Cytaty

ovca   Per aspera donikąd
04 marca 2011 14:06
Wykąpmy się jeszcze raz w tych spranych gestach, kawałach i docinkach, wypijmy jeszcze kilkadziesiąt ślepych bruderszaftów, by następnego dnia po południu, umyci i ogoleni, ze zmiażdżoną głową, po czterech kawach stawić czoło dojrzałości.”
— Jakub Żulczyk,

Wszystkim dogodzić się nie da, ale...wszystkich wku*wić to juz żaden problem

Nie próbowali ani się zrozumieć wzajemnie, ani sobie zaimponować, a to też może być jakąś formą dobrej komitywy. ”

- Gdzie byłaś?! - wybuchnął Tatuś.
- Ja? - spytała Mama niewinnie. - Byłam na małej przechadzce, żeby się trochę przewietrzyć.
- Nie powinnaś nas tak straszyć - rzekł Tatuś. - Pamiętaj, że jesteśmy przyzwyczajeni widzieć cię w domu, kiedy wracamy wieczorem.
- I to jest właśnie okropne - westchnęła Mama Muminka. - Każdy potrzebuje czasem jakiejś zmiany. Stajemy się zanadto do siebie przyzwyczajeni i wszystko jest wciąż takie samo, prawda, kochanie?
Muminki

Zawsze ma się pretensje do deszczu, do wiatru i do szóstej nad ranem...

Kobiety dzielą się na dwa typy:
- dobrze ubrane, oraz
- dobrze, że ubrane.

Zbliża się czas, kiedy jedynym marzeniem jest: w y j e c h a ć

codziennie myślę o tych rzeczach, na które nie starcza mi odwagi.

- Wiesz, gdzie rodzą się najwspanialsi mężczyźni?
- Wiem. Nocą - w snach.

Wszystko będzie dobrze.
Zbliża się lato.
Czy cokolwiek złego może się dziać w lato?

w Twoich oczach jest coś wyjątkowego. przed spotkaniem mogę wymyślać miliony scenariuszy: co zrobię, co powiem, jak odgarnę włosy, w jaki sposób się uśmiechnę, i wtedy to coś kompletnie mi w tym przeszkadza i sprawy biegną zupełnie innym, magicznym torem.

Miał oczy nieprawdopodobnie błękitne, nie stworzone do patrzenia, tylko do bezdennego zniebieszczania się w marzeniu.

Czy to nie jest wielka rzecz – znaczyć dla kogoś wszystko?

Jest na świecie taki rodzaj smutku, którego nie można wyrazić łzami. Nie można go nikomu wytłumaczyć. Nie mogąc przybrać żadnego kształtu, osiada ciasno na dnie serca jak śnieg podczas bezwietrznej nocy. ”
— Murakami

Chciałabym pojechać z Tobą do Ciebie na kilka dni, móc odpocząć od tego wszystkiego tutaj, od tego domu, tego miasta, tych ulic, miejsc i osób. Chciałabym spacerować z Tobą za rękę po Twoim mieście, siedzieć na ławce w parku i jeść lody, spotykać Twoich znajomych, budzić się "wczesnym rankiem" obok Ciebie, pić z Tobą kawę, robić dla Ciebie śniadanie, chciałabym patrzeć na Ciebie, jak rysujesz mi dinozaury, drapać Cię po plecach, przytulać się do Ciebie kiedy tylko mam na to ochotę, kochać się z Tobą o każdej porze dnia i nocy, chciałabym piec muffinki z czekoladą specjalnie dla Ciebie, leżeć z Tobą w łóżku i oglądać seriale, zasypiać przy Tobie i czuć to, że jesteś obok jak śpię.
Chciałabym być tylko z Tobą i dla Ciebie.

madmaddie   Życie to jednak strata jest
05 marca 2011 18:24
znalazłam na jednym portalu
When I was 5years old my mom always told me that happiness was the key to life. When I went to school, they asked me what I wanted to be when I grew up. I wrote "happy". They told me, I didn't understand the task and I told them the didn't understand life
ovca   Per aspera donikąd
07 marca 2011 11:34
Wiesz, temu jednemu mężczyźnie chciałabym dać, tak zwyczajnie, tak najzwyczajniej w świecie - jak podarek imieninowy czy urodzinowy - całe moje życie. Bez reszty. Chciałabym być z nim i podróżować z nim, i czekać na niego wtedy, kiedy nie mógłby mnie ze sobą zabierać. Chciałabym dla niego utrzymywać dom w czystości i robić zapasy na zimę, kompoty, konfitury, marynować grzyby, kwasić ogórki, butelkować szczaw, pomidory, kisić kapustę i inne wspaniałości. Chciałabym mu zrobić na drutach albo na szydełku długi długi ciepły szalik i ciepły sweter, i ciepłe rękawiczki, i ciepłą czapkę, i bardzo ciepłe skarpety, i w ogóle. Bo to tak jest, że dla siebie, owszem, można coś tam zrobić, ale dla drugiego człowieka to już można coś niesamowicie pięknego zrobić, wszystko. Wszystko.


Polskie dziewczyny, fantastyczne przecież, piękne, błyskotliwe, pełne inwencji, czaru, wynikającej z wysokiej inteligencji wrażliwości - są w sytuacji strasznej: mają w zdecydowanej większości przypadków do czynienia - ze spokojem nazwę tak współplemieńców - z sytymi debilami.


Gwałtownie potrzebowała wódki. Albo paru wódek. Albo pięknego, silnego, milczącego mężczyzny, z którym kochałaby się do utraty przytomności

Nie, wszystko jest OK. Naprawdę. Dzięki. Trzymaj się. Buziaki. Po prostu wszystko wokół mnie zaczyna się palić, topić jak błona fotograficzna w kontakcie z kwasem, ktoś wziął mój życiorys i zaczął go sobie kruszyć w palcach jak martwy liść. Nic się nie dzieje, po prostu w lesie o zmroku znajduję pod drzewami pochowane w kopertach dowody, że przegapiłam ponad połowę odcinków z ostatnich dwóch lat mojego życia. Że Ostatnie Parę Dni kwalifikuje mnie do recepty na bagażnik luminalu. Na kaftan bezpieczeństwa. Ale wszystko jest OK. Buziaki. Pa.


Zdarzają się przecież ludzie podobni do siebie i czasem można wziąć kogoś za kogo innego. Zwłaszcza jeśli się z kimś było blisko, a już nigdy go się potem nie widziało, to chciałoby się go odnaleźć nawet w kimś obcym. ”
— Wiesław Myśliwski


Bo wtedy nie wiedziałem jeszcze, że jeśli mężczyzna i kobieta spotykają się, aby kochać, to spotykają się w pustym miejscu, gdzieś na samym środku wypalonej ziemi, gdzie nie dociera ani dźwięk, ani hałas i gdzie nie wracają te wszystkie słowa, które ona powiedziała innym i które ty powiedziałeś innym. I to prawda, że z każdej z nich można zrobić kurwę; ale to tylko dlatego, że nie umiemy z nich zrobić świętych; a one robią tylko to, co my umiemy z nimi zrobić. Ale ja nie potrafiłem nic i niewielu z tych mężczyzn, których znałem, potrafiłoby to zrobić, a znałem przecież wielu. ”
— Hłasko

Nic z tego, dzieciaku. Do niczego nie dojdziesz tutaj, nie masz nawet co o tym myśleć. Do końca życia będziesz nalepiał na ścianach własne sny. ”
— Hłasko

Nie widziałem jeszcze ludzi, którzy spotkaliby się w dobrym miejscu życia. Takiego miejsca w życiu nie ma i nie może być. Zawsze zdaje się, że jest zbyt późno, czy zbyt wcześnie; że zbyt wiele doświadczeń albo że zbyt mało - zawsze coś stoi na przeszkodzie - to nie może mieć znaczenia.  ”
— Hłasko

trzymasz mnie za ręce, nie chcesz ich puścić. twoja twarz przybliża się i oddala, i tylko zielone oczy, zielone oczy o odcieniu moich tęczówek są wciąż ostre, wyraźne, nie zmieniają kształtu ani skali. tulę usta do twojej koszulki, wyczuwając nimi miarowe bicie serca. stuk-puk, stuk-puk. przykładam ucho. szumi mi w głowie, zaciskam pięść, wstrzymuję oddech. chwila adrenaliny. upajająca jak podczas pływania w basenie, kiedy nabierając powietrza zachłystujesz się wodą z chlorem i przez chwilę wiotczejesz, opadasz w dół. jak przechodzenie na pasach w ostatniej chwili przed rozpędzoną osobówką. staję na palcach, chwilę bujam się w przód i w tył, biorę zamach i biegnę. kierowcy trąbią, krzyczą, pokazują obraźliwe gesty. stoję na przeciwległej stronie i uśmiecham się pod nosem. jeszcze nie teraz, jeszcze nie dziś.

to jest Rahim- ten caly sentyment
a brzmi to tak:
Czasem chciałbym umieć być skurwysynem. Wszystko co było puścić z dymem.Zwalić na skutek nie na przyczynę. Pierdolić ten cały sentyment.

zgadza się 🙂 na własne potrzeby nieco przerobine

"Odkąd cię poznałam, noszę w kieszeni szminkę, to jest bardzo głupie nosić szminkę w kieszeni, gdy ty patrzysz na mnie tak poważnie, jakbyś w moich oczach widział gotycki kościół. A ja nie jestem żadną świątynią, tylko lasem i łąką - drżeniem liści, które garną się do twoich rąk. Tam z tyłu szumi potok, to jest czas, który ucieka, a ty pozwalasz mu przepływać przez palce i nie chcesz schwytać czasu. I kiedy cię żegnam, moje umalowane wargi pozostają nie tknięte, a ja i tak noszę szminkę w kieszeni, odkąd wiem, że masz bardzo piękne usta."

[Halina Poświatowska]
[center]Jeśli życzysz sobie, żeby coś się stało, to musisz się zatroszczyć o to, żeby się stało.
[/center]
[right]~ Zimowe jagnię - "Triumf owiec" Leonine Swann[/right]
ovca   Per aspera donikąd
10 marca 2011 10:14
- Przepraszam - wymamrotał nagle - dlaczego ja właściwie płaczę, skoro mam wino? ”
M.Bułhakow

“ - Czego się najbardziej boisz w życiu?
- Że mnie ominie.

Świat jest chyba stożkowaty, największe jest dno. ”
— S. J. Lec

z perspektywy czasu zmieniłam tok myślenia, tusz do rzęs i światopogląd

zaba   żółta żaba żarła żur
10 marca 2011 12:53
Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą

"Pewność siebie wojownika nie jest pewnością siebie zwykłego
człowieka. Zwykły człowiek szuka pewności w oczach widza i nazywa to
pewnością siebie. Wojownik szuka nieskazitelności w swoich własnych
oczach i nazywa to skromnością. Zwykły człowiek jest zależny od swoich
towarzyszy, podczas gdy wojownik jest zależny jedynie od
...nieskończoności."

Nie wierzcie, że czekolada jest substytutem miłości. Miłość to substytut czekolady.

Życie to spontan nie można go przećwiczyć...

Znalezienie dobrego faceta jest tak łatwe, jak znalezienie taksówki w czasie burzy śnieżnej w noworoczny wieczór

"Wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nauczono nas wstydzić się swoich pragnień.
Zapuszczamy długie włosy, by zasłonić nimi swoje uczucia. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. "

Ideały są jak gwiazdy, nie można do nich dojść, ale można się nimi kierować.


ovca   Per aspera donikąd
14 marca 2011 22:44
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las. miał przed sobą sto mil ciszy.

Jakie podniecające jest życie. Wszystko może się zmienić i to zupełnie bez powodu.
— Muminki

Jest w ogóle jakaś miara szczęścia? tak, promile

Wspólne rzyganie, jak mało co, robi z ludzi wiernych przyjaciół.

Wzruszyłabym się, ale tusz był za drogi.

Są takie dni, że mam ochotę nakleić sobie na plecy kartkę z napisem: "zostawić w spokoju".

Winię Disney'a za moje wysokie oczekiwania względem mężczyzn. Umieram ze strachu, kiedy przejeżdżający samochód zwalnia obok mnie. Przewracam poduszkę na Zimną Stronę. Nie dzwonię pierwsza. Nienawidzę kminku. Tworzę w swojej głowie scenariusze dotyczące tego, co by było, gdybym... Jestem uzależniona od herbaty i słodyczy. Uważam, że faceci mają o wiele łatwiej od kobiet i uwielbiam siedzieć na kanapie w szlafroku i nicnierobić. Stoję przed szafą pełną ciuchów i nie widzę nic, w co mogłabym się ubrać. Uwielbiam wino i często słucham jednej piosenki tysiąc razy - aż ją znienawidzę. Śpiewam pod prysznicem. Chciałabym, żeby we wzniosłych ( i nie tylko) momentach mojego życia pojawiała się muzyka - jak w filmach. Uwielbiam, kiedy Chuck Bass mówi "I'm Chuck Bass". Śpię ze swoim psem. Jestem nieuleczalna.

Kobiety potrafią udawać orgazm. Mężczyźni potrafią udawać związek.

Wczoraj było do dupy, dzisiaj jest do dupy, jutro pewnie też będzie do dupy. Czyżby upragniona stabilizacja?

Trochę mnie przeraża, że to moje życie i że to ja mam coś z nim zrobić.

A później zrozumiałem, że człowiek zawsze jest sam. Bo nawet kiedy się boisz, to boisz się ty. Nawet jeżeli cię pocieszają, że nie ma czego się bać, to i tak się boisz. To jest twój strach. Nikt tego za ciebie nie poczuje.

A teraz wstań, zrób najlepszy makijaż jaki potrafisz i nie waż się pokazać nikomu, że coś rozpie*dala cię od środka.

Żyjemy średnio o pięć lat dłużej niż mężczyźni. Jeżeli następnym razem facet będzie krzyczał, że za długo siedzisz w łazience odpowiedz, że możesz sobie na to pozwolić, bo masz trochę nadprogramowego czasu.

Moje dwa ulubione fragmenty książek:

"Jedną z największych życiowych zagadek jest dzwonienie budzika zawsze wtedy. gdy zaczyna się najlepszy fragment snu. Za każdym razem. Wydawało mi się to tym bardziej okrutne, że sny były jedynym miejscem, w którym mogłam odnaleźć szczęście. Mężczyzna ze snu mógł dać mi wszystko, czego pragnęłam. Mógł powiedzieć, że mnie kocha i zaopiekuje się mną na zawsze. Ja mogłam się o niego troszczyć. Mógł zaofiarować mi to, czego potrzebowałam. Natomiast rzeczywistość nie mogła bądz też nie chciała tego zrobić. Rzeczywistość nie miała do zaoferowania kompletnie nic..."
Faith Bleasdale


"A ja byłam właściwie szczęśliwa. Właściwie, to dobre słowo. Taka przykrywka do wszystkiego, czego nie chcemy powiedzieć. Właściwie dobrze, to znaczy, nie, nie dobrze, ale prawie źle, ale po co ci o tym mówić. Właściwie zdrowa, to znaczy chora, może była chora, może jeszcze nie doszła do siebie, więc właściwie zdrowa, ale nie twoja sprawa. Właściwie myślałam, żeby do ciebie zadzwonić, to znaczy, nie, nie chciałam dzwonić, ale nie wiem, co powiedzieć, więc słowo właściwie i tak da ci do zrozumienia, że nie dzwoń ty również. Właściwie mam czas... i głos tylko się zawiesza na tym słowie właściwie. Jakby to słowo miało swój specjalny akcent, niepolski, lekko przeciągły, śpiewny, następujący po sylabie właściwie, oddzielony pauzą od reszty.
Właściwie znaczy prawie kłamstwo.
Właściwie nic mi nie jest.
To znaczy jest mi wszystko."
Katarzyna Grochola

Strasznie je lubię
Żaba świetne to o kobietach-kotach i facetach-psach 😉
Zmotywował mnie ostatnio do działania ten cytat:
"Nie wolno wrastać w tkankę żadnego kolektywu, dawać się oplątać siecią zależności, w której zaczyna się pokornieć i sądzić, że tak już musi pozostać. Wcale nie musi! Przecież ktoś mówił, że sto kilometrów dalej jest lepiej. Lepiej? To trzeba tam iść! Co się traci? Tego burkliwego szefa, kąt w hoteliku? Co można zyskać? Przecież wszystko!
Człowiek jest rzeczownikiem, a rzeczownikiem rządzą przypadki.

O miłości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.

Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jakby było kieszonkowcem, dziwką albo sprzedawcą losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć.

Pewnego razu miłość zapytała przyjaźń: - Do czego jesteś potrzebna, kiedy ja jestem?! Przyjaźń odpowiedziała: - Jestem po to, żeby tam, gdzie Ty zostawiasz smutek i łzy, mógł pojawić się uśmiech.

Skoro w życiu liczą się tylko chwile, to i szczęściu można powiedzieć czasami dobranoc.

Dopiero późną nocą, przy szczelnie zasłoniętych oknach gryziemy z bólu ręce, umieramy z miłości.

-dlaczego za mną idziesz? -chciałem powiedzieć Ci, że Cię kocham. -widocznie nie poznałeś jeszcze mojej przyjaciółki. -jakiej przyjaciółki? -jest ode mnie ładniejsza i mądrzejsza, stoi za Tobą. -ale tu nikogo nie ma. -widzisz, gdybyś mnie kochał nigdy byś się nie odwrócił...
Then it comes to be that the soothing light at the end of your tunnel
was just the freight train coming your way

Metallica - "No Leaf Clover"
"Spokój. Z dala od tego syfu, w którym każdy chce Cie wykorzystać. Musisz zrobić sobie przerwę, dla siebie, żebyś nie zapomniał, że jesteś człowiekiem, a nie jakąś gównianą marionetką. Odnaleźć ten błąd, który sprawia, że byłeś tym, kim byłeś, a świat jest jaki jest."

z filmu pt.:"Czeka na naś świat"
Zbyt często bywasz w moich myślach, za rzadko w moim życiu.

Jeśli kiedykolwiek stałeś na granicy miłości i nienawiści, to wiesz, ile kosztuje jej przekroczenie.

Jeżeli będziesz wstanie zaakceptować każdą moją wadę wtedy będę pewna że to miłość.

życie to nie playboy z dobrą dupą na okładce.

5xW.Wypij, wyrwij, wykorzystaj, wyrzuć, wyjebane miej.

“Nie wierzę w prognozy pogody i męskie obietnice.”

żadne zwierzę nie szydzi z innego, które jest do niego podobne jak kropla wody do drugiej. Tylko człowiek jest zdolny do takiej samo wzgardy.

Czasami chciałabym nauczyć sie być obojętna, na błędy które tak często popełniasz. Czasami wolałabym mieć serce z kamienia, niż codzień czuć w sobie że wciąż nic się nie zmienia..

A potem sam się znajdzie powód, by zwątpić, czy to się opłaca, znajdziemy powód by odchodzić, i sto powodów żeby wracać.

1/25 moich ulubionych cytatów, jakbym miała wszystkie wkleić to by miejsca zabrakło  😜 😁
trot wklejaj!!!
Zbyt często bywasz w moich myślach, za rzadko w moim życiu.


Tak prawdziwe, że aż boli  🙄

trot dawaj więcej!
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
25 marca 2011 19:41
Nie patrz się na mnie, jeśli oczy masz puste,
nie zobaczę w nich uczuć, ale przejrzę jak w lustrze.

O.S.T.R Abstynent  😜 😜 😜 😜


''nie chce wracać do czasów z Tobą. Czasów wspaniałych a jednocześnie przesyconych samotnością. ''
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 marca 2011 20:07
Jeżeli się nie zmienisz to zginiesz.

A co byś zrobił gdybyś się nie bał?

Jeśli opanujesz lęk, poczujesz się wolny.
Spencer Johnson, Kto zabrał mój ser

i z Muminków, kończy jedno z opowiadań. mam ogromny sentyment do tego zdania.
I odszedł zabierając z sobą pozytywkę, ponieważ zawsze kochał muzykę.
“ tak, ja też czasem mam prawo do tych wieczorów podczas których mam wszystkich gdzieś. też mam swoje życie, swoje problemy, swój świat. ”

"Chodź ze mną, chociaż zupełnie nie wiem dokąd."

"Strach przed tym spotkaniem mnie paraliżował. Bałam się, że będziemy siedzieć i milczeć. I tak też się stało. Ale byłą to najpiękniejsza cisza w moim życiu."

"nie krępuj się, rób mi dalej burdel w głowie. po cholerę się przejmować, nie?"

"Jedyne na co mam ochotę, to całkowity, kompletny reset."

“ Wiem, że można inaczej żyć... Wiem, mogę wstawać wcześniej, uczyć się idealnie, nie palić, nie pić, chodzić spać o 22.00, brać sobie do serca wszystkie złe słowa, nie przeklinać,  jeść zdrową żywność, wracać do domu o wyznaczonej porze, mieć porządek w pokoju i idealnie wszystko poukładane w sercu i głowie, chodzić co niedziela do kościoła... Mogłabym spróbować, ale nie potrafię być grzeczną dziewczynką. A w sumie to, nawet chyba nie chcę... W końcu, nie byłabym sobą ... Gdy byłabym inna. ”
,,Stworzono wzorzec i jedną formę,
W którą chcą wtłoczyć każdego
Zamknięto usta pustym sloganem,
Że wolność jest dla zmarłego"
KSU- NEOPOGO

you know those nights when you just can't fall asleep?
maybe it's because you're awake in someone else's dream..

😉
trzynastka   In love with the ordinary
28 marca 2011 01:11
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
28 marca 2011 06:24
😀
Zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, że człowiek może po prostu zwyczajne w świecie mieś dość? Dość ludzi, dość kłamstw, dość wszystkiego. Myślałeś kiedyś, że JA mogę po prostu być za słaba na to aby nieść ze sobą odpowiedzialność za drugiego człowieka, zbyt głupia by zrozumieć Twoją miłość? Pomyślałeś kiedykolwiek, że nie potrafię Cię kochać?
ovca   Per aspera donikąd
28 marca 2011 20:28
Przeżyłam trzydzieści cztery załamania nerwowe, a oni się dziwią, że nie muszę zapijać wódki.

Zdarza się niekiedy, że zobaczywszy zupełnie nieznanych ludzi, zaczynają nas oni nagle i nieodparcie zajmować już od momentu, w którym ich ujrzeliśmy, zanim padnie jakiekolwiek słowo. ”
Dostojewski

Mówią, że lepiej żyć w niewiedzy. Ja na to, że lepiej żyć w wiedzy z podejściem jakbyśmy nie wiedzieli. ”
John W. Smith

Nie hoduj w sobie więcej niż możesz połknąć. Miłości, uniesień czy nienawiści. ”
Bukowski

Gdy kocha się kogoś, kto właśnie poniósł porażkę swojego życia, kładzie się go w pozycji horyzontalnej, pije się z nim alkohol, przyciska się do siebie, powtarzając w kółko, że to wcale nieprawda, że jeszcze dostanie swoją szansę i że wszystko będzie dobrze. ”
Jakub Żulczyk

tak wiele rzeczy powinnam Ci powiedzieć. wyliczyć, ile to razy o Tobie śniłam i ile razy nie mogłam przez Ciebie zasnąć. udowodnić Ci, że mam uśmiech przeznaczony tylko dla Ciebie.. i spojrzenie też takie mam..

Nie zostawiaj kobiety głodnej Twoich słów.
Nigdy.

Dziwnie tak, kiedy na nikim Ci nie zależy. Nie czekasz na żadną wiadomość. Nie myślisz o nikim przed snem. Nie czujesz strachu, ze ktoś zniknie. Dziwnie. Bezpiecznie. Pusto

I can’t stop drinking about you.


busch   Mad god's blessing.
28 marca 2011 20:42
Zdarza się niekiedy, że zobaczywszy zupełnie nieznanych ludzi, zaczynają nas oni nagle i nieodparcie zajmować już od momentu, w którym ich ujrzeliśmy, zanim padnie jakiekolwiek słowo. ”
Dostojewski


Skąd spisałaś ten cytat?
ovca   Per aspera donikąd
28 marca 2011 20:55
busch nie mam pojęcia, mam plik pełen najróżniejszych cytatów z internetu, książek, wywiadów i nie pamiętam już, co skąd jest 😉
ovca, more, I need more!
Pięknę są. I tak po prostu 87,5% trafia idealne w mój nastrój. Całego fejsa sobie zawalę😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się