KĄCIK PUCHNĄCYCH Z DUMY

.
pejcia1 zdecydowanie są powody do puchnięcia 😀 a kobyła jest rewelacyjna, nie mogę się napatrzeć 😜
Na tym ostatnim zdjęciu- JAKA SZYJAAA  😍
Gratuluję! Świetnie teraz kobyła wygląda  😅
Też sobie popuchnę 😉

Mój koń rok temu (drugi miesiąc u mnie):



I dziś:




Gru   nic nie dzieje się bez powodu
06 marca 2011 20:00
Dzisiaj ja też chce popuchnąć 🙂

Bo pierwszy raz od 10 miesięcy dogadałam się ze swoim koniem. Trwało to tak długo bo byłam przekonana że obejdzie się bez pomocy, nie obeszło się. Mniej więcej 2 miesiące temu stwierdziłam że albo bierzemy się za siebie porządnie, albo się rozstajemy. Razem tylko się szarpaliśmy i bez sensu krzywdziliśmy.  Po zmianie stajni przyszła kolej na pracę z kimś ogarniętym, kto poprowadzi nas z dołu. Zaczęliśmy od podstaw i nagle się okazało CUD  🤣
Okazało się że koń może chodzić rozluźniony, na kontakcie, może nawet żuć wędzidło co dziś z ochotą robił całą jazdę. Jestem z niego mega dumna, tak dużo pracy przed nami, ale teraz mam takie nastawienie, tak dużo pozytywnej energii że mogła bym jeździć i jeździć bez końca.  Teraz mogę powiedzieć że kocham mojego konia i nie zamieniła bym go na żadnego innego 🙂
Mam nadzieje że on też już nie chce mnie zamienić 😀

Pod koniec kwietnia 2009 było tak:



Dziś było tak:




Kwiecień 2009:



Teraz:



Nie jest to może jakaś spektakularna wizualna zamiana, koń nie zrobił się turbo umięśnią maszyną  😀 Ale radość jaką mamy z jazdy jest po prostu bezcenna 🙂 Aha zdjęcia są zupełnie przykładowe z kwietnia były te lepsze, które w ogóle nadają się do pokazania.
No i najważniejsze dziękujemy forumowej bunifox za wyciągniecie nas na prostą  :kwiatek:





bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
07 marca 2011 09:02
A ja puchnę i chyba zaraz pękne ze szczęścia  🤣 🤣 -
ostatnio osoba z branży (bynajmniej nie laik) zapytała Czy mój koń ma już, aby skończone 16 lat, że tak siwieje nad oczami- bo w sumie to nie wygląda na tą 16-tkę?

Jak chwile potem usłyszała prawdziwy metrykalny wiek dziadzia to była w dużym szoku 🙂
Puchnę z dumy bo wreszcie zaczęłam łapać o co "w tym wszystkim" chodzi, a Addis dzielnie znosi moje starania mimo swoich 20 lat. Cieszę się ogromnie ze zmian jakie w nim zaszły w ciągu ostatniego roku. Mam nadzieje, że przed nami jeszcze parę lat dążenia ku lepszemu 🙂
A ja puchnę, bo siwy wczoraj załapał lotne  😅  Wszystko od lekkich pomocy, a koń jak szalony szkitami wywijał  😁
Gru super zmiana  🙂 coś o tym wiem, ze nic tak nie cieszy jak zmiany w jezdności konia  🏇

bjooork tak trzymać, niedługo będą go mylić z trzylatkiem  😅
To i ja popuchnę  🙂
Kasztan - osiem miesięcy temu proponowano mi humanitarne uśpienie go. Nie poddałm się.
Wczoraj pierwszy raz pod siodłem od tamtego czasu  😅

Zrobiłam wszystko żeby mu pomóc, choć prawie nikt nie wierzył. Ale ja wierzyłam ...
Azbuka super 🙂 pamiętam Twoje wpisy na forum.... a tu proszę - wygląda pięknie 🙂
najważniejsze że do przodu - dużo zdrówka 😀 i zawsze trzeba wierzyć !

edit: a ja wstawiam swojego, bo jestem z niego baaardzo dumna🙂 prawie 2 lata temu miał iść na kosiarkę ... 🙂 ale nie poszedł, natomiast miał leczenie i pełną rehabilitację  (i dalej także)   🙂 😅 😍
moje 2 skarby - mąż i Max  😍





Wow maxowa to się nazywa cud, mój przy tym pikuś  😁
Gratuluję i cieszę się z Tobą!! Dużo zdrowia i dla Was  :kwiatek:
Gru- super zmiana!
Maxowa, Azbuka-gratulacje i to co najwazniejsze- trzeba znac swojego konia i wierzyc... w swoja intuicje.
Maxik czuje wiosnę - na ostatnim jak zakochany skunks  😁 Dużo zdrówka i samych postępów!
dziękujemy :kwiatek: zdrówka nigdy za mało 😉
Maxowa, Azbuka aż miło popatrzeć, kawał dobrej roboty  🏇
maxowa, bardzo się cieszę, że wychodzicie na prostą 🙂, mam nadzieję, że widzę Was w Ozorowicach na zawodach ...
jeszcze raz dziękuję 😡
epk tak zamierzamy właśnie rozpocząć w Ozorowicach 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
14 marca 2011 09:08
Maxowa, Azbuka świetne wieści! GRATULACJE!!!! 🏇
A ja sobie też popuchnę 😀 Bo od wczoraj z radochy przez mojego konia spać nie mogę 😀
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
14 marca 2011 09:34
Jeju... jak patrzę na te zmiany to aż mi głupio, że dopuściłam do tego, że mój konik dostał "brzucha" ;p
Hypnotize  😅

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 marca 2011 11:19
Hypnotize: ooo, super zmiany. I w wyglądzie konia i w technice jazdy. No i bardzo ładna forma zaprezentowania tych zmian. Masz powody do puchnięcia 🙂
Hypnotize super ! gratulacje🙂 bardzo fajnie to wygląda
Nat, ElaPe, maxowa
Dziekuję. To dla mnie ważne, bo do wszystkiego musiałam metoda prób i blędów dojść sama. Widczne postępy zajmuja nam sporo czasu, ale warto 🙂
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
15 marca 2011 10:47
Ja też popuchnę i z Konia i z Siebie 😎
Po prawie 2 latach nie jeżdżenia na Milucie postanowiłam, że trzeba coś z tym zrobić i zrobiłam.
Wzięłam się za Siebie i konia. Powiem tyle:
Od nowa się zakochałam w ujeżdżeniu i moim koniu. Jest tak inteligentna i mądra, że czasami Mnie to przerasta a ostatnie jazdy wywołują takiego banana na mojej twarzy 😍
I jak takiego zwierza można nie kochać 😍


puchnę, puchnę, puchę z mojego podopiecznego który wczoraj tak chodził na lonży:

Ładnie wyciągnął🙂
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
19 marca 2011 20:54
puchnę, puchnę - zaraz wybuchnę  😁

zdjęcie u góry - luty 2011
zdjęcie na dole - lipiec/sierpień 2010

w między czasie koń zmienił właściciela (dokładnie w październiku) i został przeniesiony do innej stajni.



😍 😍 😍
olciiik to na pewno ten sam koń? Super zmiana 😜 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się