siodło ujeżdżeniowe

faktycznie, wpisując samo 'titan' wyskakuje więcej wyników, wybacz  🤬
Mimo wszystko, dziękuję za odp  :kwiatek:
właśnie dostałam info, że moje siodło jest już w equi-shopie  😅 😅
jak dobrze pójdzie to jutro je będę miała, jak nie to dobiero w poniedziałek

ogólnie to krótko czekałam, Ola mówiła, że ok 8tyg. ja czekałam na szczęście tylko 5
To siodło to napewno jest Euroriding, jakiś stary model, myślałam, że może ktoś skojarzy jaki 😉

Na drugim zdjęciu wstawionym przez caroline jest ten sam znaczek- różnią się tylko kolorem tła, bo tutaj jest cały złoty znaczek, a w moim jest czarne tło.


Znajoma miała podobne i był to model Rubin nie miał żadnych opisów poza tymi znaczkami, spotkałam sie też z kilkoma Euroriding Country w wersji ujeźdzeniowej tez nawet podobne ale miały już tłoczenia na tybince jak np. Titan czy Diamant. Poszukaj w ojczyźnie Euroridinga... czyli e-bay, tam jest sporo starszych modeli może coś dopasujesz  🤣
mam na oku fajne siodło (Passier GG), ALE jest oczywiście jedno "ale":
siodło ma pęknięcia w skórze na siedzisku. Orientuje się ktoś, na ile poważna to jest wada? Rozleci mi się za 2 miesiące, czy raczej na parę lat?
A może opłaca się to gdzieś dać do naprawy w okolicach Wawy?

Macie jakieś doświadczenia z podobnymi przypadkami, czy w takim momencie "poprostu" wymieniacie siodło?
DaliaSoto dzięki wielkie! To jest Euroriding Rubin!  💃
Korsik co to za Lucek?  Czym się różni od starego?
poza jakimiś nowymi technologiami zastosowanymi względem konia, to chyba tylko jest bardziej miękki  😉
korsik on jest z podwojnej skory? nie ma przypadkiem glebszego siedziska?
szczerze mówiąc to nie wiem
Siedzisko jest inaczej szyte - to widać 🙂. Wygląda jakby było z podwójnej skóry.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2011 20:35
Palomita
mój passier GG ma takie pęknięcie od 10 lat, w tym czasie nie powiększyło się nawet o milimetr.
Absolutnie serio mówię.

Korsik- a co zamówionym passierem, dotarł w końcu do Ciebie? (zgubiłam się chyba :/)
Ja to chyba już widuje same wyklepane siodła bo to wydaje mi się bardzo małe i bardzo głębokie.
Ale jak patrze na takie nowe siodełka to aż by sie chciało swój tyłek wcisnąć i spróbować.  😀
ms_konik, nie nie doczekałam się, zrezygnowałam po jakiś 7 miesiącach czekania ( przy czym na prestige czekałam 5 tygodni)
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2011 22:08
korsik ło matko, masakra 🙁

Lucek wygląda bardzo fajnie 🙂
korsik dziękuję ci bardzo że dodałaś to zdjęcie , ja w Lucku zakochana jestem  😍 . Ale jednak za drogi .... Czekam na jakieś foto na koniu z jeźdźcem aby zobaczyć jak tam się prezentuje 😀
może uda mi się coś pstryknąć pod konic tygodnia 😉

ma ktoś może puśliska ujeżdżeniowe od Bogdana?
ms_konik dzięki wielkie za info! :kwiatek:
wsiadłam dziś w lakiego, niestety tylko na stępo-kłusy (barany, ponoszenie i stawanie dęba  :icon_rolleyes🙂 i czułam się tak  💘 usadza mnie idealnie  😀
hej nie wiem czy mogę wstawiać do tego wątku moje ogłoszenie, [ciach].
Może zna ktoś oprócz pana Kostrzewy kogoś kto ma fajne siodła ujeżdżeniowe i może mieć 16🙂 ?
pozdrawiam
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogłoszenie poza wątkiem ogłoszeniowym
cieciorka   kocioł bałkański
15 marca 2011 19:47
Palomita, jeśli nie jest jakieś wielkie to trudno, skoro pasuje- można je zanieść do rymarza, ew. szewca żeby zszył lub nakleił łatę.
cieciorka jeszcze nie wiem czy pasuje, ale wielkie nie jest. W teorii powinno pasować, a przymierzać będę w piątek i jak będzie wszystko ok, to biorę 😀 Gdyby to była wada dyswalifikująca to lepiej wiedzieć, zanim mi się spodoba. Dzięki za wskazówki :kwiatek:
Jestem średnio doświadczona jeżeli chodzi o siodła ujeżdżeniowe więc proszę o pomoc.
W zeszłym sezonie jeździłam w Wintec Pro Dressage niestety 17' (za duże dla mnie). Jeździło mi się w miarę dobrze. O wiele lepiej czułam się w Passier Lenox mojej znajomej, wole trochę głębsze siodła.

Teraz szukam jakiegoś używanego siodła i mam propozycje Kieffer Lech Profi oraz PRESTIGE Hippos Dressage.
Ktoś może coś o nich napisać (szczególnie o tym drugim) i je porównać, nie mam pojęcia które mam wybrać.

Z góry dziękuję za pomoc 🙂
Jakie siodło pasuje do tych wymogów:
*rozm.17
*głębokie siedzisko
*krótkie tybinki
*dobrze usadzające ?
Mam wielki problem z wyborem odpowiedniego siodła 🤔 Wcześniej jeździłam w Passierze GG rozm 17,5, ale był na mnie stanowczo za duży (tybinki :mad🙂. Testowałam Equipa Emporio i bardzo mi odpowiadał lecz cena tego siodła spowodowała, że mogę sobie o nim pomarzyć na chwilę dzisiejszą.
Podchwycę wątek przedmówczyni: Passier GG 17,5" to na jakiego wzrostu ludzia? przyjmując że nogi są proporcjonalnie przewidywalnej długości 😁
Biorę 17,5 do przymiarki, bo takie dotąd miałam wszechstronne, ale koleżanka przewiduje, że będzie za duże na moje 164cm
Będzie - Passier GG to niestety siodło dla długonogich osób.
Na pewno będzie, ja mam 172, passiera gg 17- i wyglądamy tak:

klik
zen - oprócz tego, że nie miałabym nic przeciwko, aby tak wyglądać 😁
to chyba już zacznę szukać 16,5 😵

tak czy inaczej przymierzę - może się upewnię, że warto szukać mniejszego? Albo, że nie warto.
Od czegoś trzeba zacząć...

Dziękuję powyższym za tak szybką odpowiedź - nie spodziewałam się 😀
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 marca 2011 22:40
Ja mam 170 i GG 17,0 i uważam, że rozmiar jest w sam raz


162 w GG 17'
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się