kto kocha swojego konia bardziej jest bezsensowna do granic niemożliwości.

No ale jak ktoś w taki sposób leczy jakieś swoje kompleksy to już inna sprawa  🤣


Carunia w Bolecinie konie sa w zimie puszczane na duZy plac I czworobok, a w lecie na czworobokopadok I od zeszlego lata sa pastwiska zrobione na terenie krosu. Ale pastwisk jako takich nie ma.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
11 marca 2011 16:25
w Facimiechu na dzień dzisiejszy jest malutka hala, na zimę wybiegi, w lecie pastwiska z soczystą zieloną trawą, doskonale przygotowana ujeżdżalnia 🙂
Nie mają jeszcze żadnej strony prawda?
ależ mają: http://www.kjfacimiech.pl/
w lecie pastwiska z soczystą zieloną trawą

Nie obraź się Doma ale to zdanie kojarzy mi się z reklamą Jogobelli.
Fakt, faktem, że Facimiech będzie zajebistym ośrodkiem.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
11 marca 2011 20:00
nie obrażam się  😀 nawet niezłe skojarzenie 😁

Jaka jest cena w pensjonacie w Facimiechu 🙂 ?

I jest jakiś dojazd dla niezmotoryzowanych ?
Na stronie wygląda to obłędnie  😜
Fajnie się to prezentuje. A macie jakieś konie żeby osoby  z zewnątrz mogły przyjechać na trening? i czy jest tam jakiś nocleg?🙂
Orientuje się może ktoś u kogo można wynająć przyczepę na 2 konie w okolicach Krakowa? 🙂
Bd wdzięczna za info 🙇
floo pw leci
Bardzo dziękuję wszystkim którzy dobrze piszą o naszej stajni czyli o Facimiechu  :kwiatek:

W zeszłym tygodniu rozpoczęliśmy budowę stajni i hali. Mamy nadzieję uruchomić ją od jesieni.  Niestety nie mamy wolnych boksów - ale może zwolni się jeden w najbliższym czasie.

Fajnie się to prezentuje. A macie jakieś konie żeby osoby  z zewnątrz mogły przyjechać na trening? i czy jest tam jakiś nocleg?🙂


Nie mamy w planach prowadzenia tzw. rekreacji, nie wynajmujemy koni, na treningi zapraszamy osoby dysponujące własnym lub dzierżawionym wierzchowcem. Planujemy mieć pokoje gościnne - projekt jest gotowy, ale najpierw stajnia z halą, potem karuzela z lonżownikiem, w międzyczasie kros a dopiero na końcu pokoje gościnne.


fabapi przydały by się jakieś zdjęcia ośrodka, bo na stronie też nie ma. No chyba że wszystko jest narazie terenem budowy i błotem 🙂
fabapi jaka cena pensjonatu tam u was ???
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
13 marca 2011 23:21
A ja chciałam spytać, czy ktoś był na treningu krosowym w Bolęcinie 12 marca?
Tu relacja z mzj-tu: http://www.mzj.krakow.pl/news.php?cid=0&nid=2771

Myślę, że słowa uznania należą się dla fabapi, która zechciała podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zawodnikami 🙂
Oraz oczywiście dla Szarży, za organizację takiej 'imprezy'.

Bardzo się cieszę, że coraz popularniejsze stają się tego typu działania właścicieli ośrodków - otwarte parkury i czworoboki w Michałowicach, otwarty kros w Bolęcinie - robi się ciekawie!

Ja ubolewam jedynie nad faktem, że tak mało w tym roku jest planowanych imprez dla pingwinów.
Strucelka a w zeszłym sezonie było wiecej?  🙁

Ja byłam w tym czasie, ale oczywiście nie na krosie:P było naprawde dużo przyjezdnych no i piękna pogoda  😉
Ja byłam  😉
Przepraszam wszystkich za zamieszanie z godzinami treningów. Ilość osób przekroczyła moje oczekiwania ale już wiem jak to następnym razem zorganizować tak aby wcześniej dać informację kto o której jeździ.
Mam nadzieję, że wszystkim się podobało.

Jeżeli ktoś ma zdjęcia moich koni (kara klacz pod Jagodą i moja siwa) to miło mi będzie je zobaczyć
do ogloszen sio!
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie poza watkiem
ania789, lepiej daj to w Ogłoszeniach 😉
fabapi przydały by się jakieś zdjęcia ośrodka, bo na stronie też nie ma. No chyba że wszystko jest narazie terenem budowy i błotem 🙂

Część zdjęć jest w galerii, dalsze (jak zrobimy) będziemy wstawiać sukcesywnie. Stajni póki co jeszcze nie ma  ale zrobię zdjęcia ujeżdżalni bez śniegu

fabapi jaka cena pensjonatu tam u was ???

aktualnie 700zł
żaczkowa   gone with the wind
14 marca 2011 19:17
fabapi, jeżeli jest tak, jak na stronie (nie byłam u was ;( ), to długo na wielbicieli czekać nie będziecie. 😉 
Dziewczyny, a tak z ciekawości: co to są te parkury szkoleniowe?
Niektórzy mi mówili, że to takie zawody, ale ja już sama nie wiem.
[quote author=żaczkowa link=topic=196.msg936429#msg936429 date=1300130232]
jeżeli jest tak, jak na stronie (nie byłam u was ;( ), to długo na wielbicieli czekać nie będziecie. 😉 
[/quote]

Stajnia już się doczekała rzeszy fanów i wielbicieli.
Wiele osób z jakimi rozmawiałam uważa, że jest to jedna z najlepszych i przyszłościowych stajni w okolicach Krakowa, jedyna negatywna opinia jaką usłyszałam to brak wolnych boksów  😁
Sama odwiedziłam raz dosyć dawno i byłam pod ogromnym wrażeniem.
Na wymienienie wszystkich plusów stajni chyba zabrakłoby mi klawiatury 😉
To co mnie się najbardziej spodobało to naprawdę fachowa i indywidualna opieka nad końmi, bardzo dobre warunki treningowe (profesjonalne wykonanie ujeżdżalni, możliwość konsultacji z kilkoma trenerami) i przede wszystkim fakt, że konie chodzące sport są wypuszczane na pastwiska, a nie jak w większości stajni stoją 23h w boksach. Dojazd niezły nawet dla niezmotoryzowanych 😉

U mnie stajnia ma ogromny + i trzymam kciuki za dalszy rozwój. 
Fabapi, duży  👍 dla Ciebie.
Dava   kiss kiss bang bang
15 marca 2011 18:27
fabapi bardzo fajnie się to wszystko prezentuje  👍 świetnie, że powstaje coraz więcej ośrodków na poziomie  😎

żaczkowa parkury szkoleniowe to twór, który wygląda jak zawody ale nimi nie jest  🤣 (nie liczą się do klasyfikacji, mają za celu trening zawodnika i konia)

Mam foty z parkurów u Nas  😀












to najfajniejszy koń na zawodach -> bo mój  😍





Przepraszam za ilość zdjęć  😀iabeł: Reszta w galerii  😀
Dava co tak mało tych fotek? :P
Twoje siwe piękne, mam nadzieję zobaczyć ją na żywo 😉 A na pierwsze parkury po maturze jadę z Juwestą, a co :P

ale widzę Gejzera pięknie idącego- pamiętam jego pierwszy występ w kwietniu w WLKS, to było ciekawe :P Fajnie się chłopak wyrobił 🙂
Dava, super 😅 jeszcze by się podpisy przydały co to i kto to 😀

Edit: widzę, że w galerii podpisane - pędzę oglądać. Blondynka jak zawsze piękna 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
16 marca 2011 11:48
Carunia no Blondyna jak z nią wyszłam na zęwnątrz postępować po parkurze, to ludzie prosili żebym 'poszła z tym ogierem'  😀iabeł: Charakterek ma odpowiedni  🤣
a Gejzer zrobił się super koniem skaczącym na czysto i jeszcze się ścigał chłopak  🙂 serducho do skoków ma wielkie, a charakter przytulański  🙂

Orzeszkowa no i normalnie Kacperek nie został obfocony ale mam nowy obiektyw, więc czeka na premierę  🤣
Zdjęć mam całą masę (i innych zawodników też) ale obrobić to i przeglądnąć to jakieś mission inpossible  😁
Ja miałam przyjemność uczestniczyć w treningu krosowym w Bolęcinie w minioną sobotę i z punktu widzenia uczestnika również dołączam się do Strucelkowych słów uznania dla fabapi - ja jestem bardzo zadowolona. Oczywiście ogromny + za pomysł, ale również za organizację i przede wszystkim profesjonalne i indywidualne podejście do konkretnych par.

Szczerze mówiąc zapisując się nie oczekiwałam zbyt wiele, myślałam, że będzie sporo osób a co za tym idzie treningi w większych grupach, gdzie nie ma miejsca na poświęcenie zbyt wiele czasu pojedynczym osobom i baaardzo miłe było zaskoczenie, gdy okazało się, że treningi były prowadzone w grupach 3 osobowych, gdzie był czas na omówienie błędów każdego z osobna po konkretnym ćwiczeniu - na bieżąco, oczywiście ćwiczenia też były dopasowane poziomem trudności do danej pary.

Oby było coraz więcej takich pomysłów mających na celu propagowanie wkkw w małopolsce, bo jak widać zainteresowanie tą dyscypliną rośnie.

Dla nas pewnie jak dla innych osób było to pierwsze wyjście na kros w tym sezonie. Z Reszki jestem bardzo zadowolona, bo jak sięgnę pamięcią do tego jaką walką kiedyś byłī nasze skoki na krosie to teraz jest o niebo lepiej, oczywiście pracy nadal mamy przed sobą wiele (szczególnie ja) i zawsze bardzo fajnie jak ma się okazję pojeździć pod okiem kogoś innego niż na codzień .

Zdjęć p. Mikołaj ma sporo ale ja zgrałam sobie tylko swoje tak więc żadnych innych niestety nie mam.

póki co kilka naszych:







żaczkowa   gone with the wind
17 marca 2011 18:00
Resia słit pony!  😍
Strasznie mi się podoba wkkw. 😉
mi też się podoba, ale krosu wyższego niż 50cm bym nie przejechała w życiu :P
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
21 marca 2011 20:54
no taki mały crossi jest super  😁 natomiast już wyżej to już mnie przerasta  😉
a co watek tak ucichł ? wiosna przyszła, nie wiem jak Wasze, ale moje konie bardzo dosadnie mi powiedziały że nadszedł czas szaleństw  🏇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się