KĄCIK PARAJEŹDZIECTWA (kalendarz, wyniki, aktualności, ploteczki)

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
21 marca 2011 20:06
gajara18, masz PW, jestem z Centauri i zaciekawiłaś mnie.
nawiedź fundację hipoterapia, która mieści się w tym samym miejscu, co klinika koni. Mamy troche sprzetu
Interesuje mnie sprzeęt jaki uzywają takie osoby czym jest inny od normalnego czy to chodzi tylko o wodze myśliwskie .
Konie jakie wymagania sie im stawia
i jak to wygląda od sfery finansowej bo wiadomo jest to drogi sport a renta jest niewielka mi ledno starcza na utrzymanie konia choc była podwyżka w tym miesiącu i


Sprzęt zależy od jeźdźca, od jego możliwości. Są tacy, którzy jeżdżą na normalnym. Poza tym mogą być gumki przytrzymujące stopy w strzemionach, gumka przytrzymująca puślisko przy popręgu, rączka z przodu siodła, wodze pentelkowe, wodze drabinkowe, dwa palcaty, gumki między wodzami a wędzidłem. Potrzebne sprzęty klasyfikator wpisuje jeźdźcowi w kartę. Niektórym wolno wydawać komendy głosem. Może być też używane siodło ogólnoużytkowe, lub z podwyższonymi łękami.
Co do koni, to nie stawia się im żadnych warunków, poza tym, żeby były zdrowe. I tak na zawodach mierzą się "prawdziwe konie ujeżdżeniowe" z hucułami czy fiordingami.
Większość jeźdźców ma sponsorów, lub sponsorów mają ich kluby.
na zawodach mierzą się "prawdziwe konie ujeżdżeniowe" z hucułami czy fiordingami.
Większość jeźdźców ma sponsorów, lub sponsorów mają ich kluby.

Mierzą się coraz rzadziej, IMO na szczęście dla wysokiego sportu, bowiem, co tu kryć, przegrywają w tej walce 😉
Większość jeźdźców ma sponsorów, lub sponsorów mają ich kluby.

Nie do końca. Wielu topowych jeźdźców samych ładuje kasę w konie.
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
30 marca 2011 20:02
staram sie zbiarać materiały dzwonbie wszedzi troche badam po swojemu np byłąm w poniedziałek na klasyfikacji w neci znalazłam notke że trwa ok 60  minut ja byłam dwie godziny więc juz mam własne spostrzeżenia ze klasyfikacja trwa różnie zaleznie od osoby i mozę trwać nawet 2 godziny i ze jest problem z małą i,oscią klasyfikatorów .

teraz czekam na wynik ,i prosze ws jeśli macie zdjecia /albo mozliwość zrobic zdjeć sprzętu jaki uzywacie jaki ktoś u was używa w paraujezdzeniu i jakie ma to zastosowanie .Gotową prezentacje przekaże wszystkim zainteresowanym .
Tutaj dość dokładnie widać wodze pętelkowe:
[quote author=kejti link=topic=3223.msg945783#msg945783 date=1300792382]
na zawodach mierzą się "prawdziwe konie ujeżdżeniowe" z hucułami czy fiordingami.

Mierzą się coraz rzadziej, IMO na szczęście dla wysokiego sportu, bowiem, co tu kryć, przegrywają w tej walce 😉
[/quote]

Że coraz rzadziej to niestety optymistyczna wersja🙂 Ale prawdą jest, że jeźdźcy z wyższych poziomów starają się mieć takie konie.
Na ostatnich mistrzostwach polski startował: fiording, arabafiording, hucuł, konik polski, arabokonik, arab i parę koni bliżej nieokreślonej rasy. A zwycięska Daria jest w 1/4 fiordingiem. Choć prawdziwe, rasowe konie też były.
kejti, miałam na myśli wieksze imprezy niz zawody ogólnopolskie. Bo chyba do tego poziomu staramy się równać 😉
Wygląda na to, że polskie parajeździectwo się przestanie rozwijać i pojawiać gdziekolwiek. Otrzymałam właśnie oficjalną informację, że kluby będą musiały dopłacać do startów zagranicznych: 1000 zł od pary, w kontekście Mistrzostw Europy zaś mówi się o 2 000 zł.
O tyle dobrze, że starty zagraniczne mogą być bardziej atrakcyjne dla potencjalnych sponsorów niż wsparcie codziennej działalności...
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
15 kwietnia 2011 21:12
Moja prezentacja juz gotowa ,pierwsza odsłona już była jeśli ktoś jest zainteresowany to chętnie udostępnie ją jak i materiały które znalazłam ,
Wstaw gdzieś do wglądu🙂
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
23 kwietnia 2011 18:33
Prosze dodaje prace mam nadzieje ze nikogo nie uraziłam za skopiowanie niektórych tekstów .Jesli coś to bardzo Przepraszam .
http://www.sciaga.pl/tekst/127159-128-parajezdziectwo/
XII ZO w Józefinie:
Barti, są gdzieś wyniki ??
do kogo z najwyzszej gory z para mozna sie zglosic ze sponsorem- chodzi tylko i wylacznie o parazaprzegi🙂
do kogo skierowac firme?
z gory dziekuje za pomoc :kwiatek:
I Zawody Jeździeckie Margonin 7.05.2011
Powożąca Joanna Wieczorek z osobę głuchoniemą (Konie pary) za 3 miejsca, i tata Grzegorza za 2 miejsca.
🙂 Rysowałam - przeszkody rysunki i jazda z 10 przeszkodami:
VI Powiatowa Wystawa Koni Hodowlanych w Budzyniu 3 lipcu 2011r. - Konkurs powożenie z 16 przeszkodami (PZJ) ale mi nic niemam PZJ parapowożenia.
Powożące Joanna Wieczorek (Kuc pary) za 4 miejsca
i nagroda dla niepełnosprawny (1 osoba powożąca) przez Sędzia PZJ.

nie było mnie na treningu od 2 tydzień.
Aska, gratulacje!

Polska ekipa jest w drodze na Festival of Dressage w Hartpury, kciuki mile widziane.
🙂 Dziękuję, PAA.
Pozdrawiam dla Parajeździectwa.
W dniach 29 października odbędzie się hubertus jeździecki i wystawa obraz "Joanny Wieczorkiego z artystą głuchoniema" w Margoninie.
Wybiera się ktoś może w środę na zawody do Aromeru? (chodzi mi o osoby z pomorza, albo kujawsko pomorskiego)
Nawalił mi troszkę transport i nie mam jak się zabrać z wałachem, na którym startuje.
W związku z tym z chęcią bym się z kimś zabrała. Z mojej strony z chęcią pokryje koszty benzyny od Bydgoszczy do samego Józefina.
chyba marne szanse- do tej pory nie mieliśmy na zawodach nikogo z tamtych stron... Włocławek chyba najdalej
Spytaj w ogłoszeniach- przecież towarzysz podróży nie musi być "para" 😉

edit: zobaczyłam, że się ogłosiłaś, także powyższe nieaktualne
Ja wiem,ze nie zajmujecie sie hippoterapia ale przypuszczam(mam nadzieje),ze wiecie,gdzie mozna znalezc instruktora przygotowujacego konie do hippoterapii w Warminsko-mazurskim.Prawdopodobnie przeniose sie tam. Mam niepelnosprawnego syna,konia i ......nie bardzo wiem,co dalej robic.Jazda konna nie jest synowi obca.Kon jest mlody-2,5 roku wiec mamy jeszcze czas ,ale staram sie przygotowac.Z gory dziekuje za informacje.
Nie spotkałam się z tym, żeby ktoś robił takie rzeczy zawodowo.
U nas w ośrodku hipoterapii, to wyznaczeni do tych zadań hipoterapeuci szkolą konie. Ja swojego konia szkoliłam sama.
Ale to nie jest nic bardzo trudno. Po prostu trzeba konia zapoznać z rampą, kulami, wózkiem, piłką, z tym że jeździec się kręci, traci równowagę, krzyczy itp. Co wygląda po prostu tak, że pokazuje się koni te rzeczy, najpierw powoli i spokojnie i nagradza się go za brak lęku. No i samemu ćwiczy się na jego grzbiecie, udaje się, że spada itp. I znowu nagradza się za spokój.
No i prowadzenia z wysokości łopatki, czy nawet boku wypada konia nauczyć. Ja to robiłam stopniowo cofając się o parę centymetrów w tył.
dzieki kejti;zastanawialam sie nad tym,co napisalas-dochodze do wniosku,ze masz racje,sprobuje sama 🤣
Niedawno w 6 grudnia 2011r o rano moja mama straciła sprzedała i zostali sprzedany.

Do teraz płacze wieczorami... współczuje bardzo...
I zawsze o nim pamiętaj! Piękny był...

Tak bardzo smutek że nie moge zapomnieć 🙁
od 6 lat byłam właścicielka to Gaspara DPR z wałachą.
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
11 grudnia 2011 09:59
Aska naprawdę piękny. Szkoda, że został sprzedany. Przykro mi.

Śliczny koń.
wczoraj ogladałam bardzo ciekawe pokazy parajezdziectwa na hipologice (berlin). byl ktos? widział?
jezdccy z ogromnymi deformacjami, specjalne siodła...
jak, gdzie się takie siodła zamawia?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się